Osamelá päťdesiatnička. Asi nie som sama?

nezabudka13
23. nov 2009

😢 mam nieco cez 50 dve dospele deti dceru a syna.dcerka je vydata ma 5 rocneho syna byva v zahranici.syn je slobodny byva so mnou v rod. dome.obaja sme nastastie zamestnany.syn ma pohyblivu prac. dobu v lete aj do 20 h.po prichode z prace sa doma zdrzi tak pol hod. alebo hodinu a ide von za kamaratmi a ja som cele poobedie ivecer sama doma .zabudla som napisat ze som vdova.cez letne mesiace mi to as tak nevadi vtedy je praca na zahrade a tu samotu si as tak neuvedomujem horsie to je uz teras ked su vecery dlhe v telke toho vela nieje tak si tu samotu viac uvedomujem.s dcerkou si sice kazdy den volame ale to je tak na pol hodinku alebo na hodinku.a naviac ak je taketo smutne pocasie ako teras je to o to deprimujucejsie 😒 asi som neni sama???????

milocka29
21. feb 2010

nezabudka aj mne ta mast naozaj zabrala, ved vcera som ani na PC na klavesnicu nemohla. Dnes uz celkom OK.

nezabudka13
autor
23. feb 2010

zdravim vsetky ,ak by ste chceli dcerka mi tam pridala fotografie oboch vnucikov mozete si popozerat.Dnes sme boli na tej sutazi,bohuzial zlate noznice som nevihrala 😒 😝 ,ale zachranil to kolega skoncil 3.Hodnotili sa prve tri miesta.Ale som rada ze som tam bola,to je nieco celkom ine ako u nas.Vyska stromov u nich je o meter a pol vyssia ako u nas,dali nam dvojaky rebryky,co som bola velmi prekvapena,s takym niecim nemam skusenost.Ale sady maju ukazkove,mame sa od nich co ucit.Veduci povedal ze maju najkrajsie sady na celom Slovensku,klobuk dolu 😉 je im co zavidiet.

blazka24
23. feb 2010

nezabudka si šťastný človiečik - takých krásnych vnúčikov 😉
čo sa týka práce, ak človeka práca teší tak nie je čo riešiť, to potom môže závidieť aj sudca, poslanec či lekár - ak ho robota nebaví je nešťastný človek 😒

milocka29
23. feb 2010

nezabudka mas krasnych vnucikov a samozrejmä celu rodinku, mas sa v com vytesovat. Samko je uz pekna buchticka, vidiet ze mu chuti papkat 🙂
A ta sutaz nevadi, ze si nevyhrala aj ked aj vyhra by potesila, ale nie je dolezite vyhrat ale zucastnit sa. Aspon si mala aj taku exkurziu ako to vyzera aj inde ako u vas. Dufam, ze ste tam mali pekne pocasie, lebo u nas je vcera a dnes relativne pekne. Sice slniecko nejak extra nesvieti 😒 , ale aspon neprsi a nesnezi, celkom je vonku cez den prijemne.

nezabudka13
autor
24. feb 2010

Milocka pocasie nam vyslo na vybornu neprsalo,bolo to fajn.Dnes u nas svietilo slniecko uz od rana,od pol 9-tej do 15,00h som robila v tricku s kratkym rukavom,mala som sice este lahku vestu ,ale bolo mi uplne teplo.Keby to tak uz aspon zostalo,nemuselo by ani prsat.Pripadalo mi to ako prvy jarny den,no radost robit 😉 .A co sa tyka vnucikov,Matko je na 5 rokov vysoky,a Samko pribera jedna radost,mne sa zda ze uz ma 4kg.Ozaj buchticka.Blazka ,Risko je tiez poriadna chlapina,je to radost ,mat takych drobcov doma a sledovat ,ako sa zo dna na den menia.Ked si predstavim Samka pred mesiacom,a vidim ho teraz ,to je.....nieco krasne,ani to neviem opysat.Viem ze vies ako to myslim.Som velmi rada ,ze decka zostali so mnou a nenechali ma tu samotnu,iste by mi tu bolo smutno.je fajn ze su tu,a ked v marci pride dcerka,no to budem mat druhe vianoce 😉 😀 Uz aby to bolo.

