Otvorenie materského centra. Ako na to?

anika
6. feb 2007

ahojte mamicky, rady by sme si v nasom meste zalozili materske centrum.
Prosim o radu.Kto je vo vasom meste zriadovatelom, kto ho prevadzkuje? Aku ma programovu strukturu???? Ako je financovane?
Comu sa v MC venujete?
Ako stare deti najviac navstevuju centrum?
Konaju sa vo vasich MC nejake prednasky, cvicenia s detmi?

Dakujem

🙂

janinah
6. feb 2007

Ahoj, oslov priamo nejaké MC, ja som cez MC chodila na pc kurz zadarmo,neviem, asi to boli peniaze z EU,u nás majú dosť malé priestory, preto organizujú akcie napr. cvičenie s deťmi v iných priestoroch, ak to fakt založíte, dajte si záležať na dobrej propagácii, aby sa o vás a vašich aktivitách maminky dozvedeli

teuska
5. jún 2007

ahoj anika 🙂 chcem sa ta opytat, ci si nakoniec zistila odpovede na tvoje otazky. Aj mna to zaujima.

audreyd
7. jún 2007

Odporúčam stránku www.materskecentra.sk tam nájdete aj návod na založenie MC. Kontaktujte túto organizáciu, oni vám veľmi radi pomôžu so zakladaním a ostatným, čo k tomu patrí 😀

geegee
23. júl 2007

ja som pomahala zakladat MC vo Zvolene..ale bolo to uz daaavno. Ale Unia materskych centier urcite pomoze.

samko06
23. júl 2007

geegee, a kde vo ZV je MC, lebo by som rada s malym nieco take navstivila a keby sa nam pacilo, tak aj pokracovali

vodniicka
18. sep 2007

ahojte..ja chcem zalozit MC v BB aj ked tu mame par ale este jedno by bodlo 🙂 len mam miniproblem dnes som nasla priestor co je skvele ale neviem ci nahodou za to nepytaju trosku vela a to 6-7tis. s el. a kurenim. za jednu miestnost..kedze by to bolo financovane asi od sponzorov tak si neviem predstavit pravidelnyx sponzorov.. ☹ prosim IP aj ked urcite sem este skocim sa mrknut

aniska
24. nov 2007

Dobry vecer, ja by rada navstivit MC Rodinka vo Zvolene, ale na nete su rozporuplne informacie, na mail mi neodpovedaju a tlf nikto nedviha.. tze skusam sa to dozvediet takto- kde to vlastne je(info z netu su tri adresy-zapad v klastore, sekier v skolke a v meste pod poliklinikou.. Jedna sa o tri MC alebo jedno a to iste, len sa stale stahuju? A ked tak, kde sidlia aktualne? Diki moc!

gabika11
27. nov 2007

ahojte, takziez ma ta myslienka napadla, zalozit tak materske centrum. Alebo nieco na sposob ako v UK, tzv stretko mamiciek pod nazvom Mums and Tods, aby sa medzitym ako sa deticky hraju porozpravali pri cajiku a trosku pookriali.
Je jedno, ake vzdelanie ma clovek? Nie je potrebne nejake pedagogicke minimum?
audreyd: tu stranku si pozriem.
Ono je tu toho mnoho, co by sa este dalo vytvorit na hranie pre deticky ked napriklad je vonku zima alebo prsi. Len treba financie.

chruminka
28. nov 2007

Ahoj maminky a buduce maminky,
ja by som sa chcela spytat ci nahodou niekto nevie ci na zalozenie sukromnych jasiel treba zdravotnu skolu.
Je to moj davny sen (este to tu ani nebolo na Slovensku) a teraz by sa to hlavne v malych mestach velmi zislo.

mata2
17. dec 2007

Chruminka,zdravotnu skolu mat nemusis.Jasle su volna zivnost,v podstate nikto nekontroluje,ci mas vobec zakladnu skolu 😀 .
Jasle v malom meste ani neotvaraj 😝
Ja som otvorila v septebri v Partizanskom,ktore ma asi 25 000 obyvatelov a jasle tu okrem mna ziadne nie su,a napriek tomu sa mi neprihlasilo ani jedno dieta.Ak chces pozri si www.jasle.hsstudio.sk
To boli moje jasle,do konca decembra ich zavriem 😒
Ale ak by si ich vazne otvarala,a budes potrebovat nejaku radu alebo co,napis 😉

adaa
29. dec 2007

http://www.materskecentra.sk/materske_centrum/a...

