Oslovujete svokru mama?

chimena
28. sep 2007

Ako dlho Vám trvalo, kým z Vás vyšlo slovo mama? Mne asi 4. roky. Teraz už v pohode.

mikalove
12. sep 2008

ja sa snažím neoslovovať nijako ale ked sa nedá tomu vyhnúť tak babka a dedo

murano
12. sep 2008

ja si myslim že mama je len jedna a vždy bude.ja toež oslovujem babka dedko

anamor
12. sep 2008

ja tiez nijako. A konecne mam aj ja dovod povedat babka, dedko ak to bude nutne 😉

luciask
12. sep 2008

svokru oslovujem krstnym menom, a ked su pri nas deti tak vacsinou grandma, tak isto svokra(grandpa), a maminu uz moc ani nevolam mamina ale babka.

alibernet
12. sep 2008

krstne meno...hocidecka zacinaju spekulovat, preco je pre nich babka a pre nas Hela a podobne, tak zacinaju nam hovorit krstnym menom, nastatsie nasim, nie nejakou spotvoreninou zo skolky

miselin
13. sep 2008

Ja svokrovcov volám už konečne babka, dedko, ale kým sme nemali malú tak som ich neoslovovala a dokonca im aj vykám a to mi už x krát hovorili aby som im tikala, ale mne to akosi nejde 😒

sorciera24
13. sep 2008

ja si tiez myslim, ze mamu mame len jednu, takze ani keby xcela, ale aj tak nexcela, by som ju tak nevolala, zatial som ju este nemusela oslovit, ale inak sme sa dohodli, ze krstnym menom....aj ked ja by som uz najradsej povedala, babka 😉

tretulka
13. sep 2008

mne sa podarilo hned po svadbe svokru oslovit teta 😀 , co sa jej velmi nepacilo, ani mne neslo na jazyk oslovenie mama, mama je len jedna a kedze ja uz zial rodicov nemam ☹ tak mi to prislo este tazsie, zo zaciatku som sa snazila osloveniu vyhnut, odkedy mame maleho tak je to pre nas starka 🙂 ... inak moja svokra je zlata zena, uz ma svoj vek, ale da sa s nou vydrzat 😎 ...dlho jej vadilo, ze som napr. u nich doma nesla do spajze a nevzala si na co mam chut a podobne, ze ved som tam doma...no nato som povedala,ze ja som doma v nasom byte 🙂

alexandra
13. sep 2008

Zdrobneinami krstnych mien 🙂

prasiatko30
13. sep 2008

krstnym menom a vykame si - vztahy velmi priatelske 😉

mimkao
13. sep 2008

Nie, ani nikdy nebudem... 🙄 Pre mňa je to teta Ružena a decká ju tak tiež volajú, čo ju ešte viacej irituje... 😝 manžel s ňou tiež dvakrát dobrý vzťah nemá a vždy keď má ona so mnou problém tak je mangel na mojej strane... 😎

mimkao
13. sep 2008

A manžel volá moju mamu Vierka a tykať si s ňou začal ešte pred svadbou... a môjho otca nevolá nijak... 🙂

skorki
13. sep 2008

Ahojte. Moji rodicia si pokrokovo s manzelom potykali. Oslovuje ich krstnym menom, ale sprava sa k nim s patricnou uctou a mne sa to velmi paci. Moji svokrovci by si zelali oslovenie "otec" a "mama", ale mne sa to proste neda, aj ked su ku mne velmi dobri. Tiez by som privitala, keby sme si potykali. Ved ak ma prijali za rovnake "dieta" ako ich syna a on im tyka, mohli to navrhnut aj oni mne...Uz sa tesim, kedy sa nam podari babatko a budem ich moct oslovit "babka a dedko" 🙂

sillas
16. sep 2008

no odkedy mame deti tak mam po probleme...su starka a starky..kym sme ich po svadbe ale 5 rokov ešte nemali, tak som sa vyhybala osloveniam..ked som ho musela použiť, tak som radšej nič nepovedala.. 😀 😀

moji rodičia mužovi hned po svadbe navrhli že ich môže oslovovať mama a oco..ale jasne že drahy..nie... 😀 no ale mne zo strany svokrovcom nebolo navrhnute nič..a ked svokra hovorila o svokrovi a opačne, tak mi hovorili, že pan a pani.. 😕 😕 mne bolo z toho smiešne...nemôžem na nich povedať krive slovo.svokra mi vychovava deti, kedže som musela do prace..ale odkedy mam deti tak je po probleme.. 😀

zuzkafuny
16. sep 2008

nie...
mamu už mám 😀

prvú svokru som volala teta Jolka
a druhá mi ešte nie je svokrou 😀 volám ju starká kôli malému 😀 😀 😀

