Parný čistič. Máte skúsenosti?

pacna
25. jan 2008

totiž chcela by som ho na narodky a neviem či to je take skvele ako sa hovori.
😀

alami
19. júl 2010

@saska.t ktorý to máš presne? chcem si kúpiť a rada by som niečo, čo niekto odskúšal a viem, že je dobrý

saska.t
19. júl 2010

@alami vola sa clean max ten co je v reklame(tv shope) , ale nemam trojuholnikovy ale klasicky obdlznikovy 😉

babatko37
2. máj 2011

Ahojte, máte za ten rok nové skúsenosti s parnými mopmi alebo čističmi? Hľadám niečo na podlahu, kachličky a koberce zároveň. Poraďte mi, prosím, čo odporúčate alebo čomu sa vyhnúť. Ďakujem. Lebo niečo, čo tu bolo spomínané, mi po vyhľadávači našlo s poznámkou, že produkt sa už nepredáva.

babatko37
2. máj 2011

Uvažujem aj o tomto, aj ked nie je na koberce. http://www.karcher-cleanstar.sk/sk/Produkty/Dom... Máte ho niekto?

viera27
2. máj 2011

@babatko37 ja ho mam. Velmi dobry. A definuj "nie je na koberce". Ja s tym totiz uspesne cistim aj nas jediny koberec v detskej izbe 😀 😀 😀.

lenka3007
2. máj 2011

ahojte, možem sa pridať? my máme doma tento http://www.tuttoluxo.zs.sk/ a fakt ma ešte nesklamal, máme od zepteru aj ten samostany len parný, ale tento aj vysava zaroveň s parou, umýva okna, žehli a kopec veci sa s nim dá robiť. Zatial ho mame druhy rok, ale šlape jak hodinky. kupili ho aj do školky u nas v dedine a upratovačka s nim dezinfikuje aj hračky....

viera27
2. máj 2011

@lenka3007 tak ten vyzera nadherne a to ze vysava je super vec. Len ma o dost slabsi vykon a teplotu pary ☹ . Ten Karcher ma 140C a toto len 95C.

lenka3007
2. máj 2011

@viera27 no to ti ja neviem, ja keby som si išla niečo také kupiť sama, tak určite hladam a patram a porovnávam, ale tento sme dostali od svokry. predtým ma to vobec nenapadlo, že by som chcela nejaký parný čistič...Karcher poznám len z počutia, ale určite je dobrý, veľa ľudi si ho chváli...

babatko37
2. máj 2011

@viera27 Naozaj s nim umyjem vodný kameň (nie niekoľkoročné nánosy, bežný pri pribežnom upratovaní) a obklady pri sporáku? Ten koberec neostáva vlhký? Lebo je to dobrá značka a cena je dostupná. Lebo ten TUTTOLUXO 6S ma cenu cca 2460 EUR, čo som pozerala a to si myslím, že nie je cena pre bežných ľudí pre využitie v jednej domácnosti. To by bolo zaujímavejšie volať upratovaciu službu.

viera27
2. máj 2011

@babatko37 KOLKO STOJI???? Tak to je uz aky o.rb, to je nejaka podomova firma? Vsak najvyssia rada od Karcher, kde mas aj vykon aj vysavanie aj zehlicku aj bezproblemovu zaruku a stabilnu znacku a neviem co este stoji do 1000E 😀 😀 😀 . Ako je nadherny, o tom potom, dizajn 100 a 1 oproti tomu zltemu cudu co mam ja doma.
Ano, jasne, ja som ho kupovala kvoli parnej kabine. Vies, vela skla a vyklenkov a roznych zakuti s vodnym kamenom, kde som sa ani zubnou kefkou a vatovou tycinkou nevedela dostat. A musim povedat ze som bola velmi prijemne prekvapena. Prave ak chces take odolne veci ako vodny kamen, tak musis pozerat na silny vykon. Umyvam s tym okna, zahradny nabytok, spary v kupelke, sprchovy kut, vsetko co ta len napadne.
Koberec nebol mokry, zostal velmi "light" vlhky. Veeelmi rychlo bol uplne suchy. Takisto aj dlazba a plavajuca podlaha.

bv_alexandra
19. jún 2011

ja už dlhšiu dobu uvažujem nad kupou toho mopu čo je reklame taký zelený za 100€. Máte s ním niekto osobnú skúsenosť? mame psíka a kopu kobercov, preto rozmýšlam či by to nebolo efektívnejšie ako len vysávanie. A tiež by som chcela vedieť či je možné do toho občas kvapnúť savo pre vyšší účinok dezinfekcie. vdaka. 🙂

lulinka194
1. júl 2011

takze ja som dnes kupila karcher a urcite odporucam !! vycisti kupelnu, vodny kamen, sparu na dlazbe, kuchynu.. obsluha je velmi lahka a aj prislusenstvo postacujuce .. vsetko sa leskne ako nove 🙂

miri.b
7. júl 2011

Ahojte, nejaké nové osobné skúsenosti s čistením parou by neboli? Zaujíma ma len laminát, dlažby máme málo...