milocka29
24. feb 2010

U nas dnes pocasie ako v aprili nic moc. Raz hmla, potom sychravo a tak sa to niejako striedalo cely den. Zima nebolo ale sychravo urcite nie tak pekne ako u vas. nezabudka. Dnes som so Simonkom ani vonku nechcela ist, ale jemu sa to samozrejme krivotilo, tak ked dosiel dedko z prace, tak sme isli za jeho mamkou do roboty, tam som ho nechala a my sme isli potom este potrajdat po supermarketoch. Aj maly mal trocha zmenu aj ja. Aj nas Simonko je na to, ze bude mat teraz v marci 3 rocky velmi vyspely aj rozumove je velmi sikovny. Pozna celu abecedu, pocitat do 10 slovensky aj anglicky, takze aj babka sa musela naucit, lebo on ma skusa. Stale by len vsetko cital, hlavne vsetke loga z bank a roznych institucii, vsetke co uz raz videl pozna. A nehovorim o autach, tie pozna uz z dialky presne aka znacka a este aj aky typ. Take nazvy si pameta, ze ja to neviem ani zopakovat. Teraz ma take krasne obdobie, kazdym dnom objavuje nieco nove a fantazia a jazycek mu pracuje na 100%. Teraz len kazdy den hovori, babka vyber mixer a upec mi tortu. Nevie sa dockat kedy mu upeciem tortu na narodeniny, lebo on si uz vybral aku chce a babka ma co robit, aby to bola podla jeho predstav.
Verim ti, ze sa tesis, ze decka ostali s tebou, lebo ja sa tiez velmi tesim, ked sme vsetci u nas, aj ked mladsia dcera byva tu v meste nedaleko, ale stale sa pytam, kedy zas pridete.
Len nech tie deticky su zdrave a rastu nam do krasy a na radost rodicom aj starym rodicom.

nezabudka13
autor
25. feb 2010

Milocka,ja hovorim ,ze dnesne deticky su ovela sikovnejsie,ako ked sme mali my deti.Mozno to je tym,ze teraz tie maminy maju viac casu na deti ,ako sme mali my,aj v skolke sa tym detom inak venuju ,ucia sa anglicky,nemecky a neviem co vsetko.nase deti ked tam chodili,ucitelky im dali hracky a hotovo.Simonko je sikulka ,asi pozna viac znaciek aut ako ja,a nech len babicku nuti ucit sa ,anglictinu,a babicka mu upecie super tortu.Rozmyslam ci mladez,co sem kedysi nakukla ma tak vela ucenia,alebo nechala babky nech sa vykecavaju,ako babky 😒 .U nas bolo aj dnes velmi pekne,slniecko svietilo ,ako na jar,bolo velmi prijemne.Dufam ze uz nebude zima,uz toho snehu a zimi bolo dost.Uz nech nas zohrieva slniecko,a nie radiatory.

