Osamelá päťdesiatnička. Asi nie som sama?

nezabudka13
23. nov 2009

😢 mam nieco cez 50 dve dospele deti dceru a syna.dcerka je vydata ma 5 rocneho syna byva v zahranici.syn je slobodny byva so mnou v rod. dome.obaja sme nastastie zamestnany.syn ma pohyblivu prac. dobu v lete aj do 20 h.po prichode z prace sa doma zdrzi tak pol hod. alebo hodinu a ide von za kamaratmi a ja som cele poobedie ivecer sama doma .zabudla som napisat ze som vdova.cez letne mesiace mi to as tak nevadi vtedy je praca na zahrade a tu samotu si as tak neuvedomujem horsie to je uz teras ked su vecery dlhe v telke toho vela nieje tak si tu samotu viac uvedomujem.s dcerkou si sice kazdy den volame ale to je tak na pol hodinku alebo na hodinku.a naviac ak je taketo smutne pocasie ako teras je to o to deprimujucejsie 😒 asi som neni sama???????

monkula
16. jan 2010

nezabudka, gratulujem k vnúčikovi číslo 2 😀 😵 😵

Moja Chiara mala 2800 g a 49 cm, a teraz mi každý vraví, že je vysoká, ale men sa zdá veľmi drobná 😵

nezabudka13
autor
17. jan 2010

samozrejme ze som si ho popestovala aj vcera aj dnes.Obaja su v poradku a zajtra idu domov tak babka bude mat zajtra dovolenku dufam ze mi ju veduci da 😉 ale aj keby mi ju nepodpisal aj tak pojdem domov.Predsa si musim Samka smamickou privitat 🙂 Taka som nervozna ze som si este teraz urobila kavu neviem kedy potom zaspim.

milocka29
17. jan 2010

nezabudka, nebud nervozna, ved to je krasny povianocny darcek a dobre sa vyspi, pretoze mozno dalsiu noc budes viac v strehu ked uz budu doma. Uz ten nazov temy nebude aktualny, pretoze uz urcite nebudes sama a ani nudit sa nebudes, to dobre poznam. Ale co uz, ved na to sme my babky, aby sme pomohli so svojimi vnucatkami.

petrahy
19. jan 2010

nezabudka13 uz su mlady doma? u teba? vsak ta tu niet uzivas si so Samkom? takze osamela uz urcite nie si 😉 a dovolenku si mala? sef Ta pustil?

nezabudka13
autor
19. jan 2010

Ahojte vsetky ja sa omluvam ze som tu tak dlho nebola.Ale Samko mal prednost ,vsetko bolo vedlajsie.Petrahy dovolenku som dostala na 1 den,vcera, ale rano som bola v praci lebo bola schodza.Uz to zacina aj u nas s prepustanim,vcera 7 ludi prepustili a to je vraj iba zaciatok.Tak mi musel stacit 1 den dovolenky.Ale ved si drobca este uzijem ,zatial su u mna.

milocka29
19. jan 2010

nezabudka, neomluvaj sa, ved to je samozrejmost, ze Samko je to najdôlezitejsie, co teraz mas a ma pred kazdym prednost. Vies, my sme len take zvedavky, ze ako sa mate. No s tym prepustanim to veru nikde nikoho nepotesi, tiez to poznam, tie stresy, ze kedy padne kocka aj na mna. Mna sa to uz ale chvalabohu netyka, takze som rada, ze som sa rozhodla tak, ako som sa rozhodla. A drobca si samozrejme uzijes este az, az. Posielam mu pusinku, lebo ja som asi na deticky zatazena, ja toho nasho nadovsetko lubim, pred chvilou mi to povedal aj on.

