Oslovujete svokru mama?

chimena
28. sep 2007

Ako dlho Vám trvalo, kým z Vás vyšlo slovo mama? Mne asi 4. roky. Teraz už v pohode.

anka3012
9. sep 2008

ahojte.ja som svokre vykala a volala ju mama.no už nieje medzi nami.

lencici
9. sep 2008

Ahoj womenne mám sa celkom fajn svokra ma zase naštvala v nedeľu. Ale už som sa rozhodla že asi nad tým všetkým nebudem znervozňovať. Radšej si pomyslím svoje a budem ticho lebo tým trpí len môj manželík že sa ja znervozňujem...

lencici
9. sep 2008

A čo sa týka toho oslovavania moja mama sa hnevá že prečo svokru nevolam mama alebo babka...Neviem prečo by som aj mala. Svokra mi nikdy nič nenavrhla tak jej to asi tiež tak vyhovuje...

asitka
9. sep 2008

môj otec raz môjmu mužovi povedal...ja nie som Tvoj otec...tak ak chceš...volaj ma Tomáš a potykali si...takže...svokra nie je moja mama...a nemám najmenší dôvod ju tak volať....kým sme nemali deti...vyhýbala som sa oslovovaniu...ale stalo sa, že som jej aj povedal pani.......... (priezvisko) no náramne sa švagor rozčuloval...tak som mu povedala...keď sa ožení...nech si svokrovcov volá ako chce...ale ja mám mamu jednu a otca tak isto....keďže už máme deti...volám ich dedo a babka...aby som deti nemýlila.

nanyka
9. sep 2008

ja moju svokru volám - teda volala som, kým sme ešte boli v kontakte 😀 - teta..
šla ma za to zabiť..že nech jej tak nehovorím..tak som sa opýtala,ako ju teda mám oslovovať - a ona bez odpovede pozerala na mňa ako puk.. 😖

danuska24
9. sep 2008

ked nemusim neoslovujem. ale uz sme aj tak presli na babku, aby mala nemala potom hokej z toho

asitka
9. sep 2008

nanyka...aj to sa mi občas stalo...ale potom som ju radšej priezviskom 😉 neznelo to tak detsky 😀

maja22
9. sep 2008

Ja som pred svadbou svokru neoslovovala radšej nijako, ale po svadbe som nejako začať musela, keďže u nej bývam. Hovorím jej mamička,lebo jej tak hovoria všetky jej deti, aj keď mi to na jazyk išlo prvýkrát veľmi ťažko, ale zvykla som si. Asi aj preto, že moja mama je pre mňa mamina/mami a oslovenie mamička mám v kategórii "mená", ako napr. Marka, Peťko a pod. Takže prvé, čo som vyhlásila pri narodení malého, že ja nie som mamička, ja som a budem pre neho mamina, príp. maminka... 😀 😀 😀 Ale zatiaľ m hovorí - aj všetkým okolo len "mama" 😀 .

etuska
9. sep 2008

mne sa paci,ked sa svokrovci oslovuju krstnym menom,pride mi to take normalne,tak stale cakam,ze mi to svokra navrhne 😀

linddi
10. sep 2008

Bohužiaľ už svokru nemám ☹ , ale keby tu bola URČITE by som ju tak oslovovala. Bola totiž najúžasnejšia svokra na zemi a ľúto mi je to o to viac, že sa nedožila ani svojej vnučky 😔 😔 😔

capricieux
10. sep 2008

etuska aj mne sa to tak paci, ale asi cakam zbytocne 😀

pensadorcallisto
10. sep 2008

Ja svoju svokru oslovujem mama, tiez je to ta najuzasnejsia svokra na svete a naozaj nic zle na nu povedat nemozem. Ja ju takto oslovujem uz od prveho dna, ked sme sa s manzelom vzali... Som strasne stastna, ze ju mam 😀

bardott
10. sep 2008

No ja by som svojej svokre nikdy nepovedala mama. Niežeby som ju nenávidela ale zasa ju ani až tak nemilujem. Lenže myslím si, že mamu mám len jednu a to svoju. Pokial sme nemali syna , tak som sa vyhýbala osloveniu a po jeho narodení svokru volám jednoducho babka. 😀 😀

siwike25
10. sep 2008

Ja svoju svokru volam babka a hotovo 😉 a svokra dedo 😉 😀

sirinka
10. sep 2008

ja hovorim svokre menom a tykame si, svokrovi vykam a hovorim mu dedko 😀

mucilienka
10. sep 2008

ja svojej svokre hovorim mama, svokrovi tatino... ale neberiem to tak ako ked tak oslovim svoju maminu a svojho tatina... hovorim im tak preto, lebo sa to odo mna ocakava.. a v suvislosti so svokrovcami to mam ako nejake ine meno.. tak ako napisala tusim maja22..
napriek tomu, ze mam skvelych svokrovcov - mama a otec su len jedni - a to ti moji vlastni-najvlastnejsi....
a tych lubim uplne inou laskou....

pensadorcallisto
10. sep 2008

No, ja som od rodiny asi 3000 km daleko, takze mam tu svoju druhu rodinu...

