Osamelá päťdesiatnička. Asi nie som sama?

nezabudka13
23. nov 2009

😢 mam nieco cez 50 dve dospele deti dceru a syna.dcerka je vydata ma 5 rocneho syna byva v zahranici.syn je slobodny byva so mnou v rod. dome.obaja sme nastastie zamestnany.syn ma pohyblivu prac. dobu v lete aj do 20 h.po prichode z prace sa doma zdrzi tak pol hod. alebo hodinu a ide von za kamaratmi a ja som cele poobedie ivecer sama doma .zabudla som napisat ze som vdova.cez letne mesiace mi to as tak nevadi vtedy je praca na zahrade a tu samotu si as tak neuvedomujem horsie to je uz teras ked su vecery dlhe v telke toho vela nieje tak si tu samotu viac uvedomujem.s dcerkou si sice kazdy den volame ale to je tak na pol hodinku alebo na hodinku.a naviac ak je taketo smutne pocasie ako teras je to o to deprimujucejsie 😒 asi som neni sama???????

tatolu
21. jan 2011

Tak teda aj ja prispejem, keď to tu ožilo 😉 😀 . Dnes som spravila jednu veľmi obávanú skúšku. Až doma mi to pomaly dochádzalo, a teraz mám taký ľahší pocit 😉. Včera som už myslela, že skončím so školu.... U nás je aj trochu viac zmien 😖. Luky dostal sople v nedeľu, tak ostal celý týždeň doma a manžel dostal z práce výpoveď. Dohodli sa, že odíde na vlastnú žiadosť 😔. V piatok na nočnej ho kontrola prichytila driemať a keďže už jeden zápis mali všetci, musel aj s kolegom odísť 😔 . Teraz zataľ sedí doma a cez telefón skúšajú obvolávať známych. Moc mi toho nepovie, takže všetko z neho vyťahujem postupne 😝. Niečo sa aj rysuje ale asi až od marca. Vlastne čaká, kedy začne platiť ten zákon, že dôchodcovia nebudú môcť aj robiť aj poberať dôchodok 😔 . Okrem toho volali mi z mojej práce. V utorok budem rozprávať s regionálnou riaditeľkou, akú prácu by mi vedeli ponúknuť ak nastúpim po RD teraz v apríli. Moje pôvodné miesto je už zaplnené a aj tak už majú úplne inú pracovnú náplň, akokeď som odchádzala, tak neviem, čo mi povie. Požiadala som si ale aj o predĺženú RD, keďže Tomík má nejaké problémy a možno by som mala nárok pri ňom ostať doma do jeho 6 roku, resp. poberať RD za neho a budem si môcť aspon v kľude dokončiť školy, keďže tento rok by som už mala skončiť 😔
Asi už veľa píšem o sebe, ale to som rozpísala, aby ste boli v obraze 😉 😀

petrahy
22. jan 2011

tatolu to je pekne ze si sa tak rozpisala 😉 ja idem na nocnu a musim sa este ucit teprv varim obedik a este potrebujem prejst asi 10 otazok dve si idem cele prepraovat lebo su o nicom a asi tri sa musim naucit lebo nemam o nich mo sajnu o tych ostatnych snad nieco vypotim zo skusenosti su to choroby interne osetrovatelstvo tak snad este nieco pamätám z maturity

tatolu
22. jan 2011

Tak my sme priam čakali, kedy sa už nebudem učiť 😉 😵 . Dnes sme prestavili izbu v ktorej vlastne sme stále. Je to denná izba aj spálňa v jednom. Zrušili sme detské postieľky a premiestnili poschodovú posteľ. Hore spí už dlhšie Luky a dole sa dá roztiahnuť, tak tam budú spať dvojky. No uvidím ako si zvykneme, ale už som sa na to doslova tešila 😵

tatolu
22. jan 2011

@petrahy Peti zajtra budeš asi unavená. Stihla si sa doučiť? Budem myslieť na Teba. Musíš to zvládnuť. Si jednotka 😉 😵

