Osamelá päťdesiatnička. Asi nie som sama?

nezabudka13
23. nov 2009

😢 mam nieco cez 50 dve dospele deti dceru a syna.dcerka je vydata ma 5 rocneho syna byva v zahranici.syn je slobodny byva so mnou v rod. dome.obaja sme nastastie zamestnany.syn ma pohyblivu prac. dobu v lete aj do 20 h.po prichode z prace sa doma zdrzi tak pol hod. alebo hodinu a ide von za kamaratmi a ja som cele poobedie ivecer sama doma .zabudla som napisat ze som vdova.cez letne mesiace mi to as tak nevadi vtedy je praca na zahrade a tu samotu si as tak neuvedomujem horsie to je uz teras ked su vecery dlhe v telke toho vela nieje tak si tu samotu viac uvedomujem.s dcerkou si sice kazdy den volame ale to je tak na pol hodinku alebo na hodinku.a naviac ak je taketo smutne pocasie ako teras je to o to deprimujucejsie 😒 asi som neni sama???????

milocka29
19. dec 2009

olis, aby si nemyslela, ze ty si nesika, mne sa podarilo hned na prvom snehu doma na dvore spadnut, A to som uz isla dnu so sankovacky maleho. Narazila som si prave rameno. Dufam ze nedopadnem ako ty so zapästim. Este ten den som piekla opekance, pernicky, ale vecer ma to uz poriadne bolelo. Boli to este stale, tak dufam, ze to nebude nic okrem narazeneho.

olise69
20. dec 2009

tatolu: nič mi nerobili, slubila som, že si doma dám sama 😀 😀
Ja som totiž robila 22 rokov na traumatologickej ambulancii- takže ťažký prípad. Ale videla som, že zlomenina nie je posunutá, je tam už slabý kalus , takže sa to kostičkou doleje a 2 týždne už vydržím. A muž uprosil, že namiesto sádry si dá ortézu- tiež má doma, lebo ako správny športovec, vždy členok vyvrtnutý.Len ma naštval, že ortézu si nwedal ako prevenciu. Pred dvoma rokmi som mala únavovú zlomeninu nohy a môj šéf ma " odkuril" , so zlomeninou som robila, potom si sama dala sádru, lebo to menej bolelo a muž ma vozil do práce.Ale keď mi šéf povedal, že takým tempom budeme robiť do leta, to som už nevydržala a dala výpoveď. Takže som už zvyknutá na takéto boliestky. 😝

petrahy
21. dec 2009

olise69 ja som vravela zdravotak najhorsi pacient 😀
imak ja sa nemam cim chvalit z piatka na sobotu nam tiekol radiator prederaveny hrdzavy bol mame ho 6 rokov 😝 v sobotu namiesto darcekov pod stromcek sme isli kupovat radiator.
co sa tyka urazov mam za sebou jeden pad na lyziach skoncili sme na pohotovosti vraj to prejde narazene koleno po mesiaci nutna operacia a to som bola v maturitnom rocniku a na lyzovacke som bola v ramci PN doktor napisal a ja isla lyzovat
a maminku zatial z nemocnice nepustili mala slubene a zrazu ze nie
a uz som piekla no katastrofa pôvodny recept sa minul učinku a z nepodarkov som vymyslela novy recept na guľky to sa mi ešte nestalo ale mam 5 druhov napečeného 😉 a ešte dnes do školy na skúšku a potom upratatť spraviť stromček a Vianoce môžu prísť
milocka29 a ako si dopadla s kocikom pacil sa?

nezabudka13
autor
21. dec 2009

no uz som tu.Petrahy neboj mamina bude na Vianoce doma. 😉 Co sa tyka kocika mladym sa velmi pacil ale iba do piatku.Mlada bola v Trencine u gyn.lebo jej doktorovi sa nieco nezdalo.Bola s nou aj jej babka a ta sa opytala ci je dievcatko v poriadku,doktor sa zasmial a opytal sa ze kto jej povedal ze to bude dievcatko.Bude to chlapec 😀 😀 a kocar je sedo ruzovy.tak som dnes vysela na telefone zhanala kuriera ktory by zaviezol kocar do Bardejova.ta pani z Bardejova bola taka mila ze mi slubila vymenit ho za sedo zeleny.tak dufam ze to do terminu stihnem lebo kurieri su teraz vytazeny jedna radost 😉

tatolu
22. dec 2009

Nezábudka, ak majú vypočítaný termín ako tí naši, tak to hádam stihne 😉
Už malo byť to malé na svete a furt nič 😉 Ak sa teda bude pýtať dnes, tak bude mať braško krásny darček 😉 k narodeninám 😵

nezabudka13
autor
22. dec 2009

to by bol ozaj super darcek 😉 a krasne vianoce, mozno ho prinesie az Jezisko

tatolu
23. dec 2009

No tak malé to včera nestihlo 😔
Ale už sa niečo deje 😵
Možno už iba pár minút, alebo hodín 😉

