Otec je alkoholik a ja už nevládzem

perinka007
1. júl 2013

Je to smutné ale mám toho akurát tak dosť....Bývame s mojím ocom ktorý je alkoholik,on už ráno si odýde a príde ľahne a spi...Zobudí sa a ako náhle nemá čo vypiť doma je bordel....Neuprace nerobí nič! S mužom si rekonštrujeme byt kde ho chceme vziať aby zmenil vzduch a dúfame že prestane.Kedže som vo vysokom štádiu tehotenstva nieje poupratované tip-top,tak nepočúvam nič iné od manžela len aká som bordelárka a či to aj v byte bude tak,stále mi niečo vyčíta ale to že všetko vybavujem sama nevidí ☹ a ja už viem že som zlyhaka,ako žena ako dcéra proste na plnej čiare a už nevládzem....

mima4
1. júl 2013

@perinka007
a čo neupratuje pan manzel? preco by si ty mala upratovat? to ma z kade? A este dovolit aby tehotna zena riadila po nom - hanba!!!

a co sa tyka tvojho tatina, neocakavaj, ze z neho prestane byt zmenou prostredia alkoholik a v ziadnom pripade si ho neberte do vaseho byvania.

verus16
1. júl 2013

@perinka007 na cele upratovanie sa vykasli, od oca toho moc neocakavaj, lebo budes len viac sklamana a s manzelom sa snaz normalne porozpravat co ta trapi, neber si to tak k srdcu, urcite sa snazis ked ta to tak trapi, ak to musz nechce pochopit tak to je jeho hanba nie tvoja ty mas pod srdieckom pokladik ktory ta potrebuje pokojnu a silnu pripravenu na porod aby to nebolo pre teba traumatizujuci zazitok a nedaj boze aby prisli poporodne depresie....chod sa prejst

kveta
1. júl 2013

@perinka007 Neblbni a odstahujte sa od otca. Take prostredie chces pre svoje babo??? Neblbni.

nini1010
1. júl 2013

Nechápem ,prečo chceš zobrať otca alkoholika do vášho noveho bytu?

ritusuk
1. júl 2013

tvoj otec neprestane sam pit,pokial nebude chciet sam prestat,neprestane.a pokial ho k tomu nedonuti uz len to,ze ma pri sebe tehotnu dceru,tak ho k tomu nedonuti ani zrekonstruovany byt.a manzela si daj rychlo na poriadok,lebo je hanba,ked sam neprilozi ruku k dielu a napriek tomu Ti to vycita.zlyhala si v tom,ze si si nechala podupat sebauctu a mas na krku dvoch pakov,ktori Ta pomaly nicia.a ak s tym nieco nespravis,bude hur.taketo prostredie si vase dieta nezasluzi...

doliva
1. júl 2013

Drahá vyser sa na všetko...Nepáči sa im nech poupratujú a čo donáška z jedlom nefunguje?Ty máš oddychovať teraz šak potom si už neoddýchneš!!! A čo sa oca týka liečenie ste neskúšali či je zbytočné?Aj som toto mala a som si povedala a dosť! Upracem len čo vládzem a čo sa mi nechce počká do zajtra alebo nech mi aj oni pomôžu

exupery
1. júl 2013

@perinka007 pan manzel je z porcelanu?Ma ruky,nohy zdrave?Tak nech sa paci-moze upratat...ja by som mu to hned vysvetlila,zenska pred porodom aj po mom ma co robit,aby vobec dychala a hybala sa a nie pocuvala od primitiva ,ze neupratuje.Hned sa mi tlak zvysil!!!
Rychlo porobte najnutnejsie a cupky,dupky do svojho a hlavne samy!

lwhiterose
1. júl 2013

@perinka007 určite si nezlyhala 🙂 musíš to mať veľmi ťažké, ale snaž sa teraz myslieť hlavne na malinké...a tvoj manžel by sa za tie slová o upratovaní mal poriadne hanbiť..

bluerose
1. júl 2013

No ani sa ti nedivim, ze nevladzes...pan manzel ma pomahat tebe, aj keby si nebola tehu, co si akoze jeho sluzka? Nech pomoze v domacnosti aj on. Navyse si tehotna, tak ti ma pomahat najviac ako sa da a nie ti nieco v tomto stadiu vycitat. Nech sa hanbi! Moj muz ked som mu to citala, len hlavou krutil, ze to co je za chlapa...
Co sa tyka tvojho tatina, ak je alkoholik, nepomoze mu zmena prostredia, ale jedine liecenie a aj to pomoze iba vtedy, ak bude sam chciet prestat pit a zmenit sa. Kazdopadne by som si ho do noveho bytu nebrala, lebo nato doplatis zase len ty a tvoje dietatko. Vela sil prajem!

