Oslovujete svokru mama?

chimena
28. sep 2007

Ako dlho Vám trvalo, kým z Vás vyšlo slovo mama? Mne asi 4. roky. Teraz už v pohode.

maca793
2. okt 2007

moja chcela hneď od začiatku, aby som jej tak hovorila. ale mne sa to priečilo. mám len jednu mamu a to vlastnú.

ivkaa1
2. okt 2007

ahojteee
🙂

lenadka
2. okt 2007

ja k zakladnej otazke odpovedam: NIE ani nahodou 😝 Mamu mam len jednu OZAJSTNU, nazvat svokru mamou je pre mna take dehonestujuce, ona je OZAJSTNOU a dobrou mamou svojim detom, ale tak ako ja jej nie som vlastna ani ona mne nikdy nebude a tak ako sa obetuje pre vlastne deti a ako ich akceptuje aj s chybami tak nikdy vnimat mna nebude-pochopitelne. Proste sa mi to slovo vzprieci ked nim mam oslovit ineho ako mamu 😉

tara2
2. okt 2007

ja tiez neoslovujem svokru mama a ako povedala maca, mamu mam len jednu a to vlastnu. V zivote by som ju tak neoslovila aj keby akokolvek chcela.

miriamka
2. okt 2007

Baby,a ako potom svokru oslovujete?

aby
2. okt 2007

Ja som hovorila mojej svokre svokrička stále sa na mňa škaredo pozerala potom mi povedala že to nemá rada nech ju volám Mama Jarošová, taká je dobrá 😀
Ja by som ju asi nevolala mama, skúr nie ako áno.Tiež mám mamu len jednu, keby sa tak ku mne správala ako moja mama možno by som ju tak začala volať.
Nespráva sa ku mne zle ale nie ako moja mama skúr ako teta 😀
Keď budeme mať deti bude tak akurát babka 😀 😎

sloboda4
2. okt 2007

no my sme tuto dilemu riesili tento vikend...svokra sa stažovala že sa vyhybam osloveniu 🙂 a mala pravdu 🙂
tiež mi po svadbe navrhla že jej mam hovorit mama, ale ja som jej vysvetlila, že to jednoducho nedokažem a hotovo tak my povedala že jej mam hovorit teta, ale to my pripada take až moc cudzie...a zase nejaka tá rodina už sme 😉
takže jednoducho ju oslovujem po mene /aj svokra/ a moj manžel to tak isto praktizuje u mojich rodicov...ale on s tym zacal hned po svadbe...preco s tym chlapi nemaju vobec problemy?? 🙂

miriamka
2. okt 2007

No my sme sa hned po svadbe s manzelom dohodli ze bude obaja zacneme hovorit rodicom mama a otec,ale nie...nejako sme si zvykli,a coskoro budu babka a dedo a je po probleme 😉
Ved to,je hlupe sa vyhybat osloveniu...to ako keby nas oni neoslovovali 😀

sloboda4
2. okt 2007

miriamka ja viem, ale nejako to zo mna nechcelo ist 😅 alebo nevedelo? 😅
no aj ja som sa snažila použivat ked sa maly narodil že babka a dedko , ale oni to tak nechceli, že oni sa necítia byť starí /su fakt dosť mladí/...tak vyhovej im... 🙂 no čo už, nech je po ich pre pokoj v rodine 😀

miriamka
2. okt 2007

No tak ani ja zrovna svokre nehovorim nonstop mama,ale ked uz naozaj ju musim oslovit tak to poviem 😀

certica
2. okt 2007

podla mna je to jedno, ake oslovenie sa pouziva/nepouziva, hlavne aby to nebolo silene, ale tak nejak pocitove, prirodzene

tara2
2. okt 2007

ja jej hovorim babka (aj ked deti este nemame), ale uz nejakych vnucikov ma, tak aj ja jej tak hovorim a zvykla si.

pifpaf8061
2. okt 2007

Ahojte... pridám aj Ja niečo zo svojej rodiny... U nás je to na jednej strane veľmi jednoduché, a na strane druhej veľmi komplikované... Ešte v čase mojej veľkej puberty som si osvojila nazývať svoju mamu krstným menom... Jej to v tom čase asi moc neprekážalo, a dnes je jej to prirodzené, veď vlastnej každý, okrem môjho brata ju tak volá... Ale samozrejme, že iba v čase, keď sa rozprávame že Judita toto a toto, ale keď ju idem osloviť, tak sa občas zarazím a ona sa len pousmeje a zakaždým povie, aká som Ti Ja Judita? A to isté aj môj mangel... Niekedy sa stáva, že ju o niečo ide poprosiť, tak vtedy ju pekne osloví mami...
A čo sa týka mojích svokrovcov, tak Ja s nimi nevychádzam viac-menej nijako... takže pri oslovení používam teta a ujo... prinajlepšom... :o)
Takže je to rôznorodé...