petrahy
23. jan 2011

tatolu dakujem moc som sa neucila len citala idem trosku spat a este vecer do toho pozriem snad sa postasti vybrat prijatelnu otazku. a super taka zmena izbicky ak vyjde cas daj foto

milocka29
23. jan 2011

@tatolu drzim palce nech sa postasti pri skuskach aj manzelovej praci, tomu sa povie smola, ale co uz 😒 ?Zato prestavba izbicky urobila urcite radost vsetkym, nech sa detickam dobre spinka 🙂.
@petrahy len sa nestresuj a skuska dopadne vyborne, ty si sikulka 🙂 .

petrahy
24. jan 2011

uz som doma otazka bola no pre mna z tych horsich ale zvladla som ju za B takze uz by som mala mat tento semester ukonceny aj ked neviem z jednej aku mam znamku. Snad si mozem povedat ze mam mesiac prazdniny zaciname totiz az v marci 😵

milocka29
24. jan 2011

@petrahy gratulujem ku skuske a ukonceniu semestra a znamka super, ale ved ako vzdy sikulka 🙂 Teraz relaxuj a venuj sa rodinke.
@tatolu zajtra drzim aj tebe palce nech s tou pracou vyjde tak, ako to ma byt pre teba najlepsie 🙂

tatolu
24. jan 2011

@milocka29 Dám zajtra vedieť i keď vlastne ponuky ako tak poznám - stále majú nedostatok telefonistov - prvý kontakt s klientom a sviatky a piatky.... No ale možno by sme sa k deťom striedali s manželom
😉

milocka29
24. jan 2011

@tatolu ten prvy kontakt s klientom velmi dobre poznam aj ked nie telefonicky ale osobny a v inej firme. Pracovala som na zakaznickom oddeleni. Praca s ludmi je krasna ale strasne narocna. A bude tak ako ma byt 😀 to je moje heslo, ktoreho sa drzim 🙂 .

tatolu
24. jan 2011

@milocka29 Ja som robila na prepážke v banke 15 rokov, a keď som ešte študovala, vždy som tvrdila, že s ľuďmi, peniazmi a účtami nikdy robiť nebudem a nakoniec som tvrdila, že s ľuďmi bola najkrajšia práca, ale je iné vidieť ako sa človek tvrári už pri vstupe a nevedieť ako sa človek tvári na druhom konci telefónu 😖

tatolu
24. jan 2011

Ale tiež tvrdím, že bude ako má byť 😉. Veď si robím školy a možno budem prekvapená aké miesto mi pani "dôležitá" ponúkne. Totiž tú prácu, čo som robila - reklamačné oddelenie - tak tam by sa o rok malo jedno miesto uvoľniť. Kolegyňa pôjde na dôchodok, len je ešte otázne, či tá pozícia ostáva alebo sa tam niečo mení - nikto nič nevie - nové vedenie, nové pracovné zaradenia.... 😉

nezabudka13
autor
24. jan 2011

@tatolu,aj drzim palce,nech to vyde aj Tebe aj manzelovi,@petrahy,gratulujem,sikulka ako vzdy,prijemny oddych od skoly,@milocka zdravim aj Teba,vnucik je zdravy?,nas Samko chvala bozku je zdravucky,iba mu zistili ze ma malo zeleza, 😒 ja sa omluvam ze som tu nebola ,ale behala som okolo okien,konecne sme to rozhybali,za 6 tyzdnov by mali byt hotove,no a potom este strechu,a pristavit jednu izbu,a budem mat dusu na pokoji uz aby bolo leto 😝

petrahy
25. jan 2011

tatolu tak nech ti to vyjde myslime na Teba a dakujem ze ste na mna pocas skusok mysleli 😉 dnes som si drobca nechala doma idem na noc on chcel byt s maminkou.