svano
1. júl 2013

Ctenému manželovi treba vysvetliť,že si jeho manželka,nie pracovná sila v domácnosti. Nosíš pod srdcom jeho dieťa a on je ten,ktorý ti má byť psychickou aj fyzickou oporou. A otec? On neprestane,iba vám spraví peklo na zemi.
Čím skôr preč!

missy1989
1. júl 2013

@perinka007 ahoj tema ako stvorená premna.Kazdu noc nemozem spavat tak tu niečo čítam a tato téma je aj môj problém pre ktorý nespavam.Trochu iný môj nevlastny otec je alkoholik čo by mi bolo jedno keby Ho mama nedovliekla k nám domov.je to Svina a ničí mi život aj matku.pisala som tu do viacerých diskusii už že mám zdravotné problémy a to určite z psychiky fakt je to strašne buď rada že tvoj si ľahne môj ma asi pred dvoma týždňami zmlátil ako zito.a nič s tým kvoli mame neurobím.vlastného ocina už nemám a vidím že som prišla aj o matku.boli to ale musím sa pozerať aj na seba a ty ked nosis dieťa pod srdieckom este viac.myslí len na svoje dieťa a manžel je určite nervózny aj z práce aj z vášho noveho bývania to je na člověka tiež veľa a vybíja si zlost doma čo by nemal.drž sa všetko bude ok aj babo vela zmení a tvojho tatina prinúti rozmýšľat trochu inak veď sme ľudia ;)

digysa
2. júl 2013

@missy1989 Chuda....kolko mas rokov? Nakop toho sviniara do prdele, ked bude opity... Musis sa co najskor osamostatnit.

missy1989
2. júl 2013

@digysa skúšam to mam svoj byt a neuhadnes on tam býva ;) a ja Ho platím a bývam u kamarátky je to strašne.nakopat Ho ? Veď by ma zabil doslovne ;/ 23 rokov mam myslela som,že to dnes skusim cez políciu ale on sa vyhráža a ked polícia odíde on ma dokope ani tak ani tak.to je psycho teror nič mi nepomôže len mama ma boli že to dopustila.

lujza123
2. júl 2013

@perinka007 to ze si zlyhala ako zena a dcera? No to vobec nieje objektivny nazor, podla mna zlyhal tvoj otec ze pije a nici vam zivoty a zlyhal tvoj manzel lebo ta buzeruje koli poriadku namiesto toho aby ti pomohol. Ale ano na celej situacii mas podiel aj ty. Tym ze dovolis aby sa toto dialo. Si predsa svojpravna zena, za chvilku aj matka, hadam nechces priviest dietatko do prostredia kde za vsetko mozes ty...
V prvom rade otec neotec nikam ho netahajte aby zmenil vzduch. Alkoholik predsa neprestane pit len preto ze sa prestahuje. Pekne ho nechajte tam kde je, maximalne mu mozete pomoct vybavit si liecenie..tot vse. Nemozes predsa niest zodpovednost za jeho zavislost. A aby ta zavislost este aj nicila zivot malemu cloviecikovy to snad nie

A tvoj manzel? No bohuzial je vela chlapov tak cudne vychovavanych ze sa nedokazu postarat sami o seba (myslim tym upratat po sebe, oprat si veci , uvarit) Moze to byt vychovna chyba od rodicov, mozno aj tvoja pokial si vsetky domace prace robila len ty este pocas vasho chodenia. Takze pekne postupne zacat si domace prace delit, uvidis ze chlap ktory ti doma namiesto buzerovania pomoze je na nezaplatenie, obzvlast pri malych detoch....

zuzkanik
2. júl 2013

@perinka007 ja som asi sviňa dcéra, ale moj otec si tiež rád vypil. Od puberty som ho ignorovala, nieto ešte okolo neho skákať. Pri prvej vnučke som povedala, že ak bude piť, nebude sa s ňou stýkať. Do svedomia si vstúpil iba pri druhej, ale chvalabohu, že vôbec. Prestal piť, začal cvičiť a je z neho úplne iný človek. Po 20-tich rokoch si opäť nachádzame k sebe cestu. Vykašli sa teda na otca, keď sa chce upiť, nech sa upije. Veď má občiansky, vie čo robí. Čo najskôr sa odsťahujte do vlastného bytu, ale otca so sebou neber. Maximálne ho raz za čas choď skontrolovať, či žije. A čo sa týka manžela, že sa nehabí nechať ženu makať okolo bytu počas tehotenstva. Tiež by som mu poriadne vyčistila žalúdok, nech sa preberie trochu. Nezlyhala si ani ako žena ani ako dcéra. Naopak, si mimoriadne silná a ak nevládzeš, kašli na všetko a všetkých. Prvoradá si teraz ty a tvoje dieťa.

