Osamelá päťdesiatnička. Asi nie som sama?

nezabudka13
23. nov 2009

😢 mam nieco cez 50 dve dospele deti dceru a syna.dcerka je vydata ma 5 rocneho syna byva v zahranici.syn je slobodny byva so mnou v rod. dome.obaja sme nastastie zamestnany.syn ma pohyblivu prac. dobu v lete aj do 20 h.po prichode z prace sa doma zdrzi tak pol hod. alebo hodinu a ide von za kamaratmi a ja som cele poobedie ivecer sama doma .zabudla som napisat ze som vdova.cez letne mesiace mi to as tak nevadi vtedy je praca na zahrade a tu samotu si as tak neuvedomujem horsie to je uz teras ked su vecery dlhe v telke toho vela nieje tak si tu samotu viac uvedomujem.s dcerkou si sice kazdy den volame ale to je tak na pol hodinku alebo na hodinku.a naviac ak je taketo smutne pocasie ako teras je to o to deprimujucejsie 😒 asi som neni sama???????

petrahy
24. máj 2010

tatolu to nevadi mne sa aspon trosku ulavilo isla som s detmi na trening a zacalo prsat v polovicke cesty sme sa schovali pod taky pristresok 😝 preslo to a isli sme dalej na ihrisku sme boli asi 5 minut a strasny vietor a dazd sa spustil museli sme sa schovat do miestneho baru elektrika nesla burka presla po 20 minutach a normalne v dedine vyliaty kanal na jednom mieste inak mame kanale hlboke asi 1meter az 2 na urcitych usekoch a valilo tam vody ani som tade s malym nesla na druhej strane su kanaly uzatvorene no to bol zase zazitok chudata ludia co prezivaju zaplavy mne stacilo aj toto a to bolo len 20 minut doteraz nam nesiel prud ale aj slnko navecer zase vyslo

milocka29
24. máj 2010

Petra mas pravdu, cloveka ked nieco tazi potrebuje to zo seba dostat vonku a niekedy to dobre padne ked sa prave tu vyzaluje. To akoby padol balvan zo srdca, aj ked ti nevieme pomoct, ale aspon sa ti ulavi. Vies, kazdy ten svoj dochodkovy vek berie inak, niekto chce si ho naozaj uzivat iba pre seba a kedze viem, ze tvoja mama mala dost zdravotne problemy, mozno prave preto potrebuje mat klud. A ako si pisala, mozno ze aj tym, ze maju nizsie vzdelanie, nevedia asi ani ocenit, co to vsetko obnasa studium rodicov, ktory maju este male deticky a este ako aj ty aj tatolu stavbu. Nechcem, aby ste si mysleli, ze ja som idealna mama, alebo babka, ale mozno prave preto, ze moja mama zomrela tiez pomerne mlada, ked moja starsia dcera mala 5 mes., svokra mala pri sebe svoju svokru o ktoru sa bolo treba tiez postarat, tak ja som na svoje deti bola odkazana sama s manzelom. Preto som stale hovorila, ze ked sa ja dozijem vnucat a budem vladat, tak chcem svojim detom pomoct kolko len bude v mojich silach. A aj som stale mala velmi rada deti, tak ja tohto zatial jedineho vnucika neskutocne lubim a aj modre z neba by som mu dala a samozrejme ze aj deti, ved inac by som to pre nich nerobila. Az si niekedy zase myslim, ze mozno to az neni dobre, lebo mozno si to ani tak nebudu vazit, lebo to beru ako samozrejme. Ale zase, nech vedia, ze maju milujucich rodicov. Ja mozno prave preto, ze som bola stale v mladom kolektive a zatial sa este aj takto chvalabohu citim 🙂 , som zacala chodit prave aj na toto forum.
U nas dnes bolo pekne, svietilo slniecko, ale teraz uz zase zacalo prsat 😀

