Osamelá päťdesiatnička. Asi nie som sama?

nezabudka13
23. nov 2009

😢 mam nieco cez 50 dve dospele deti dceru a syna.dcerka je vydata ma 5 rocneho syna byva v zahranici.syn je slobodny byva so mnou v rod. dome.obaja sme nastastie zamestnany.syn ma pohyblivu prac. dobu v lete aj do 20 h.po prichode z prace sa doma zdrzi tak pol hod. alebo hodinu a ide von za kamaratmi a ja som cele poobedie ivecer sama doma .zabudla som napisat ze som vdova.cez letne mesiace mi to as tak nevadi vtedy je praca na zahrade a tu samotu si as tak neuvedomujem horsie to je uz teras ked su vecery dlhe v telke toho vela nieje tak si tu samotu viac uvedomujem.s dcerkou si sice kazdy den volame ale to je tak na pol hodinku alebo na hodinku.a naviac ak je taketo smutne pocasie ako teras je to o to deprimujucejsie 😒 asi som neni sama???????

nezabudka13
autor
12. sep 2010

ahojte ,vsetky vospolok,ludiva pytas sa ako zijem ,nemam sa cim pochvalit,este ked tu bola dcerka ,sme boli na hryboch,po prichode domov som sa zohla ku samkovi a neviem ci som sa prudko narovnala ,ale keby nestal zatko za mnou tak spadnem ,decka ma nahnali na druhy den k lekarke,este pred tym som bola na odbere krvy,vysledky no katastrofa,cholesterol 6,9 ,ale najhorsie boli vysledky na boreliu,z 1,8 mi vyleteli na 9,3 ,samozrejme som musela ist na infekcne do trencina ,dostala som antib. na 21 dni ,samozrejme zacal chmel ,to som tahala 2 tyz, nocne 12hod. aj vykendy shudla som na 43,90 kg ,na internom ma objednala na holter ,tlak som mala 90/190 ,na druhy den 80/140 tlakovy holter celkom ok ,16.9 ,idem na srdcovy a potom este na echo,no uvidim 😝 ale teraz sa citim ok ,aby som nepisala len o sebe ,tak samko uz ma 4 zubky 😀 je to sikulka v bezke lieta ako sarkan ,v telke mu neutecie ani jedna reklama ,to je jeho,aka kolvek ,vzdy sa otoci na telku,peta ,ako sa paci malemu v skolke?a ty v praci ako?

petrahy
13. sep 2010

nezabudka do skolky ideme az od prveho snad to zvladneme bude musiet chodit na pol siedmu takze zaciatky budu tazke, s tym zdravim si veru davaj pozor ja sa vzdy ccudujem ze cim chudsi clovek niekedy tak horsie vysledky cholesterolu. Co sa tyka domceka strecha mala byt hotova tento tyzden, ale zas mi nedodali ryny a cakame do zajtra lebo strechari chcu dat najprv to a potom škridlu.
lubiva ja som od narodenia zila v dvojizbovom byte a boli sme tam styri deti a rodicia takze ja som naucena len mm sa nevie zmierit s tym ze neni domcek tak ma spracoval na to aby sme isli stavat nie je to dvakrat jednoduche staviame svojpomocne vybavuje stale nejake pôžičky ale to už si stavba každa vyžaduje. No snad sa nam podari ist byvat v lete.
milocka rastie, rastie ale byvat sa tam tento rok nepojde nemame na okna vybavujeme pôžičky stale dokola a pani ktora nam to ma robiť ma dovolenku skoro do konca mesiaca a keby sa podarilo vybavit tak nesmie prist tak skoro zima lebo dodavka trva aj 5-6 tyzdnov a my nemame na zalohu chcu 70% no uvidime snad sa dajako pošťastí