tatolu
23. dec 2009

Takže malý Samko sa už narodil 😉 Má 4630g a 53cm 😵

nezabudka13
autor
23. dec 2009

gratulujem 😉 je to chlapisko 😀 to budu pekne vianoce super darcek 😉 aj moj synator chce Samka 😀

tatolu
23. dec 2009

Ďakujem, odovzdám 😉
No bude asi problém pri zisťovaí, kto urobil zle. Majú ešte chlapa a dievča a keď sa spýtajú, kto do urobil, vždy je to nejaký Samo, tak teraz už bude mať aj konktérnu osôbku ten niekto 😉 😀

nezabudka13
autor
23. dec 2009

no chlapca bude mat co robit aby sa vedel obhajit a nebol vzdy niecomu na vine 😉 Ale to si este chvilku nato pockate 😀

milocka29
23. dec 2009

tatolu aj ja gratulujem ku krasnemu prirastku v rodine. Aj moj mladsi zat ma narodeniny na stedry den, doniesol ho Jezisko pod stromcek. Prajem vam vsetkym krasne a pozehnane vianocne sviatky aj celym vasim rodinam, aby ste ich prezili v laske, stasti a porozumeni v kruhu svojej rodiny.

nezabudka13
autor
24. dec 2009

Malicky anielik v okne stal a krasne Vianoce vsetkym ludom prial,aby v Novom roku zdravie,stastie lasku mali a stale sa na seba pekne usmievali.Stastne a vesele Vam vsetkym zo srdca praje Nezabudka. 😉 😉 😉

tatolu
24. dec 2009

Krásne vianočné sviatky aj vám 😵

blazka24
24. dec 2009

krásne vianočné sviatky prajem - nech sa všetko čo si len človek môže priať v Novom roku vyplní............

petrahy
26. dec 2009

Nech tichá hudba veselosti Vam počas Vianoc znie, nech rok ten nasledujuci Vam radost, stastie a lasku prinesie.

nezabudka13
autor
27. dec 2009

Ahojte.Kde ste vsetky?Co ste take prejedene 😉 ze sa nemozete dokotulat k pocitacu?Ako ste travili Vianoce? Co darceky?Boli super? U nas teda ano ,dostala som od deti super hrnce FAGOR, len neviem komu v nich budem varit,keby synator odisiel 😀 😀 asi pockam az pridu deti na dovolenku 😉

danciacik
27. dec 2009

Ahojte, ja som tu písala na prvej strane potom som sa odmlčala bola som s dcérkou v nemocnici ale odpovedám na tvoju otázku nezábudka. Moja dcérka má 3 roky a strašne rada si skúša nové svetríky a malý dostal na Vianoce čiapočku tak v nej chodí aj po byte. 😀

nezabudka13
autor
27. dec 2009

Danciacik a co bolo dcerke?dufam ze uz je v poriadku.To musi byt zabava pozerat na takeho dropca ako sa premava po byte a urcite sa tvari ako majster sportu.A dcerka ..to je vydiet ze je paradnica 😉 ako kazda spravna baba 😀

danciacik
28. dec 2009

Ahoj. Dobré ránko.
Nezábudka - bohužiaľ nie je to v poriadku. Larka nastúpila v septembri do škôlky, bola zopárkrát chorá ale nič hrozného. V októbri nám z ničoho nič začala v noci tak zvrackať, že aj keď bola smädná ta nedostala do seba ani kvapku vody, aj keď nám dali sirup ktorý mal okamžite zabrať - nezabral. Už poobede sme boli na príjme v nemocnici a dcérku už bolo aj ťažké prebrať zo spánku. Našťastie infúzie rýchlo zabrali a o tri dni strávené na JIS sme boli konečne doma. Dúfali sme že to máme všetko za sebou ale zvrackanie sme vyliečili ale Larka začala byť vkuse chorá a nevedia prísť na to čo jej je. Stále ju dusí, nádchu už síce nemá ale stále chúďa veľmi kašle a nevieme jej pomôcť. Mikuláša sme strávili v Smokovci - vlastne sme tam boli týždeň, robili jej vyšetrenia a na nič neprišli a teraz v januári pokračujeme 😒 . Zatiaľ sa uvažuje nad vybratím nosnej mandle a kožnými alergologickými testami. V nemocnici mi to vysvetlili, že keď bola taká dehydrovaná, tak zblbol celý organizmus a komplet sa oslabila imunita.
A máš pravdu, hrozne zbožňuje napríklad taký hrubý svetrík na zimu, kde sú povyšívané kvietočky a namiesto gombíkov sú guličky. A malý je tiež taký manekýn - hrozne rád sa parádi. Už teraz mi ukazuje čo mu mám obliecť a to má ledva rok a pol 😀

nezabudka13
autor
28. dec 2009

ahoj danciacik to s Larkou mi je luto ja som mala so synom od pol roka tiez problemi kazdu chvilu mal zapal priedusiek alebo pluc inde nebol len v nemocnici od troch rokov zacal chodit do kupelov do Smokovca Strby lucivnej .Prvy krat tam bol 3 mesiace ,ale po case sa to zlepsovalo a teraz je to uz v norme.Naposledy bol v kupeloch ked mal 15r.Neboj aj malej ked porobia testy ,zistia pricinu a da sa to do poriadku.drzim palce.