nezabudka13
autor
25. máj 2010

ahojte vsetky ,mlade aj skor narodene ,chcela by som sa vam podakovat ze ste nenechali tuto moju temu zamrznut.velmi pekne vas vsetky zdravim a hlasim stastny navrat domov,sory ze som nepisala ale dcerka este nemala net,vratila som sa v piatok,ale to viete vnucik a deti 😀 a piatok bol fuc,od stvrtka rana som nespala asla som spat az piatok o 23h,sobotu rano na nakup a hura do zahrady, 😝 ja viem je uz utorok ale sory ,stale je co dohanat,vcera tu boli take dve burky no jedna radost ,co som sa v sobotu narobila je fuc,mozem okopavat od znova.Ale ved som oddychnuta dva tyzdne som iba zok valala,studentkam gratulujem ,a Peta hlavu hore,ja uz si v poslednej dobe hovorim;este nebolo tak zle aby nemohlo byt aj horsie,vies nam skor narodenym niekedy nevihovie ani Panbozko 😉 ,ale ono to nejde byt s jednym zadkom na trojich hodoch,aj deticky ucenie ,domacnosta este aj stavba,ved mas len dve ruky 😉

milocka29
25. máj 2010

nezabudka vitaj, tak si uz poriadne oddychnuta hned na zahradu nalet spravila. Ja som si myslela, ze ty sa dnes vracias domov, aj som na teba dnes myslela, ze aspon teraz ta sopka nestrasi, takze urcite stastne doletis. Nabuduce nam napis, ako si tam travila dovolenku, nech aspon slintame 😀 . A co vnucik Martinko, zubky nahradne mu dobre sluzia? A Samko urcite narastol, kym si ho nevidela, lebo ja ked som tak pred 2 rokmi prisla z dovolenky po 11 dnoch, tak sa mi zdal Simonko strasne zmeneny, hlavne rastom.
Petra aj tatolu zajtra na Vas budem urcite mysliet a drzat palce, nech mate stastny den. Ste sikulky, takze vase maminy na vas maju byt pravom hrde, drzkajte sa.

nezabudka13
autor
26. máj 2010

ahojte,studentky dufam ze dnesne skusky dopadli ok 😉 Milocka pytas sa ako som travila dovolenku,bolo to sladke nic nerobenie,rano som vstavala s Matkom pred 8h,dala som si kavu,zaviedla som ho do skoly,pomohla dcerke navarit,o 14h som isla do skoly pre Matka,potom sme sa hrali vonku s loptou,alebo sme isli k moru na musle,to je moja slabost.Zatko chodil domov o 18h,niekedy sme isli na utesy ,alebo na nakupy[ja hlavne Samkovi],alebo sme isli hrat tenis. 😀 vecer ,ulohy ,a ked maly zaspal ,bud sme si pustili nejaky film,alebo sme hrali zolika.pocasie bolo super,prsalo az v stredu a stvrtok ,aj to boli iba take prehanky.Mlady sa 2 krat stahovali,ale teraz maju velmi pekny byt.Dcerka slubila ze hodi nejake fotky aj na mk.

petrahy
27. máj 2010

ahojte vcerajsia skuska za B ta predtým za D a mamina došla varovala tých dvoch starších a Veronka spadla a rozbila si hlavu a museli jej to aj šiť kedže mam školu v areali nemocnice bolo to hned na blizku ja na skuske oni na pohotovosti 😝 ale dopadlo to tak ako dopadlo no čo už aj to sa stáva
nezabudka vitaj doma
dakujem zze ste na mna mysleli

milocka29
27. máj 2010

Ahojte, petra jasnacka gratulujem ku skuskam 🙂 a chudatko Veronika, taka smola, ze prave pri babke sa stala nehoda. Ale to niekedy sa neda ustrazit. Nech sa hlavicka cim skor zahoji.
Nezabudka verim ti, ze si sa mala super 🙂 ved co uz na vylete by mohlo byt zle, ked aj pocasie vyslo a nie ako tu stale dazd 😒
Aj ja som vcera pridala nejake fotky, lebo cakala som na dceru, ale ona ma odbila, ze neznamena, ze ked nepracujem, ze uz neviem s PC robit. Tak som sa nastvala a spravila si sama 😀 .
Dnes je zatial krasne teplucko, dufam ze tak ostane co najdlhsie, nech aj stavbari mozu pracovat.

