Parný čistič. Máte skúsenosti?

pacna
25. jan 2008

totiž chcela by som ho na narodky a neviem či to je take skvele ako sa hovori.
😀

emakiki
4. mar 2016

@wiccca za mna jednoznacne karcher s inymi sice nemam skusenosti, ale ja by som neznackovh takuti vec nekupovala... A ak sa s nim naucis pracovat, budes stastna, ze ho mas 😉 ja som si najprv poziciavala od svokry, kupili sme jej ho na narodeniny a ona ho nepouziva, iba obcas a viac bol u mna ako u nej 🙂 tak som si ho kupila a som prestasgna ze ho mam, ja uz inak ani dlazku umyvat nebudem 🙂 kupila som si k nemu novu podlahovu hubicu, ktora vyzera ako mop a to je estelen parada 🙂

emakiki
4. mar 2016

Moja skusenost s parnym cisticom Karcher.
Strasne som chcela Karcher SC4 hlavne kvoli tej podlahovej hubici, ktora vyzera ako mop. Najlacnejsi na heureke som nasla za 189 eur. Zdalo sa mi to strasne vela a tak som zacala porovnavat. Kupila som si zakladny model SC 1,020. Ma najdlhsiu privodnu snuru az 6 m, ostatne maju len 4m.
Nadrz na vodu je najvacsia 1l, ostatne maju menej, ale novinky uz maju odnimatelnu nadrzku do ktorej sa da naliat voda aj pocas prace, malo by to setrit cas, ale podla nna je to zbytocne, lebo aj ta voda sa musi nahriat. Mne na mojej 1,020 tke trva doplnenie vody cca max. 10 min. aj s nahriatim, robim to tak, ze zvysny paru ,,vystriekam" do umyvadla, otvorim, naplnim a zapnem.
SC2 je o niekolko 10 euroviek drahsia iba kvoli rychlemu nahrievaniu do 6 minut. Moja SC1,020 sa nenahrieva dlhsie ako 6 minut, cize je rozdiel iba v cene a v dlzke kabla ktory je pri SC2 kratsi o 2m.
Co sa tyka tlaku a vykonu rozdiel je minialny a tak som sa vzdala vysnivanej hubice a isla som do SC1,020 za 90 eur. Nedalo mi to a isli sme do predajne karcher a tam som si kupila podlahovu hubicu po ktorej som tak tuzila za 30 eur. Cena sa zdvihla na 120 ale este jeden hacik ma cakal, na tuto hubicu treba aj iny navlek stali ma dva 20 eur... Tu som urobila chybu, ze som si ich kupila, lebo som sa dopocula ze na nu pasuje aj navlek s hocijakeho klasickeho mopu rovnakej technologie... Ale nevadi co uz. Tak ked nepocitam tie navleky, stal ma paradny parny cistic 120 eur. Snad som niekomu pomohla a ak potrebujete poradit, mozete sa kludne na mna obratit 🙂

wiccca
4. mar 2016

Aj ja som prioritne uvazovala o Karcheri. Odradila ma ale kamoska, co mala smolu na chybny kus... ked ho po reklamaciach vratila kupila si toto http://parne-cistice.heureka.sk/gorenje-sc-1800-r/ Je s nim spokojna a pozicala mi ho na par dni. Musim povedat, ze som mu vobec nedoverovala, ale je fakt super. Ma 5 barov - Karcher 3-3,5 a musim povedat ze zvladol vsetko co som s nim skusila vycistit. Ma nerezovy kotol, co vydrzi urcite viac ako plastovy. Cena je prijatelna.... Vadi mi na nom akurat nosenie na pleci, a ze nema taku strednu kefku na cistenie sprchoveho boxu, kachliciek a pod. Neda sa to ani dokupit. Otravovala som vsetky servisy 🙂 Nevedeli mi ani povedat, ci je kompatililny s inou znackou, kde by taka kefka bola. Neskusali ste to niekto?
Este zvazujem znacku Domena - je to sice drahsie, ale ma nerezovy dvojkomorovy system, 5 barov, ma dost prislusenstva a da sa k nej pripojit aj zehlicka... http://www.heureka.sk/?h[fraze]=domena Nemate niekto s nou skusenost?

molino
4. mar 2016

Viem, ze je v povedomí cistic Karcher, no pokial chcete opravdu kvalitný so vsetkymi nadstavci, super servisom a cistic, ktory cisti okrem elektroniky, vsetko, doporucujem Evolution - www.imv.sk.
Stojí viac, no mate istotu vynikajuceho cistica na mnoho rokov. Ja som si ho kupila na splatky.
Doporucujem.