maja22
10. sep 2008

Mucilienka, presne tak som to myslela... nemáme so svokrou zlý vzťah, rešpektujeme sa a snažíme sa mať jedna druhú rady... ale premýšľala som nad tým, že pravdepodobne svojej budúcej neveste navrhnem, aby ma oslovovala menom a tykala mi (dúfam, že na staré kolená svoj názor nezmením 😀 ), lebo pre mňa slovo mama a otec má svoj osobitný význam, proste mám ho niekde na vlne, čo spája všetky moje pozitívne city dohromady a nech sa hocijako snažím, zatiaľ takéto city neviem vydolovať k manželovej mame, hoci je to dobrá duša... Proste, nie je to moja mama... Možno, ak s ňou budem žiť 20 rokov pod jednou strechou, ten vzťah k nej nadobudnem, ale teraz je to vlastne len oslovenie z úcty... Normálne som nad tým dnes premýšľala, že ako by sa k nej zmenil môj vzťah, keby som ju tak nemusela oslovovať... Keby som jej hovorila menom a tykala... Ale to sa asi nikdy nedozviem 😝 😀
A ešte k vykaniu a tykaniu: u nás je normálne, že rodičom deti tykajú, ale starým rodičom poväčšine stále ešte vykajú... Vždy sa mi to páčilo, ale už som párkrát počula vnukov svojim starkým tykať a nezdá sa mi to nejaké hrozné... Možno až Marek vyrastie, bude to bežnejšie a ak sa dožijem nejakých vnúčeniec, potykáme si... 😀

dia2006
10. sep 2008

Ja oslovujem mama, vo viacerych veciach mam rovnaky nazor ako maja22, tiez mam mamu aj otca len jedneho, ale nerobi mi to problem - ja by som navrhovala oslovovat bud babka - dedko - ked su uz vnucence, pretoze oni su naozaj babka s dedkom alebo po mene, ale vykat. Proste su ludia, ktorym aj starsim viem tykat a su ludia, ktorym to proste nejde.

abetka
10. sep 2008

tak ja svokre vykam a oslovujem mama ale to len v nutnom pripade. A tiez vykam svojim starym rodicom , ale moje deti uz tykaju. Ale zacinam byz vo faze oslovavania svokry,, starka,,.A moja nevesta??? Som s vami a tiez by som rada, aby ma oslovovala menom, ale neviem ci chcem , aby mi tykala. To sa tyka aj zata 😀 😀 😀

sirinka
10. sep 2008

mne zatial hrozi iba zatko a uvidime, podla toho, co za jeden to bude... 😉

evaviki
10. sep 2008

Ja mojej svokre hovorim menom a vykam. Este pred svadbou ma upozornila, ze si nezela, aby som ju volala mama, ze ju mam volat krstnym menom a zatial vykat a casom sa uvidi. Ja som to nadsene uvitala a aj som jej povedala, ze mamu a otca mam len jedneho a ani by som ju tak volat nechcela. Takze spokojnost na oboch stranach. 😀

sjuzocka
10. sep 2008

No ja by som svoju svokru najradsej volala jezibaba, co vam poviem, proste sme si nesadli, aj ked otvoreny konflikt nemame, kdeze, ona je taky pretvarkovsky a ja trpitelsky typ :P Ale uz dlhsie riesim dilemu ako ju budem volat.
Urcite nie mama. Taktiez si so mnou nepotykala a neviem ci si niekedy vobec potyka, tak ju nevolam ani menom. Zatial sa mi dari nevolat ju nijak. Mozno ked sa teraz narodi maly tak ju budem moct volat babka, ale co ak mi povie ze ved ona nie je moja babka 🙄
myslite, ze sa to da, nevolat svokru nijak ?

sirinka
10. sep 2008

sjuzocka tak ju proste volaj "pani svokra" 😕

marika80
10. sep 2008

sjuzocka, ved sa jej opytaj ako by chcela,aby si ju volala 😉

cukrikk
11. sep 2008

nikdy 😉

lekno
11. sep 2008

Nehrozí 😉

kajusa
11. sep 2008

Ja tiez vnimam oslovenie "mama" ako jedinecne a prinalezi len tym nasim skutocnym maminam. Mozno prave tykanie a oslovovanie svokrovcov menom je fain napad-neviem-takyto navrh som nedostala 😒 Ale bezpochyby je vtedy lepsia komunikacia a odpadnu zbytocne trable "ze ako ju/jeho ohlasit, napr. pri navsteve, ked ich chcete niecim ponuknut..." Pristihnem sa niekedy, ze manzelovmu otcovi dokazem povedat "otec"-bude to asi tym, ze je k nam velmi mily a napomocny...svokra,jaaaaaaaj verim, ze nam nechce zle (nechcem seba ani inych zatazovat negativizmom)-no, ona mi nesadla 😖 a preto sa branim familiarnejsiemu osloveniu

assimilate
12. sep 2008

Našťastie mám chápavú svokru a nevyžaduje odo mňa slovo mama...tú mám len jednu, s jej zvolením svokre tykám a oslovujem ju menom, tak isto svokra... vôbec mi to nie je čudné, otázka zvyku.Muž tiež oslovuje moju mamu a otca menom.

marse
12. sep 2008

predtym som jej hovorila teta, a odkedy mame deti tak uz len babka 😉