Oslovujete svokru mama?

chimena
28. sep 2007

Ako dlho Vám trvalo, kým z Vás vyšlo slovo mama? Mne asi 4. roky. Teraz už v pohode.

katarinkad
14. nov 2007

baby, ma vobec niektora z vas dobru svokru? 🙂 taku co by si zasluzila aby sa jej hovorilo mama...
Moja to teda tiez nie je 😀

dianty
14. nov 2007

katarinkad-ich je strašne málinko a baby majú šťastie pokiaľ má niektorá dobrú... ja to o nej ani zďaleka nemôžem povedať 😠

katarinkad
14. nov 2007

no dobre svokry su skor "vynimky" 🙂 🙂 🙂
Ale zase na druhej strane svokry si urcite o nas nevestach myslia to iste 😀

dianty
14. nov 2007

no nejako tak... ale ja mám extrémnu svokru.. škoda,mohla by byť fajn.. 😀

lenka386
14. nov 2007

Ahojte! NO ja nehovorim, ze mam zlu svokru, vela mi pomohla,ked sa maly narodil.. Ale mam take heslo, ze moze byt svokra akokolvek dobra, vzdy je to len svokra.. a mamicka je len jedna..

dianty
14. nov 2007

lenka386-nejako tak to myslím aj ja... 😀

dianty
14. nov 2007

mne osobne svokra nejakým veľkým spôsobom v živote nepomohla.. len blížila..tak uvidím ako to bude ďalej....

ikke
14. nov 2007

moja svokra je z tych, co by si oslovenie "mama" "zasluzili". lenze ona ma svoje deti a ja mam svojich rodicov, a kedze ona ma aj vlastne krstne meno, nevidim dovod neoslovovat ju nim 😉
ale myslim, ze este menej ako oslovenie "mama" by mi kreshubu slo oslovenie priezviskom 😲

sofik
14. nov 2007

Ahojky. Ja takisto svokru neoslovujem mama protoze maminu mam len jednu a tu mam navzdy. Aj ked nie je zla ale nedokazem to. Ja ju oslovujem starka spolu s malou.

gabuliik
14. nov 2007

Ajoj. Ja mám svokru ... škoda reči. Ešte ma poriadne nepoznala a už mi vynadala do telefónu. Vždy si na mne nájde niečo čo jej vadí. Takže z toho vyplýva, že jej mama nikdy nepoviem.

sisulik
14. nov 2007

ahojte...moj manzel vola mojich rodicov mama a oco a ja volam jeho rodicov yomma a yoba...(co znamena mama a oco ale v arabcine)...mne to problem nerobi, kedze to hovorim v inom jazyku. 😀

trinitylex12
14. nov 2007

svokra je svokra a mama je mama , netreba si pliesť pojmy s dojmami 😀
A klobúk dole pred tými čo si také oslovenie zaslúžia .
A hlavne to má byť úprimné, zo srdca a nenútené...tá moja svokruša sa ešte načaká xixi 😝 ale ved jej to ani tak v podstate nevadí,,,len pred ost.rodinou treba hrať divadlo na tip-top ideál family 🙂

katka25
15. nov 2007

Moja ex svokra mi to tiez navrhla,ale mala som pocit ,ze to bolo iba preto ,ze to tak ma byt. Tiez som jej mala tykat. Ani po 6 rokoch mi to akosi neslo. Aj ked som chcela. A svokor....no ten sa ani k tomu osloveniu akosi nedostal. Ale nelutujem. Nikdy som si s nou nerozumela. Mama je naozaj len JEDNA.

ikaika
15. nov 2007

babulky,

a ako teda oslovujete svokru?

ja tak nijako snazim sa komunikovat tak aby som ju nemusela oslovit 😕

katarinkad
15. nov 2007

ikaika,
aj ja mam s tym problem. No casto som v kontakte nie som. 😀 A ked som, tak sa snazim osloveniu vyhybat 😀 lebo fakt neviem ako jej mam hovorit.

trojmamka
15. nov 2007

Moju svokru oslovujem krstným menom odo dňa nešej svatby.Je to super.Ja som jej totiž oznámila že mamu mám iba jednu a to sa nezmení.Prijala to.

lucik77
15. nov 2007

Baby, tak ja som bola so svokrou až donedávna dosť spokojná, ale naposledy ma tak vytočila, že začínam ľutovať, že som jej jedného pekného dňa chcela hovoriť mama. Ako tu už niekto povedal: mama,je len mama a tá je na svete len jedna.

