Oslovujete svokru mama?

chimena
28. sep 2007

Ako dlho Vám trvalo, kým z Vás vyšlo slovo mama? Mne asi 4. roky. Teraz už v pohode.

trinitylex12
21. nov 2007

Ja by som tej mojej bez problémos tykala, ved prečo nie , švagor jej môže tykať len my /2 nevesty/ máme vykať a ja by som tykala bolo by mi to blišie - lenže nič také mi navrhnuté nebolo - a ja to akceptujem.
Ale podľa etikety to beriem ako odstup. 😎

elenita
21. nov 2007

No ja tu moju "mrchu" radsej neoslovujem.........

eros
21. nov 2007

ja hovorim mojej iba BABKA 😀 😀

trinitylex12
21. nov 2007

elenita 🙂 😀

elenita
21. nov 2007

No, aj ja jej tak asi budem, ked budu male na svete 😉

eros
21. nov 2007

bo aj keby mi povedala ze jej mam tak hovorit ci tykat neh azbudne musi sa skor polepsit ona 😀 😀 ale psssssssssssst 🙂

redkvicka
22. nov 2007

ahoj luciferova, a potom ako ju oslovujes? ja by som svokru "mama" neoslovovala, mam s nou dobry vztah, ale "mama" je silne pre mna a ani my to nenavrhla. Skor by som privitala tykanie.

luciferova
22. nov 2007

redkvicka - snazim sa, ako mnohe z nas, osloveniu vyhybat. a dost ma dojima tym, ked som k nim chodila (od isteho momentu uz dobrovolne nechodim) a volal mi drahy, ze kde som a povedala som mu "u vasich" tak svokra vzdy ma opravovala, ze "u nasich" 😝

bobess
23. nov 2007

fíha - u našich ? tak to už nechápem vôbec. u našich je u našich. a doma je doma - tj. u našich, ale u svokrovcov aby bolo u našich? ja aj mojej švagrinej hovorím - "tvoja sestra" nikdy ju neoslovujem menom, a keď o nej hovorím so svokrou tak hovorím "Vaša dcéra". Že by tom vymenila Vaša za naša? Veď by sa mi jazyk zasekol ... a ju by asi tiež porazilo ...

sampo
23. nov 2007

mne uz tiez svokrovci niekolkokrat navrhli, aby som ich oslovovala "mama" a otec".. ale vobec mi to nejde do ust... jednoducho to nemozem povedat, tak sa osloveniu vyhybam 😝 a vlastne ani druha nevesta ani zat ich neoslovuju, tak neviem, preco to chcu skusat na mne.. asi, ze tu byvame alebo co 😅

nenka83
23. nov 2007

aj u nas to tak bolo.ze preco ich neoslovujem mama a otec.no mne sa to neda.predsa len mama je len jedna a otec aktiez.no moj manzel mojim rodicom hovori mamina a ocino 😝... no ja u to mam vyriesene. Su "babka" a dedko" odkedy sa mala narodila.dovtedy saom sa vyhybala osloveniu.

luciferova
23. nov 2007

asi si budem musiet pohnut s babom, nech su uz aj oni dedko a babka a budem mat pokoj 😉 no svokra je divna, chce, aby som vravela "u nasich", "mama" ale mne to nejde. a este ma dost sklamalo aj to, ze povedala, ze jej mozem tykat iba vtedy, ked jej budem hovorit "mama". ze to by bolo blbe hovorit jej mama a vykat...😝 zaujimave, ze v ich rodine je zvykom, ze si vsetci tykaju (vraj to zaviedla prave moja svokra 😉), potykala som si aj s jej sestrami a ich manzelmi, ale vlastnej svokre netykam...