jamaica77
3. okt 2007

ja volam svokru a svokra krstnym menom, moj manzel vola moju mamu "mamicka" - lebo jemu sa to strasne paci, on je american a nerozprava po slovensky a to slovo mamicka sa mu velmi paci, tak ju tak oslovuje a mojho otca vola zo srandy "papucka" lebo to si tak vymyslel a ked sme sa zacali smiat ze vymyslel slovo ktore existuje v slovencine, tak mu to tak prischlo. Ale velakrat ho oslovuje tiez krstnym menom. 😉

lenadka
3. okt 2007

jamaica- 😀 😀 😀 😀 😀
inak tiez volam svokru babka a svokra dedko a aj moju mamu-ale mojej mame sa oslovenie babka veeeelmi-prevelmi paci 😀 normalne je hrda ze je konecne babka 🙂 😉 ale ked s manzelom hovorime o svokre jeho mame-poviem "mamina", ale ju priamo tak neoslovim 😅

sweetberry
3. okt 2007

ja ju neoslovujem zatial nijak 😅 neviem ako pozname sa kratko a neviem babka jej vraviet nemozem nakolko nie je moja dcera jej vnucka takze vazne neviem ako ju budem v buducnosti oslovovat mala jej hovori bars jako aj baby ale vsak to snad berie z rezervou vsak je malinka 🙂

hasleerka
3. okt 2007

nuž ja som mojej svokre vravila mama, pokiaľ sa nenarodila naša dcérka, odvtedy bola už babka ... a asi dva roky po svadbe mi svokor povedal nech im tykám ... ja osobne som s tým oslovením mama problém nemala a dnes by som jej dokonca rada povedala mama, ale bohužial už nemôžem

elliana
4. okt 2007

ja som zacala svokre hovorit mama az po ostrej vymene nazorov s mojou mamickou. Svokra sa raz ze vraj pred nou rozplakala, ze dcerin manzel ju neoslovuje uz peknych par rockou nijako...a nakoniec som si zvykla, ale ked sa o svokre bavime s manzelom, tak pouzivam stale "tvoja" mama. Tiez mi bolo velmi cudne cudziu zensku volat mama, ale teraz je to uz fajn. Je mila, ma ma rada a ak jej chyba ku stastiu len to "mama", preco nie. Tykanie navrhla, ale ja sa na to necitim, s vykanim mam taky vacsi odstup a keby som jej tykala, obcas vypustim s tym mojim podrezanym jazykom z ust aj to, co nechcem
Manzel zatial nasich neoslovuje mama a otec, ale on ma celkovo problem nadvazovat nejake blizsie vztahy, co ale neznamena, ze ich nema rad. A nasi v pohode, poznaju ho a vedia, ze to z neho nejako nemoze vyliest

weroni
7. okt 2007

Ja volám svoju svokru Mirka - po mene. Nepoznali sme sa s manželom ani týždeň a už chcela nech jej tykým - teda TRVALA na tom lebo neznáša vykanie a ja som ju zo začiatku oslovovala teta - na to je alergická 😀

musa
13. okt 2007

Ja som svokru volala mama,zo zaciatku mi to trosku bolo zatazko,ale potom v pohode,lebo moju vlastnu maminu som tak skaredo nikdy nenazvala.Nic v zlom,so svokrou vychadzam velmi dobre.Ale uz je to starka.

vilki
13. okt 2007

som vydata 2 roky ale svokru nevolam mama, pripadalo by mi to cudne...odkedy mame meleho tak ju volam babka... 😉

zade
14. okt 2007

nie , ja my sme presli na oslovenie BABKA

danuska24
4. nov 2007

Elliana - s tym podrezanym jazykom suhlasim 😀
Zo mna by tiez niekedy asi vyslo to co by nemalo. Mne tiez svokra navrhla ze jej mozem tykat, ale uznaj, tykaj 63 rocnej zene - mne to pripada divne.
No ale o chvilku prejdeme na babku a deda 🙂

gyngerka
5. nov 2007

ako ja zatial svokru nemam ale tak moju dufam buducu svokru ....volam svokrička 😀 alebo ked uz mi lezie na nervy (co je malo casto) tak jej hovorim jej krstnym menom....ale na mama by som is nikdy nezvykla

monkula
5. nov 2007

ja svojej svokre vykám, a oslovujem ju teta Barbara. Ani si neviem predstaviť, že by som jej tykala, na to si ju príliš vážim...

miriamka
5. nov 2007

No baby,ja sice svokre hovorim mama ked treba (samozrejme toto oslovenie nepouzivam zrovna neviem ako casto)a,e uz sa tesim,ze coskoro prechadzame na oslovenie babka 🙂

karkulka55
5. nov 2007

ja by som si radsej dala jazyk vytrhnut ako mojej svokre povedat mama 😝 najradsej by som ju oslovovala nejakou peknou vystiznou prezyvkou,hmmm...nic nevulgarne ma nenapada...ja ju teda radsej ani neoslovujem...

verulka
5. nov 2007

ja mojej svokre uz par rokov tykam a oslovujem ju menom 😉 nepaci sa mi oslovenie mama. No casto sa stava, ze ju volam babka...

katarinka308
5. nov 2007

ani ja som si dlho nemohla zvyknuť až po vymene názorov s jehorodinou som si ako tak zvykla ale to bol nátlak svokrina mama sado toho strašne starala vraj sa jej chodí sťažovať a plače ala to sme byvali u svokry teraz ja to už v pohode hlavne preto že bývame sami

penelope10
5. nov 2007

juj to je tema... ni neoslovujem a neudem nikdy ... je to hrozna stvora ☹