tam je cely navod, ako si otvorit materske centrum. Vela stastia 😀

leilaaaa80
24. jan 2008

ak si chcete zalozit mc
najdite si velky a lacny priestor najskor sa spytajte na meste ci nie je nejaka skolka zrusena alebo sa vyuziva cast
a mesto vam to moze prenajat za par korun

drzim palce

mata2
25. jan 2008

Pri prenajme priestorov sa velke a lacne navzajom vylucuje 😀
V pe je MC Bocianik,chceli si prenajat priestory byvalej MS.Najom vo vyske 9300sk im mesto odpustilo,ale naklady na energie vo vyske 8500sk mesacne nie.A kedze MC nemaju skoro ziadne prijmy,nemohli si dovolit ani to.
Teraz funguju v nejakej mensej miestnosti v Sportovom centre.
Ale mozno inde su mesta ustretovejsie,tak treba skusit 😔

westka
30. jan 2008

vodniicka podarilo sa ti zriadit to MC????????????????

petaba
25. feb 2008

Ahojte otvorila niektora z vas uz niake centrum?
ako to prebiehalo, dajte niake info.Na stranke materskecentra nie je nic konkretne 😒

ena
25. feb 2008

mata2" to sa ti fakt vobec nikto neprihlasil? 😒 A pred otvorenim si si nezistovala predbezny zaujem?

zlatinocka
3. mar 2008

Ahoj, MC som zakladala pred 10-timi mesiacmi... je to fuska.. teda nie to zalozenie, ale to vedenie... ak ti mozem poradit, zozen si aspon 4 funkcne mamicky (nas bolo jedenast na prvom stretnuti a 10 mesiacov makame dve - je to strasne namahave). Isli sme podla toho, co je na www.materskecentra.sk... ked si to tam prestudujes, najdes aj prakticke ukazky a vsetko, co k tomu potrebujes, alebo si pozri aj u nas www.budatko.budatinska.sk v sekcii clenovia - informacie pre clenov - su am vsetky dokumenty, ktore viedli k vzniku MC... ale ak mozem poradit, este pred vznikom hladaj priestory... s priestorymi je to najväcsi problem, dotykajuci sa väcsiny MC-ciek. A ena, ono je to tak pred otvorenim sa Ti prihlasi aj 20 mamiciek, spolocne na valnom zhromzdeni si odhlasuju aj clenske a potom ti realne zaplatia tak 4 a ako dobrovolnicky pracuju dve... a tie ostatne Ti tak povedia, ze prepac nemame cas... tot realita... takze ty potom behas aj s chorym dietatom, pripadne si platis opatrovatelku, aby si otvorila MC-cko (chore deti do MC nemozu) a vdaky sa moc nedockas... pripadne Ti mamicky povedia, ze chcu nejaku odbornu prednasku - zozenies odbornika, termin, meistnost, kupis kvety a potom si s odbonikom a s jednou moamickou v uzkom kruhumozete popreberat osobne veci... ale to nie je vzdy.. niekedy pride fakt vela mamiciek a niekedy mas pocit, ze to co robis, je ta spravna vec... len ta pripravujem, ze to nie je lahke, ale obcas je to super 🙂

mata2
11. mar 2008

ena,zistovala som si zaujem asi rok pred otvorenim,vtedy sa mi ozvalo asi 60 mamin,a o rok neskor uz nic 😖

emjee
5. feb 2009

valentovasasa • 1d, 8tt • Dnes o 18:49
Ahoj holky,¨
chtěla bych od vás radu jestli máte některá zkušenosti jak založit mateřské centrum, baby café, baby club...¨
s kamarádkou jsme se dohodli, že bychom založili něco podobného - na názvu se dohodnem, ale chcem něco, kde by si děti mohli hrát (jako v mat. centru) a kde by si maminky mohli dát kafe a dělali bychom tam různé akce - mikuláš, tvoření čehokoliv apod.¨
jenže te\ď řešíme několik věcí - jestli zakládat novou neziskovku, nebo se domluvit se stávající a udělat to pod nimi, nebo jestli si udělat živnostáky a dělat to na ně. \prostě nevíme jakou nejlépe zvolit právní formu a taky pokud neziskovku, tak jako a kde se daj a za jakých podmínek čerpat dotace a příspěvky, sponzorské dary... doufám, že to říkám dostatečně jasně... díky moc za radu

expertka8 • 2d • Dnes o 18:52
http://lesk.cas.sk/cl/10193/174647/Mamy-nezosta...

valentovasasa
7. feb 2009

ahoj holky - emjee už sem přesunula můj dotaz, ale ještějednou - nevíte jak založit MC v čechách? ůdíky moc.

