Oslovujete svokru mama?

chimena
28. sep 2007

Ako dlho Vám trvalo, kým z Vás vyšlo slovo mama? Mne asi 4. roky. Teraz už v pohode.

zuzanat
30. sep 2007

ja veru nie a nikdy ani nebudem, pretoze tym ako sa sprava mi to akosi nejde. neberiem ju tak, je to mama mojho muza a tym to pre mna konci 😔

tessa
30. sep 2007

zuzanat, suhlasim s tebou 😉 U nas to stejne, len ako tu citam, tak ja jej navyse aj vykam a tak isto aj moj muz mojim rodicom vyka...Tikanie nenavrhla ani 1 strana a nam to ani nevadi... 😝

zuzanat
30. sep 2007

ja jej tiez vykam, a to si moja sestra dokonca s nou tyka, ale mne to proste nejde! muz si s mojimi rodicmi tyka, navrhli mu to na vianoce, ale to je uplne iny vztah 😉

milhaus
30. sep 2007

ja svokre vykam a hovorim jej teta
môj manžel si s mamou ale tyka a hovori mame menom a aj otcovi ale im to nevadi a oni maju k sebe bližší vztah ako ja k jeho rodičom, svkrovi ale tykam lebo on to tak chcel

susanh
30. sep 2007

Moji svokrovci mi na našej svadbe povedali, že teda už som aj ich, a že ich mám oslovovať tiež mamina a ocino a tykať im. Tak som si zvykla. Ale beriem to skôr, ako keby to bolo ich meno, a nie naozaj moji druhí rodičia. Tých máme len svojich skutočných.

lidka619
30. sep 2007

baby, v ziadnom prípade vás neodsudzujem - ale vravieť teta - 😅 , je mi to fakt divné. A tým vašim svokrám to akože nevadí? nemajú dáke poznámky? pretože ja som už pred svadbou "musela" volať svokru -mamou, už prakticky od zásnub. A to mi bolo strašne blbé. A hlavne to bolo blbé osloviť ju aj pred mojou maminou. Takže keď tam bola moja mamina, tak som ju neoslovovala, a keď som už bola s ňou osamote, tak som ju začala sem-tam oslovovať mama a potom mi to už bolo normálne. Vychádzam s ňou celkom dobre, ale tykanie mi nenavrhla - vraj sa jej to nepáči, keď nevesta tyká svokre 😖 . A hlavnou vecou mojej svokry dcéra má tiež svokru, a tá jej zaraz povedala, že si nepraje, aby jej vykala. Takže si tykajú - a s mojou svokrou to ani nepohlo 😠 😠 😠

lefika
30. sep 2007

lidka, a ako by si ju volala, keby ti vobec nepovedala ako ju mas volat? pred svdbou sa da pani xy, ale posvadbe, ked sa volate rovnako, je to uz divne. ja som sa teda cele roky uspesne osloveniu vyhybala...
a to ze si ju musela zacat volat mama? nie, nemusela si. mohla si jej povedat, ze ju tak volat nebudes, ked ti to vadilo: ja by som to urcite spravila. ale nechat sa nutit do niecoho, co mi je neprijemne? z akeho dovodu? 😕 😖

lidka619
1. okt 2007

lefika - vies, ja zijem na dedine, a tu sa to jednoducho nedá volať ju tetou, alebo menom - je to tu nejak zaužívané, že jednoducho bude mama a svokor otec. Naša dedinka má niečo cez 5000 obyvateľov, každý sa tu s každým pozná, manžela mám tiež od nás, a preto to asi tak funguje. A čo sa týka toho oslovenia - mne to nevadilo, že ju mám volať mamou, ale bolo mi to také blbé začať ju tak volať - pretože u nás v dedine asi ani nepoznám prípad, žeby sa svokra oslovovala teta, alebo menom. Tykanie to je už o inom, poznám viac neviest, ktorý svokrám tykajú, ale neoslovujú ich menom. Jednoducho je to asi o dodržaní istých tradícií 😀 😀 😀 - a ja som sa jednoducho len prispôsobila 😉

miriamka
1. okt 2007

Baby,my sme sa s manzelom hned pred svadbou dohodli,ze ked ja budem jeho rodicom hovorit mama a otec,bude tak aj on mojim...alebo jednoducho nie.
Tak sme tak nasich zacali oslovovat,predsa len "teta" je riadne divne oslovenie,alebo sa osloveniu vyhybat to je tiez divne - to ako keby oni sa vyhybali osloveniu nas 😉
Ja si myslim,ze na tom nic nie je,aj ked ten prvy krat ked som to povedala to bolo divne,ale teraz je to uz pohoda.Mama je svokra,a maminka je moja maminka 🙂

