Osamelá päťdesiatnička. Asi nie som sama?

nezabudka13
23. nov 2009

😢 mam nieco cez 50 dve dospele deti dceru a syna.dcerka je vydata ma 5 rocneho syna byva v zahranici.syn je slobodny byva so mnou v rod. dome.obaja sme nastastie zamestnany.syn ma pohyblivu prac. dobu v lete aj do 20 h.po prichode z prace sa doma zdrzi tak pol hod. alebo hodinu a ide von za kamaratmi a ja som cele poobedie ivecer sama doma .zabudla som napisat ze som vdova.cez letne mesiace mi to as tak nevadi vtedy je praca na zahrade a tu samotu si as tak neuvedomujem horsie to je uz teras ked su vecery dlhe v telke toho vela nieje tak si tu samotu viac uvedomujem.s dcerkou si sice kazdy den volame ale to je tak na pol hodinku alebo na hodinku.a naviac ak je taketo smutne pocasie ako teras je to o to deprimujucejsie 😒 asi som neni sama???????

milocka29
15. máj 2010

Ahojte vospolok, vlastne teraz iba studentky mamicky, pretoze nezabudka ma teraz urcite od netu pauzu, ma ine prijemnejsie povinnosti. Gratulujem k urobenym skuskam a na dalsie samozrejme drzim palce. Aj ja som od vcera rana bola so Simonkom na dcerinej chate, aby ona mala doma klud a mohla sa naplno venovat iba skole - finisuje s diplomovkou. A kedze prave jej konzultant nema alebo nepracuje s PC, tak musela za nim ist na konzultaciu do Kosic. Ale uz len potrebuje zajtra pretransformovat podla novej smernice do najnovsej verzie, vytlacit a v pondelok rano zaniest zviazat a na obed odovzdat. No ale my sme si aspon oddychli od mestskeho vzduchu a nadychali sa krasneho cisteho lesneho vzduchu.
Tatolu tak teraz este aj take starosti mas s drobcom ale ved teraz medicina stale napreduje, tak urcite sa to spravi, ale chudacik uz od teraz musi znasat bolest. Posielam mu velku pusu, lebo ja by som za deticky najradsej znasala vsetku bolest sama, strasne ich lubim.

tatolu
16. máj 2010

Miločka, takže dcérka má už "iba" štátnice pred sebou 😉
Ja som sa už tiež začala vytešovať, že už iba tento a ešte jeden semester a potom už "iba" štátnice 😉
Máme tu zimu - brrrr, kúrim v kuchyni v peci, ale akosi to do izbe nedochádza ako by malo. Chýba tu pohyb vzduchu. Jáj som iba jeden deň bez detí 😔
Manžel je práci, tak sa akože pozerím do skrípt 😀, psssst nepovedzte mu, že už 3 hodiny sedím pri PC 🤐 😀

milocka29
16. máj 2010

Tatolu urcite nic tvojmu manzelovi neprezradime, budeme mlcat ako rybicky 😝 . Aj my sme dnes trocha zatopili, ale pohyb vzduchu tu mame teraz poriadny, Simonko hra s dedkom futbal v obyvacke s fit loptou 😀 No co uz, ked vonku nehodno ani psa vyhnat. A verim ti, ze deticky chybaju. Ja hovorim Simonkovi, ze je ako moja droga. Ked som s nim vela, uz som nim predrogovana a zas, ked nahodou nie je so mnou tak mi chyba, ako zavislakom droga 😀 .

petrahy
17. máj 2010

ahojte ja sa pomaly ucim na skusku a nejde to 😝 mame materially od skusajucej a je to sama skrratka a neviem prist na to co jej skratky znamenaju aj ked sa snazim na vsetky som neprisla.
U nas tiez stale prsi, ale v sobotu neprsalo a tak som sa mala zase co nahanat decka fotbal namiesto 16tich co chodia na trening prisli na zapas len 9ti a polovica z nich su skolkari takze to bolo zaujimave prehrali sice 9:0 ale bol to pekny zapas decka sa fakt velmi snazili
a od soboty vecera zase leje a neprestava takze hrozne niečo uz ma to nebaví, ale na záhradke som už koštovala prvé redkvičky a vyšla aj mrkvička a zemiačiky

