Osamelá päťdesiatnička. Asi nie som sama?

nezabudka13
23. nov 2009

😢 mam nieco cez 50 dve dospele deti dceru a syna.dcerka je vydata ma 5 rocneho syna byva v zahranici.syn je slobodny byva so mnou v rod. dome.obaja sme nastastie zamestnany.syn ma pohyblivu prac. dobu v lete aj do 20 h.po prichode z prace sa doma zdrzi tak pol hod. alebo hodinu a ide von za kamaratmi a ja som cele poobedie ivecer sama doma .zabudla som napisat ze som vdova.cez letne mesiace mi to as tak nevadi vtedy je praca na zahrade a tu samotu si as tak neuvedomujem horsie to je uz teras ked su vecery dlhe v telke toho vela nieje tak si tu samotu viac uvedomujem.s dcerkou si sice kazdy den volame ale to je tak na pol hodinku alebo na hodinku.a naviac ak je taketo smutne pocasie ako teras je to o to deprimujucejsie 😒 asi som neni sama???????

petrahy
12. okt 2010

ahojte ja zijem len net nestiham v skole zatial len prednasky na sobotu si pisem omluvenku lebo viacere baby nechcu dojsť tak som zvedava ako to dopadne ja robim zajtra noc a vo štvrtok idem do školy aj v piatok v sobotu deň nedela oslava a idem na noc
gratulujem babetkam ze sa im tak dari
myslim na vas aj ked tu nie som 😀

milocka29
12. okt 2010

ahojte vospolok, som rada ze ste si nasli cas aj na konika, ved ja viem, ze teraz ked nam este slniecko dovoli tak sme radsej vonku a davame aj zahradky do poriadku. My uz mame vsetku zeleninu uskladnenu, ale to manzel vybral a ja som len ocistila a odlozila. Mam tam este chryzanteny, ale tohto roku su velmi biedne, este som take nemala 😒 . Stale som mala take krasne, ze mi ich zavideli aj som rozdavala, ale teraz musim kupit, lebo dat mi nema kto. Aj u nas je zatial krasne pocasie. Simonko chodi do skolky, zatial vsetko ok.
@nezabudka13 davaj pozor na tu ruku, nezatazuj, aj ja som minuly tyzden bola u ortopeda s rukou a tiez mi povedal, ze absolutny klud, nic nerobit, nezatazovat 😀 , no to sa mu povie, ked ja som pravacka, tak tu ruku potrebujem na vsetko a bez prace nie su kolace 🙂
@petrahy prijemne sluzby aj oslavu, oslavencovi gratulujem.

tatolu
12. okt 2010

Ahojte. Hlásim sa aj ja 😉
Vlastne prišli sme z kúpeľov, vymaľovali a upratali potrebné po výmene okien. Teraz mám tu aj maminku, lebo potrebujem ísť do školy vtedy, keď má manžel smeny a nemôže si ich vymeniť, lebo sa striedajú iba šiesti namiesto ôsmych 😝 no a ja ak by som nešla do školy, môžem to zabalť, keďže mám hlavné cvičenia a tie ak neabsolvujem v tom konkrétnom termíne, nepripustia ma k skúškam 😔 . Okrem toho prednášky už bežia v plnom prúde, dostávame zadania-príklady. Rátala som ich po nociach týždeň. No ale už ich mám vypočítané, už iba prepísať riadne ako majú byť. 15teho však dostaneme ďalšie 😝
Čo sa týka našej záhradky, tak sme nemuseli vyberať nič, lebo sme nič nestihli posadiť. 😀 Aj dobre, lebo ešte aj celá hruška ostala neobratá 😔 .
Nezábudka, to už má malý 1/2 roka? 😵 No ale to letí 😉. Nech je zdravý 😉 A nakoniec bývajú ešte stále u Teba 😕 , no vidíš a vtedy sa Ti zdalo, že sa rúca svet a to sa menil k lepšiemu 😵 😵 😵 . Babenkám dvojkám posielam tiež velikánske pusinky. No bojovníčky sú 😉

nezabudka13
autor
17. okt 2010

tatolu vytaj ,to je super ze mate vymenene okna ,ja som chcela tiez,no deticky rozhodli,ze az na jar ☹ samko mal 14-teho 9 mesiacov, 😉 a je z neho velka sikulka,v bezke lieta ako sarkan a ma uz 6 zubkov 😀 a babenky male pojdu mozno za tyzden domov , 🙂 velmi pekne papaju a priberaju 🙂 co sa tyka skoly drzim palce,ale vy ste tam vsetky sikulky

nezabudka13
autor
21. okt 2010

ahjojte ,co tu nikto nieje,mne dnes odisli deti do irska ☹ ,boli tu sice iba tyzden ,ale i to potesilo.Ved mam doma este Samka,to je take male sidielko,neposedi ani minutu, studentky sa asi ucia alebo venuju rodine,mozno makaju na stavbe 😉 u nas dnes hrozne fukalo ,a bolo poriadne zima,v Piestanoch vcera poletoval sneh,dufam ze u nas bude snezit az v decembri,lebo nemam porylovane.