pacna
1. okt 2007

ja svokre hovorim babka a svokrovi dedo ani manžel ich noeslovuje mama otec.a tiež rodičom vykaju.nemam dovod ich oslovovat mama a otec ja mam len jednu mamau a otca.možno keby sa spravanim zmenili.... 😔

miriamka
1. okt 2007

Veru,aj my coskoro prideme na oslovovanie babka a dedko,to bude urcite hned lepsie 😉

rainbow
1. okt 2007

nie 🤐

bihan
1. okt 2007

Príde mi viac než divné hovoriť svokrovcom mama a otec - nikdy mi to nenavrhli a ja som nikdy ani nemala záujem.. ja mám iba jednu mamu a svokra je síce človek, ktorého si vážim, nikdy mi nerobila žiadne prieky (teda ani svokor 😉) ale matkou mi nikdy nebude...
Svokrovcom vykám a oslovujem ich menom.

dupinka
1. okt 2007

ja volam nasich ocko a mamka a svokrovcom otec a mama. a samozrejme, im vykam..

miriamka
1. okt 2007

Dupinka...ja to tiez tak rozlisujem svokrovci su - otec a mama,
a nasi - maminka a tatino kym zil bol tatino

katka76
1. okt 2007

manzelova mama je celkom fajn, no na mnozstvo veci mame odlisny nazor. po svadbe sa mi vzdy podarilo nejako sa prihovorit bez oslovenia 😉 , no ako sa narodil maly, volam ju starka a starky. 🙂 dokonca uz aj mojich rodicov oslovujem z casu na cas babicka a otata 😀

monca301
1. okt 2007

Ja mam perfektnu svokru, ale mamou ju nevolam. My sme s manzelom chodili pred svadbou 11 rokov a volala som ju teta a teraz ju volam babka. Neviem je mi to blbe ju nazyvat mamou. Kamoska si tyka so svokrovcami a nazyva ich menom.To sa mi pozdava viac.

weja
1. okt 2007

ja si so svokrou tykam (svokra uz nemam) a oslovujem ju menom... Tykanie navrhla ona a to oslovovanie menom prislo k tomu akosi samozrejme, nikdy by ma nenapadlo povedat jej mama... 😕

wladka
1. okt 2007

mama??? 😕 kdepak.. 😎 jednu mam.. druhu volam babka 😉 ..ale ked este malinka nebola na svete, som ju volala teta 🙂 alebo som ju nijako neoslovila..

lenocka23
1. okt 2007

mne sa tiez ta "teta" zda divne.. vsak to je tiez oslovenie pre "prislusnika" v rodine... (maminu sestru) mimochodom je mojej svokre tykam a volam ju menom.. tak isto aj manzel tyka mojim rodicom... spociatku nam to ani jednemu neslo, tak sme sa "neoslovovali" ale teraz po troch rokoch je to uz uplne v pohode...

jjjanka
1. okt 2007

Chcela by som vedieť, aké máte skúsenosti s tzv. "druhými" svokrami. Som 2.x vydatá, so svokrou si vykáme 😒 ! Vôbec ju neoslovujem, pretože mi príde blbé, hovoriť jej " pani M...-ová. Pre ňu nie som nevesta, ona má len jednu ( predchádzajúcu manželku môjho manžela) a pokiaľ viem, tá ju oslovuje MAMINKA 😒 Neviem, čo si mám o tom myslieť, ale zvykla som si. Len deti poriadne nevedia, že majú aj druhú babku a dedka 😖 Nehovoriac o bratrancoch a sesterniciach 😖

enika
1. okt 2007

ja si s mojou svokrou vykam, aj ked mi navrhla tykanie. Nejako mi to nejde a zatial ju neoslovujem nijako 😒 . Povedala mi, ze jej mozem hovorit menom alebo mama, ako sa rozhodnem, ale kedze bola dlhe roky teta, ani jedno nie je jednoduche 😀 . Pritom mame uplne perfektny vztah.