tatolu
17. máj 2010

No také skratky v materiáloch mám aj ja niekedy. Strašne zle sa to potom učí. Rozmýšľaš nad skratkami a prečítaný obsah unikne 😠
Ja som už prečítala skriptá, idem kuknúť otázky, čo profáci zadali a potom ich prezentácie z PC. No neviem, čo budú chcieť, ale bude to zaujímavé 😀 . Totiž stále som na ten termín prihlásená sama. Je možné sa ešte prihlásiť do dnešného dňa do 12tej hodiny, tak priebežne pozerám, či fakt bude iba jeden skúšaný a dvaja skúšajúci 😅. Jeden profák bude skúšat svoju časť a druhý svoju 🤐

petrahy
17. máj 2010

toje ako ta moja skuska len ja som ju mala pisomne jednu cast mam za sebou a na druhu sa snazim ucit

tatolu
17. máj 2010

Ja ju budem mať v jeden deň a rúznych budovách 😉 Sedím pri PC a akože sa učím - veď vidíš 😀

milocka29
17. máj 2010

No tak dcera uz ma chvalabohu diplomovku odovzdanu, teraz trocha zasluzena pauza a potom zas zarezavat na statnice, ale tie budu az koncom buduceho mesiaca.
Studentky myslim na vas naozaj kazdy den a samozrejme drzim palce aj ked viem ze ste sikulky. Uz aspon ze dnes od obeda prestalo prsat ale poriadne tu fuka. No tie zaplavy to je teda sila 😀 nastastie u nas niesu.

tatolu
17. máj 2010

U nás prestalo pršať nejak hneď ráno, síce nefúkalo ale zima bola statočná 😔
Zajtra idem na skúšku a ja neviem, čo si idem obliecť 🤐. Mám vytiahnuť niečo zimné? Však ja nechodím teraz vôbec von, tak neviem 🤐 😔

petrahy
17. máj 2010

a u nás stále prší a fučí, ale mi tu záplavy v našej dedine nepoznáme ale sme blízko Čiech Moravy a tam to veru býva všeliaké správy som nepozerala tak neviem ako to vyzerá a ani rádio som nemala pustene a to veruu počúvam české
tatolu budem zajtra na teba myslieť

tatolu
17. máj 2010

No Peti, asi mi nič zajtra nepomôže - mne sa taaaak veľmi nechcelo učiť 😔 . Mám Menežment poľovníctva 😔

tatolu
18. máj 2010

Podávam hlásenie - skúška úspešne za mnou 😵 . Ráno som premýšľala, že poviem profákovi, nech ma vyrazí hneď, no nakoniec som to nevzdala a mám to za sebou 😉

milocka29
18. máj 2010

tatolu gratulujem, tak vidis niekedy plati ze menej je viac. Niekedy cim sa tomu clovek menej venuje o to lepsie to dopadne 🙂 ale treba mat aj stastie nestaci len rozum 😀 🙂 .

tatolu
18. máj 2010

Miločka vďaka 😉
Celkom mi sadli otázky - vyžívala som sa v tvorbe cien produktov a služieb a v druhoch plánovania 😉

milocka29
20. máj 2010

u nas pocasie este stale nanic. Uz to zrana vyzeralo ze bude pekne a zase sa zatiahlo a uz aj mrholilo. Je to pre nas ako tres iba dnu byt, kedze vonku bud leje alebo fuci. Skoro kazdy, kto ma pivnicu tak tam ma vodu, ale aspon ze nie su tu zaplavy ako hned vo vedlajsom okrese Trebisov, tam je to daco strasne. No dufajme, ze uz sa aspon cez vikend ukaze slniecko.
Tatolu ako deticky este su u mamy? Aspon maju trochu zmenu. A futbalisti od petry hraju?

tatolu
20. máj 2010

Miločka, áno sú ešte tam. Pôjdem po ne nejak okolo 10.6. Tak si seba navzájom užijú 😉
Tiež priebežne periem a po vypratí sa zatiahne a začne pršať - eštee máme dom a dám pod striešku. No nejak sušiť treba 😉

milocka29
20. máj 2010

Tatolu aspon teraz urcite menej toho prania, ked deticy nie su doma. Tak to teda riadny vylet, ked tak dlho budu u babky. Ale babka urcite je rada a hlavne ked inac je sama, tak teraz nech si ich uzije. Ved uz su velkaci 🙂 . Ja tiez teraz susim iba dnu, lebo aj kurime.