milocka29
25. feb 2010

Aj u nas bolo dnes velmi pekne, boli sme na prechadzke na nasej zabehnutej trase a mali sme aj stastie, videli sme aj 2 x vlacik, ktory prave prechadzal, lebo on mu stale kyva. S tou mladezou asi mas pravdu, ale co uz, ved oni maju svoje starosti aj problemy a nas tu nechali nech si babky aspon o svojich vnucatkach poklebetia. Ja som si myslela, ze sa nas tu babiciek zide viac, pretoze v kazdej teme su len same mlade, tak neviem, ci babky nechodia na konika, alebo sa im nechce pisat. Ja ako som uz pisala som bola zvyknuta cely zivot pracovat so zakaznikmi a sediet cely den za PC, tak teraz si to aspon takto aj ked az neskoro vecer suplujem. Teraz poslednu dobu nas Simonko nechce ani mamku ani ocka vecer na spanie, ale babka ho musi ist ulozit aj si k nemu lahnut. No ale niekedy mam co robit, aby babka nezaspala skor ako on. Ale co uz, ked on vie, ze babka ho nadovsetko miluje, aj on mi stale hovori, ako velmi ma lubi 🙂 A ako to aj kazdy hovori, ze na svoje deti sme nemali tolko casu tak pri vnucatkach si to vynahradzame.
U nas prave teraz som pozerala vonku, ci manzel nechal svietit na dvore svetlo, ale to je spln, preto je tak jasno ale aj hmla sada tak dufam ze aj zajtra uz bude pekne, veru tej zimy by teraz uz stacilo.

petrahy
27. feb 2010

Ahojte bab/en/ky 😉 mladez nezabzdla od minulej soboty vecera sme sa trapili postupne a hlavne ja s najmensim s crevnym ochorenim vracanie a hnacky 😝 takze smradu a kyblov u nas bolo dostatok zanedbala som net uplne lebo som sa potrebovala zotavit a aj mm musel ostat doma lebo som to nezvladala vcera este vracali starsie deti a dnes je uz relativne pohoda len ta dieta je utrpenie pre deti v pondelok zacinam skolu drobec ide k babke a tí dvoch budem vozit na primestky tabor u nas bol dnes krasny slnecny den a poobede sme spali lebo som v noci vstavala na hokej dnes to bude takisto takze sa poberiem cim skorej spat neskor nakuknem aj na fotky ja na vas nezabudnem a urcite napisem a precitam
a este ja som raz bola na sutazi majster kraja a skoncila som na krasnom 49 mieste a bolo nas tam 50 😀 😀 😀 no pobavi sa clovek nie? to bola sranda chvalit sa s tym v skole ked sa vas spytali ako ste dopadli

nezabudka13
autor
28. feb 2010

Petrahy ,to nieje nic prijemne,taka crevna chripka ☹ a este k tomu ked to maju viacery.Dufam,ze to mate uz za sebou,a uz bude konec aj s dietami.Ked sa mozem spitat o aku sutaz islo?,nie je podstatne vyhrat,ale zucastnit sa 😉 A ten hokej,niesi sama co tak skoro vstaval,u nas sme boli hore vsetci,esta aj maly Samko 😀 ,skoda ze to dopadlo pre nas tou zemiakovou medajlou,ale aj tak je to velky uspech.Idem rychlo nalozit obed a obliect drobca,krasne svieti slniecko,tak to treba vyuzit,ideme na prechadzku.

petrahy
28. feb 2010

u nas dost pofukuje a vsetci spia 😉 ten hokej velka skoda vyzeralo to nadejne, a hravala som volakedy sachy a kedze bab bolo vzdy malo tak sme mohli machrovat ze sme dobre no a porazila som kamosku a hned som mala titul majster okresu no ale ked potom prisli do mody pocitace a dali sa zohnat zaznamy z hier slavnych moja kariera skoncila podla toho sa totiz mnohy ucili a ja som o pocitaci vtedy ani nesnivala

nezabudka13
autor
28. feb 2010

Petrahy sachy boli pre mna vzdy spanielska dedina,ja som si zahrala sem tam damu a to bolo asi vsetko.Radsej som si zahrala zolika,alebo kanastu.U nas bolo tiez pekne ale fukal dost silny vietor.Tak som nebola ani so Samkom dlho vonku.A co sa tyka pocitaca ja som tiez kupila az ked isla dcerka na ob. akademiu.No ale dnes to je ine,uz ich maju aj v prvom rocniku na zak. skole,doba ide dopredu.mi skor narodeny sa mame co ucit.

