Osamelá päťdesiatnička. Asi nie som sama?

nezabudka13
23. nov 2009

😢 mam nieco cez 50 dve dospele deti dceru a syna.dcerka je vydata ma 5 rocneho syna byva v zahranici.syn je slobodny byva so mnou v rod. dome.obaja sme nastastie zamestnany.syn ma pohyblivu prac. dobu v lete aj do 20 h.po prichode z prace sa doma zdrzi tak pol hod. alebo hodinu a ide von za kamaratmi a ja som cele poobedie ivecer sama doma .zabudla som napisat ze som vdova.cez letne mesiace mi to as tak nevadi vtedy je praca na zahrade a tu samotu si as tak neuvedomujem horsie to je uz teras ked su vecery dlhe v telke toho vela nieje tak si tu samotu viac uvedomujem.s dcerkou si sice kazdy den volame ale to je tak na pol hodinku alebo na hodinku.a naviac ak je taketo smutne pocasie ako teras je to o to deprimujucejsie 😒 asi som neni sama???????

tatolu
30. apr 2010

Ahojte,
včera som uspávala deti a uspala som sa s nimi 😝 Zobudila som sa o 9.30 a som sa iba prezliekla a išla znovu spať. No týmto spôsobom sa veru nič nenaučím 😔 . S domom robíme minimálne. Iba čo sme kúpili a vyložili kvádre na murovanie múrov. Ešte teraz mám svalovicu.
Peti, si lepšia - mňa čaká ešte 8 skúšok + jedna spoznávačka. Mám iba jednu za sebou 😔

tatolu
30. apr 2010

A s tým slnom, Peti, máš pravdu. V lete sa učiva horšie ako v zime. Aspon teda u mňa 😔

tatolu
30. apr 2010

Peti, naozaj asi prestanem chlastať slnom=slnkom, učiva=účieva

tatolu
30. apr 2010

ešte a v oprave sa seknem 😖 😀

petrahy
30. apr 2010

myslíš aj v oprave 😀 asi si preťažená, alebo od slnka presmažená aspoň som sa pobavila a viem kolkokrat sa smejem aj na vlastnych preklepoch

milocka29
30. apr 2010

Dobre som sa zasmiala, ale to nebolo zo skodoradosti, ze nezabudka vyzera ako klaun 😀 . Zivo som si ju predstavila aj ked ju nepoznam, pretoze pokial ma bielu pokozku ako aj moj manzel, tak to potom po tom slniecku naozaj tak vyzera, alebo aspon ako alkoholik. Jemu stale najprv pripecie nos. Nic neboj do 7 maja budes urcite krasne hneda akoby si prave prisla od mora 🙂 .
Zahradu posadenu uz mam, uz len priesadky sa chystam dajeke ist zajtra kupit na trhovisko, lebo ja uz tradicne sadim na 1.maja, ale uz take co maju male plody alebo aspon kvet, aby potom boli skoro vlastne paradajky aj paprika.
Aj my uz asi od zajtra budeme pomaly viac na chate ako doma, lebo zat ma od pondelka mesiac dovolenku tak sa tam bude po trochu pracovat a popritom grilovat a gulasovat.
Studentky ucte sa len tak, aby sa vam nezapiekli zavity 😀 lebo uz je naozaj teplucko 🙂

petrahy
1. máj 2010

vcera sme do polnoci mali taborak takze ucenie islo bokom musim rychlo navarit a o 12tej maju decka zapas a o druhej je stavanie Maje minuly rok to robili rucne tak uvidime ako tento rok a potom by mala byt opekacka takze neviem ako a kedy sa budem ucit

milocka29
1. máj 2010

Tak priesadky rano kupene a vecer posadene, uz len nech pekne rastu a rodia. Doobeda som bola s dcerami a Simonkom na jarmoku len tak sa potulat, aby sa ratalo ze sme jarmocili a hlavne postretat kopu znamych.. Bolo strasne horuco, takze sme prisli aj unaveni z tepla. Aj u nas vcera vecer bolo stavanie maja ale aj zacal jarmok, takze tam urcite bolo strasne vela ludi tak sa nam tam nechcelo ist.