milocka29
13. sep 2010

Ahojte, nezabudka tak taketo spravy o zdravotnom stave veru nepotesia. Ja tiez niekedy rozmyslam, ze ci to naozaj uz s tym nasim vekom po 50 sa na nas tie kadejake choroby lepia, alebo si to iba viac uvedomujem. Ved ja predtym som skoro nepoznala co su to choroby okrem tych beznych angin a nachladnuti aj to chvalabohu nie casto. A teraz tiez cholesterol vysoky, tlak presne ako ty pises raz vysoky, potom klesne, klby ma lamu jedna radost, niekedy si pripadam ako meteorologicka stanica 😀. No a u mna s tou vahou je to prave opacne, moje kilecka stupaju 😒 aj ked zjem omnoho menej ako kedysi, ale je prevda ze teraz nemam stres ako som mala v praci 😀 Ale nemyslime na chorobu ale sa vytesujme z nasich krasnych vnucikov. Nas skolkarik uz aj marodi, minuly tyzden zacal soplikmi tak ostal doma 2 dni a dnes rano zahlasil, ze ho boli hrdielko. Chudacik zatial za tych 3apol rocka ho este nikdy hrdielko nebolelo. Ale uz poobede bol fit, ale doktorka mu dala aj sirup, ktory sme don dostat nemohli tak dufam, ze zajtra uz hrdielko boliet nebude. Zahlasil, ze aj tak je doma s babkou najlepsie a je dobre byt aj chory.
Petra stavba domceka je velmi po kazdej stranke narocna, ale potom, ked sa prestahujes uz sa len budes vyzivat a vytesovat sa, ze co ste spolu dokazali a o to viac, ze to robite svojpomocne si to budete vazit. Viem o com pisem, tiez som to zazila na vlastnej kozi a este aj zazivam. Neboj okna do zimy budu, ved este pride babie leto. A okna sa daju zakladat aj ked je zima.

petrahy
14. sep 2010

my sme mali cez vikend hody kuk do mojho albumu 😉

petrahy
15. sep 2010

milocka dakujem za komentar 😉 lajblicek a klobucik maju vyše sto rokov darovala nam to jedna pani a vraj to ma este po dedovi. maju v rodine len dievcata. Maly najprv nechcel aby sme pre ten kroj išli ale ked som ho nahovorila že skusim ušiť taky aj pre maleho tak suhlasil zatial som neusila a asi ani neusijem ale ked sa videl pacilo sa mu to a uz nefrflal a bol v nom aj v kostole

milocka29
16. sep 2010

@petrahy mas naozaj roztomile deticky a mne sa velmi paci kde sa este zachovava tradicia v krojoch aspon na sviatky a k tomu este ked su takto vyparadene aj deticky, tak to je naozaj kraaasa. U nas pokial viem v ziadnej dedine tu na okoli sa takato tradicia nezachovala, aj ked vychodniarsky /zemplinsky/ kroj je tiez krasny, ale to uz len ked nosia na vystupenia dedinske folklorne subory. U nas bolo tento tyzden krasne, ako keby uz prislo babie leto ale dnes uz je skarede pocasie, prsi. Simonko ostal doma do konca tyzdna a stale mi hovori, ze najlepsie je doma s babkou aj ked aj v skolke je dobre.

petrahy
17. sep 2010

milocka 29 u nas to tiez nie je bohvieake, ale pred dvoma rokmi sa vytvoril klub kulturnych tradicii a snazia sa čo to obnoviť. Na Mikuláša u nas jazdi Mikulas na veteranovi cez celu dedinu so sprievodom, na Vianoce deti zo skolky a skloly robia v kostole vianocne predstavenie vzdy na Štefana, Pred velkou nocou chodi po dedine sprievod a pozyva ludi na pohovavanie basy, v maji mame hody s jarmokom a veteran raly, druhym rokom stavaju maj rucne, a este tieto hody ale tie akosik ludia moc neberu ale tento rok robili aj diskoteku a hodovu krojovanu zabavu. a na jesen robia vystavu zo zahradok a deti zo skoly robia strasidielka z dyne.