petrahy
29. máj 2010

milocka pekne fotky 🙂
navsteva mojich rodicov zial nedopadla az tak dobre tatino chcel velice ist pomahat na stavbu ale vôbec nevladal tempu ostatnych ani svokrovi a bol riadne unaveny, Misko mojej mamine hovoril teta a vobec s nou nechcel byt a stale sa na mna lepil a otravoval takze moc mi nepomohli ani na stavbe ani doma a to sme zacali pokladat strop a nespravili to a bolo tam 7 chlapov
Matusko na futbale konecne remizovali 0: 0 ale nebola som tam skoda je to ich prvy velky uspech kedze doteraz prehravali
a kde sa nam tula tatolu? vsak mala skusku ako ja a odvtedy jej niet
mna caka este jedna 17teho takze od pondelka zacnem aspon citat materialy

petrahy
31. máj 2010

kedze tu nikoho niet aspon posuvam temu aby ste ju nehladali 😉
rano sme samozrejme zaspali 😝 boli to narocne dni hlavne pre mna, myslim ze nasi nas nikdy nepochopia ze sme iny ako oni mamina povedala ze by nikdy v zivote nestavala a to nam nic nepomahala a tatino este skonstatoval co sa tyka mojho posledneho Becka ze preco nemam Acko 😠 ja som na kazde pismenko hrda v sobotu som este ako vzdy robila sofera a poriadky na stavbe samozrejme s Miskom za zadkom no co uz videli okomentovali a .......................................nechcem ani vediet co sestram porozpravali mm skonštatoval že mojich rodičov viac volať k nám nebude ak bude robota na stavbe mozno iba na sviatky a aj to je dost o ničom pretože oni do kostola nechodia a my ano

milocka29
31. máj 2010

Ahojte, naozaj je tu teraz nejak mlkvo, este ze petra to zachranila 🙂 . Ja som bola od piatku rana mimo domova, dcera mala na chate brigadu, robili /zväcsovali/ terasu. Tak ja som zas varila aj vyletovala. Vratili sme sa az vcera poobede a to sme zase isli do kostola a potom nakup urobit, doplnit domace zasoby. Petra to vies, deticky ked nevidia tvojich rodicov casto a hlavne maly Misko, tak jemu to ani nepride, ze je to jeho babka. A otec, ked casto nebrigaduje, tak ani sa nedivim ze nevladze, lebo predsa roky robia svoje. Nic s tym nenarobis, musis to brat tak, ako to je, ty ich uz nezmenis a tie pismenka ty mas krasn 🙂 na to, co vsetko este okolo toho musis postihat a zariadit.
Moj manzel zas stale chodi so zatom na stavbu, aj veru sa nechce podat, ale ja uz tiez vidim, ze nevladze tak pracovat, ako niekedy, ale on zas je az velmi pracovity, aj ked by mohol trocha oddychovat, on stale daco musi robit. A nechce pochopit, ze on je predsa kancelarska krysa 😀 , tak nema taky trening ako ten, kto pracuje denne manualne.
Tatolu veru sa tu uz dlho neukazala, mozno isla za detickami ku mamine, alebo ze by sa tak usilovne ucila, ze sem ani nenakukne? 😀
Nezabudka asi doma dohana to, co zmeskala ked vyletovala. U nas teraz od piatka bolo krasne pocasie, slniecko svietilo az vcera v noci zas poriadne sprchlo a dnes je pod mrakom, aj sa slniecko ukazuje.