meggi0201
15. mar 2016

@emakiki ahoj, chcem si aj ja kúpiť parný čistič hlavne ale na sedačku, matrace, keďže malý je alergik na roztoče... môžem tento, čo máš ty takto využiť? či je to čisto len na dlážky, obkladačky...?

emakiki
15. mar 2016

@meggi0201 ahoj s tym nemam skusenost.. Ja ho tak nepouzivam...

wiccca
15. mar 2016

@meggi0201 Ten co mam ja, je v podstate na vsetko. Cistila som podlahu, koberce, matrace, digestor, sprchovy kut, obklady, WC, varnu platnu, ruru... Chystam sa na okna... Naparila som s nim kosele ako pokus - len tak na vesiaku, neboli sice dokonale vyzehlene, ale dalo sa 😀 Ja som vyberala najvhodnejsi pomer cena a kvalita. Na dvojizbak sa mi to zdalo dostatocne. Este som zvazovala Domenu, ale ta stala 250€ a to uz bolo na mna dost.
Nasla som ho na youtube, sice v rustine, ale aspon uvidis ako sa s nim da robit.

https://www.youtube.com/watch?v=3yti8Le-R6k


Kupila som ho za dobru cenu, s dovozom necelych 87€. V piatok neskoro vecer som objednala a v stredu som ho mala doma. Akurat na MDZ 🙂
Pri prerusovanom cisteni mi v nom voda vydrzala asi hodinu. Cisty cas prace mozno 40 minut. 😀

molino
15. mar 2016

@meggi0201
nie je iba na dlažky, je i na roztoče, čalunenie, koberce,...

molino
15. mar 2016

Myslím si, že ty lacné čističe nemajú vysoký tlak ani teplotu na zničenie virov a roztočov

meggi0201
15. mar 2016

@molino myslela som, že tá para je dostatočne horúca :(

emakiki
15. mar 2016

@molino a co je podla teba vysoky tlak?

wiccca
15. mar 2016

@meggi0201 ten moj ma 5 barov . Na porovnanie Karccher - drahsia znacka ma 3-4 podla tipu. Para ma cez 100 stupnov - inak by kondenzovala na vodu. A mozem povedat, ze som bola rada, ze som mala rukavice, ked som si nesikovne fukla na ruku. Vyberala som aj podla tlaku. Bezne "lacne" cistice maju okolo 3 barov. Najlepsie je niekde si ho pozicat a vyskusat. Cena je relativny pojem... niekedy je za vela penazi dost malo muziky. Osobne by som nesla do rucnych krhlickovych cisticov - ked s nim chce clovek viac robit, rychlo sa mina voda a je to ako drzat rychlovarnu kanvicu. Ale ak je dost penazi a clovek ho bude vyuzivat na plno, tak su cistice aj za par tisic.
V niektorych eshopoch sa daju cistice triedit aj podla tlaku aj podla toho sa da orientovat.
Urcite su vyhodnejsie s kovovou nadrzou ako s plastovou.
Idealny je dvojkomorovy system. Drzi stabilny tlak a nemusi sa cakat na vychladnutie pred dalsim naplnenim.
Super su pristroje, ktore maju uz aj odsavanie.

Inak cim vyssi tlak tym ucinnejsie znicite roztoce, ale musite si´uvedomit, ze sa nedaju zlikvidovat uplne a znova sa rychlo namnozia. Ak niekto tvrdi opak, mal by tuto informaciu konzultovat s biologom, nie len s predajcom pristrojov.
To je to iste ako ked sa robi dezinfekcia. Neznicite vsetky bakterie a po case sa znova namnozia. Dokonca aj ked vytvorite sterilne prostredie, tak z okolia o chvilu dostanu bakterie. Preto byvaju napriklad chirurgicke nastroje uzavrete v bubnoch aj tam je pomerne kratka expiracna doba a sterilizacia sa musi opakovat.

meggi0201
15. mar 2016

@wiccca ďakujem za rady 🙂 a keď sa perie má sa prať na min. 60 stupňoch, že to už zabíja baktérie, tak taká stovečka v pare bude asi ok 😉 viac som pozerala na nete a myslím, že pôjdem teda do parného vysávača, pretože aj keď tú sedačku prejdem s parným čističom a odparí aj špinu, tú špinu treba niekde dať 😀 snáď sa nemýlim 😕 😕 😕 😀 😀 😀

emakiki
15. mar 2016

@meggi0201 taky isty nazor mam aj ja... Ked mas na parnh vysavac, netreba vahat 😉

emakiki
15. mar 2016

@wiccca ja radsej obetujem bary, ako keby som mala stroj nosit na pleci. Podla mna je to zbytocne na domace pouzitie, ja som s mojim karcherom zatial vycistila vsetko, privodny kabel mam dlhsi ako je tvoj a veru nemusim cakat kym stroj vychladne, ked mj ,,nahodou" dojde voda, paru vypustim a otvorim. A ten co mas ty, mala aj moja svokra a pred koncom zaruky sa pokazil, nastastie jej vratili peniaze a kupila si karcher, ktory donedavna pouzivali dve domacnosti (nasa a ich) ja som si kupa presne ten isty, ale dokupila som sj prislusenstvo... Znacka je znacka a karcher je vyborna znacka... A cenovy rozdiel je tam minjmalny...