tatolu
21. okt 2010

@nezabudka13 Ahoj 😉 . Trošku máš pravdu, deti ma cez deň k PC nepustia, večer sa snažím niečo pokukať, čo kde nové a trošku sa pripravujem do školy. V pondelok som odviezla maminku k autobusu, takže aj my sme už sami 😔 . Luky začal od 4.10 chodiť do škôlky, ale po 3 dňoch ochorel a s ním aj dvojky. Tomík síce nemal sople ani nekašlal, ale mal 2 dni strašne vysoké teploty - vlastne v noci, cez deň bol v pohode do takej 17tej 😔 . Od pondelka Luky znovu nastúpil do škôlky. Je tam aj celkom rád, si myslím, ale ráno sú aj slzičky.
Tu je tiež už zima, teda dnes aj nejaký ten sniešik poletoval, ale slniečko svietilo, tak to trošku zmiernilo ten chlad 😔

petrahy
22. okt 2010

ahojte ja makam ale v praci mala som dve dvanastky a v nedelu mam noc a v pondelok idem na skusku v utorok den a vo stvrtok skusku 🤐 neviem ci to zvladnem tatial nic neviem 😝 i ked som to parkrat citala myslim na vas Misko tiez ochorel a ostal po dvoch tyzdnoh skolky teraz tyzden doma

milocka29
22. okt 2010

Ahojte, aj nas maly skolkar tiez marodil tyzden, zas boli sopliky, nastastie iba, ale ostal doma a teraz od stredy zase nastupil do skolky, lebo uz sam hovoril, ze mu chybaju kamarati aj pani ucitelky. Rano uz slzicky nie su, ale naobed nechcel spinkat ale sedel s pani ucitelkou v kresle a stiskal ju, lebo mu chybala mamka 😒 . Pani ucitelka dnes cestou do roboty kupila za hrst cukrikov a vyhlasila, ze kto bude spinkat, tak dostane cukriky. A aj nas maly nezbednicek raz dva zaspinkal ani mu mamka nechybala 😀 Dnes vecer sme sa zasmiali, co vsetko sa v tej hlavicke odohrava, aky je to fiskus. Dcera volala svokre, lebo dnes ma narodeniny a ako prvy gratuloval Simonko a to takto: babka Boda, vsetko najlepsie k trojim narodeninam, aby si bola zdrava, stastna, aby ti dal Panbozko vela zdravicka a aby ta lubil dedko Ondrej v nebicku. Babka sa az rozplakala, nakolko dedko zomrel, predtym ako sa Simonko narodil.

petrahy
23. okt 2010

tatolu ako dopadlo vysvetlovanie prednasajucej? uz to mas za sebou teraz som si na teba spomenula ze som to niekde citala aka si sikulka 😅 😝 🤐

tatolu
23. okt 2010

@petrahy Hihi Peti, napísala som to do študujúcich mamičiek 😉 . Pre ostatné babky napíšem, resp.okopírujem, čo som vyviedla - bolo to minulú sobotu, takže preto "včera":
Včera sme mali takú exkurziu zo školy pod Donovalmi s jednou inžinierkou, ktorá sa zdá milá,ale vraj zdanie klame. No a tútu milú pani a mňa odviezol jeden kolega naspäť pred školu. Keď sme prichádzali pred školu, tak sme sa dohodli, že ju trhnem do jednej dediny k jej mamke, ktorá je po ceste ku mne domov. Cestou ešte splietala čosi o tom, že musí kúpiť banány mamine v Lidli a ja šikovná som ju vysadila na konci Zvolena v Lidli, otočila auto a šla domov . Ja som úplne zabudla, že ju mám do tej dediny odviezť . No som ja normálna A teraz asi budem musieť za ňou skočiť a ospravedlniť sa jej. Ale čo jej poviem?
Záver: Bola som za pani Inžinierkou a zistila som, že ona mala naplánovaný koniec cesty práve v tej časti Zvolena a na dedinu sa pýtala iba preto, lebo vedela, že každý kto pôjde do tej dediny, musí preisť cez túto časť, takže som ušetrila čokoládu, čo som niesla v kabelke na udobrenie a sebe som si spravila hanbu 😝 😀 😀