nezabudka13
autor
1. jún 2010

ahojte,sory ze som tu nebola ,ale sestre zomrela svokra tak som bola na pohrebe a ja som vzdy stoho mimo.V nedelu bola u nas stasna mela,padali krupy vedsie ako hrach,ktomu hrozny vietor no hotova sodoma gomora,trvalo to asi 20min.,ale vsetko je znicene ,zahrady pod vodou ,vinic,ovocne stromy,a vsetko co bolo zo zeme vonku je na franforce.V pondelok nas poslali z prace domov na dovolenku,nik nevie do kedy,lebo vsetko je znicene,sady vinice chmelnice.Podla vsetkeho nas poprepustaju a hotovo,veduci slubil ze nam zavola ,ale nic,dnes mal predseda rozhodnut co dalej.Od rana prsi a prsi...nemam naladu na nic,este ze tu mam maleho Samka,trocha sa odreagujem a nemyslim na to co bude dalej.Peta,gratulujem ku skuske a ze to je za B,ale ved to je super,a to ze vasi su taki aki su nezmenis,asi si budete musiet poradit sami.Keby sa to dalo tak som hned u vas a makam na stavbe 😉 😀 Milocka prosim ta posli aspon kusok slniecka aj k nam.

milocka29
1. jún 2010

Ahojte, nezabudka tak ja som myslela, ze ty si teraz uzivas Samka a ty riesis take same neprijemne veci. Tak to je naozaj strasne, co sa to teraz deje s tym pocasim, naozaj ozajstna sodoma gomora. Clovek sa snazi daco dopestovat, pride jedna smrst a je po vsetkom. Snad vas este len vsetkych nepoprepustaju, ved azda este len to nie je koniec sveta. Aj u nas dnes uz od obeda prsi, chvalabohu zatial tu u nas take cudo nebolo, ale zase v susednom okrese, tam kde uz boli zaplavy su skoro zase.
Trocha optimistickejsie sa naladme, ved dnes je den deti, tak zelam vsetkym vasim detickam vela, vela zdravicka a bozieho pozehnania, aby z nich mali radost rodicia aj stary rodicia. Ja som tomu svojmu vnucikovi poobede tak narychlo upiekla torticku, lebo on ma strasne rad prekvapenia, tak ked pozeral rozpravky, babka piekla a on ju uvidel az vecer, ked sa naveceral a prisli mu domov aj rodicia aj mladsia dcera s manzelom bola a on kazdemu nadelil porciu torticky. Strasne sa tesil a stale sa pytal, ci ma uz viac rockov.

petrahy
2. jún 2010

nezabudka tak zase zivot priniesol smutne spravy, ale bohuzial taky je zivot raz je lepsie raz horsie, prababka ma 86 a svokrinej mamy sestra Neviem ale tiez tak nejak takze mnohokrat ma napadne ze tiez tu uz dlho nebudu dufam ze s tou pracou to nebude az tak zle inak uz si nepamätam chyba ti vela rokov do dochodku? lebo hladat pracu v takom veku nie je sranda
U nas prsi v kuse uz druhy den 😠 a kamaratom sa narodilo babenko sice neviem ci su v poriadku ale dobra sprava je ze je uz na svete lebo cele tehotenstvo bolo dost zle a babetku sa moc nedarilo tak vtedy povedala ze nevadi ak sa narodi s nejakou vadou len nech o to nepride lebo uz o jedno prisla
a vcera bol den deti a ja som dostala od manzela cukriky 😀 ved aj ja som dieta
dnes by som uz mohla ist s malou na stehy a nechce sa mi ked prsi

milocka29
2. jún 2010

Ahojte, posielam vam trocha toho slniecka 🙂 , co tu dnes chvalabohu od rana mame, aj ked ako tak pozeram vonku, neviem ci uz ide ku vam alebo dakde za mracik sa schovava. Ale aspon ze neprsi, lebo vsade mokro, na zahradku tak akurat sa pozriet z travnika, ako ta burina krasne rastie. Ale aspon tam zatial aj zelenina je, co bohuzial ako pise nezabudka u nich hotova pohroma.
Petra tak vidis, ani ty si vcera neobisla naprazdno, tak to sa ceni. Moje deti sa tiez smiali, ze ci aj pre nich plati den deti, samozrejme, ved vy ste stale vsetci moje detii. Aj manzel sa popri tom zviezol 😀 Veronika ako hlavicka, dufam ze uz velmi neboli a neostane jazva, posielam boztek 🙂 .

