Otočená maternica. Máte podobný problém?

tinni
7. feb 2008

Dnes som bola na utz a doktor mi povedal, že mám otočenú maternicu...
Myslíte, že by som mohla mať kvôli tomu v budúcnosti problém otehotnieť? 😔

Máte niektorá podobný problém? 😔

majcik
7. feb 2008

Ja som mala otocenu maternicu a nebol problem s otehotnenim. Vlastne lekarka mi to povedala az ako tehotnej, dovtedy ma nikto o tom neinformoval. Pocas tehotenstva sa postupne davala do spravnej polohy.

vavka33
7. feb 2008

Tini a pri prvom tehu si ju nemala otocenu?to sa ti nemohla len tak otocit

marse
7. feb 2008

aj ja mam otocenu maternicu smerom dozadu a nebol problem otehotniet...a kedze uz mas babo tak tiez s tym nemas problem, kedze s otocenou maternicou sa uz narodis... 🙂

junovka
7. feb 2008

pri prvom som ju tiez mala otocenu a pri druhom uz nie 😉 Sranda na tom bola ta, ze ked som ju mala otocenu, tak som otehotnela na prvy sup a pri druhom som nevedela otehotniet 2 roky 😉 🙂

tinni
autor
7. feb 2008

nie, mne povedal doktor, ze to sa mi otocila pri porode, povedal mi to jeden hned na poporodnom utz a teraz mi to povedal dalsi na kontrolnom utz...

marse
7. feb 2008

aha tak aj takto to moze byt stava sa, ale urcite to ensposobuje problemy pri tehu, ja som dokazom mam otocenu od malicka a cakame druhe babo 🙂

vavka33
7. feb 2008

Ved to,je to vrodeneto ti dost neskoro povedali,ze ju mas otocenu
junovka a ako si rodila klasicky,ci cisarskym-myslim pri otocenej maternici.
A na otehotnenie pri otocenej maternici je vraj najlepsia poloha zozadu

vavka33
7. feb 2008

Tak Tini,ty si rarita 😀

tinni
autor
7. feb 2008

tak to je zaujimave 😀 😀 😀 tak to ako sa mi mohlo stat pri porode, ked to je vrodene? 😒

julova
7. feb 2008

Matka - nemyslim si, ze by to mal by t problmm 🙂...ja mam tiez maternicu otocenu a este aj v tvare srdca 😅 ...ona je akoby rozdelena na dve rovnako funkcne polovice a v strede je taka zuzena a prave preto som mala CR....vtedy mi Dr. povedala, ze babatko si vyberie v ktorej "polovici" sa uhniezdi...ale kedze nerastlo v celej maternici, tak sa Terezka zakliesnila v tej jednej a preto sme isli von CR, lebo sa nevladala v tej tesnote otocit...takze aj ja mam za to, ze to pri druhom babatku nebude problem 😉

lienockaa
7. feb 2008

pripájam sa k tým, čo majú otočenú maternicu a nebol problém s otehotnením..dokonca to ani nie je dôvod na pôrod cisárskym rezom..je to len taká "chyba krásy"..a môže to byť vrodené, tak ako to mám ja a môže sa aj otočiť po pôrode, alebo po nejakom vážnom zápale v panve..ale nebála by som sa, že otočená maternica sama o sebe bude príčina neúspešného snaženia sa o bábo.. 😉

vavka33
7. feb 2008

Tini,mozno nemyslel uplne otocena,ona sa ti mohla trosku pretocit,napr.smerom dozadu,ale nie uplne obratit.
Spavaj na bruchu,ono sa to zvykne upravit 😉

tinni
autor
7. feb 2008

no ano, on povedal otocena dozadu-sposobene porodom...

vavka33
7. feb 2008

Tak to ano 😉 to je v pohode.

vavka33
7. feb 2008

Predstav si ako ju mas,je netocena smerom k chrbtici,cize poloha zozadu isti otehotnenie 😀 😀

tinni
autor
7. feb 2008

dakujem kocky 🙂

katka2
7. feb 2008

ahojte, ja som tiez jeden z pripadov "otocenych" maternica sa mi otocila po porode 🙂 dr. vravela, ze to nema vplyv na dalsie tehotenstvo a to mi odlahlo 😵

junovka
7. feb 2008

obe som rodila cisarakom, ale nie koli maternici.Nakolko pri tehu sa mi maternica otocila, tak ako mala byt 😉

cathrin
7. feb 2008

aj ja mám "otočenú" maternicu a otehotnela som bez problémov 😉 a rodila som klasicky...