belucie
8. feb 2009

Ahoj holky,

čekám druhé mimi a už před rokem jsme s kamarádkou taky přemýšlely o založení MC. Pak to nějak opadlo, ale letos jsme konečně udělaly aspoň první krok a šly na městský úřad za vedoucí sociálního odboru, abychom zjistily, jaký k tomu má postoj. Ta byla moc ochotná, ale narovinu nám řekla, že prostory tady žádné nejsou (kromě bývalého domova důchodců, ale ten není v moc dobrém stavu) a že město nemá peníze (jak jinak, že?). Vymyslely jsme, že naž rekonstruovat nějaký dům ve špatném stavu, tak by bylo lepší, získat od města aspoň kousek pozemku a nechat tam postavit něco nového. Stačil by menší domeček, třeba montovaný nebo dřevostavba (aby to bylo rychle), jenže kde na to vzít? Máme takovou idealistickou představu, že získáme nějaký grant z EU, jenže v tom nemáme ani jedna zkušenosti a ani se moc nemáme koho zeptat. Další věc je, jestli by vůbec městská rada nějaký ten pozemek našla. Ne, že by asi nebyl, ale pokud nám radní řeknou jen to, že je to skvělá myšlenka a že s tím naprosto souhlasí, ale neudělají pro to vůbec nic, tak asi těžko vybudujeme MC jen vlastními silami. (Uvidíme, zatím jsme sepsali a odevzdali radě projekt)

Proto si myslím, Valentovasaso, že strašně moc důležitá je do začátku právě podpora města. Ty věci okolo, vedení, založení občanského sdružení (to je asi nejlepší, protože pokud by bylo MC jako podnikání, nemůže se žádat o sponzorské dary a dotace) a zkrátka všechny ty starosti, jsou náročné, ale chce to prostě od něčeho se odpíchnout. V Čechách taky existuje oficiální síť MC, které se můžete stát členem a ta podá pomocnou ruku.

valentovasasa
8. feb 2009

belucie: tak nejprve k prostorám - ty bychom měli vyřešené - pokud půjdem do zakládání o.s. tak na to musíme být tři a ta třetí holčina co by do toho šla tak vlastní dům, kde část už je opravená a dělá tam cvičení pro maminky s miminky a plánuje rekonstruovat ještě jeden prostor, kdeů by mohla být právě naše herna.
K těm grantům z EU - asi tě zklamu - kamarádka dělá na krajským úřadě, odd. dotací a fondů a pokud chceš přesné info co mi poslala, tak stačí do IP poslat tvůj mejl a já ti ty info přepošlu. Prostě z EU se toho moc čerpat nedá.
a co se týče příspěvků a sponzorských darů, tak většina sponzorů chce aby to byla neziskovka, která už min. dva roky funguje a není v minusu. Právě proto váháme, jestli to neudělat "pod hlavičkou" již stávající neziskovky. Ono totiž ani tak to není sranda. Právě, že si říkám, že pokud budem zakládat něco nového, tak jestli už není jednodušší to udělat na živnost a klasicky podnikat - např. kavárna s dětskou hernou apod.

A s těmi granty a podporami bych na tvém místě nebyla moc idealistická - to už jsme vše zjišťovali a nové organizaci toho nikdo moc nedá...

belucie
9. feb 2009

Saso, tak to je fajn s těmi prostory...pošlu ten mail na mě, budeš moc hodná, ale tak trochu jsem si to myslela, že to bude složité. Na kraj jsme se už obracely, mají to už pro letošek vyčerpané. Sponzory jsme zatím nekontaktovaly, představovaly jsme si, že by daly sponz. dar v podobě zařízení a tak. Ta kavárna taky není špatný nápad, takhle to třeba funguje v Liberci.

valentovasasa
9. feb 2009

no, my tady v UL máme jednak MC klasická pod neziskovkami, ale je tu jedno, které je jako baby café. A tam si myslím, že paní co to má, tak to má na žl... Takže přemýšlím jakou formu volit, páč první dva roky mám pocit, že dostanu to samé jako neziskovka jako podnikatel. Ba naopak, možná jako podnikatel můžu čerpat z nějakých fondů z úřadu práce a to nevím jestli jako neziskovka můžu

itsik
9. feb 2010

Mohol by ti pomôcť aj tento článoček o našom centre v Michalovciach http://web.novinyzemplina.sk/articles.php?artic...

helka2
19. sep 2011

DOBRY VECER JA SA CHCEM OPYTAT AKO TO FUNGUJE SO ZALOZENIM MATERSKEHO CENTRA KEBY NIEDKO PORADIL CO A AKO SOM NA MATERSKEJ A ROZMYSLAM ZALOZIT NIECO TAKETO DAKUJEM

lehotka
31. dec 2011

neviete kde najdem podmienky na zalozenie jasliciek?

permona
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
permona
Odpoveď bola odstránená
Zobraz