Oslovujete svokru mama?

chimena
28. sep 2007

Ako dlho Vám trvalo, kým z Vás vyšlo slovo mama? Mne asi 4. roky. Teraz už v pohode.

lasenka
28. sep 2007

chimena - ja neoslovujem, a nikdy asi nebudem ☹ a neviem ani preco, naozaj. Volam ju babka 😉

fabiana
28. sep 2007

Ja svokre mama nehovorím. Jednak mi to nebolo ani navrhnuté a mamu mám len jednu, aj keď na svokru nemôžem povedať krivé slovo, ale ako každý človek, má aj ona svoje muchy.

julova
28. sep 2007

no ja osobne si to oslovenie neviem predstavit vobec 😅 ...nie ze by som proti nej nieco mala to nie..ale mama je mama a tu mam len jednu 🙂...moze byt maximalne teta...ani si netykame...

dannynka
28. sep 2007

ahoj chimena-ja svokru neoslovujem mama a ani nebudem,mama je len jedna.
My sme si na svadbe potykali(tak to chcela ona) a pokracuje to aj dalej a teraz ked ma aj vnucatko tak je babka.... 😉 😉 😉

fabiana
28. sep 2007

Lasenka, aj u nás je svokra len babka, je to také neutrálne, nikoho neurazím a neide mi to ťažko z úst, xi xi.

leva
28. sep 2007

Nie,tiez ju volam babka.

zuzu13
28. sep 2007

Mne na druhý deň svokra povedala, nech jej vravím mama a tykam a tak aj je...

lidka619
28. sep 2007

ja ju volám mama, a nerobí mi to žiadny problém - a vykám jej

zuzu13
28. sep 2007

xixixi myslela som na druhý deň po svadbe 😀

chimena
autor
28. sep 2007

Pokiaľ sme bývali spolu, nevyšlo mi to z úst 3.roky. Videla som na nej, ako na to čaká až mi to bolo nepríjemné, no nešlo to. Až keď sme sa odsťahovali, tak som to skúšala postupne. Zo začiatku to išlo ťažko, ale teraz, čo sme už osamostatnený 6. rokov, tak úplne v pohode. A to jej poviem aj mamina, či svokrovi ocino.Teraz ,keď spolu nebývame, ju považujem za kamarátku, tak dobre si rozumieme.

lidka619
28. sep 2007

aj ja som tak začala, nejako hneď po svadbe 😉

andy.a
28. sep 2007

tiež hneď po svadbe.. 😉

lasenka
28. sep 2007

fabiana - 😉
aj ja si so svokrou tykam a nemozem na nu nic zle povedat, no nikdy nebude mojou mamou 😵

maaja
28. sep 2007

ja jej tiez nevravim mama a ani nikdy nebudem ... rpste mi to nejde ... maminu mam len jednu 😀
ale svokra je fajn, dokonca sme si tikali uz davno pred svadbou ...
a v podstate ju ani neoslovujem, len jej priamo hovorim ... a teraz ked uz je "babka" tak je to vyriesene - bude babka 😎

luciferova
28. sep 2007

nie, ani si netykame.

fabiana
28. sep 2007

Lasenka, my si netykáme... ☹

lasenka
28. sep 2007

Fabiana - asi som to zle precitala, no nevadi 🙂

jejke
28. sep 2007

Kratko po svadbe ano, ale odkedy mame deti uz len "babka"
maly mi raz povedal"ved si to poplietla, to nie je mama ale babka, co nevies???" 😀

lefika
28. sep 2007

mne to vzdy pripadalo straasne divne, hovorit mama v podstate cudzej zenskej. ja viem, ze je to mama mojho manzela a bla blaaa, ale nedokazala by som to. ked uz, tak oslovovat krstnym menom.
a ako je to naopak? ako volaju vasu mamu vasi manzelia? pretoze ja mam pocit, ze sa to nejak pozaduje len na jednej strane: aby nevesta bola cela pototo a mamickovala sa so svokrou, ale chlapa nikto neriesi 😒

astora
28. sep 2007

fabiana ani ja si so svokrou netykam dokonca po 10 rokoch jej hovorim teta ako cudzej žene ... 😔