petrahy
23. sep 2010

tak ako vidim stale nikde nikoho 😲 mame strechu hotovu 🙂 🙂 🙂
kedy sa ma vratit tatolu?
asi si všetky užívate to krásne babie leto

milocka29
23. sep 2010

Ahojte, @petrahy super, ze uz je domcek pod strechou, to sa uz naň aj lepsie pozera 🙂 Tebe sa uz krati materska, coskoro budes zarezavat aj Misko si zvykat na skolku. Tatalu isla do kupelou tusim zaciatkom mesiaca tak urcite bude bud 3 alebo 4 tyzdne. Aspon si tam este teraz bez skoly oddychne a nacerpa sil. Este neudreli mraziky, aby sa babky aj tu ukazali 😀

petrahy
24. sep 2010

ahoj milocka29 veru krati 😝 dnes som bola v praci zistit co a ako a myslim ze vrchna vie o robi aby ma nas....... 🙄
dala mi sice smeny, ale na odd. kde sa chodi od pol siedmej do pol siedmej a ja take spoje nemam 🙄 je tam dalších 5oddeleni kde sa robi od siedmej do siedmej a tam ma nedala a volno ktore som potrebovala kvoli skole mam dane len sčasti dva dni nked mam školu mam ist na 12tku neviem čo budem robiť snad sa to nejak vykrištalizuje už som aj plakala, nadávala a už musim len vydržžať a dufať že bude nejako

nezabudka13
autor
27. sep 2010

ahojte babky aj studentky,ja som tu zyse dlho nebola ,padol mi cely vindous a samozrejme,ze kzm sa to opravilo 😒 ale dufam ze uz to bude fungovat ,Petrahy ,to je super,ze uz mate strechu,a teraz hura na vnutro,omietky, 😝 to su tie prace ktore zaberu viac casu ako cela hruba stavba, 😒 neviem ake mate vz pocasie,ale u nas od soboty prsalo,az do dneska,este ze sme stihli vykopat zemiaky,dnes som bola na ortopedii a zyjtra sa idem do piestan objednat na operaciu s tou rukou 😝 peta neboj v praci sa to nejak poriesi 😉

milocka29
28. sep 2010

Ahojte, petra veru nezufaj ale dufaj a ver, ze sa to v praci dajako poriesi a ak su normalni 😀 tak ti vyjdu v ustrety. Ved ty sa vzdelavas vo svojom odbore, ci snad uz naozaj nepotrebujeme vzdelanych? 😒 Nezabudka predsa si na nas nezabudla 🙂 a tie problemy s rukou nezanedbaj, ale si ich daj cim skor do poriadku. Aj my uz mame zemiaky vybrate, ale des a hruza 😀 este dobre, ze sme zasadili iba kusok, lebo skoda bolo tej prace okolo nich a uzitok ziadny. Tak akurat pre prasce, ale tie nemame.

petrahy
28. sep 2010

dakujem ste mile priebežne dam vediet co a ako, ja zemiačiky nemam ešte vonku ale budem mat tak za dva kyble lebo mi sme ozaj len trošku a jeden kybel sme uz pozbierali. Na stavbu neni penez takze uvidime ci na zimu naskriabeme niekde na okna alebo to pocka na jaro ked uz budu zohladnovat aj moj prijem a daju pôžičku. Počasie mame ako vzdy upršane
nnezabudka a tu ruku veru cim skorej do poriadku treba dat ved ruka je velmi potrebna ako nam potom budes pisat?

tatolu
28. sep 2010

Ahojte vospolok. Dnes sme sa vrátili z kúpeľov. Tomíka som hneď pobalila k svokrovcom - menili sme doma okná a treba riadne poriadiť. Nechcem aby dýchal tento prach. No ale zabudli sme mu pribaliť fľašku, tak sme ho boli o pár hodín pozrieť 😀 😀 😀
Musím počítať, čo ste počas mojej neprítomnosti porábali 😉

milocka29
28. sep 2010

Ahojte, tatolu vitaj, tak rehabilitaciu uz mate dufam uspesne za sebou a verim, ze aj ty si si tam oddychla a nabrala sil, ktore si hned zuzitkovala, ked ste dnes menili okna 😒 . Poznam to tiez, aj ked nuekto povie, ze nie je vela prachu, tak potom neviem co je to vela, lebo bolo ho veru vsade a dost. A to sme menili skoro v celom dome naraz, ale bola aj nocna sichta a veru za 2 dni sme to zmakli, ale to sme este nemali Simonka, bolo to o inom, ked vsetci dospely pracovali.