andrea78
7. feb 2008

ja mám otočenie (retroflexiu) vrodené, vraj je to dedičné, čomu celkom verím, lebo to má aj moja mama

otehotnela som bez nejakých extra problémov, len na začiatku v oboch prípadoch trochu krvácala, lebo sa bábo malo problém uchytiť, vraj to bolo spôsobené tým, že ju mám úplne naopak naklonenú dozadu, no ani v tehu sa nepreklopila do správnej polohy, takže som mala malilinké bruško, celé bolo schované vo vnútri a tlačilo mi na vnútorné orgány, čo robilo obzvlášť pri malom zdravotné problémy a extrémne tlaky na žalúdok a bránicu, nemala som ani tehu oblečenie, v pohode som nosila moje bežné veci. obe deti boli napriek okom viditeľne malému brušku normálnej učebnicovej veľkosti a rodila som klasicky, nie cisárskym, to nemá na to vplyv.

eva4444
7. feb 2008

ahoj, aj ja som mala otocenu, otehotnela som relativne rychlo 😵 - udajne le v tomto pripade lepsie 'tehotniet zozadu' 😉 , tu neplati si lahnut a nohy hore 😀 -

aponchie
8. feb 2008

ja ji mam obracenou jakoby smerem k zadum ,normalne je ten vrch skroucen dopredu k brichu,ale mudra rikala ze to neva ,zjistila mi to az v tehotenstvi a prej to nebrani poceti ani tehotenstvi

dolinka
12. mar 2008

ahoj kocky,
mne dnes lekar zistilsonom otocenu maternicu dozadu, nakolko mam od prveho porodu cisarskzm bolesti pri stzku uz roky tak som patrala preco ? no bud mi ju zle po cisarskom ulozili do panvy alebo sa sama stahovanim po porode tak ulozila. navyse vmi ju zle zasili a tkanivo matrenice mi rastie v mieste jazvy do brucha takze im dakujem aj za endometriozu a poporodnu trombozu. no vo vychzrenej matrtinskej nemocnici

aponchie
12. mar 2008

no ale ja se na to ptala jeste v nemocnici a smali ,ze prej to ma miliony zenskych akorat o tom treba nevedej a lekari to bezne nerikaji zenskym.kazdopadne jdu v pondeli na gyndu tak se zeptam jestli mi udela UTZat se kuknu 😀

dolinka
13. mar 2008

ja napriklad som ju mala pred tehotenstvom normalne dopredu a teraz je dozadu a velmi mi to vadi pri styku takze koniec milostnym invenciam a len jedna poloha.. dokedy to asi tenn moj vydrzi ? 😖

pacna
13. mar 2008

sestra ma tiež otočenu maternicu a ma dvojročnu dcerku a teraz čaka v septembri druhe a v pohode. 🙂

sirinka
29. sep 2008

ahojte...mne pri prvom tehu tiez dr. oznamil, ze mam maternicu otocenu do zadu. vtedy som v 8tt krvacala a hrozil mi potrat, nastatsie sa klarka udrzala, teraz sa mi to iste stalo v 6tt 😒 , takze mam zase nasadeny duphaston. mate s tym niektora skusenost? myslite, ze moze byt problem v uhniezdeni prave kvoli tej otocenej maternici?

lucinkaaa
29. sep 2008

tinni aj ja mam a mala som. po porode sa mi opat otocila. otehotniet sa da, sice nie na prvykrat, ale trosku snazenia a ide to. ved otehotneju aj baby, ktore maju dvojrohu maternicu, nemyslim, ze by to bola prekazka otehotneniu 😉

sirinka
29. sep 2008

lucinkaaa no ja som otehotnela 2x na prvy sup, ale potom prislo vzdy to krvacanie ☹

zuzana76
29. sep 2008

ja mam tiez otocenu a otehotnela som 2x na prvy raz, takze sa to da, dufam, ze sa podari aj do tretice na prvy sup 😵