petrahy
2. jún 2010

boli sme dnes dat vybrat steh takze pohoda
uz asi dve hodiny neprsi, ale na cestach mame useky kde je dana 40 a 50tka je tam voda ale teda je to dost nechutne, polia tu vodu nepiju mame jazera a nie polia
prave dnes sa sestra ozvala a naznacila mi ze si nezala aby mi tatino este niekedy v zivote isiel pomoct na stavbu ze jej sa to nepaci a tak podobne a ani jej muz nam nedojde pomoct vraj je to tazka praca a mame ludom za taku pracu platit a nie aby nam to robili zadarmo 😒 dost ma to nastvalo pretoze platim skoro vssetkych a myslela som ze rodicom a svagrom by som platit nemusela ved to je podla mna normalne ak rodina pomoze bez toho aby ocakavala ze im zaplatim vsak som tu mala len raz jej muza a raz mmojho tatina a to bolo teraz. Muzov brat mi bol pommoct a nic mi nevycital a aj svokor chodi pomahat a este mi aj svokra zvykne poslat ci uz mäso, salam, alebo pivo. No co asi som sa prebrala zo sna ze rodina dr 😒 zi po hromade a pomaha si. Nie kazdy sme taky, ale vzalo ma to tak som vam napisala

tatolu
2. jún 2010

Ahojte vospolok. Neozvala som sa dlhšie - bola som pri deťoch a maminke a tam net nie je. No nestíham vás čítať ani dozadu, lebo dnes som mala jednu skúšku (včera večer som sa vrátila) a v sobotu ma čaká ešte ďalšia. Potom už iba jednu 10.6. a môžeme začať vybavovať predoperačné vyšetrenia 😖 No dnes som si pred skúškou aj poplakala, kolega mi zakričal, že sa pokúsi vybaviť nejakého dobrého anesteziológa 😔 . Ja tomu stále nemôžem uveriť, že musíme operovať 😖 😢

petrahy
2. jún 2010

tatolu a co teda vlastne zistili? Mozno bude lepsie ked budu operovat niekedy je treba trosku pomoct aj takymto sposobom neboj deti to zvladaju lepsie ako my dospeli bude dobre

tatolu
2. jún 2010

Peti, ja mám brášku o 4,5 roka mladšieho. Vždy som mu pomáhala aj finančne (pravdaže bezúročne) niekedy musel splatiť, hlavne vtedy keď vložil peniaze do "pyramídy" aj to iba preto, lebo som ho od toho odhovárala, ale nedal si povedať, a chcel požičať 😒 Ale aj pri splátkach som mu znižovala sumu istiny 😔
Teraz už neoplývam peniazmi, mm toho moc nezarobí a on začal podnikať. Prerobili celý dom a ich starší gauč nám doniesli, aby sme mali - nepýtali sme ho, ale doniesli...
Nevieš si predstaviť ako som ostala ako obarená, keď mi maminka povedala, že sa jej sťažoval, že som mu ani na benzín nedala 😕 . Ľudia sa menia spoločnosťou aj prostredím 😔

tatolu
2. jún 2010

Peti, nikdy to nebude dobre 😢
Na ľavej ruke nemá vôbec lakeť a jedna kosť predlaktia tlačí na predramenúú kosť a tým je urobené to, že ju nevystrie úplne, zároveň sú kosti predlaketné zrastené, čím sa obmedzuje rotácia ruky. Touto operácou mu odseknú časť kosti, ktorá tlačí akože na kĺbik a malo by to pomôcť pri rotácii aj pri vystretí ruky - ale či bude rúčka rásť, nevedia 😔 (už teraz je oproti pravej o 1,5 cm kratšia)
Okrem toho problém je aj s pravou rúčkou - tam síce kĺbik v lakti nejaký je, ale nie taký ako má byť. Tiež má asi zrastené tie dve predlaketné kosti a preto tiež je rotácia rúčky obmedzená - s touto sa nebude robiť nič.
On vlastne tie dlane nevytočí smerom nahor, čiže keď mu podáš niečo, neudrží to na dlani. Okrem toho ak drží pohárik v ruke, tiež ho niekedy nevie udržať - vylieva sa mu a je mu ťažký 😔
Joj bojím bojím, čo s ním bude 😢