tatolu
1. máj 2010

Miloča, ale si šikovná 😵
My ešte nemáme ani zorané, na jeseň sme nestili a teraz chlap nemá čas - už rotavátoruje... Ale sľúbil, že tak o týždeň dojte aj k nám 😉. No my asi veľa sadiť nebudeme. Stačí kukurica, ku kukurici hrach a fazuľku a asi posadím redkvičku. Deťom celkom zachutila 🙂

milocka29
1. máj 2010

Tatolu ja toho tiez nesadim extra vela, ale tak z kazdeho rozku trosku 🙂 Ja na zahrade rada relaxujem, ale dajako posledny rok ma dost bolia krize a klb ked som viac zohnuta, tak deti sa hnevaju. Ale zato ked je vlastna uroda pekna kazdy si rad zgustne 😀

petrahy
2. máj 2010

mne na záhradke začal vyrastať hrášok a rredkvička to bolo včera radosti ked som to zistila 🙂 však ani ja nesadím len skúšam či sa zadarí volakedy sme mali prenajatú záhradu a tam sa darilo až moc a museli sme rozdávať lebo nebola šanca to skonzumovať ale toto je náš pozemok pri domčeku tak uvidím v noci riadne pršalo tak mam popolievane 😅

nezabudka13
autor
3. máj 2010

No ,v piatok sme to dokoncili,v sobotu sme boli pichat droty ku chmelu,prisla som o 13,30h dala som si kavu a hura do zahrady.Posadila som cicer,[neviem ci to poznate],ale to je pre nasu dedinu typicka strukovina ,aj nas prezyvaju ciceraci 😀 😝 ale je z toho super kasa.V nedelu som potrebovala vypnut tak som rychlo navarila a o 12h som vypadla na hriby,zmokla som do nitky ,ale stalo to zato ,priniesla som ale 2kg majoviek,osprchovala a letela k sestre vytlacit letenky.dnes u nas prsalo skoro cely den a teraz leje ako z krhle,tak som vytiahla kufre a hura na balenie.Nerada sa balim den pred odchodom.

milocka29
3. máj 2010

nezabudka ty mas ale kondicku ked ty po namahavej praci v robote este vladzes doma sadit na zahrade 😝 Veruze ja uz som dajaky ten rocik gazdina a zahradkarka ale musim sa priznat veru cicer som v zivote nejedla ani nevidela 😀 . To sa na aku strukovinu podoba? Take majovky aj ja by som si dala, ale u nas este niesu ani v nedelu neprsalo. Dnes rano trocha mrholilo ale to len tak, ze zahradu treba polievat. Bolo aj pod mrakom aj slniecko svietilo, skor dusno.
Nasa dalsia babka sa k nam uz akosi nehlasi, asi nema cas, ked ma doma problemy so starkymi.
Iba nase zlate studentky si na nas stale najdu aspon trocha svojho vzacneho casu a daju nam o sebe vedie co maju nove. Tak kedy zase treba drzat prsty? Aj ked ja viem, ze vy to aj tak zvladnete 🙂

petrahy
4. máj 2010

ahojte takze podavam hlasenie zo vcerajsku A z pred mesiaca D ale mam este ma cakaju tri a to bududci utorok asi hned dve po sebe
cícer poznám aj naši ho sadili ja ho nesadím ale sadila som ked sme mali prenajatu zahradu bôb tiež nie každeemu znama strukovina
ja som akasik chora tak neviem ako zvladnem ucenie v nedelu idem za kstnu mamu takze cez vikend sa ucit nebudem

milocka29
4. máj 2010

nezabudka uz mas asi kufre zbalene uz len pevne verit ze zase nebude pohroma s tym popolcekom, co som dnes pocula v spravach a lietadla budu lietat. Uz sa na svojich urcite tesis aj oni na teba.
Petra samozrejme gratulujem a v utorok drzim palce. Tak ty si teraz len po samych krstinach chodis. Ale to su take prijemne starosti aj ked financne urcite nie nezanedbatelne. Uz len tu chorobu cim skoto zahnat prec.
Ja bôb poznam aj ked som ho este nikdy nesiala. Seju ho len druzstevnici na polia ale v zahradach asi nikto. Iny kraj, iny mrav 🙂

nezabudka13
autor
5. máj 2010

Ahojte,Milocka ,neviem ci spravne popysem ten cicer,ale vyzera to ako splostena fazula,je biele ,rastie to ako hrach ale musi sa to zberat ked to je este zelene,vytrhava sa to aj s korenom.Je to velmi dobre na kasu ,ale aj polievku.No zbalena som na 80%,este pribalim nejake potraviny,ale to az v piatok rano.No a co sa tyka tej kondicky, 😝 😝 mozno to je tym ze mam 48kg 😒 ,ale nie ja hrozne rada robim na zahrade,je to taky relax,hlavne ked uz je vsetko zidene a uz sa iba okopava a tak..Peta ,pri troch detoch.... 😉 sikulka,v utorok budem drzat palce.Vy drzte mne v piatok ,aby nezrusili lety.