maruschka
1. okt 2007

jjjanka ja by som ju tiež neoslovovala nijako,keďže v ich rodine už favoritku majú ako vidím.A vieš,čo si máš o tom myslieť?Že aj keby čo bude,tak svokru vždy bude oslovovať maminka.Takže buď nad vecou a nemysli si o tom nič.Podstatná je tvoja rodina a nad týmto by som sa ja osobne nepozastavovala. 😉

lienockaa
1. okt 2007

ja svokru nemám, lebo umrela, ale tiež mi nejde do hlavy volať svokra oci..podarilo sa mi to zatiaľ asi 3x a myslím, že ďalej bude už len dedko, ak všetko dobre dopadne.. 🙂 a vykám, samozrejme..aj manžel vyká mojim rodičom, ale do oslovovania mama, otec ho nikto nenúti, osloví skôr môjho ocina, že otec, ale mamu som ho ešte nepočula oslovovať..nepýtam sa ho na to, viem, že je to ťažké aj podľa seba samej..

kiwuska
1. okt 2007

dobry den dievcata, som Kiwuskina mama. Na chvilku som poziadala o pristup na tuto stranku. Som tiez svokra. a takisto mam svokru. Kedysi sa priam vyzadovalo oslovovat svokrovcov mama a otec. Takisto mi to bolo zvlastne, lebo mama a otec je len jeden. Skoro to vyriesilo narodenie deti, a svokrovcov sme oslovovali starky a starka. teraz ked uz som sama svokra, a pamatam si ake mi to bolo kedysi neprijemne, dohodli sme sa, ze nas zat oslovuje krstnym menom a takisto aj kiwuska svojich svokrovcov. Videla som, ze zo zaciatku im to islo tazko, ale teraz je sa to uz zautomatizovalo. Na to treba, aby sa rodicia s detmi o tom porozpravali, neviem si predstavit ze by som ziadala od zata aby mi hovoril mama, alebo to osleovenie nejako obchadzal.

roasha
1. okt 2007

dobry den kiwuskina mamina,je mile,ze sa tu objavil aj niekto z"druhej strany".ostalo tu ticho,akoby sa vsetky nevesty zlakli 😉 🙂 .oslovovanie ste vyriesili bravurne 😉 ,mate so zatom pekny vztah,gratulujem🙂 ,a prajem vam,aby to tak ostalo.ved nie vsetky svokry su z vtipov,moja mamina tiez patri medzi tie najlepsie svokricky na svete. 😉 🙂 🙂 🙂 🙂

mouse
1. okt 2007

Ja mam super svokru, ale tykanie ani oslovovanie mama mi nenavrhla. Tak jej vykam, oslovovaniu sa vyhybam, ale pred tatom (svokrom) jej hovorim mamina (s nim travim viac casu na nasej stavbe, chodi manzelovi pomahat vzdy ked moze). Ale dufam, ze sa to raz prelomi a neberiem odvahu oslovit ju mama, aj ked mi to sama nenavrhne 🙂 . Manzel mojim rodicom tyka a oslovuje ich menom.

yonanevi
1. okt 2007

sa pridam ja svokru volam teta , mama je iba jedna a svokra aj ked je neviem aka dobra je predsa svokra, moj muz mojim tyka a oslovuje ich krst. menom to je super, ale kedze moja svokra mi nenavrhla tykanie tak ju volam teta, aj ked sa jej to nepaci, ale co uz clovek si musi zvyknut 😀

zuzidr
1. okt 2007

ahojte,ja si tiež so svokrou ako-tak rozumiem(aj ked to niekedy dosť škrípe)a dve hod.po sobáši som ju oslovila teta,a manželova krstná mi povedala,to už je mama nie teta.... 😀 ale svokra na to nič....osloveniu sa zatial úspešne vyhýbam,aj ked mi je to divné(sme už vyše roka manželia 😒 )asi 3x sa mi podarilo povedať jej mama,a to len preto,že som musela na ňu zakričať,a bolo ju treba osloviť 😀 teraz mi občas vykľzne-babka ale tiež nie často.....MAMAINU mám len jednu... 😀

a môj manžel s mojou mamou má perfektný kamarátsky vzťah(ocino mi zomel,ale aj s tým mal super vzťah)mamina mu hned po svadbe povedala,že jej nemusí hovoriť mama,lebo aj pre ňu to bolo ťažké,tak si s ním potikala a hovorí jej menom,alebo babka 😀 😀

jejke
2. okt 2007

No asi je to naozaj preto ze "ani manzel neoslovuje moju mamu mama"
Ale ten moj ano a otca otec, jemu to cudne nie. 😉 Velmi si ich vazi a oni ho tiez beru ako syna 😉