petrahy
2. jún 2010

tatolu nemáš to lahke ale verim ze ty to s malym zvladnes urcite to poznas pan boh da dieta s problemami len takym rodicom, ktori tto zvladnu. Ja ked som bola u kamosov maju postihnute dieta a tretie sa im ma teraz narodit nechapala som ako to perfekne zvladaju obidvaja vysokoskolsky vzdelany. Maly im stale nechodi, nerozprava ma uz tri roky len sa plazi sam sa nenaje. Je ale samozrejme na rodicoch a okoli ako mu daju najavo ak ma nejaky hendicep dieta to bude v zivote brat tak ako ho vychova najblizsie okolie. U nas v robote sme mali na vratnici pani ktora nemala ruku prisla o nu ako dieta a za komunistov sa jej podarilo vystudovat za telefonu spojovatelku ci tak nejak sa ten odbor volal a teraz si stale privyraba aj ked ma dochodok kazdy ak chce moze mat hociaky hendicep moze dosiahnut viac ako zdravy clovek. Ja ked vidim kolko ludi nerobi a takyto clovek robi tak si myslim mnohokrat ze je to mentalitou cloveka ako sa stavia k zivotu. Ty si s manzelom urcite spravna osobnost a dietatu das spravny smer do zivota a bude to tak dobre. Prajem Ti vela sil a budem na vas stale mysliet

milocka29
3. jún 2010

Ahojte, dievcence normalne ste ma rozcitlili, co vsetko musi jedna mama s detickami prezit. Tatolu verim ti, ze mas strach z tej operacie a hlavne z toho, ako to bude potom. Musis ale verit, ze vsetko je v bozich rukach a bude len tak, ako to ma byt a to musi byt dobre. Petra to velmi dobre napisala, ty si iste silna osobnost, ked ta panbozko tak skusa. Potom napises, kedy to bude, budem sa za vas modlit a mysliet na vas.
Petra vidis, kazdy ma dajake problemy a naozaj to cloveku dobre padne, ked sa moze niekomu aspon vyzalovat a urcite je niekedy blizsi uplne cudzi clovek ako svoji najblizsi. To ma teda poriadne zaskocilo, ze sestra ti zazlieva, ze ti vlastny rodicia boli pomoct. A samozrejme, ze na stavbe je tazka robota, ale urcite sa tam oco nepretrhol, ved len tolko pracoval, kolko vladal. Aj moj manzel uz nie je najmladsi a stavali sme aj doma, takze sa uz manualne narobil dost, ale on sa zata stale pyta, ze ci nejdu daco robit na chatu. Pomahat chodi tiez len moj brat a mladsi zat, ostatni sa len pytaju, kedy bude grilovacka, ale pomoct nemaju casu. Mne tiez najviac pomohla a aj pomaha moja byvala kolegyna a zaroven rodinny priatelia. Sme si navzajom velkou oporou aj v dobrom aj v zlom. Oni ked stavali, ja som jej chodila pomahat varit aj vozit jedlo na stavbu, lebo ona nesoferovala. Aj ked sme robili svadby, tak sme mali viac dobrych rodinnych priatelov ako rodiny, pretoze dcery povedali, ze toto je nasa rodina, kto ti pomoze a nie iba vtedy ta pozna, ked daco od teba potrebuje. Drzte sa, myslim na vas.