digysa
2. júl 2013

@missy1989 Predaj byt! Tajne najdi novy. Ak mas taku dobru kamaratku, tak by som nevahala...mas kde byvat, zatial co si kupis novy byt... A keby si ho kupila, tak im o tom nehovor, ale povedz, ze byvas s niekym v podnajme.....
Neverim, ze sa to neda vyriesit....treba iba chciet...

missy1989
2. júl 2013

@digysa snažím sa akurát som bola dať ten byt do podnájmu ale jeho z neho dostať je nemožné a on stale vie kde som tak aj nebezpečné ;( snažím sa začať žiť nový život mam tyzden na vybavenie toho bytu držte palce ale strach mám nenormálny.

digysa
2. júl 2013

@missy1989 Neboj sa....to zvladnes...ak zacne robit problemy aj s ludmi, ktorym ho das do podnajmu, tak policajti uz budu musiet konat. A prosim ta, na mamu nemysli........mysli na seba, len a len na seba.......Co chcela, to ma....ona je uz v stave, kedy si nevie predstavit iny zivot, iba s opilcom. Jej nepomoze nikto. Ona musi odist sama, uplne sama bez toho, ze ju ty budes prehovarat.....

Nechcem byt zla, ale podla mna robis chybu, ze na neho nevolas policiu a robila by som to stale, dokola, aby mal tolko zaznamov, ze ho zatvoria.... To sa inak neda vyriesit...

A preco by ta hladal? Ved ty ani nie si jeho dcera....Co ty s nim mas? Mala by si mat pri sebe nejaky sprej do oci, keby na teba nechcel zautocit....a hned volat policiu, len pri zdvihnuti ruky a plakat a bat sa a stale robit zaznamy na policii....

missy1989
2. júl 2013

@digysa hladat ma bude pre pomstu viem,že to tak nenechá a bude mi chcieť zničiť život.a všetkým blízkym naklamat.
Pripadas mi ako keby sme sa poznali až som sa zlakla.ďakujem ti čo sa týka mami je premna strašne ničí ma to lebo ma škaredo obvinila z jej nešťastia a zrušila somnou kontakt čo je strašne nikdy taká nebola je to dobrá mama aj kamarátka.
Ver mi že ked namna este raz položí ruku a ja prežijem tak zavolám políciu a cirkus roka.no nikdy sa s nim nestretnem sama tak sa nebojím tak.si veľmi milá keďže kazdy máme nejaké problémy a ty pomahas aj druhým.

moon321
2. júl 2013

Pises že nemáš ďaleko už od pôrodu.ja som bola rada že som sa dokázala postaviť z postele.ale chlap to nepochopí nikdy.ked neco take nezazije.treba len vydržať.

jumama
2. júl 2013

Tvoj otec nema kde byt, ked ho chces do vasho noveho bytu? To moze byt zaciatok konca tvojej novej rodiny, dobre si to rozmysli. otec alkoholik ta v nicom nepodpori, len psychicky, fyzicky i financne vycucia. Nechaj ho kde je, nech si svoj zivot riesi sam, a ty maj stastnu svoju vlastnu novu rodinu. udes vela sily potrebovat pre dietatko.

jumama
2. júl 2013

A este by som ti poradila toto: v krize je clovek schopny zmeny, ked sa nic nemeni a ako tak je v pohode, tak zmeny nie je schopny. Tvojmu otcovi moze tvoje razne nie, nepojdes do nasho bytu s nami, pomoct vzchopit sa. Moze sa ti to zdat krute a tazke a urcite by sa tomu priecil, hadam by neublizoval fyzicky... Ale inak neverim, ze zacne svoj alkoholizmus riesit. Mozno to nedokazes ani vyslovit ani si predstavit, no v tomto by ti mal pomoct aj tvoj muz, mali by ste tahat za jedno, osamostatnit sa. A ako tu niekto pisal vyssie zakazat styk s vnucatkom, ak neprestane pit. Lebo iba taketo silne city mozu zatriast clovekom natolko, aby sa chcel zmenit.
@perinka007