nezabudka13
autor
20. jan 2010

no pred chvilkou sme sa dokupali.Ale dnes kupal tatino 😉 zvladol to celkom dobre,troska sa bal otocit ho dolu bruskom,ale zvladol to ,mi baby sme iba kontrolovali.Milocka u nas s tym prepustanim je to v haji.Prepustili mladych chlapov a dochodcov nechali robit.Ked sa nato ohradili velky sef sa vyjadril ze ved oni su na predcasnom dochodku,ma to logyku ,tak on ma dochodok a este si i privyrobi.Ja to nechapem.....ale u nas je viac veci postavenych na hlavu,ale co mame robit ,len cakat kto bude nasledovat.Ale ja si vzdy poviem nejako bolo ,a este nebolo tak zle aby nemohlo byt horsie 😉

milocka29
20. jan 2010

Nezabudka, presne ako pises s tym prepustanim. Ale to si asi sefstvo mysli, ze tak ako je to aj v politike, ze nielenze dôchodca tam sedi a mlady doma, ale pomaly tych starych stamade len na cintorin vynesu, inac sami neodidu. A ta posledna veta je presne to, co aj ja hovorim. Ale hlavne, aby sme boli zdravy a tesili sa z vnuceniec.

petrahy
21. jan 2010

ahojte ak budes mat fotky skus niekoho poprosiť nech Ti spraví album chceme vidiet Samka 🙂 a ako to dopadlo s kočíkom? čo sa týka prepúšťania mam tri sestry a v podstate su všetky nezamestnane jedna ide na matersku, druha robi na 4 hod. cez soc. urad a tretia je doma a aj jej manzel bol rok nezamestnany ale isiel za pracou a teraz robi asi 500km od domu, ale vyzera to tak ze zoberu aj sestru tam do roboty takze odidu z nasich koncin. Je to trosku divne ze clovek ide za pracou tak daleko ale kedze nemaju deti a nechcu byt bez prace tak pojdu

milocka29
21. jan 2010

petrahy, presne ako pises, teraz je na slovensku taka situacia, ako bola kedysi davno, ked ludia odchadzali za pracou do zahranicia, pretoze rodna zem ich nedokazala uzivit, kedze tu nemali pracu. Ale co uz, z niecoho zit treba.

petrahy
22. jan 2010

oni sice neodisli do zahranicia ale do kupelov Číž no aj moji rodicia ked boli mlady odisli z rodneho kraja za pracou do Senice velka fabrika ponukala pracu aj s ubytovanim no a po 30rokoch ked mamina bola v predcasnom dochodku rozhodli sa odist späť aj ked tam uz skoro nikoho nemaju a kupovali si byt. Pre nas ako deti je to nepochopitelne pretoze mamina je dost chora a neda sa nam len tak chodit hore dole no co uz nie vsetko clovek v zivote chape a ako pises o dochodcoch moj tatino je uz na dochodku ale chodi este do prace a mladych vyhadzuju tak ako pridu, takze rezignoval aj on a dal vypoved a to sa im nepacilo

nezabudka13
autor
22. jan 2010

ahojte uz som na chvilu tu .Petrahy kocik som stihla vymenit,za zeleno sedy a decka povedali ze je peknejsi ako ten sedo ruzovy 😉 .Fotky poprosim krsniatko aby poslala ,lebo ked sme boli v porodnici pozriet samka mala zo sebou fotak a posielala ich aj do Irska.No a co satyka toho prepustania u nas to bude v pondelok pokracovat druhym kolom,ale ze maju byt este aspon tri.Mame sa naco tesit a cakat na koho to padne.Ale co s tym my urobime..nic. 😒 ☹ a k tym dochodcom ,ja som sa nahnevala preto lebo u nas donutili manzelov aby si odkupili byt druzstevny a teraz jeho prepustili a pozicka na krku maju 4 deti.Asi ten dochodca potrebuje viac ,Petrahy prepac ja viem tvoj oco zato nemoze.Ja som neni proti tomu aby robili,my ich tiez potrebujeme ked je sezona.Ale teraz nieco o malom drobcovi ,je taky drobucky ze v prvy den som mala strach ho kupat 😉 ale mozem pochvalit synatora ze on to zvlado vyborne ,troska zavahal ked ho mal otocit dolu bruskom ale zvladol i to 😉 No a pomaly si na seba s mladou zvykame,uz sa tolko nehanbi.