petrahy
3. jún 2010

milocka mna zase dojal moj svokor bola som na zahradke na pozemku si pre redkvicku a on tam vozil stropne vlozky a ja mu hovorim ved manzel mi nic nepovedal a on ze ked je pekne tak prisiel a pomoze a ze oni nas chceli potesit a mal so sebou aj obed. No a je od mojho tatina starsi ma 67 rokov. Ja som ostala velmi milo prekvapena on vie ze ine nam nepomoze lebo vysok sa boji ale sam od seba pomoze co moze a ani sa nepyta. Fakt obdivujem vlastnych svokrovcov oni keby popri dochodku nemohli chodit na brigady okopavat a pomahat druhym alebo aspon na besedy kamaratom ich by to asi zabilo.
No ja som zistila ze moji rodicia uz naozaj chcu mat pokoj od vsetkych a vsetkeho a musim to tak brať sice mamina nikdy az tak moc nepracovala ale podala sa svojim ochoreniam ktore ju prave mozno preto prevalcovali
totiz rozmyslala som o sebe v 18tich mi zistili celkove degeneratívne ochorenie klbov, prekonala som žltačku a som nosička manžel a deti su proti mne očkovaný, mám otočenu maternicu a tri cisaraky a operaciu kolena, slepaka a pruhu chodim pravidelne kazdeho pol roka na kontroli a som v pohode aj ked viem ze kedykolvek mozem ostat na liekoch a nikdy som v robote poriadne nemarodovala nebrala na deti ocerku a nebola som v zivote nezamestnana proste hladam riesenie skorej ako moze vzniknut problem

nezabudka13
autor
3. jún 2010

Tatolu drzim palce aj synatorovi aj tebe a budem sa kazdy den modlit aby to vsetko dobre dopadlo,ale hlavu hore,deticky vsetko zvladaju lepsie ako dospeli.Peta pytala si sa na moj vek mam 52r,takze do dochodku daleko.dnes konecne u nas neprsalo,inak nic nove z prace sa nik neozval,tak ze.......... 😒 ,ale co je tento moj problem s porovnanim s T.,DRZIM VELMI PALCE.

petrahy
4. jún 2010

myslim na Vas vsetkych strasne sa mi nechce ucit a zajtra idem aj pomahat na stavbu maleho bude varovat svokra nemam na to aby som platila ludi a musime tie stropy dorobit cim skorej

nezabudka13
autor
6. jún 2010

peta dufam ze na stavbe ste stropy uspesne ulozili a hura na dalsie,ja to mam doma ako by nam sem spadli aspon dve bomby,decka si kupili televizor taku ozrutu ☹ a novu sedacku,a synator vcera vstal o 8h a hura ide sa kupovat plavajuca podlaha,naobedovali sme sa a on zadrel ze to ide ukladat 😝 to si viete predstavit,nabytok vypratat zo skryn vsetko von,o 19h to dorobil dali si tam novu sedacku,a na dnes stacilo,tak a dnes hura na zbytok,dufam ze do vecera to bude vsetko na poriadku.Zajtra idem uz do prace,ale nikto nevie ci pre vypoved alebo robit,no uvidime.Inak je u nas krasne slnecno.

petrahy
6. jún 2010

nezabudka stropy skoro spravene robili sme traja ja mm a svokor poviem Ti bolo mi az do placu navecer prisiel kamarad a dorobili sme to, ale chyba nam zopar miak takze musime dokupit polozit, spravit veniec, zasalovat, zabetonovat a bude chvilu pokoj. chceli by sme co najskor to spravit ale ked nie je ludi a ani moc penazi tak to ide pomaly
mm mi dnes povedal na moju narazku ze nikdy neni tak zle moze byt aj horsie ze to nie je pravda ale ze to je tak ked si myslis ze si na pokraji sil na samom dne vtedy je v tebe este stale 90% sily a mozes ist dalej
to mas sikovneho synatora kupi, polozi a vyuziva to nie kazdy je taky sikovnny ale viem si predstavit ten ,, bordel,, okolo to da fakt niekedy viac zabrat takze prajem vela sil nech do vecera mate porobene