tatolu
23. okt 2010

Takže niekedy už neviem čo robím a na čo myslím 😝
Dnes sme boli posledný krát v lese zo školy - posledný krát v tomto semestri a keďže v tom poslednom semestri už nepôjdeme, tak vlastne aj za moje štúdium 😉 . Riadne som premrzla. Teraz už iba absolvovať nejaké prednášky do konca roka a ak sa podarí, tak spraviť aspon jednu skúšku v predtermíne. Nám začína riadne skúškové až 1.januárový týždeň 😉

petrahy
25. okt 2010

som po nocnej a idem za chvilu na skusku dufam ze tam nezaspim a donesiem aspon Ecko

petrahy
25. okt 2010

mám Ačko 😉 idem spať

tatolu
26. okt 2010

@petrahy Peti - gratulujem 😉 - Musím si z Teba brať príklad 😉

milocka29
26. okt 2010

@tatolu no schuti som sa teraz zasmiala, ked som citala tvoj pribeh z pani inzinierkou. Ani sa ti nic necudujem, ze si ju tam zabudla 😀 ved to clovek jedno robi ale myslou je uz uplne niekde inde. No ale to ani lepsie dopadnut nemohlo 🙂
@petrahy gratulujem, si ako vzdy sikulka, nie je ti co zavidiet, iba ak to A, ale ja ani to nezavidim, ved to nie je zadarmo.

tatolu
26. okt 2010

@milocka29 Miločka, keď som to zistila, nemohla som sa pár minút nadýchnuť, ale večer, keď som maminke čítala ako som vám to všetkým napísala, tak som sa veru aj ja smiala až mi z očí slzy tiekli 😀 😀 😀 😀 . Al esom rada, že sme sa s pani ing. nerozumeli 😉

petrahy
26. okt 2010

dakujem dievčata, ale vo štvrtok ak mi neporadia susedky vyhorim knizka z ktorej som sa mala ucit na skusku nedorazila a na prednaske som viac mennej spala kedze som bola po nočnej takze neviem, neviem 😖 😝

tatolu
26. okt 2010

@petrahy Peti, nič sa neboj. Alebo obkecáš, alebo si to opákneš 😖 . Svet sa pre o nezrúti. Viem, že by si bola rada, keby to bolo za Tebou 😔 , každá skúška berie veľa energie z človeka - ale Ty to zvládneš 😵 - možno knižka dorazí zajtra a keď si to prelistuješ, niečo sa nalepí 😉

milocka29
26. okt 2010

@tatolu ja som minuly tyzden rano obliekala Simonka do skolky, vlastne uz len vestu, ciapku som mu dala a uz som ho davala vonku mamke do auta, ked on sa zrazu zapieral a ja ze este mi ide dat pusu a on ze babka a botasky? Ja som ho davala v slapkach 😀 a to vonku este aj prsalo 😒 .

tatolu
26. okt 2010

@milocka29 😀 😀 😀

milocka29
26. okt 2010

@petrahy ako vzdy aj teraz budeme drzat palce a vsetko dobre dopadne, nic neboj ako pisala tatolu.

petrahy
27. okt 2010

možno no ked nespravim na opravak idem do Ostravy 😠 a dakujem ste zlate moc to cloveku pomaha ked vie ze niekdo na neho mysli 😉

tatolu
27. okt 2010

@petrahy Peti, to moc človeku nepridá, keď vie o takejto podmienke 😖 - zajtra budem na Teba myslieť 😔 - ktorú hodinu mám zintenzívniť?

petrahy
27. okt 2010

ja som ju zohnala 😅 takze rychlo aspon prečítat a snad sa niečo nalepi skuska by mala byt o 8.30

tatolu
27. okt 2010

@petrahy Hurá 😵 , dúfam, že si teraz doma a môžeš trošku kuk do toho 😉

petrahy
27. okt 2010

no uz mam doma aj deticky a mam precitanu tretinu 😖

petrahy
28. okt 2010

takze sa idem pochvalit mam to za C 😉

tatolu
28. okt 2010

@petrahy Jupí 😵 , takže už máš za sebou 2 skúšky? Z koľkých?

petrahy
28. okt 2010

dakujem oficialne z 11 ale v reali z 10 jedna staci odovzdat Prax

tatolu
28. okt 2010

@petrahy No do Vianoc už budeš mať všetky týmpo tempom aj spravené 😕 😵 a ja iba vtedy začnem 😝