tatolu
20. máj 2010

No je síce menej, ale pomaly vyberám veci, čo som odložila, že som už z nich vyrástla, a teraz zisťujem, že som sa do nich zas scvrkla 😵 😀 😀 😀
Okrem toho, potrebovala som vybrať niečo slušné na skúšky, tak sa to teraz všetko suší po kuchyni 🤐

petrahy
21. máj 2010

deti futbal nehraju travniky su premocene zajtra by mali mat zapas no uvidime lebo v noci opäť lialo a je u nas zamracene
ja som teraz na ATB a este mam lieky take oblbovaky akoby na alergiu no teda vcera som predriemrala cely den a v noci som normalne spala zajtra su u nas hody a byva to velka parada pretoze sa tu kona kazdorocne Veteran rely a chodia sem ludia z daleka byva tu aj medzinarodna ucast z ciech a myslim ze rakuska, nemecka. A program je od rana do vecera a aj jarmok a kolotoce no uvidime co z toho bude tento rok ked je take pocasie

tatolu
21. máj 2010

Peti, možno aj dobre, že deti ostávajú doma.
Ty sa aspon preliečiš 😉 Už Ti je lepšie?
Ja nemám okrem vtáčikov v prerábanom dome nič nové. Teda ešte aj to, že mm domuroval predok domu je nové. 😉
Foto vtáčikov - ráno boli ešte iba 2, keď som ich na obed fotila boli 4 😉

petrahy
21. máj 2010

no dnes som bola na posteli od desiatej do trtetej tie lieky su riadne oblbovaky vsak ma to upozornili mat alergiu to je strasne ak by som musela take nieco uzivat.............................
Teraz som este zbehla do obchodu zajtra by k nam mali prist svokrovci a mozno aj segra od rana do obeda takze ucenie ani len necitam aj tak to nevnimam
a aj my sme mali na rozostavanom domceku hniezdo 😉

milocka29
21. máj 2010

Petra ja verim, ze aspon zajtra sa to otrasne pocasie u vas vylepsi, aby tie hody dopadli co najlepsie. A tebe hlavne cim skor uzdravenie, aby si to mohla v zdravi uzit aj navstevu 🙂
Tatolu tak teraz uz len coskoro krstiny tym vtacikom urobit, ale ked ty mas svojich malych kmotrovcov na vyletiku. Ty by sa vtacikom urcite potesili, ale ked sa vratia, tak uz aj vtaciky budu mat perie.
Stavbarky teraz je ale hrozne pcasie na stavebnikov, lebo uz jesen bola uprsana a teraz ani nehovorim. Zat ma tiez riadne nervy, lebo ma cely mesiac dovolenku a na chate toho veru vela nespravili, lebo stale leje. Aj dnes doobeda bolo celkom fajn, ale teraz sa uz zase riadne zlialo 😒 😠

petrahy
22. máj 2010

vstavala som o piatej postavila na polievku obalila a vysmazila snicle muz bol od piatej do siedmej na stavbe potom prisiel napapali sme sa postavili este na ryzu isla som do sprchy a uz tu aj boli svokrovci takze pekne na jarmok s nimi kofolka utekali sa domov najest a opäť do dediny Veronka vystupovala a spustil sa taky šupák že sme všetci zaliezli do kulturáku program sa presunul tam prešiel dážd a išli sme domov spravila som chlebíčky decka odišli na futbal mm s dedom su na stavbe a svokra prave odišla k znamej na besedu Miško spinká ked sa zobudi ideme na fotbal aj my asi tak nejak vyzera moj dnesny den

milocka29
22. máj 2010

Petra to je dobra sprava, znamena to, ze chorobu si porazila ty a nie ona teba 😒 . Super aj ked so skorym rannym vstavanim si vsetko stihla, sikulka ako vzdy. A chlapi to spojili prijemne s uzitocnym, super 🙂 U nas uz dnes konecne neprsalo, bolo celkom fajn, aj ked sa na to zberalo asi 4x, ale nakoniec slniecko zvitazilo. Chlapi tiez boli na chate trocha brigadovat a my sme im potom zaniesli obed a vratili sme sa az vecer.

