Mám ísť študovať ošetrovateľstvo alebo pôrodnú asistenciu?

elihei
5. okt 2019

Ahoj, našla som tu zopár podobných tém tak snáď mi niekto poradí. Neviem sa rozhodnúť či študovať ošetrovateľstvo alebo pôrodnú asistenciu a veľmi by mi pomohlo ak by sa mohli vyjadriť zdravotné sestry a pôrodné asistentky, zaujímala by ma hlavne náročnosť štúdia a uplatnenie.

Ďakujem za odpovede 🙂

janinah
5. okt 2019

Keby som mala tolké roky študovať ako teraz treba a byť stále "len" sestrička,,tak idem rovno na medicínu ....zdr.sestra s 37r. praxou.

sissahh
5. okt 2019

@elihei to iste som sa aj ja rozhodovala 😁 no takto ja som sa rozhodla pre osetrovatelstvo pretože ako zdravotná sestra môžeš robiť aj na gynekológii a ak by tá to náhodou omrzelo kľudne si môžeš vybrať iné oddelenie ale ako pôrodná asistentka môžeš robiť čisto len v gynekologických pracoviskách 😊

macekovam
5. okt 2019

@janinah tak zasa uprimne .. je velky rozdiel studovat medicinu a ošetrovatelstvo...

macekovam
5. okt 2019

ja som študovala ošetrovateľstvo...neľutujem.. ale keby idem odznova vyberiem si porodnu asistentku... je ich tiež malo a robota je krasna... v buducnosti budeš ešte babku robiť🙂cho´d na asistentku...

janka95
26. dec 2020

Ahoj šla si nakoniec študovať ? Čo si si vybrala? 🙂

elihei
autor
30. dec 2020

@janka95 Ahoj, áno študujem pôrodnú asistenciu 🙂

patricia1207
5. jan 2021

@elihei ahojky a ako? Dá sa ?

elihei
autor
6. jan 2021

@patricia1207 ahoj, zatiaľ som len v prvom ročníku a je to v pohode ale uvidíme ako dopadnú skúšky a čo to bude na praxi 🙂

alexie87
7. feb 2021

@elihei Ahoj, mozem sa opytat kde to presne studujes? Tiez nad tym rozmyslam, teda maturujem tento rok, a rozmyslam, ze by som sa vydala tym smerom, vedela by si mi poskytnut viac info? Trebárs aj v sukromnej sprave 🙂 Dakujem