Parný čistič. Máte skúsenosti?

pacna
25. jan 2008

totiž chcela by som ho na narodky a neviem či to je take skvele ako sa hovori.
😀

iliaca
12. okt 2013

ja som dostala parny cistic od karcheru tusim stal okolo 100 euro. Musim povedat, ze zo zaciatku som bola celkom sklamana, ze vsade je vela vody, vycistila som s nim vsetko a ked para (voda uschla) vsade boli same flaky.... jomat ma pravdu v tom, ze hned po vycisteni parnym cisticom treba cistenu plochu prejst este handrou na docistenie resp. odstranenie odparenej spiny, no ale potom vsetko sa vam krasne leskne a naozaj je vsetko ciste. Je to super vec na udrziavanie cistoty, vycistila som tym sporak zvnutra a je ako novy, podlaha je uplne leskla (tu nepretieram handrou, len parnym cisticom)....nalejem len vodu do zasobnika, ta sa za chvilu zohreje a mozem upratovat 🙂 . Zevraj sa tym daju cistit aj kvety, ale to som este neskusala.. parny cistic je to skvela vec.

pirina
15. nov 2013

Ahojte baby,ja som si zakupila parny mop H20 x5 ale mam s nim velmi zle skusenosti...asi po 5-6 pouzitiach pukol a bolo po 80€ 🙄 co sa tykalo cistenia pri zahrievani predtym nez zacal pustat paru mi z neho kvapkala voda ale co sa tykalo umyvania to bolo fajn.nezanechaval cmuhy ale to bolo asi jedine pozitivum...na zrkadla a okna 0 bodov a o ostatnom ani nehovorim takze dobra rada NEKUPUJTE HO

katka2105
10. jún 2014

@lubka084 Ahoj, prosim Ta mam doma tiez leseny gres biely, kupila si nakoniec ten parny cistic? Ak ańo, aky a si spokojna? dakujem velmi pekne, katka

lubka084
11. jún 2014

@katka2105 Ahoj, áno kúpila, od firmy Karcher, ale nepoužívam ho na čistenie podlahy ale na škáry :-/ Gres umývam obyčajnou vodou s troškou clinu a handrou z mikrovlákna....

ina_ingrid
13. júl 2014

Ahojte,
chcem sa spytat, ci mate aj skusenosti s takym cisticom, s kt. sa da cistic aj oblecenie.
skusili ste to uz niektora ? pocula som, ze po tom vraj netreba zehlit, hlavne, pokial saty netreba prat "od spiny", iba su pokrcene zo skrine, ci ich to vyrovna 😖 tak by ma naozaj zaujimalo ci je to pravda, strasne by mi to zjednodusilo zivot 😅 😅 😀

dakujem za Vase odpovede 🙂 😉

zita19
13. júl 2014

@ina_ingrid ano, funguje to aj na tento ucel. Na zajdenu spinu v sparach tiez, na pripecenu nie. Ale na tento ucel funguje aj plna napustat vodu sprcou do vane, zavesit veci nad vanu a zavriet dvere na kupelni.

evcaq
1. sep 2014

@marselina ,dobry den ,vedely by ste my poslat stranku skade ste ju vy kupovala?lebo aj ja by som chcela kupit,a este by som sa chcela spytat ze ten mop co mate vy tak je riadne na snuru co treba zastrcit do elektriky alebo je na akumulator?

evcaq
1. sep 2014

@lenka3007 dobry cena toho mopu?

lenka3007
1. sep 2014

@evcaq myslis ten od zepter?

evcaq
1. sep 2014

@lenka3007 ano co ste aj link daly hore,ze ho mate

lenka3007
1. sep 2014

@evcaq neviem, my sme ho dostali, ale mozem zistit vecer ked budem volat so svokrou 🙂

evcaq
1. sep 2014

@lenka3007 aha,no mozte,sa spytat🙂

lenka3007
2. sep 2014

@evcaq ze teraz stoji okolo 1500 € ale netusim presne..

bebinadz
14. sep 2014

My síce nemáme vlastný....keďže lacným neverím a na drahé nemáme 🙂 ale využívam služby firmy ktorá robí parné čistenie - http://hdclean.sk/
Som s nimi veľmi spokojná, nemám s tým žiadnu robotu (a podla toho čo som videla keď u nás boli, tak to nie je záležitosť na 5 minút) takže nezaberá žiaden čas ktorý treba venovať deťom alebo vareniu 🙂
A na cene sa dá dohodnúť...čím viac vecí čistia tým sa dá prispôsobiť cena.

novamamima
14. sep 2014

Ahoj ja mam Karchar uz neviem presny nazov ale som spokojna. Akurat si nie som ista ci ozaj zabije vsetky bakterie a virusy kedze ta para mj raz isla na kozu a nebola az tak horuca. Ale cisti super a bez chemie. Je super aj na koberce aj ked by sa ne mal ten moj na koberce pouzivat ja nim prebehnem koberce a su take svieze. Ked som po detoch umyla zvratky vzdy to bolo citit alebo rozliate mlieko na gauci, ked to prebehnem s cisticom ta para to ten smradik neja vyzenie von 🙂 Do kupelne je super ale nevyhodou je ze na podlahe nesmie byt prach inak to musis este pretriet handrou. Asi tolko ;)

mamahanka
14. sep 2014

ja som našla karcher sc 2500 a ten ma veľmi zaujal. máte niekto tento konkrétny?
potrebovala by som ho hlavne na umývanie podláh? je nutné ešte po umytí týmto čističom prejsť podlahu suchou handrou alebo mopom alebo to už nie je nutné?