danciacik
28. dec 2009

Ďakujem, no uvidíme ono väčšinu testou máme za sebou a nič no ja verím, na nejakú alergiu asi - môže mať po mne.
Ale sa mi na nej hrozne páči ako sa dokáže zo všetkého tešiť, vieš akú radosť som jej minule urobila ponožkami? 😀 Nechcela ich dať z nožičiek dole.
A včera pýtala moju mamu nech ju nauči štrikovať 😀

nezabudka13
autor
29. dec 2009

prepac ze som vcera neodpisala ale mala som navstevu a potom som isla ku svokre.Ked som prisla domov uz bol doma synator aj s nevestou tak som sa sem ani nedostala.skoda ze do Popradu nieje na skok uz by som s Larkou drzala v ruke ihlice a nieco by sme schomolili 😀 .Ponozky mi idu celkom dobre.V praci som musela vsetkym babam postrikovat ponozky.Este ze nas tam neni 50, ale iba 15 😀 😝

danciacik
29. dec 2009

ahoj, no veru škoda, ona by ti bola vďačná, ja štrikovať neviem síce som sa už pár krát učila ale akosi som to pozabúdala.
NO tak si včera mala pekný deň nie?

nezabudka13
autor
29. dec 2009

mas pravdu bol to pekny den.U babicky som sa stretla i so svagrinou ktoru som nevidela asi pol roka,prisla aj s dcerou a vnucikom ktoreho som este nevidela byvaju v Bratislave,ma 10 mes.Tak sme dobiehali zameskane a preberali deti a pod.Odpisujem neskoro ,musela som ist do obchodu lebo ladnicka je taka vybrakovana,ako keby nas bolo doma 10,A uz ani neviem co by som jedla 😀 😀 asi by bola rozumnejsia prechadzka do prirody 😉 .Ale uz som volala kolegyni,ze zajtra ideme niekde von,lebo uz ma boli cely clovek od tolkeho sedenia anic nerobenia 😝 Ale myslim si ze som neni sama 😀 😀

danciacik
29. dec 2009

jooj tak to ste museli mať radosti. Ja som s deťmi teraz u mojich rodičov ale zachvíľu sa vraciam domov, ale my nie sme taký vzácny lebo bývame so svokrovcami a rodičia tiež bývajú v tomto meste a ani nie tak ďaleko.

milocka29
29. dec 2009

nezabudka mas pravdu, ze uz sa z toho obzerstva ledva gulame, ale zato k pocitacu este vladzem len nebolo casu. Stale niejaka navsteva, deti, vnucik a toho je veru vsade plno aj pocut. Dostal strasne vela hraciek tak teraz stale nieco ine obdivuje. Danciacik, to si len ty myslis ze nie ste tak vzacny ked byvate blizko, ale to nie je pravda, pretoze babky a dedkovia sa svojim vnucencom strasne tesia aj ked ich maju denne, to je aj moj pripad. Aj ked moj vnucik najviac zboznuje dedka, pretoze ten mu skoro vsetko dovoli, co babka nie, takze som na druhom mieste.

danciacik
30. dec 2009

NO pre mojich rodičov sme vzácny keď u nich náhodou nie sme dva týždne vkuse ale z druhej strany to až tak necítim. 😒
Dnes sa vraciame ku svokrovcom tak uvidím.

nezabudka13
autor
30. dec 2009

Danciacik,urcite su aj Tvoji rodicia radi ked tam pridete,ale to nedavaju az tak najavo 😉.Mas aj surodencov?Boze ja by som bola tak rada keby som mohla toho mojho vnucika vystiskat,ale bohuzial,pridu asi az na Velku noc ,alebo az vlete ☹ No mozno ma synator prekvapi a povie ze budu byvat so mnou.Uvidim akosi sa nevedia rozhodnut co spravia ,ci budu sami, so mnou, alebo u nej byvat.Ale, nech sa rozhodnu podla seba ;babetko by sa malo narodit 20 01 tak ze potom mi asi smutno nebude ked budem mat vnucika,tu a nie iba v zahranici. 😉

milocka29
30. dec 2009

Dnes rano vyzeralo ze sa zima opät vratila, nasnezilo, ale do vecera uz je po snehu. Uvidime, ako nam zacne novy rok. Ako a kde idete silvestrovat, ci hotel fotel? Nasi mladi idu silvestrovat do mesta a my doma so Simonkom. Dnes vyhlasil, babka a sampanske si kupila? Ani nevie co to je, ale iste to pocul.