miri.b
7. júl 2011

@babatko37 kúpili ste nakoniec ten parný čistič?

babatko37
12. júl 2011

Nie, zatial som ho nekupila.

babatko37
12. júl 2011

Nie, nekúpila, lebo sa obávam vlhkosti v dome.

zuzikkavankova
10. aug 2011

dnes mi prisiel, velmi som sa na parny mop X5 tesila. no zbytocne!!!
velmi ma sklamal. okna sa vobec nedaju poriadne vycistit, pod zaluzie sa nedostane, voda steka po oknach, ani do rohov sa nedostane. gauc som iba zbytocne namocila a ani stopy, ze by bol cistejsi. je tazky, ked som umyvala okna ledva som ho drzala. ani kupelnovu spinu poriadne neodstrani, a este som ho skusala na loparik a ani ten nevycistil, ostal taky isty!!!
tento vyrobok vobec neodporucam!!!

zuzikkavankova
10. aug 2011

@bv_alexandra nie, ziadne chemikalie sa tam nesmu kvapkat. ja ho urcite idem vratit. tie koberce by si mala iba zbytocne mokre! radsej uvazujem, ze ete pockam nasetrim a kupim si s zeptteru, ten aj s vysavacom

anapetras
2. sep 2011

@lulinka194 ahoj, napíš prosím aký typ čističa máš, ja by som urgentne chcela nejaký kúpiť, ale 1549 EUR za čistič od firmy Aquel sa mi zdá veľa....... díky

lulinka194
8. sep 2011

Ahoj, ja som kupila karcher SC 1020 a na domace pouzitie to uplne staci. Mame 12O m2 a v celom dome dlazbu a som spokojna 🙂 dlazka nie je ani velmi mokra este menej ako ked som umyvala s mopom, a zostava prijemna vona cistoty 🙂 okna som zatial neskusala ale sklo v sprchovom kute vycisti velmi dobre neostavaju mi tam stopy po kvapkach .. za tie peniaze naozaj stoji za to ...

bv_alexandra
8. sep 2011

@lulinka194 tiež nad ním uvažujem. a neskúšala si ho na koberce? 🙂

lulinka194
9. sep 2011

@bv_alexandra nuz my mame len jeden koberec a ten som zatial neskusala tepovat ale skusala som na sedacku , nakolko mam 2 rocnu dcerku a ta sedacka si toho pri nej uz uzila ☹ , a vsetko mi z nej pekne vytepovalo 🙂

bv_alexandra
9. sep 2011

@lulinka194 a neostali moc mokré? tie sedačky? 🙂

petka1982
9. sep 2011

ja by som sa chcela opýtať,či tie malé ručné parné čističe odstránia aj viac vodného kameňa? Máme čiernu kúpelku a je to tam strašne vidieť ☹

lulinka194
11. sep 2011

@bv_alexandra za pol hodinku bola sedacka sucha 🙂 takze lepsie ako rucne tepovane ..

mata17
20. okt 2011

@lenka3007 ...Ahojky Lenka, prosim kolko stal ten tvoj parny mop? a zehlenie je ake s nim? s spokojna? vopred dakujem pekne za odpoved Mata pa 🙂)

laura86
16. nov 2011

čaute babeny, takze mrkla som vasu diskusiu na tie parne mopy, a je ich teda neurekom,,,,len ktory je dobry? mne sa pacil ten z teleshoppingu, ibaze niekto tu pisal, ze je to ,,nepodarok,,darmo pekna reklama...tak sa pytam ci ma niekto doma parny, co by sa dal pouzit na koberce, matrace, dlazbu, aj kupelnu....aby mal aj tie nadstavce co sa daju menit. napr. ked chcem vycistit dvierka na rure a sporak.... budem rada ak da niekto svoju skusenost.....macku vo vreci kupovat nechcem.....
saska.t. ten mop clean max som pozerala na webe a vyhodili mi ich viacero tak neviem, ze ktory presne si myslela... ak vies kde si ho kupovala alebo aspon stranku kde si ho mozem pozriet 🙂
dakujem

viera27
16. nov 2011

@laura86 hociktory Karcher. dizajn nic moc, taky "vysavacoidny", ale pomer cena vs kvalita vs vykon vs mnozstvo nastavcov najlepsi.
Ale sice ved pozeram ze uz som tu davnejsie prispievala, tak vlastne vies napr. moj nazor, ospravedlnujem sa za spamovanie.

lubka084
25. nov 2011

ahojte, my máme doma dlažbu - leštený gres. Myslíte, že by som ho mohla používať na takúto dlažbu? Mám záujem o Karcher SC1020. Koľko stupnová je para z neho . A ten tlak 3 bary nie je málo? Vyčistí to dobre aj fugy, resp. špáry?

petruska862
27. nov 2011

zdravim. mozte mi prosim poradit..hladam parny cistic hlavne na podlahy, ale neviem ktory..mame 2 psov takze potrebujem nieco co mi vsaje aj chlpy a prach...dakujem... a hlavne cenovo pristupny...tak kolo 60 euro..dakujem 😀