tatolu
25. jan 2011

Bola som na tom pohovore s personalistkou. V podstate viem, to čo som si myslela. Voľné pracovné miesta majú iba ten prvý kontakt s klientom, pozícia operátor tel.centra . 😉 Teraz všetko záleží od toho, či mi schvália predĺženú RD, ak nie, nastúpim 10.apríla, potom budem čerpať 30,5 dňa dovolenky, potom mesiac zaúčacia doba - a tam je to štúdium od 8.00 do 16.00, takže aj škôlku by som stíhala a potom sa uvidí 😉
Ak mi schvália predĺženú RD, tak som sa dohodla na ten začiatok práce od 1.9. - pravdaže + dovolenka + zaučenie . 😉- keďže nový zákon povoľuje popri poberaní RD súčasne aj robiť 😉

petrahy
25. jan 2011

no super ked vieš o čo ide a aj škola by ti vyšla len nechapem ty by si akoze mala predlzenu matersku dokedy? Do 5 rokov? A kdo by sa staral o maleho keby si isla do prace? Ne bol ten zakon tak ze sice mozes pracovat ale dieta nemozes umiestnit do skolky? Lebo ja som vyuzivala len prispevok na skolku do veku troch rokov a ten mi prave skoncil. 😉

tatolu
25. jan 2011

@petrahy Podľa starého zákona, ak si bola na RD, nemohla si pracovať 😉 . Podľa nového zákona, môžeš dieťa dať do škôlky na max. 4 hod. (to bolo aj v starom) a môžeš ísť aj pracovať 😉 . Budeme sa s drahým striedať budem robiť potom aj nočné, keďže to je 24 hodinová služba 😔

petrahy
25. jan 2011

tatolu mas IP 🙂 a na mna sa stahoval iny zakon to bolo take divne prechodne obdobie ktore sa tykalo mna. a niežeby som sa chcela chvalit ale kedze ste si este nevsimli Misko je uz riadny skôlkar včera mal TRI rôčky 😀 tortičku spravil ocinko v nedelu a oslavovali sme s kamošmi. S rodinkou budeme oslavovať až vo februari lebo aj Verča a Maťo budu mať sviatok a to budem piecť zase ja. 😵

tatolu
25. jan 2011

@petrahy Peti, mrzí ma ☹ že som si nevšimla 😢 - veľkému škôlkárovi posielam dodatočne všetko najlepšie, veľa šťastia, lásky a veľa zdravíčka 😉
A vy ste februároví? My sme viac apríloví 😀 - v ten mesiac máme sviatok všetci, okrem Lukyho 😉

milocka29
25. jan 2011

@petrahy aj ja sa pripajam ku gratulacii a skolkarovi prajem všetko najlepsie, aby ho kazdy tak lubil ako vy rodicia 🙂 . Vcera mal narodky aj moj brat, aj mojej krstnej dcere sa vcera narodil druhy chlapcek.
@tatolu tak pohovor dopadol podla ocakavania, tak už len aby aj ta RD bola schvalena, tak by si poriesila jednou ranou dve muchy 😀 Nas Simonko ma zajtra v skolke karneval, uz tyzden sa nevie dockat, tak dufam ze sa mu to bude pacit. Aj medovnicky som napiekla, lebo bude aj hostina, tak kazdy ma nieco doniest. Len skoda ze nebudu rodicia, budu iba sami, ale urcite ucitelka ich pofoti aj mozno natoci.

