Oslovujete svokru mama?

chimena
28. sep 2007

Ako dlho Vám trvalo, kým z Vás vyšlo slovo mama? Mne asi 4. roky. Teraz už v pohode.

lenka386
5. nov 2007

Ahojte! Prave prednedavnom sme sa so svokrou o tom bavili. My sme pol roka po svadbe byvali u nasich, takze so svokrou som bola minimalne a kratko na to ako sme sa k nej nastahovali sa narodil Adamko. Takze s mamy sa stala babka aj pre mojho manzilka a svagrinu. A svokra tiez priznala,ze mama je len jedna a vobec jej to nevadi.
Ale kamoskina svokra tiez na to frflala, tak si musela asi po dvoch rokoch zviknut a volat ju mama..

dadulik75
5. nov 2007

no ja moju volam babka a vykam jej samozrejme dovolila to len nastavajucej neveste ja a svagrina ju mozme volat len babka a pritom ked bola po operacii tak byvala u nas lebo nik sdeti ju nechcel......ale mne to nevadi aj tak ju vidim raz za pol roka takze 😉 🙂 😉 😵

gyngerka
5. nov 2007

no ja svojej svokricke tykam uz velmi dlho....

lenka386
5. nov 2007

Ja si neviem predstavit, ze by som svokre tykala. My mame taky vztah, ze byvam tu, bavime sa spolu, ale nejake dovernosti a tak, to nie..

tinakul
5. nov 2007

baby ja svokre taktiež tykám, vychádzame spolu na jednotku - je moc dobrá - klop,klop ale volat ju mama nedokážem ☹ .. volám ju babička a svokra dedo 😉

dorotelka
5. nov 2007

Ahojte, neviem si vôbec predstaviť, že by som svokru volala mama, veď mama má v živote nezastupiteľné miesto a je len jedna - aspoň pre mňa. Oslovujem ju babka 😉

tribitka
6. nov 2007

ja moju volám Marta... 😉

sloniiicek
6. nov 2007

ja som kratko vydata - len od juna - ale snazim sa vyhybat osloveniu. lebo neviem, ako ju mam oslovovat. a ona tiez nenavrhla, ze ako ju mam oslovit. moja svagrina ju zatial tiez vola teta - ona s tym nemam problem(oni mali svadbu v auguste). a este stale jej vykame.

sloniiicek
6. nov 2007

tribit - aj ja mam svokru Martu 😀

fenrirka
6. nov 2007

aj ja svojej svokre vykam,pretoze nepovedala nic ine.sice je mi to uz blbe ale co uz

perla200
6. nov 2007

ja mojej svokre nehovorím nijako...nikdy mi nepovedala ako ju mám oslovovať, asi preto, žeje to mrcha. a mama jej nikdy hovoriť nebudem, ani keby ma požiadala. mamu mám len jednu a mama sa má zaujímať o svoje deti, čo ja o svojej SVOKRE povedať nemôžem....brrr

lenka1108
6. nov 2007

no ja svojej svokre hovorim mama hned od svadby a pred tym to bola teta...aj ked sa narodila moja mala stale jej hovorim mama ale vykam...ona je na slovo babka alergicka povedala aj so svokrom ze oni budu baba dedo aj pre vnucata ked budu chodit o palici a triast sa nehovoriac o tom ze uz maju 3 vnucata strasne divna dvojca diky bohu ze zijeme v zahranici aj so svagrom a jeho rodinkou...takze oni su tu sami...stara chlasce a stary furt frfle...no co raz su to len svokrovci...

vandas
7. nov 2007

podla mna ziadna normalna zena nemoze ziadat, aby ju volal MAMA niekto, komu mama nie je...ja mam chvaaala bohu svokru v pohodicke. tykame si a oslovujeme sa menami...