tatolu
5. máj 2010

Nezábudka, budeme myslieť 😉
Aj ja som už múdrejšia s cícerom 😵

milocka29
5. máj 2010

Ahojte, nezabudka vdaka za popis ciceru, ale v nasich koncinach som to este nevidela ani nepocula o jeho vyuzivani. Ja by tom ti tych kil s radostou spustila, pretoze niekedy to bola aj moja vaha, no poslednu dobu dajako s pribudajucimi rokmi pribudaju aj kilecka. A hlavne terez, odkedy som doma, ziaden stres, pohodicka a kilecka rastu 😒 😀
Aj ja mam najradsej zahradu ked je vsetko vzidene a pekne ciste okopane, vtedy sa vytesujem.
Jasne ze palce drzim stale, lebo stale na vas myslim na studentky ako sa moria s ucenim ako aj ta moja doma a tebe nezabudka urcite v piatok, aby si stastlivo odletela 🙂 . A na ako dlho vlastne ides?

lubiva
6. máj 2010

Ahojte kocky, konecne som sa dostala k pisaniu aj ja. Obcas som sem nakukla, ale pisat sa mi nechcelo, lebo som toho mala dost z roboty, alebo sedel pri pocitaci vnuk. Dnes som si zobrala volno - a ako dobre, lebo vonku leje - ma prist kurier pre balik co posielam mladsej dcere do UK🤐
Nezabudka a na kolko ides do Irska? Ja tam idem 28.05.2010 ale iba na 4 dni aj s dcerou a vnukom. Ziije mi tam sestra s rodinou, tak tam chodime tak 3 - 4 krat do roka, podla toho, ako su lacne letenky. Skoda, ze teraz ideme len tak na kratko. Mne sa tam paci, az na to pocasie, ale ved u nas sa to tomu uz priblizuje.x-)
Kocky, ste sikule, ked uz mate aj posadene. Ja nemam kde sadit, ale vyrastala som na dedine, takze viem co to je, ale vtedy to bol pre mna relax, teraz uz asi nie. 😅

petrahy
6. máj 2010

ahojte ja som vyrastala v meste ale mali sme aj záhradu aj záhumienku takže trošku poznám zeleninu naši mali aj dva foliovniky takže zeleniny bolo vzdy dost aj melony sme sadievali. uvidim ako mne pôjdu možno vyskúšam len to by decka nesmeli prezradit mame totiž pozemok neoploteny a určite sa najde nejaky dobrodej co si pochutna na našom v podstate tam nikto nema plot takze to so zeleninou môžedopadnúť vseliako aj dost deti sa tam chodi hrat od jednych k druhym. vcera som sa tam bola pozriet a uz vychadza aj mrkvicka a petrzlen a samozrejme zelina 😝 takze ked doprsi mozem nabehnut a vytrhat
nezabudka budem na teba v piatok mysliet

tatolu
6. máj 2010

Tak ja som vyrastala v meste a záhradu som nemusela 😔 , vlastne nemusím ani teraz, ale čo už keď mám taký pozemok 😝 .

nezabudka13
autor
6. máj 2010

Babusky moje ,idem 7-21,ak to ovsem poleti,tak mi drzte palce aby mi nezrusili let 😒 Milocka ,to bude relax ked pridem po dvoch tyzdnoch,nechcem si tu zelinu ani predstavit 😒 ,ale co ved budem oddychnuta tak to bude hura na zahradu 😉 😝 ,u nas uz tri dni prsi jedna radost,ale to mam pripravu na Irsko.Neviem ci budem mat moznost ist na net,dcerka sa stahovala a bude trvat asi dva tyzdne kym im zapoja net,no uvidim,ale budem na vas mysliet,aj na vsetky nase studentky tak sa zatial majte,a prajem Vam pekne slnecne pocasie,a vela energie,caute 😉 🙂

milocka29
6. máj 2010

Ahojte koceny, tak babky si budu vyletovat, ale aj to treba, ved nemozme sedie iba doma ako kvocky. Su sice aj take typy, ktorym je najlepsie iba doma, no ja ten typ nie som. Ja nemam problem sa prisposobit na novom mieste. My casto chodime na dcerinu chatu a ja ked som tam, tak som tam ako doma bez problemov. Aj ziadnym vyletikom nepohrdnem. Aj teraz v stredu 12.5. ideme z byvalej prace na celodenny vylet na Krasnu Hôrku a Betliar, tak sa tesim na kolegyne.
U nas prsi od vcera, teda vcera doobeda riadne lialo, ale aspon netreba zahradu polievat a vsetko akoby ozilo. Dnes vecer som este vysadzala schery paradajky, lebo som ich uz mala kupene, tak som na zahrade skoro bosa ostala.
Nezabudka jasne ze na teba budem mysliet. Prajem Ti stastnu cestu, uzi si to tam a nacerpaj vela dobrej energie.