tatolu
28. sep 2010

@milocka29 Nám menili okná 2.9 😕 Ale dávali sme do starého kamenného domu a po vybratí starých sa zistilo aké diery sú pomimo 😒 . Aby sme trošku ušetrili, dali sme okná iba zaliať do purpeny a murárske práce robil manžel sám - musel kúpiť polystyrén a celé to zakovať a namaľovač - ušetrili sme asi 100 Eur, ale trvalo mu to dlho. Už to je ale hotové a dnes ešte maľoval kuchyňu a zvonka okolo okien. Zajtra musíme ešte ísť kúpiť farbu a domalovať chodbu a cokel na chodbe (naši krpci radi rýpali to rohu steny, 😠 , tak ho opravujeme). No a ešte chcem pretrieť jeden radiátor, lebo aj tam obili farbu 🙄 . No ešte že mám tých malých majstrov. Teraz kazia a keď vyrastú, budú opravovať 😉

nezabudka13
autor
28. sep 2010

tatolu vytaj doma a hura do prace ☹ to nemas cas ani sa aklimatizovat,a sup na upratovanie,rehabilitacia dufam dopadla dobre a tomasko si uzije aj babicky,a ked sa vrati moze zase majstrovat 😉 u nas zase prsi takze nic moc,ale uz by nezaskodilo aj troch slniecka,aby sme mohli ist aj do zahrady ,treba pobrat urodu,hoci tento rok to je bieda,zemiakz nic moc,a zeleninu som este nestihla 😒 ,lebo je mokro.

petrahy
29. sep 2010

vitaj tatolu 😉 dufam ze rehabilitacia pomohla, tak to ťa doma čakala robota, neutiekla ale to zvladnes a v pohode sup sa do bezneho zivota. Lukáško už dnes nastupil do školky? či ešte nie? nas to čaka od buduceho tyzdna

tatolu
29. sep 2010

Dievky ďakujem za privítanie 😉
@petrahy Peti, Luky pôjde až od 4.10. - bola som sa dohodnúť dnes s riaditeľkou. Teda ak sa nič nezmení. Je totiž ešte aj s Táničkou pri mojej maminke. S riadením sme sa dnes moc nepohli. Od rána sme obiehali Zvolen a vybavovali veci, čo sme odkladali 😝 . Teraz sme prišli a po obede manžel ešte bude maľovať a ja sa pustím do upratovania spálne.
No rehabilitácia dopadla podľa očakávania. Trolinku sa zlepšilo 🙂

petrahy
29. sep 2010

tatolu tak to je super uz zase bude o niečo lepšie. 😉 takže pôjde tak ako náš drobec od pondelka

milocka29
3. okt 2010

@petrahy tak ty uz asi zarezavas v peaci a drobec zacne zajtra. Tfuj, tfuj, nech sa vam obom co najlepsie zvyka a dari.
@tatolu tiez prajem drobcovi nech sa mu v skolke úaci a nech su zdravucky, lebo nas Simonko uch aj marodil, neobisli ho sopliky, ale to asi skoro kazdeho, kto nebol doposial v kolektive.

tatolu
4. okt 2010

@petrahy Peti ako prebehol 1 deň v škôlke? Ten môj je ako partizán, nechce povedať čo a ako bolo, ale na zajtra sa teší 😉
Už mám od včera doma Tničku aj Lukyho aj maminku. Zajtra svokrovci dovezú Tomáška, tak už budeme kompletný 😉 .

petrahy
5. okt 2010

ahoj malybol v pohode papal, hral sa spinkal pani ucitelky si chvalili, 😉 no a mamke povedal kdo tam bol koho pounal a ze vyplazoval jazyk detickam 😀 😝 🤐 dnes isiel rano s ockom tak neviem som po nocnej a zajtra ma den tak ho zase bere muz idem spat poobede zajdem pre neho