uhlikova09
24. nov 2007

Nikdyyyyyyyyy nebudem oslovovat svokru mama

trinitylex12
26. nov 2007

fíha Luciferová 🙂 to poteší že u Našich xixi 😀 tak to aspon vidím že som neni zatedy na tom najhoršie... 😎
Ale dobre si to vystihla jeho sestra je jeho a nie tvoja...takže ked ideme po poriadku s family oslovovaniami takže čiže ani som nevedela že i mangelovi surodenci sú moji 😲 no už mám s toho fuláš 🤐

cukrikk
26. nov 2007

mama je len jedna a tou svokra nie je 😉

trinitylex12
27. nov 2007

ved keby bola svokra moja mama,,,tak by predsa neexistovalo oslovenie svokra!?
Takže logický s toho vyplýva že svokra je manželová mama 😲 😀

lefika
27. nov 2007

trinitylex, to je super argument 🙂 takze ked bude svokra pozadovat oslovenie mama, vysvetlim jej, ze ju bud budem oslovovat "manzelova mama" alebo "svokra". supeeer. myslim, ze to by ju zabilo a prestala by s podobnymi sprostymi napadmi 😎

trinitylex12
28. nov 2007

lefika len do toho 🙂 iniciatíve sa medze nekladú 😉

luciferova
28. nov 2007

musim s vami len suhlasit 😉 😎

roasha
28. nov 2007

este ze co,hovorit svokre mama????..... 😀 😀 😀

tinau
29. nov 2007

tiez mi to nejde z pusy von 😀
ake je to srandovne, ktovie preco sa nas snazia k niecomu takemu dotlacit ... aj tak mi to pride, ze vsak oni si ziju svoj zivot, my si zijeme svoj zivot .... a nepoznam ich tak dlho, aby som mala chut oslovovat ju mama... neviem akosi to nechapem, ten dovod 😝

trinitylex12
29. nov 2007

tinau ja už som dôvod prestala hladať 😉 ...a vlastne som si všimla , že i svokra si všimla že ju oslovujem nijako a praktický nám to obom vyhovuje, len pred "druhými" ich rodinou jej nemôžem alebo by som jej nemala povedať teta.

Ale ako ja tvrdím mama je mama a svokra je svokra čiže manželová mama. 😅 😵

inwe
30. nov 2007

Este sice nemam svokru ale priatelovu mam u skor zastrelim ako jej poviem mama 🙂 vedieme spolu taku tichu vojnu 🙂

lefika
30. nov 2007

inwe ☹ pockaj ked sa vydas a budes mat deti, z tichej vojny bude otvoreny boj 😠

crazy
30. nov 2007

Ja manželovej mame tiež vykám, a nevolám ju nijako, akurát v súvislosti so synčekom je babka. Inak neviem si predstaviť volať ju mama, nejako mi to nejde.Predsa len to je jedno z najdôvernejších oslovení a my sa ani poriadne nepoznáme. S manželom sme spolu len pol roka. Ale som rada, že v tom nie som sama, vidím, že väčšina z vás je na tom podobne 😉

inwe
6. dec 2007

Dakujem lefika si ma potesila ale aj na to som uz myslela 🙂 rozhodli sme sa s priatelom ze sa prstahujeme do rakuska 🙂) moja bud svokra sice ma auto ale nevie parkovat a nejazdi inde ako po petrzalke takze ..... mi nehrozi ze mi bude zvonit pred dverami so slovami :uz som tu 🙂 a nikdy jej nepoveim ze je moja mama, to by som ju radsej ovracala

petka.m
6. dec 2007

ja tiež svokru neoslovujem mama, nejde mi to vôbec na jazyk a ani ju tak nechcem oslovovať, mamka je len jedna a vždy bude. hovorím jej babka...
už mi aj viackrát navrhla tykanie...to v žiadnom prípade... 😉

mokuska
13. jún 2008

ja svokre tiez vykam ,je to uzasna zena a volam ju mamka a svokra tatik,tak ich volaju aj ich deti aj moje deti,teda vsetky vnucata

aktak
13. jún 2008

mam super svokru, ale mama je pre mna len jedna a volat svokru po mene snad neni urazlive ani neuctive, ani moj manzel nehovori mojej mame mama, mozno sa to o par rokov zmeni, ale skor asi nie kedze teraz su uz obe babky a tak ich volame aj my aj maly 🙂

kitaka
13. jún 2008

nevolám a ani ju nikdy volať nebudem,,ona to chcela a ja som ju rázne odradila,že ja mamu mám svoju a mama je len jedna a odvtedy ju neoslovujem nijako,,totižto som rada,ked ju ani nevidím,nie to sa s nou ešte aj rozprávať