milocka29
24. jan 2010

Petrahy ja obdivujem tvojich rodicov, ze sa rozhodli po rokoch vratit do rodneho kraja aj ked tam uz nikoho nemaju, nakolko vy deti ste inde. Ja som zas ten typ, ze mne je tam dobre, kde su moje deti aj na kraj sveta by som isla a zila tam, keby tam boli moje deti. A ako sa ma teraz mamka?Je doma ci v nemocnici?
Nezabudka aj nas Simonko mal kocik sedo zeleny, pisem mal, pretoze on uz rok v nom nieje, on zacal velmi skoro vsade chodit pesi, vydrzi velmi dlho a viac sa mu tak paci. Zajtra drzim palce, aby ta kocka s prepustanim na teba este velmi dlho nepadla. Poznam ten pocit, ked clovek caka v neistote, ale zivot musi bezat dalej.
Samko je drobucky, nevadi ma casu dost, on rychlo dohoni svojich rovesnikov. Nas Simonko zas bol dost velky mal 3800g a 54 cm, riadny chlap. Aj teraz este len bude mat 3 rocky, ale väcsinou si myslia ze uz mal. Zatial je velmi sikovny, uz pozna celu abecedu aj cisla do 10. Stale by len cital, hlavne s dedkom, to je ich zabavka. Super, ze mlada si pomaly zvyka u teba, lebo predsa je to pre nu zrazu velka zmena. A domov nechcela ist, hlavne teraz zo zaciatku? Asi svokricka je velmi dobra.

petrahy
24. jan 2010

mamina bola v nemocnici na 5 dní kvoli vysetreniam uz je doma citi sa zle ale do nemocnice nepojde a tvrdi ze jej nic vazne nie je 😒

sestra bola v Blave dali jej termin operacie az na april po velkej noci vraj po potrate radsej nech pocka a snad uz bude mat cyklus

my sme dnes oslavovali Misko ma dva rocky 🙂

a co sa tyka prepustania aj svagor ma strach buduci tyzden maju prepustat polovicu skaldnikov tak uvidi ako dopadne

nezabudka13
autor
24. jan 2010

Petrahy dufam ze to mamina nevzdala bez boja ☹ mozno som si to zle vysvetlila,drzim palce,aj mamine aj sestre.Musis byt velmi silna aj za ne 😉Miskovi gratulujem a daj mu odomna pusu.Ja sa sem teraz dostanem az vecer,ved viete ako to chodi navsteva za navstevou.Nechcem to vsetko nechat na mladych ,oni sami si este musia zvyknut na povinosti okolo maleho.A ja aspon nemyslim na to co bude v praci.Ale to budem riesit az ked to pride.

nezabudka13
autor
24. jan 2010

dcerka mi tam poslala jednu fotografiu vnucika Martinka Samkove sa jej nepodarilo zmensit na potrebnu velkost ked sa to podari prida tam aj Samka 😀

milocka29
24. jan 2010

Petrahy aj sa pridavam ku gratulacii Miskovi a posielam mu pusu.
Nezabudka, Martinko je uz velky fesak, urcite skoda ze ho nemas blizsie, no co uz, veru s tym nic nenarobis a o to Ti je vzacnejsi. Samko Ti to snad vynahradi.
No ten kon ide akoby mu nohy primrzli.

petrahy
25. jan 2010

Dakujeme za pusinky 🙂
nezabudka super fotka 😉 uz len pridávať nové a ci to mamina vzdala alebo nevzdala netusim akosik sa s nou neda rozumne porozpravat, uvidime svagor ma o tri tyzdne 40tku mozno pridu

nezabudka13
autor
25. jan 2010

martinko je na 5 rokov vysoky ale ma byt po kom tatino ma 2metre mamina o 12cm menej 😉 .Urcite mi chybaju ale ako pyses Samko ho zastupi.Ale babka uz ma rezervovane letenky na maj 😉 😉 nemozem zanedbavat ani Matka.Oni nemozu prist tak babka pojde za nimi,do leta by som to asi nevydrzala,a mozno sa im nepodari prist ani v lete a od novembra do augusta je daleko.A ja tam idem i kvoli dcerke a zatkovi.Dnes na porade rozhodli ze 5 ludi ma padaka ,ale este nevieme kto to je.Dozvieme sa to asi zajtra. ☹ ☹

milocka29
25. jan 2010

vidis, ako sa hovori, ze vsetko zle je na nieco dobre. Mas dceru daleko, tak aspon mas dovod ist na dovolenku k nim. Urcite aj oni sa na teba tesia rovnako tak ako aj ty na nich. Zajtra ti drzim palce, aj ked uz je to rozhodnute dopredu.