milocka29
28. feb 2010

Ahojte, ja som vedela, ze petra nas nezradi a ona ku nam nakukne aj napise nam, co maju doma noveho. No tak teda petra s tou virozou si si teda uzila poriadne a este aj chudatka deticky ☹ Dufam ze uz to mate za sebou. S tymi sachmi a aj ostatne sutaze ako pisala nezabudka nie je podstatne vyhrat, ale zucastnit sa. Ja som niekedy este zo zaciatku nasho manzelstva musela, no teda dobrovolne musela s manzelom hravat sachy, vlastne on ma to ucil, ale mna to velmi nebavilo. Zato on velmi rad hrava sachy len teraz velmi nema s kym, ked uz aj dcery maju svoje rodiny. Ked boli male tak s nim hravali. Teraz aspon 1-2x rocne chodi na taky sachovy turnaj amaterov, a posledne roky stale vyhrava 1 alebo 2 miesto. Aj s pocitacom hraval, ale teraz v praci cas nema a doma ma uz pocitaca dost z prace. U nas dnes bolo pocasie celkom dobre, nefukalo, zato vcera cely den prsalo.

petrahy
2. mar 2010

ahojte kde ste...................
uz druhy den zarezavam v skole a dnes ma to aj bavilo 😝 😀
ako sa maju drobci? maleho varuje svokra

nezabudka13
autor
3. mar 2010

ahojte,vsetky.prepacte,ale nahanam doktorov,lebo ta moja nepodarena ruka nie a nie prestat boliet.vcera som bola u obvodnej,dnes u ortopeda,ale ten bol rano o 8h15min. taky spolocensky unaveny,ze neviem ako dokazal napisat diagnozu.Vysetril mi ruku asi tak,kde vas boli a ako dlho,rozumela som mu kazde tretie slovo ☹ ,este ze mi nesiel davat obstrek,neviem co by som urobila.Do karty napisal o tyzden kontrola,neviem ako to dokazal,mne pri ze nedovidi ani na pocitac.Vcera v praci sme sa bavili o lekaroch a kolegyna spomenula jedneho fizioterapeuta ktory ma na starosti i sportovcov.povedala som si hop,alebo trop,hoci som nemala od obv. ziadanku ☹ riskla som to.Posedela som si tam asi 1h,kym ma zobral,citila som sa hrozne trapne ked som mu vysvetlovala ako som pochodila u ort.on povedal iba tolko ze doktor bol asi hned rano smedny.vysetril ma predpisal mi elektroliecbu 5 krat,a potom sa uvidi.Nemam s tym skusenost,ale ked mi to pustila,vykrutilo mi to prsty,a ruku v zapesti mi vykrutilo bud dolu alebo hore 😒 nebolo to nic prijemne,sestricka povedala,ze to robi slacha.Mate s tym niekto skusenost,je to normalne?

milocka29
3. mar 2010

Ahojte, vy uz v takomto case asi spinkate, ale ja sa väcsinou dostanek ku PC az neskoro, dovtedy sa dajako este krutim v kuchyni a kedze tam mam aj televizor, tak ked nieco zaujimave, tak jednym ockom aj tam, alebo kecam na Skype s dcerou a min. hodinu.
Petra o maleho je urcite dobre postarane, ved babky sa snazia ako najlepsie vedia, aby vnucatka boli spokojne.
Nezabudka, tak dobre ze som sedela, lebo by som spadla s tym doktorom rano a v takomto stave. To radsej ani do roboty nemal ist, ale mozno je to u neho castejsia zalezitost. S tou elektroliecbou neviem posudit, nastastie som nic take nemala. V kupeloch ked chodim na rekondicne pobyty, tak tam v kazdych je ina elektroliecba, ale stale je to nieco prijemne. Ked to uz mas take neprijemne tak len aby to cim skor pomohlo.
No taku skusenost s pripitou doktorkou som mala aj ja, ale ta zas bola u mna ako zakaznicka a to tiez uz rano o 8 z nej razil alkohol a kedze nemala potrebne doklady k vybaveniu, tak hned zahlasila, ze nevadi, ved ja som tu autom hned dobehnem naspät. Ja som sa na kolegynu len pozrela, ze ci to vidi v akom je stave a autom a este sa mi aj ponukla, ze ona je detska doktorka, ze ak by som mala vnucence, tak mozem prist za nou, to akoze protekcne. No to urcite, aj keby bola jedina v nasom meste a kolegyna mi este povedala, ze ved jej sa to stava castejsie, ze je po flame v takomto stave a pritom to uz bola doktorka starsia. Takze aj takych mame doktorov.