tatolu
7. máj 2010

No moja maminka je radšej, keď je doma, ale ešte radšej by bola, keby som tam bola s deťmi pri nej 😉
Teraz pôjdeme s Tomíkom na nejaké špeci vyšetrenie, tak ju berieme na chvíľu k nám 😉 Už ju tu asi aj potrebujem. Ak sa bude venovať deťom, nebudem sa musieť učiť iba v noci. Túto noc som spala as 5 hodín, pravdaže s dvomi prestávkami 😔

milocka29
7. máj 2010

Ja som uz parkrat hovorila svojim dceram, ze skoda, ze nebyvate dakde daleko, aspon by som chodila ku vam na vylet. Ale mladsia dcera byva od nas kusocek a chodi k nam skoro denne, ale ked nahodou nepride, uz volam, ze kedy pridete? 😀 Takze tatolu verim tvojej mamine, ze by bola najradsej keby ste boli pri nej co najcastejsie. A co Tomik ma nejake zdravotne problemy? S tym spanim aj moja studentka tohto tyzdna 2x isla spat rano o po 5, lebo v noci sa jej najlepsie pise aj uci, vtedy ma uplny klud a sturmuje s diplomovkou a este aj skusky 😒 Uz aby bol koniec juna, urcite aj pre vas.

milocka29
7. máj 2010

Dufam ze nasa nezabudka nam uz zamavala z oblakov 🙂

milocka29
12. máj 2010

Ahojte babky aj mamicky studentky. Verim ze do zoznamu uspesne urobenych skusok pribudli dalsie 🙂 . Nezabudka si iste uziva krasnu dovolenku a hlavne zasluzeny oddych, ked teraz chodila z roboty tak neskoro 😒 .
Ja som dnes bola na vyletiku 🙂 , prisla som aj trocha unavena, uchodena, ale bolo super. Pocasie je zase nanic, raz sa ukaze slniecko a potom zas prsi 😀

petrahy
13. máj 2010

ahojte mna este cakaju dve skusky jedna tento mesiac, druha 17 juna a este neviem co z praxou bola som tam sice ale neviem ci mi je to nieco platne, lebo vraj si treba ist pre nejake zaznamniky a tie dat pred nastupom poverenym osobam a veru neviem ci nechcu chodit kontrolovat no uvidim spestrili mi zase život myslela som ze uz bude klud
dufam ze si vnucatka uzivate tak ako sa patri a aj nasi mozno k nam pridu ale nie tak kvoli vnucatkam ako kvoli stavbe lebo budeme robit stropy asi o tyzden dva

tatolu
14. máj 2010

Ahojte vospolok. Mala som od netu oddych. Bola som deti odniesť do Kubína, budem sa môcť viac venovať škole - možno 😉
Len čo som prišla, manžel potreboal pomôcť tehly na dom vynosiť, takže uvidíme, kde bude štúdium 😉
Dnes som bola aj u doktora s Tomim v Žiline. Neviem už kotá ste sa pýtali, ale má vrodenú vývinovú vadu kĺbikov na rukách. Do dnes som myslela, že iba ľavej ruky ale je chybná aj pravá. Pre vysvetlenie:
Ľavá ruka sa úplne v lakti nevystrie a je aj obmedzená rotácia ruky - z jednej strany na druhú. Nemá vôbec vyvinutý kĺb a jedna kosť mu bráni k vystretiu ruky.
Pravá ruka je obmedzená zatiať iba rotácia - kĺbik v lakti má, ale nie taký ako má byť.
Ideme teda 30.6. na operáciu, resp. ideme odstraňovať nadbytočnú kosť ľavého predlaktia, čím by sa malo docieliť, že ju bude môcť úplne vystrieť a aj rotácia by sa mala zlepšiť. Síce nechápem, ako keď tam nie je kĺb (puzdro s hlavičkou), ale musím dôverovať dokorovi 😔

tatolu
15. máj 2010

Takže dnes som spravila ďalšiu skúšku 😉
V utorok idem na ďalšiu, tak sa to musím naučiť. Zatiaľ som na termíne prihlásená sama jediná 😀 😀 😀 . No to bude paráda 😵 Teším sa ako malá. Túto noc som sa konečne vyspala. Spala som viac ako 6 hodín vkuse. Ráno som sa zobudila svieža ako rybka. Aj keď prší, mám krásny deň 😉