petrahy
26. jan 2011

dakujeme 😉 no ono je to tak Misko je koniec januara a Matusko sa zase narodil na meno Veronika mal byt januarovy ale kedze sa mu na svet nechcelo dopadlo to takto a Misko mal byt februarovy ale kedze som mala problemy rozhodli mi termin na koniec januara 24. u nas je karneval az 20 februara.dnes mame rodicko v skolke no idem sa troska prespat toho snehu akosik u nas vela napadalo a v podstate stale pada od nedele deti sa tvaria 😵 a ja 😨 😝 kvoli uzasnym cestarom nemam rada zimu 😝

milocka29
26. jan 2011

Aj u nas dnes snehu napadalo dost, este aj manzela mam na sluzobke od vcera a vrati sa zajtra, kedze koncili neskoro, tak sa rozhodli prenocovat a zajtra ist cez den, lebo cesty su strasne 😒 . Mala som doma snehovu brigadu, odhadzat radsej postupne, aby toho potom nebolo naraz vela 😠 . A este u nas sa v kostole upratuje na redy, takze tento tyzden mam sluzbu a este 2 babky ktore su viac menej do poctu 😠 a kedze v stredu je vecer omsa, tak som aj tam musela ist odhadzat. Simonko prisiel taky nateseny z toho karnevalu, ze vsetke masky sa mu pacili, ale jeho najviac, on bol krokodyl. Nezabudka uz je zapalena do budovania, ked uz sa nevie dockat leta. Ale to urcite aj petra a ani mna to neobide, nasi mlady sa tiez rozhodli ze chcu stavat, tak teraz kupili pozemok a behaju s papierovackami. Ale nech stavaju kym su mlady a kym im este ma kto pomoct.

nezabudka13
autor
27. jan 2011

Petrahy i ja sa dodatocne pripajam ku gratulacii,hlavne vela zdravicka,Tatolu dufam ze s tou pracou ti to vyde,Milocka ,ja som to myslela,tak ze aby bolo leto preto,lebo okna pridu robit za mesiac,a strechu budeme robit hned ako bude lepsie pocasie,este sice nieje dovezena ,ale zaplatena uz je,ked sa roztopi sneh ,tak ju privezu,takze v lete uz bude aspon dufam vsetko porobene,jej zabudla som mam tam nejake fotografie mojej rodinky

petrahy
1. feb 2011

tatolu všeko najlepšie Táničke veľa zdravíčka šťastíčka a aby ste z nej mali len a len veľkú radosť 😉

tatolu
1. feb 2011

@petrahy Peti vďaka 😉 - no rebeka a herečka to je riadna už teraz 😉 😀 Ale nech je len taká ako má iba v kúte sedieť 😀

milocka29
1. feb 2011

@tatolu aj ja sa pripajam ku gratulacii Taničke a prajem jej veľa, veľa zdravicka, stasticka a aby Vam robila len radost.

tatolu
1. feb 2011

@milocka29 Ďakujeme 😵
Ináč dnes si manžel našiel prácu 😉 - treba mu povybavovať papiere - vstupnú prehliadku, psychologický posudok, výpis z registra trestov a hádam môže nastúpiť - podrobnosti ešte neviem, lebo sa nemáme kedy rozprávať 😉 😀 😀

milocka29
1. feb 2011

@tatolu tak to je super sprava, manzelovi tiez gratulujem nech tam dobre zaraba 🙂. Tak to je uz dvojnasobny dôvod na oslavu 😀.

petrahy
1. feb 2011

tatolu tak to je ozaj dobra sprava 😉 mm skoro dostal minuly tyzden vypoved rozhodovalo sa medzi dvomi on ostal 🤐 😉 ale nema to lahke vcera im tam dosiel nejaky šefik z nemecka a čudoval sa kde su všetci bolo po 17tej hodine oni fakt chcu aby robili od rana do vecera a mne potom nema kdo chodit pre maleho uz som dnes obehla druhu kamosku na striedacku ked budem mat 12tku aby pre neho chodila a povarovala 1,5h mam na Vas otazku vychadza to priemerne raz tyzdenne mam jej davat financnu odmenu? A ked tak kolko ona sice nepyta ponukla sa ochotne ale predsa zda sa mi ze by som asi mala nejako sa zavdacit

petrahy
1. feb 2011

a ked to tak po sebe čítam píšem ako tatar 😉