Oslovujete svokru mama?

chimena
28. sep 2007

Ako dlho Vám trvalo, kým z Vás vyšlo slovo mama? Mne asi 4. roky. Teraz už v pohode.

bianca
13. jún 2008

my sme zo so svokrou vobec neriesili a tak sa radsej osloveniam vyhybam a od oktobra to bude babka tak bez starosti

mywiel
13. jún 2008

Moja svokra je sice ako moja druha mama, dobre vychadzame spolu ale ja ju volam po mene kedze si tykame.

mery.maja
13. jún 2008

ani ja svokru neoslovujem mama,nakolko mi to nebolo ani ponuknute a samej od seba mi to ide tazko z ust von.Ale ked som napr.so svagrinou tak poviem ze mamina hovorila to alebo tamto ale nikdy som to nepovedala pred nou samotnou.

lenand
13. jún 2008

ja sa tomu tiez vyhybam a ked tak uz babka ale nie mama 😒

magg
13. jún 2008

ja oslovujem svokru od zaciatku mama, aj moj manzel oslovuje moju mamu mama. V nasej rodine je to tak zauzivane a vyhovuje mi to.

k.a.t.k.a.
13. jún 2008

moja si potykala so mnou a volám ju po mene 😀 ale tykať mi teda vobec nejde preto radšej vykam 😅

mywiel
13. jún 2008

Aj ja jej tykam ale ked sa lucime tak jej nepoviem ahoj ale pekny den... 😀

bystricanka
13. jún 2008

ja svokru volám babka a vykám jej. Má už veľa rokov a nepatrí sa, aby som jej tykala. A môj manžel oslovuje moju mamu po mene. Medzi nimi je len 8 ročný vekový rozdiel. Tak preto ju tak volá 🙂

daleja
13. jún 2008

ja som po svadbe svokru priamo malo kedy oslovila, lebo som nevedela ako a povedat jej mama mi bolo cudzie, tak sme spolu hovorili bez toho. teraz, ked mame deti, tak ju volam babka a vyhovuje mi to.

icerna
13. jún 2008

ja som sa tiez dako vzdy vyhybala osloveniu a teraz ked je mala na svete tak je starka

ajka23
13. jún 2008

ja s tym mam problem do teraz a to som vydata 6 rokov... 😒 vzdy ked to mam vyslovit, tak mi beha mraz po chrbte, tazko to zo mna lezie... 🙄 😀 ani neviem, preco to tak je, az na par zlych skusenosti sa celkom da prezit...

gucz
13. jún 2008

neoslovujem, ja už predsa mamu mám 🙂 , väčšinou neoslovujem, nazývam babka

gucz
13. jún 2008

teda aby to bolo presné tak babka Evka a vykám, keďže mi nebolo navrhnuté inak

ajka23
13. jún 2008

na to oslovenie babka sa aj ja tesim... 😀 😀 😀 odpadne mi jeden problem... 😀

gucz
13. jún 2008

bystricanka aj MM mojej mame tyká, boli kolegovci v práci, Ale zasa moji rodičia sú mladší ako moji svokrovci asi o 10 rokov.

riusik
13. jún 2008

ja svokre vykam a oslovujem menom, nasi si s manzelom potykali na svadbe. su teda o dost starsi ako svokra, hlavne moj otec, ale u nas sa vykanie nikdy "nenosilo", ucta sa da vyjadrit aj inak 😉 mne teda to vykanie svokre moc nevyhovuje, velmi dobre si rozumieme a v nasich rozhovoroch jej casto tykam, ale tykanie mi nenavrhla.

vanila
13. jún 2008

Tak ja svojej svokre vykam. My sme sa o tom doma bavili ,ze niekto svokru vola mama a moja svokra my na to povedala ze ja nech ju tak nevolam ze ja som je nic. Ja ju volam teta a mozno coskoro budem oslovovat pani alebo madam. Ked ja som im nic tak oni su premna stonasobne nic. 😠

ajka23
13. jún 2008

vanila, mas prototyp "dobrej" svokry... 🙄 🙄 🙄

vanila
13. jún 2008

To mam! Ja by som ju ani mamou nikdy nenazvala ale dost ma zarazilo ked my hnusne na to odvetila ze si nepraje aby som ju mamou nenazivala ani svokrou!! 🙄

ilijanka
13. jún 2008

no mama sa odo mňa v živote nedočká- mama je len jedna- vlastná 😉

majada
13. jún 2008

Ja svokre vykám ,oslovenie nemám pre ňu žiadne ,pred deťmi jej poviem starká a pred mužom tvoja mama...

vanila
13. jún 2008

Ja ked zvazujem baby ze tej mojej svokre moze len prischnut oslovenie bosorka!! ona si to aj zasluzi za to 2 rocne spoluzitie zo svokrou bolo my nadane ci zo strany svokry alebo svokra do ku..... 😠 a svokra by som tiez bosorakom nazvala oni dvaja sa museli ale dlho hladat,lebo su ako jedno vajce. 😝

xena22
13. jún 2008

Ja svokru neoslovujem nijako,da to trochu prace,ale da sa komunikovat aj tak 😀 Nie ze by som jej nerada povedala mama,ale nejde mi to od srdca,dokonca aj pred svadbou som ju nijako neoslovovala,"pani + priezvisko" sa mi zdalo take divne a "teta" este horsie,menom som si nikdy netrufla a ani mi to nebolo ponuknute 😀 Pred detmi je babicka a inak sa osloveniam uspesne vyhybam 😉

miresta
13. jún 2008

ahojte, ja mám veľmi dobrých svokrovcov, aj svokru obzvlášť, ale poviem vám, som vydatá pol roka, no mama som jej povedal asi 2 krát, alebo keď rozprávam z manželom o nej, neviem, ale neide mi to ešte tak priamo. A to pri tom ju mám veľmi rada.

csilla76
13. jún 2008

Ahojte,ani ja nevolam svokru mamou,ved mam len jednu a to vlastnu ktora ma porodila.vychadzame dost dobre,ale nejako to neviem povedat,da sa aj bez oslovenia komunikovat.hoci to ona zo zaciatku pozadovala odo mna aby som ju volala mamou,ale ja to nedokazem povedat dodnes...byvame v jednom dvore s nou uz 9 rokov ale da sa to v pohode zvladat,aj ona si uz zvykla ze jej nepoviem mama.. 😉

danielitka26
13. jún 2008

ja moju svokru volám mamina lebo si to tak želala a občas pošpásujeme tak ju zavolám aj menom ale inak by som si to nikdy nedovolila a svokra tak ako manžel aj švagrovci "tato"...

lekno
13. jún 2008

Ja podobne ako Majada 😉

petulienka
13. jún 2008

Ahojte,

tak ja moju svokru ani nahodou neoslovim Mama! Z aprve si to nezasluzi a za druhe mi to akosi nejde 🙂

filipi
13. jún 2008

Ahojte, ja tiež moju svokru nikdy neoslovím mama, ja som mala mamu jednu - vlastnú. Hovorím jej babka veď je, tak čo.

sonoga
13. jún 2008

ja oslovujem svokru mama takisto, ako moj manzel oslovuje moju mamku mamka. a tykame si.