nezabudka13
autor
4. mar 2010

no dnes som bola zase na el. liec.,bolo to rovnake,odtial som,isla do prace,strihali sme broskyne,ale s tou rukou to nebolo neviem co.Zajtra,to vydrzim,no a po vykende uvidim.Ked to nebude dobre mam 2 dni starej dovolenky tak si ju vyberirm,hoci som si ju chcela usanovat ked pridu deti. 😒 😒

milocka29
4. mar 2010

nezabudka tak to nepodcenuj s tou rukou, lebo ono to asi moc dobre nie je ked ty ides z elektroliecby hned do prace a ruku zatazujes. To by ti zavodny lekar mohol dat aspon na 1 den platene volno-paragraf, aby si tu ruku mala v klude po tej procedure. No uvidis teraz cez vikend, oddychuj, drzim palce aby ta to uz prestalo boliet. Jasne aj na ukor dovolenky, ked inac to nepojde, ale skoda jej veru, radsej pre deti ked ti pridu.

nezabudka13
autor
5. mar 2010

Milocka,ja som mohla marodit,ale vies ako to je s PN,na den to je nejake 4eura.Dnes si kazdy rozmysli ci bude marodit,radsej sa to riesi dovolenkou,no uvidim po vykende.Dnes bolo u nas hrozne pocasie,fukalo,snezilo a chvilami svietilo slniecko.Rano padali take velke vlocky,ze to vyzeralo,ze sa vracaju vianoce.U vas bolo ako? ja som si myslela,ze uz bude teplejsie ale pani priroda to zariadila inak.

petrahy
5. mar 2010

ahojte aj u nas bolo surovo fucalo, snezilo a fakt kosa brrrrr
a mame v rodinke prirastok malu Leu 😀 vcera vecer sa sestre narodila a mala skoro 4kg
a vskole sme toho mali dost........... odchadzžala som nasr......... no katastrofa uvidime ako to bude dalej prednasajuci chce po nas seminarku na 20 stran k tomu test 60 otazok a este aj ustnu skusku takze sme zhrozeny a to sme na prednaske nic nerozumeli lebo tak divne rozpraval asi ma nejaku vadu

milocka29
5. mar 2010

nezabudka, ja som nemyslela marodku, to viem, ze to je o nicom a ked uz tak sa ti oplati marodit 10 dni a to zo zaciatkom od piatku do dalsieho pondelka, aby si v tom mala 2 vikendy, vtedy nebudes stratova, pretoze tie 4 vikendove dni ti vyrovnaju percentualnu stratu zo mzdy. Viem, ze to tak robievaju. Ja som ale myslela, ze aby ti lekar dal paragraf len na cely den, vtedy ti bezi normalna mzda, potom si den v praci a zas 1 den paragraf. Mas narok na tusim 5 az 7 dni takychto paragrafov za kalendarny rok.
U nas dnes presne take iste pocasie ako u vas.
Petra gratulujem k neterke, teda riadna kocka, hlavne ze to sestra ma stastlivo za sebou a prajem im vela zdravicka. Aj moja dcera dnes prisla z prace nastvana, ze dnes im dali na skolsku stranku oznam, ze zajtra skolu nemaju a to uz mala mat buducu sobotu poslednu prednasku a tiez ze sa vela veci meni k diplomovke a este ani presne nevedia ze co. No nikto za to nemoze, ze ma vadu, ale mali by si kompetentny uvedomit, ze ani studenti zato nemozu, ze profak ma vadu a oni potrebuju z tej prednasky aj daco mat a nie iba tam zabit cas. Ale niektory ludia si asi takto potrebuju daco dokazat a hlavne pred studentmi, ze im strpcuju zivot.