wiccca
15. mar 2016

@meggi0201 spina by mala ist do handry 😀 odsavanie to vsak vyriesi pohodlnejsie. Prajem stastnu ruku pri vybere.

wiccca
15. mar 2016

@emakiki Nosenie na pleci ozaj nie je najstastnejsie riesenie. Dnes sa zial veci robia na zaruku, pripadne s malou rezervou. Kamoske sa pokazil Karcher po par mesiacoch a potom sa to s nim tahalo... nastastie sa to poriesilo v zaruke a vratili jej peniaze. Potom mala z Lidla ten rucny (stal nieco cez 20 €), pokazil sa po roku, inak tiez nebol zly, co sa cistenia tyka, ale zle sa to drzi v ruke - je to tazke na dlhsie cistenie. Nastastie v Lidli nerobia problemy s reklamaciou - tiez vratili peniaze. Teraz ma Gorenje, zatial drzi - kupila ho pred vianocami. Ja mam nan 3 roky zaruku, tak len duham, ze ak sa pokazi, tak v zaruke.
Ja mam Karcher vysavac a som s nim maximalne spokojna - este made in Germany, brasko ma ten isty ale vyrobeny v Turecku (kupeny asi 3 roky po mne, po mojej dobrej skusenosti ) a stale s nim ma problemy...

emilka01
16. apr 2016

@molino Prosím Vás koľko Vás vyšiel ten parný čistič Evolution? Nikde na nete som nenašla cenu. Ďakujem

noemmka
6. máj 2016

@emilka01 ja som zistila že stojí okolo 1400,- euro a predáva ho iba jeden predajca. Teda aspoň podľa mojich informácií. Ale vraj je to top na trhu.

babatko37
12. júl 2016

@miri.b Áno, kúpila som. Skvele sa s ním čistia obklady okolo sporáku. Aj koberec som tepovala, išlo to krásne.

martuskaabcd
31. mar 2017

Mate niektora,vysavac Tuttoluxo z Zepteru,ste s nim spokojne,na co vsetko ho vyuzivate?

bernette
6. apr 2017

@emakiki uvažujem o kúpe parného čističa karcher, chcem sa ťa spýtať či ho používaš aj na plávajúcu podlahu,
ďakujem

emakiki
6. apr 2017

@bernette áno používam 😉 ale na tej menšej pare...

axaris
25. feb 2018

Dámy, prosím poraďte. Uvažujem nad kúpou parného čističa, ale chcem sa najskôr uistiť U Vás, ktoré ho máte.
Keďže polovicu domu U nás tvorí dlažba s bielou škárovačkou, chcela by som jej prinavratit tu pôvodnú bielu farbu. Dokáže toto parný čistič? vďaka za radu🙂

123zuzana
19. apr 2018

@alenk zdravim, chcela som sa opytat ako ste s parnym cisticom spokojna s odstupom casu.. rozmyslam nad nim.. ako umyva kachlicky v kupelmi odstrani aj vodny kamena co kuchynska linka a digestor? dakujem

noemmka
20. apr 2018

@123zuzana ahoj, ja mam doma jeden parný čistič na skúšku, bissel značka a také jednoduché s ním čistiť zase nie je. Ale dokáže vyčistiť aj skarovacku, za pomoci octu,trvá to však dlhšie ako všetci očakávajú. Každý lacnejší parný čistič sa musí často nahrievat a dolieva sa často voda. Videla som však viac parných v akcii a evolution parný čistič je brutálny.Lenze stojí cca 1400,- Závisí totižto aj od tlaku a vtedy ma parný čistič lepší výkon.

molino
20. apr 2018

Ahoj, áno záleží na tlaku, doporučujem www.imv.sk, kde sú čističe a i parné čističe s vysávaním, údajne ide kupiť i na splátky. Ale sú kvalitné a vyčistí všetko.

anetkaklus
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
ali14
30. aug 2019

Ahoj.aky je to cistic

hawaika24
2. apr 2020

https://www.lidl-shop.sk/p/silvercrest-parny-mo... mozete mi napisat vase skusenosti, dakujem velmi pekne