mia11
28. sep 2007

ja ano a ona ma berie ako dceru, ma totiz dvoch synov 😉

nika251
29. sep 2007

Ahojte. Ja to mam vyriesene. Oni hovoria doma madarsky, manzel ju oslovuje aňuka (co je po slovensky mamka) a kedze ona oslovuje svokra papa (dedko)- hoci len buduci- tak ho tak oslovujem aj ja. Ale priamo- to mi nejako nejde. Len ked hovorim s dakym dalsim. Moja mama- je nadalej mama a otec otec. Takze to mam rozlisene. Zanedlho budu aj tak vsetci babina a dedko, papa a mama 😀 . Nastastie svokrovci su fakt skvely a problem s nimi nemam. 😉

deina
29. sep 2007

Ani ja svoju svokru nevolam mamou, hoci mi to navrhla par mesiacov po svadbe. Nejde mi to. A nemozem ju volat mamou, ked nie je moja mama. Ine oslovenie by asi slo, ale tiez ju budem volat skor babkou ako mamou. Moja mama vola svoju svokru "aňu", co je po madarsky mama, ale to sa mi zda ine, je to odlisene, kedze mamu si vola mama. A tiez jej stale vyka (ale ten vyka aj moj otec, to mi je taaak zvlastne, vykat vlastnej matke 😀).

No a nasi od manzela nechceli nic take, aby ich volal mama a otec, to by rada iba svokra odo mna. Nasi skor cakaju na to, ako ich bude oslovovat vnuca (a mama by bola velmi rada, kebyze je "mamika" po nasej prababke).

nika251
29. sep 2007

Tiez im netykam, ale to mi absolutne nechyba. To by mi neslo uz duplom 😕 . Takto je to v pohode- Anuka a papa. Ale oni sa aj tak uz najviac tesia na mami a papa (oslovenie starych rodicov)a rovnako aj moji rodicia. Manzel ich priamo neoslovuje, len im vyka.Ale ked sa narodi maly tak im urcite zacne hovorit babina a dedus 😀 . Svagrinka to vyriesila rovnako a je to v pohode.

miriamka
29. sep 2007

Ahojte,
ja svokrovcov volam mama a otec,ale moju volam maminka 🙂 Ale nastastie je to len take prechodne obdobie kym nebudu svokrovci babka a dedko.
Ale tiez im vykam,tykat by som netykala!

kote100
29. sep 2007

Ja svokru tiez nevolam mama...akosi mi to nejde aj ked mi to navrhla hned po svadbe inak si vychadzame v pohode,ale tykanie mi nenavrhla.

andrea.m
29. sep 2007

nie

dadulka19
29. sep 2007

svokra mi navrhla tykanie hned po svadbe a tiež chce ab som jej hovorila mama 😀 ,ale to som jej hned povedala,že nebudem....maminu mám len jednu,resp.mala som,zomrela rok pred svadbou 😢 .Hovorím jej babka....

silwia
29. sep 2007

Moja svokra je pre mňa aňuka alebo mamucha a vykám jej.Myslím že babka by ju urazila lebo neni moja baka.Simonka ju volá babina.A všetci ostatný tak ako ja.Myslím si že oslovenie mama nevestu a svokru dosť zblíži....

vroni
29. sep 2007

No, ja by som zase svokre nevykala (kym mi nevyka aj ona, ale to mi prijde take divne) 😝 Mojej ("nemanzelskej") svokre tykam a hovorim jej jednoducho Maria. Teda nie jednoducho, oslovujem ju len Maria 😀 😀 😀 Moj drahy vola svoju svokru - svokra. Meno Bozena je pre nemecky hovoriaci jazyk nevyslovitelne a tak to vyriesil takto. A tykaju si vsetci navzajom (aj svokry medzi sebou). Otcov uz obidvaja nemame, takze 🤐 . Aj krpata bude vsetkym tykat (az sa raz rozhodne, ze sa jej chce hovorit), mne to pripada jednoduchsie. Ale je fakt, ze mam super svokru, od ktorej si nepotrebujem drzat odstup.