majula
16. sep 2008

Tak ja moju oslovujem mama, ja som pre ňu ako ďalšia dcéra, absolútne nerobí rozdiely medzi svojimi deťmi a nevestou, takže ja tak isto nie, máme veľmi dobrý vzťah 😵

kostka211
26. jan 2012

neoslovujem ju nijako 😀 , nedokazem jej povedat mama a ine oslovenie nepoznam, cize sa snazim formulovat vety tak, aby som ju neoslovovala...moj muz vola moju mamu svokra 😀 "Svokra podozerate nam maleho 😀 , umieram z neho

kawasaki17
26. jan 2012

ja taktiez ani svokru a ani svokra vobec neoslovujem. Vzdy poviem vetu v takom zmysle aby som sa osloveniu vyhla a klop a klop zatial sa mi to dari 🙂
Ine by to bolo ak by sme mali dobre vztahy, ale ked su o nicom nevidim dovod volat ich mama a otec...

jaminama
26. jan 2012

...ja už ani našich nevolám oco a mama 🙂 . Sú to proste starký a starká, tak ako ich volajú naše deti. A aby sme to rozoznali, tak svokrovci sú babka a dedko 🙂 . A oslovujem ich tak, aj keď tam nie sú deti...Ale keby sme nemali deti, tak veru neviem, neviem 😉 😀

kalifa28
26. jan 2012

ja volám svokru Terka a svokra Jarko 🙂
ale nakolko su toto moji svokrovci no. 2 tých predtým som neoslovovala nijako, proste čistý neutrál 😝 😝 😝 dajte mi, povedzte mi.........

zuzkalenka
26. jan 2012

ja hej, volám ich mama a otec a aj môj muž volá mojích rodičov tak isto 🙂
Už sme si aj potykali ale netykám im 😅 nejako sa mi to nedá 😵

kata13
26. jan 2012

ja mam skoro rok po svadbe a zatial som sa vzdy vyhla osloveniu, tiez sa snazim formulovat vety tak aby som nemusela oslovit. so svokrom to iste. nejak mi nesedi mama a otec a oni sa k tomu ani nikdy nevyjadrili nijak.
napr. mm oslovil mojho otca ujo nechtiac po svadbe a ten mu zo srandy povedal aky ujo, ja uz som tato...tak odvtedy ho mm vola tato...ale z mojej strany to zostalo take na sucho 😅

regivka1
26. jan 2012

Ja si spominam ako mi moja ex-svokra odkazala po mojom uz ex-manzelovi,ze ju uz mozem volat mama 😀 Nikdy som to vsak nemala v plane uz aj preto,ze mi dala pred svadbou najavo,ze nie som "dost dobra" pre jej synacika 😝 A teraz,ked uz aj ja mam vek a moznost byt svokrou,tak sa so synovou priatelkou bavim otvorene a urcite to necham na nu,ci ma bude nadalej oslovovat teta,tak ako doteraz alebo si zvoli,co sama uzna za vhodne, hlavne,ze mi nebude vraviet bosorka 😀 A hlavne,nech su vsetci manzelia stastni v rodinach,do ktorych vstupili 🙂

matisd
22. mar 2012

ahojte ja moju mamu oslovujem mami, maminka, svokra je len mama ale vačšinou starká, vykám jej hoci po svadbe mi x krát povedala že jej mám tykať, svokra som volala oco, môj muž si s mojím otcom tyká a volá ho otec a mame vyká 😀

marvis
22. mar 2012

Ani mne to nejde moc povedat svokre mama.Tak ju radsej ani neoslovujem nijak,a tykame si od svadby.Ale ak by nato prislo tak je to babka. 🙂

michelllka
10. dec 2012

Ja svokru neoslovujem, vlastne ani po 8rokoch neviem ako ju oslovovat, stale jej vykam...Kedze nas vztah je dost zly, neviem si predstavit ju volat mama, toto by som asi nedala..Takze ked jej volam tak je to jednoduchu,ale ked sme spolu a je tam viac ludi a ja od nej nieco chem, musim pocat kym sa na mna pozrie 😀 (vztah je zly od zaciatku, nikdy ma nemala rada, a davala a dava mi to vzdy najavo...napr.v 9.mesiaci som na vianoce doniesla kolace a ona vyhlasila, no mlada ale sa nam natiskas do rodiny a pod..)

kalifa28
10. dec 2012

Ja mojej hovorím jednoducho.... Terka 🙂 a tykáme si 🙂
a pre uplnost: tej prvej som vykala a hovorila: prosím vás, podáte mi........