milocka29
6. jún 2010

Ahojte vospolok, hlasim prichod po predlzenom vikende, kedze od piatku obeda sme boli mimo domova, tiez sa brigadovalo, ako vzdy, ked je trocha volno a pocasie dovoli. Konecne uz od piatku vecera neprsi a v sobotu a dnes bolo az neuveritelne horuco. Dnes sme mali od obeda kulturny program, u nas na ulici bol 2 rocnik sportovych hier pre deti a potom vystupenia koni a rozne ludove subory. Ale aj v meste v OC bol MDD, kde bolo plno rozpravkovych postaviciek a hlavne nasho Simonka najoblubenejsich Pat a Mat, tak sme potom isli aj tam aj sa so vsetkymi pofotil. To bol prenho najväcsi zazitok 🙂 , Pata a Mata by si najradsej zavolal domov.
Petra takze so stavbou pomaly ale iste pokracujete. Tiez som sa uz cosi na stavbe nabrigadovala, lebo tej pomoci tiez nebolo dost a ani penazi stale si platit brigadnikov. Ale teraz, ked obcas klby daju o sebe vediet, tak manzel hovori, nic to zato, to ta prejde, ale dom stoji 😒 . A neboj, Panbozko ma o kazdeho starost a tiez niekedy, ked som uz nevedela ako to aj financne zvladnem, dajakym zazrakom sa to poriesilo.
Nezabudka dufam ze nam zajtra napises, ze v praci pokracujes a doma uz len sedis na novej sedacke s vylozenymi nohami a pozeras telku a relaxujes 🙂 .

tatolu
8. jún 2010

Ahojte,
nezábudka ako? Daj vedieť 😔
Ja mám vo štvrtok dúfam poslednú skúšku - dúfam preto, lebo nevie ako dopadla písomka zo soboty a neviem, či spravím aj túto. Chcela by som, ale nelezie mi to do hlavy 😖 Hneď po skúške ideme do Kubína za deťmi - už sa teším 😵 a v piatok poobede odchádzame na taký malý výlet - stretnutie rodín, tu z koníka z jednej témy 😉. Tam sa tiež teším. Deti budú mať zážitok a my sa pospoznávame 😵
Konečne nám hlásia teplo, len sa mi zdá, že je naraz príliš veľký skok. Keby sa otepľovalo pomalšie, isto by sme si na teplo ináč privykali ako teraz. No bude nám horúco 😝 a keď si zvykneme, tak...

nezabudka13
autor
8. jún 2010

ahojte ,no uz len nejake drobnosti a mame porobene,sedacka sa mi sice moc nepaci,je cierna ale co si vybrali mlady to maju,ale mozem povedat ze obyvacka je ok,no a v praci 😝 😝 mame vysadene jahody,ale je tam taka burina ,ze ked sa postavime na riadky tak nam siaha po bradu 😒 neviem ci poznate taku super pichlavu burinu tu jej hovorime loboda,atrhame to rucne,ako za Marie Terezie,a to je nejakych 28 stupnov v chladku,no nic moc.Je nas 80zamest. a pan predseda sa vyjadril ze sa to bude znizovat na 40,no co s tym narobime,este ostrihame vinohrad lepsie povedane co z neho zostalo a nechame sa prekvapit 😒 ☹ Peta tych koruniek pri stavani nieje nikdy dost,aj moj synator zadrel,ze mami a okna kedy?byvam v rodicovsko a dom ma 54r,a ked bolo to krupobitie tak v kuchyni a v spalni nam natieklo aj cez zavrete okna,tak teraz hladam firmu na plas.ok.za rozumnu cenu.Tatolu vo stvrtok budem na teba myslie a budem ti drzat palce
.

petrahy
9. jún 2010

nezabudka tu u nas na okna su najlesi Slovaktual teda porovnanie kvalita a cena. My asi budeme brat od nich. Ale dnes vyrobcov na okna je nespočetne mnoho.
tu hnusnu pichlavu burinu mame aj my na domceku ale ked sa dobre vytrha tak uz jej tolko nerastie fakt treba po dazdi hned trhat vtedy ide aj s korenmi