P.S. možno ma to prejde, ale momentálne to cítim takto

dianty
15. nov 2007

asi by som moju maminu urazila, keby som začala volať moju svokru mamou, keďže vie aká je... a bola by to urážka 🙂

ikaika
15. nov 2007

ja si myslim ze slovo
mama
nieje absolutne vhodne pre vacsinu svokier 😀

elize
15. nov 2007

Mama? Nikdy!!! Je síce fajn, ale keď rozpráva o švagrovi (manželovej sestry muž), nič pekné na neho nepovie. Pred ním samozrejme mlčí a je to veľká pretvárka. Ktovie čo hovorí o mne 😠 pretože aj na mňa je milá. My sme si pred svadbou potykali a oslovujem ju krstným menom. No a o pár týždňov ju budem volať babka 🙂

lefika
15. nov 2007

dianty, 100 bodov 😉
presne tak. nazvat take nieco ako moja svokra mamou, to by bola pre moju mamu obrooovska urazka. ved ona sa nesprava ako mama ani k svojmu synovi 😖

trinitylex12
17. nov 2007

holky poradte tá moja svokruša 😀 🙄 má za 2 dni narodky,,,no už stačila telef. oznámiť že nič nerobí /akoby ona volačo robila - myslím tým oslavu/...
Na moje narodky zabudla 😲 pekná mamičkovská vizitka, tá moja by nikdy nezabudla 😅 a taak prišla deň po funuse s jej klasikou hubert a tatiana...takže ked tak i ja sa chystám deň po funuse zatriast pravicou a so srandy hubert a tatiana 😵 Nepoznáte nieaký origoš.dar pre mojú milovanú tak do 200sk...napr.kaktus 😀 😀 😀
Alebo ako Vy obdaruvate Vaše "matere" 🙂 🙂 🙂

roasha
17. nov 2007

trinitylex-asi ten hubert,tatiana,a kaktus,to nema chybu. 😀 a to este mozes byt rada,kamoske svokra kupila paradajky,a nejaku zeleninu,a hrdo jej zagratulovala. 😠 niektore su fekt sibnute. 😝

jasterica
17. nov 2007

trinity,ja mam fajn svokrusu a jej vzdy urobi radost kazda malickost...ale pacia sa jej kvety...nekupujem jej ale rezane,ale zvacsa crepnikove,tie ma na dlhsi cas 😉
ona mi vzdy bankovku podstrci /ked ja oslavujem/,aby som si cosi kupila... 😉ze ona nema taky vkus a ze nevie...esteze je uprimna 😀

veronika13
17. nov 2007

raosha, to nie je šibnutosť, ale strašna praktickosť 😀

gabuliik
17. nov 2007

Čsuko.
Trinitylex, ja tiež nikdy neviem čo jej mám kúpiť. Keď sa opýtam muža, tak on mi povie, že jemu je to srdečne jedno. Tak to riešim črepníkovou kvetinou a niejaká blbosť k tomu. Ale zaslúžila by si akurát tak kladivo, aby si ten darček mohla vytĺcť z hlavy. A neboj,nie si sama - aj na moje narodky svokrovci zabudli. Ale mne neprišli zagratulovať vôbec. Oni si totiž nespomenuli a to mám dokonca narodky o dva dni skôr ako ich dcéra. Takže si myslím .... ľahko zapametateľné.

mory
17. nov 2007

ja svokru vzivote neoslavim "mama" bolo by to nefer voci mojej mamke 😉 ktora ma na rozdiel od svokry ma rada 😝 skor by som jej povedala macocha 😠

ivana98
17. nov 2007

ja mam dobru svokru, ale neviem preco by som ju mala oslovovat mama. takze radsej krstnym menom 😎

dominica
17. nov 2007

Mne svokra sama povedala, že mamu má človek len jednu, takže ju mám oslovovať "svekruša", alebo menom. Tak jej hovorím po mene a tykám jej, ale keď nemusím, radšej ju neoslovujem, ale už mi to tykanie ide trošku lepšie a snáď sa to časom ešte zlepší.
Ináč je fajn, pomôže s čím môže, pošle hocikedy jesť, ale ohovorí koho môže a do všetkého sa stará, radšej jej nič nehovoriť.
Takže, nie je až taká hrozná, ale vačšinou ju nemusím.

luciferova
17. nov 2007

nechapem, preco svokry chcu, aby sme ich volali mama... mne to moja tiez tak "navrhla" a ked jej budem hovorit mama, mozem jej tykat. inak vykat. tiez zaujimave, vsak?