ankulienka
8. nov 2007

chi chi, vidim, ze je vas vela, co "milujete" svoju "maminku". Aj ja ju volam babka, hoci mi navrhla, nech jej tykam, ale nejde mi to neako cez hubu. Manzel tiez mojej mame nehovori mama, ale obcas mu hyvrkne - ze teta, a mna ide porazit. Potom mam vysvetlovat mojej urazenej mame a otcovi - ze preco su teta a ujo. Je to zlozite a asi to chce cas. 😉

trinitylex12
9. nov 2007

xixi 🙂 takže u mňa je to tak že jej hovorím "niako"...i ked ona chce aby som ju oslovovala Mama, no žial s mojej strany to akosik nejde...ja mam totižto len jednu mamu a to moju. Možnože keby sme si boli blízke alebo vzťahy lepšie ,netvrdím že sú zlé, ale mi to oslovenie trošku i príde ako zo stredoveku 🤐

libka1
13. nov 2007

Nie. A ani nikdy nebudem. Ublížila mi, neviem to zabudnúť. A okrem toho je to striga čo k nám chodí na metle... Ja svoju mamu mám, jedna mi stačí. 😀

dupinka
13. nov 2007

ja volam nasich ocko a mamka a svokrovcov otec a mama, alebo len vykam, ako kedy..

tamia
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
mucino
13. nov 2007

ahojte,ja som ju volala mama,ale terazsa snazim starka,ale nejde mi to,lebo nema o nas zaujem.

sharlotta
13. nov 2007

Neviem preco sa v tejto trochu sialenej tradicii pokracuje. Preco by nemohli byt ujo a teta? Ved co mi su? ja so svokrou nemam zle vztahy, ale mama je podla mna osoba, ktora ma vychovala a je pre mna len jedna, preco by som mala cudzieho cloveka oslovovat mama? Moja svokra by to tiez chcela, ale mne to tiez nejde na jazyk. Moj manzel vola mojich rodicov otec a mama, ale pride mi to take divne. O to viac, ze otec mojho manzela zomrel, ked mal 14 a dodnes sa s tym uplne nezmieril. preco by teda mal volat mojho oca otec?

gretocka
13. nov 2007

moji rodicia su ocinko a maminka, svokrovci ocino a mamina ked hovorim s nimi a plus priezvisko ked o nich hovorim pred niekym inym. Ked budu deticky, budu vsetci dedko a babka + krstné meno

veronikap
13. nov 2007

ja som si začala so svokrou tykať asi pri treťom stretnutí, ona to tak chcela a oslovujem ju krstným menom.. ani to odo mňa nechcela, aby som jej hovorila mama.. a teraz je aj tak babina 😀

gabuliik
13. nov 2007

Čaute! Moja svokra tiež vyžadovala, aby som jej hovorila mama. Ale mne to nejde na jazyk. Aj sme sa kvôli tomu pohadali. Kým sme nemali malú, tak som na nu hovorila tak, aby som ju nemusela osloviť a teraz babka, ale to zas neni povôli jej. Ona si myslí, že je pre mna ako mama. Ale neni. Ja mám svoju mamu a to nedokáže pochopiť. Nemáme moc dobré vzťahy a preto ju to asi moc škrie.

melory
13. nov 2007

nie nehovorim, volam ju magdalenka 🙂

trinitylex12
13. nov 2007

gabuliik neboj je nás viacej 🙂 i ta moja to vyžaduje a pritom vzťahy sú na úrovni...takej niakej.
Melory to má dobre, na to by som pristala , ale ta opačná strana nie, tak ostanem pri klasike oslovovanie "nijako,neurčito".

gabuliik
14. nov 2007

Presne tak trinitylex12. Aj ja som za oslovovanie nijako, neurčito.

trinitylex12
14. nov 2007

ved čo sme v stredoveku ? ako to i napisala sharlotta , mama je osoba kt. ma vychovala , a ja tiež svokru beriem ako cudzieho človeka...a ešte do toho vykanie 😀 mi pride 😝 ...

alysea
14. nov 2007

jej to je pekná téma 😀 Ja moju svokru nesolovujem nijako a ona mňa tiež nie, za celých 7 rokov ma ani raz neoslovila menom, len cez muža štýlom a ona si nedá? So svokrom si tykám a oslovujem ho krstným menom a môj muž mojich rodičov tiež oslovuje krstným menom. Podľa mňa je to fakt blbé oslovovať ich mama a otec, však máme svojich biologických. 😉

bobess
14. nov 2007

ja ich oslovujem pani T a pán T
je to blbé keďže som pani T aj ja ale nikto mi nič nenavrhol a aj som rada. mne to vyhovuje, im nevadí tak ... len je to divné, nijako ich oslovvať nemôžem keďže sme spolu denno denne ...

dianty
14. nov 2007

mama? tak to si neviem predstaviť, že by som jej to povedala. nezaslúži si to...