nezabudka13
autor
5. okt 2010

AHOJTE VSETKY STUDENTKY BABICKY A HLAVNE MALI SKOLKARI PETA AJ TATOLU TO JE RADOST KED SA DETICKAM PACI V SKOLKE ,VERU NIEKTORE TAM BACIA JEDNA RADOST,ALE JA BY SOM SA VAM CHCELA POCHVALIT, ; 😀 MOJMU KRSNIATKU SA NARODILI DVOJICKY 🙂 DIEVCENCE NIKOLKA A KARINKA,SICE O 5 TYZDNOV SKOR , SU HROZNE MALICKE,1710g-NIKOLKA A 1810g KARINKA ESTE SCHUDLI TROSKU SU V INKUBATORE,ALE INAK VSETKO OK. 😀 DOMA MAJU JAKUBKA MA 4 ROKY A TO SU PRVE DIEVKY ,JA TIES POCHADZAM Z DVOJICIEK ,TIEZ SME BOLI DVE BABY,ESTE NEMAM FOTKY INAK BY STE ICH UZ VIDELI

tatolu
5. okt 2010

@nezabudka13 Tvojmu krsniatku gratulujem 😉 Prajem babuľkám veľa zdravíčka a mainke veľa mliečka 😉

milocka29
5. okt 2010

nezabudka aj ja sa pripajam ku gratulacii, nech su deticky zdravucke a cim skor priberu na vahe, aby boli domka s rodicmi 🙂 . A maly skolkarom dufam ze sa aj nadalej paci v skolke, lebo nas Simonko minule zahlasil, ze dobre je byt chory 😖 , aspon som doma s babkou. A v skolke je dobre, ale s babkou lepsie. A ucitelky ho chvalia, ze je velmi sikovny. Aj on hovori, ze ma rad obidve pani ucitelky, lebo tento tyzden chodia vonku, kedze je u nas pekne pocasie.

petrahy
7. okt 2010

nezabudka 🙂 pripajam sa aj ja a hlavne vela zdravicka drobcekom 😉
maly je v skolke rad len doma sa trocha motka a potom zrazu chce uz uz ist a tiez stale chce ist k babke 😀
ja som v praci celkom zapadla aspon si myslim kolegyne su spokojne a z nicoho sa nestriela ked daco zabudnem. Prave naopak spravila som aj to co som nemusela 😅 a ani som o tom nevedela ze to robit nemam. Uvidim nocnu som este sama nemala takze v sobotu idem na to. denne som sama uz mala dve takze to berem v pohode.

milocka29
7. okt 2010

Ahojte babicky aj študujuce mamicky, tak petra super ze zaciatky su dobre aj v skolke aj ty v praci, len takto pokracovat. Nas Simonko sa tiez uz rano tesi na skolku aj dnes uz na mamku suril, aby uz cim skor isli, lebo kamarati uz cakaju. Ucitelky hovoria, ze on je tam ako ich zastupca, lebo on stale daco rozprava. Jemu sa hlavne nepacilo, ked zo zaciatku nechodili vonku, lebo bolo skarede pocasie a on je strasne rad vonku. Ale tento tyzden u nas super pocasie. Tatolu ako sa ma Tomik, co rucka lepsie, operacia a rehabilitacia pomaha? Po oknach uz urcite upratane, uz ti asi pomaly aj skola zacina.

milocka29
11. okt 2010

halo, halo, je este niekto osamely, alebo uz iba zaneprazdneny? 😀 Aj ked je ta druha varianta lepsia, nakuknite sem a napiste co mate nove. Studentkam je to odpustene, ale babicky dufam ze nechodite spat so sliepockami 😒 Taka pekna rodinka sa tu vytvorila, tak dufam ze sa nerozpadne. 🙂

nezabudka13
autor
11. okt 2010

babicky a dievcence,ahojte,milocka mas pravdu ze sme asi len zaneprazdnene,ja sa trosku nahanam ,z prace do zahrady,ale uz iba mrkvu vykopat a moze sa rylovat, 😉 v stredu pride dcerka z irska,tak sa snazim aby bolo vsetko nachystane ako treba 😝 samusko roste uz ma 6 zubkov ,stvornosky lezie jedna radost,a v beziaku no to su hotove preteky, 😀 mali drobcekovia nikolka akarinka su uz von z inkubatora,pekne priberaju maju 1860 g a 1950g mozno este tyzden alebo dva a pojdu domov,ja som si bola dnes pre vysledky z holtera a chvala bohu je to ok 😉 este echo a operacia ruky a mam to v suchu 😝 u nas je celkom pekne pocasie poobede som robila v tricku s kratkym rukavom,moze to vydrzat este aspon mesiac.