tatolu
26. jan 2010

Nezábudka, ako? Dúfam, že los na Teba nepadol 😔

Petrahy, gratulujem malému k 2 rôčku 😵 Môj fotrík je tiež 24.1. narodený 😉

blazka24
26. jan 2010

nezabudka ahoj, dlho sm tu nebola tak idem pogratuľovať k vnúčikovi.........
my budeme mať v piatok pol roka tak mama ide robiť tortu ale už máme aj prvý zub tak som z toho na prášky, nie a nie spať a nonstop plač asi musím zapojiť rodinu do opatery, lebo som už od soboty každý deň na ibubrufene a krpec len rev a rev
😕

nezabudka13
autor
26. jan 2010

Zatial v praci nic nove ,vcera podali navrh na prepustanie a dnes sa nezhodli na konkretnych osobach no uvidime zajtra,ale veduci sa vyjadril ze mi na nasom stredisku sa bat nemusime, ze nas sa to netyka.Ale v prvom kole prepustili kolegu 😒 .On keby aj vedel povedat nam nemoze. Blazka malinkemu daj pusu od mna a co sa tyka tej torty ,keby to bolo na mne asi by ju nikdy nepapal ,pecenie zakuskov ja nemusim nebavi ma to 😒 Mozem sa hanbit 😀

blazka24
26. jan 2010

nezabudka toto prepúšťanie je fakt na nervy, som zvažovala či na rodičovskú nepôjde mm tiež sa im vyhrážali je to strašne na nervy .........
malinkému bude tortička chutiť - ja rada pečiem ale varenie ma absolutiš nebaví, síce varím ale neviem improvizovať, všetko len podľa receptu a najhlavnejšie bez netu som stratená 😀

nezabudka13
autor
27. jan 2010

blazka mas pravdu je to na nervy ale co s tym urobime....nic ☹ ja som si bola podat ziadost na vdovsky dohodok no je okolo toho papierovaciek jedna radost.Snad mi to schvalia,bude to sice iba nejakych 70eur ale aj to je lepsie ako nic.A to s tou materskou nieje zly napad ak by si ty mala pracu bolo by to lepsie ako md a manzel nezamestnany.

blazka24
27. jan 2010

nezabudka máme obaja robotu, ale mňa doma trhá, zisťujem že normálne zakrpatievam a čo sa týka toho vdovského - podstatné je aby ti to priznali, všetky peniaze sa teraz zídu, na vnúčika treba 😀
papierovačky neznášam, v piatok idem na úrady - som síce úradníčka ale keď sa mám vžiť do tej druhej strany tak brrrrrrrr

tatolu
27. jan 2010

blazka, tiež poznám ten blbý pocit, keď sa musím vžiť do tej druhej strany 😔 😉

blazka24
27. jan 2010

tatolu až keď vybavujem zisťujem aké je to stáť za dverami a myslieť si že tie vo vnútri prd robia 😀

tatolu
27. jan 2010

Ja som zas strašne nemtavá, ani pero v ruke neudržím a veci, ktoré som klientom bežne pomáhala vypisovať, ke%d som mala vypísať pre seba, pokazila som aj 3 predlohy 😀

petrahy
28. jan 2010

nezabudka tak ako ked tu nie si dufam ze si v robote
co sa tyka vyplnania ja to neznasam na uradoch a tam kde obcas musim zajst na socialny urad tak pani si ma velmi dobre pametá potom ako som sa tam s ňou pohádala a odvtedy je veľmi milá. Ja viem že som to vtedy asi z jej pohľadu prehnala ale nechcela ma pochopiť a vypísať mi šek, že ona mi ho pošle poštou a ja kedže som na dedine a robila som 12tky dosť ťažko prebrať doporučený list a čo čert nechcel list sa stratil oni ho poslali a ja som ho nedostala je to extrém, ale čo narobím išla som tam a povedala som že list neprišiel že na pošte sa stratil a to vyšetrovanie ako sa to mohlo stať no des tak som povedala že nech zavolajú riaditela a nech mi vypíšu šek a ono to zrazu všetko išlo aj s riaditelom som sa zoznamila aj sek mi vypisali.