nezabudka13
autor
7. mar 2010

Petrahy ,sestre gratulujem k dcerke,Lea je ozaj '' baba" oko sa patri,maminu asi potrapila,ale na take veci sa rychlo zabuda.Co sa tyka skoly,asi to bude dryna,najme ked nerozumiete z prednasky skoro nic.Budem drzat palce 😉 Milocka,mam narok na 7 parag.Este mam 2 krat elektroliec.a uvidim,co to spravi ,ak sa to nezlepsi asi pojdem na marodku.

tatolu
7. mar 2010

Ohojte osamelé žienky 😀 😀 😀
Petrahy, k prírastku gratulujem 😉 A čo sa týka školy, neboj, pred skúškou aj počas skúšky napíšeš, ústne odpovieš a bude fajn 😉

kolka24
8. mar 2010

Ahojky aj mne môžeš napísať, sme rovnako 🙂 staré... alebo mladé???

nezabudka13
autor
8. mar 2010

Ahoj stratena Tatolu 😉 😀 ,kde si sa tolko tulacila? 😝 asi ta velmi zamestnavaju deticky. 😉 aj ja ked pridem z prace som vecsinou pri malom.Kolka zdravim,som rada,ze sa k nam babkam zase niekto novy pridal 😉 vlasne ani neviem ,ci si aj ty babicka.A ,to ci sme stare alebo mlade,no neviem niekedy sa citim na 20rokov,ale niekedy mam pocit ze mam najmenej 100. 😀 napis nieco viac o sebe.

petrahy
9. mar 2010

ahojte ja sa neviem premocť a začať sa učiť na skúšky 😒 v piatok som musela odist skorej z prednasky a nakoniec spoluziakom ponukli kupit si knihu a mne nebol schopny nikdo zavolat ci ju chcem a teraz ju nemam a potrebujem ku skuske 😠 hrozne ma nastvali vcera som sa to dozvedela a pokussala som sa dostat do kniznicee a samozrejme nijaky vypozicny cas alebo osoby ktora by tam mala byt 🙄
maly cez den nespi rano vstaval pred siestou a ja vecer zaspavam ani neviem ako sadnem a spim cez vikend chceme navstivit kamaradov takze musim sa ucit co najviac v tyzdni
kolka vitaj a napis o sebe

petrahy
10. mar 2010

nezabudka odkial prene si? chystam sa do vašich končín možno blízko 🙂 cez víkend chceme navštíviť kamarádov tak nech viem ako je to k vám daleko keby som niekedy mala cas pozriet aj teba ak ma prijmes teda vsetkych 5 😅 🤐

nezabudka13
autor
11. mar 2010

Petrahy, byvam 7 km od Nov.Mesta n Vah,v Cachticiach,tak ze tam odkial pochadza i povestna Batoricka 😀 😀 😀 .A kam konkretne cestujete,aak sa mozem spytat?A co sa tyka navstevy,mna potesi,ked pridete vsetci.ja mam velmi rada deticky ,aj male aj velke.

petrahy
11. mar 2010

my ideme do Halačoviec ši ako to mam vysklonovat byva tam kamarad mm a boli sme tam aj pred par rokmi na svadbe cakaju uz tretie babo 🙂 no a mm chce ist este aj do Nitry na vystavu nabytku takze navstevu k nezabudke nestihnem ale mozno niekedy v lete ak budu mat decka prazdniny sa podari vypadnut na dlhsie ako vikend z domu

milocka29
12. mar 2010

Ahojte, dlhsie som tu nebola vsetke vas zdravim, studentkam dzrim palce, nezabudke pekne babulkovanie. Mala som trocha zdravotne problemy tak mam tu absenciu, ale dufam ze uz nebude.