petrahy
24. máj 2010

ahojte ATB mam do stredy lieky na alergiu beriem len vecer lebo som z nich velmi ospala v stredu mam skusku a mali by prist konecne aj nasi a oni chcu v stredu robit aj stropy no neviem si predstavit ako budem zasestihat je to casovo narocne a hlavne sa strasne bojim skusky, lebo som to malo videla a maleho mam stale doma musim este riadne vyupratovat lebo budem musiet pocuvat aky neporiadok mam doma. Nasi to nepochopia ze mam doma neporiadok 😠 skusku by som chcela spravit takze musim do toho vlozit dnes a zajtra maximum vcera som namiesto ucenia pozerala zase hokej 🤐 no co uz

milocka29
24. máj 2010

Petra neboj, vsetko dobre dopadne a aj casovy stres niekedy spravi dobre, vsetko co sa na poslednu chvilu naucis bude cerstvo ulezane v hlave. A s tym neporiadkom, ved ked pride mama, tak kym chlapi budu na stavbe, ty v skole tak mama nech vari a upratuje. Ja to takto robievam, ze kym sa dcera uci tak ja sa snazim od vsetkeho vcetne maleho ju odbremenit, aby sa mohla co najviac venovat uceniu. A tiez chodim pravidelne varit ked sa na chate nieco robi, aj teraz v piatok ma to zas caka, ale ja sa nestazujem, ja to rada robim. Skoda ze nebyvame blizsie, aj deticky by sa spolu pohrali aj by som ti brigadnikom navarila 😀

petrahy
24. máj 2010

milocka pekne od teba ale moja mamina k nam chodi len na navstevy a aj to malo raz dva krat do roka oni byvaju cca 150km od nas ale sami sa tak rozhodli niekde na zaciatku temy som o tom pisala nechce ssa mi teraz o tom pisat takze bojim sa toho ze to bude pre mna skorej zataz ako radost a mamina bola posledne roky dost zdravotne na tom zle myslela som ze bude najhorsie ale zatial uteka hrobarovi z lopaty jej sestra a brat umreli okolo 50tky tak som mala obavy
mozno prave preto som v tejto teme sa objavila ze spriaznene duse znamenaju pre mna vela kedze s nasimi to je akesik divne nasi by tu mohli byt kolko chceli ale oni asi nechcu obaja su na dochodku a byvaju na činžiaku v NZ

tatolu
24. máj 2010

Peti, ani moja maminka sa tu na dedine necíti dobre 😔 V meste sa síce cíti sama a nevyužitá, ale tu jej to mesto chýba. Možno je to tým, že v NZ si zvykli. Ja sa tiež napr. už najlepšie vyspím vo svojej posteli, pritom aj v Kubíne som bývala a bola som tam pred niekoľkými rokmi doma.
Neboj, zvládneš aj toto. I keď si myslím, že by mamina pochpila, keby nebolo až tak vyriadené. Treba sa s ňou poroyprávať a vysvetliť, že rodina je dôležitejšia ako poriadok. Nedá sa predsa venovať rodine, stavbe, aj škole na plný úväzok 😉

petrahy
24. máj 2010

ibaže ja mám z toho zase depku
štve ma to že len posúdia, povedia že nás obdivujú a to je všetko viac by pomohlo keby tu boli častejšie
na skúške asi pohorím, neviem sa na to ani sustredit ani len čítat mi to nejde
viete moja mamina ma len zakladku a tatino ucnovku a svokrovci maju tiez len zakladku takze to ze mm isiel na ucnovku, potom na maturitu a nakoniec na vysku a platil si to sam a popri tom chodil do prace to nikto nevidi a ja som tak isto najprv isla na ucnovku potom potajme som isla na prijimacky na strednu a tri roky si robila zdravotku a teraz po tolkych rokoch som na vyske a oni vsade rozpravaju ake maju deti sikovne ale to co je bokom doma rodina to nevidia velka skoda aj kvoli detom ze poriadne nemaju ani babku a deda ja som nikdy nepoznala a dost ma to stvalo pretoze nasi neudrziavali kontakty tak som nemala ani tetov a ujov 😒 aspon so sestrami sa snazime navzajom sa stretavat aby deti poznali rodinku aku taku
ale sori mmusi to ist zo mna von a PC to znesie

tatolu
24. máj 2010

Peti, je dobré, keď sa vyrozprávaš 😉
Rada by som Ta trošku potešila ale neviem ako 😔