evina57
21. sep 2014

Ahojte, chcela by som si kúpiť parný čistič, poradíte? Hlavne na koberce a gauč.. 🙂

karalein
4. nov 2014

Ahojte, aj my uvazujeme o kupe cistica, znama ma Karcher, je velmi spokojna, tak sme pozerali tuto znacku. Objavili sme ale nahodou v Tchibo za dost lakavu cenu. Nemate s tymto tchibackym nejaku skusenost? Vdaka!

tanka0908
11. dec 2014

ja mam parny cistic z tchiba a je to najlepsia vec do ktorej som kedy investovala, naozaj odporucam

roboss
16. apr 2015

Ahojte. Chcem sa opýtať, či parným čističom (napr. Karcher SC1, tlak 3bar) vyčistím biele (teda už nie sú biele) škáry v dlažbe v kúpeľni. Chémia veľmi nepomáha. Prípadne máte nejaký tip?

alenk
27. apr 2015

@roboss zistila si to s tymi skarami?

Ja som si v piatok kupila Silvercrest, nieco ako karcher sc1, tiez tlak 3bar. Zatial som s nim riesila sedacku, kreslo, koberec a sklokeramiku. Zo sedacky mi krasne pustili flaky od jogurtu a kakavka, a co ma velmi potesilo, vycistilo mi to stary flak po grcke zo smecty, ktory tepom nesiel. Navyse to sedacku pekne osviezilo, kreslo uplne ozilo. Z koberca, tym ze tie vlakna su dlhsie, to neslo tak pekne. Flaky som musela parit dlhsie a viac suchat a potom bolo to miesto dost vlhke, aj pod kobercom. Flaky budem z koberca aj nadalej cistit sprejovym tepom z lidlu, ale na celkove precistenie a prevzdusnenie je parny cistic super. Po napareni vyzeral koberec ako po namahavom tepovani, vlakna nadvihnute, farba ozivena, ale bolo to rychlejsie, menej namahave a hned suche. A hlavne nesmrdi, po tepovani mi ten smrad vanishu velmi vadil. Skusala som s tym vycistit aj sklokeramiku, zaschnute vykypenie haluskovej vody, islo to pekne, ale pripecene veci to podla mna neda dole.
Ozaj, skusila som aj okno a to je uplna blbost, vela vody, stekanie, ak by to aj odsavalo, tak mozno...
Co ale mna prekvapilo, bol celkovy sposob fungovania tohto pristroja. Je to logicke, ale nedoslo mi to. Nahreje sa, za dve tri minutky prvykrat, podla mnozstva vody, malu chvilocku parite a zase cakate na nahriatie, uz len par sekund, zase chvilu parite a znova cakate a tak stale dookola. A celkom rychlo sa voda minula, 250ml nevydrzalo na cely koberec 130x190.
Cez tyzden skusim kupelnu a tiez uz nie biele skary v dlazbe, tak som zvedava.

labelo
27. apr 2015

ja som si teraz kupila v LIDLi ten Silvercrest,ale zda sa mi to horšie čo sa umývania týka,napr. ja som ho chcela iba na dlažku,poumývala som jednu izbu handra špinava,teraz preprat,nasadit a opat dalšia izba a dokola,to sa mi zda jednoduchšie na umyvanie dlažky klasický mop,takže podla mna vyhodene peniaze... 😒

alenk
28. apr 2015

@labelo a ako je to s nahrievanim? Kolko umyjes naraz a na jednu plnu nadrzku? a podlaha nie je premocena?chcela som kupit aj ja ten podlahovy, ale cakam kym ho daju tak za 25max, nech to potom pripadne velmi nelutujem 😉
ak sa ho rozhodnes predat, napis, mozno sa dohodneme ;)

labelo
28. apr 2015

@alenk nahreje to zachvilku,nie je premočena,len ako som pisala mi vadi to,že ak zotriem jednu izbu, tak mam spinavu tu handru a musim ju dat dole preprat nasadit a pokracovat,čo sa mi zda blbost a pracne a ked budem tu handru davat hore dole je to na taký suchý zips,tak neviem ako dlho mi to vydrží držat,keby som mala ten klasický mop s kýblom strčím tam sliapnem na pedal,vykrúcam a surujem dalej 😀 ,ja som to skusala na dvoch izbach a asi pol nadržky mi to zobralo

lalinko2010
19. aug 2015

ahojte, viem že sem to nepatrí, lebo nezháňam parný čistič, ale zháňam jedálenský stôl z Tchibo, v ČR je teraz v akcii ale neposielajú na Slovensko a na Slovensku ho už nemajú a neviem sa dopátrať že kde by som ešte zohnala - je to jedálenský stôl s 3 mi zásuvkami.
Ďakujem za každú odpoveď.

hanculka
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
molino
6. dec 2015

@pacna
Ja som za kvalitne stroje, tak keď môžem doporučiť, tak parný čistič Evolution, je vynikajúci a vyčistí všetko/i betóny/, určite je to čistič na roky 🙂

steffi22
2. jan 2016

@alenk ahoj,ja viem,že je to pol roka stará diskusia,ale aj tak sa ťa chcem spýtať,písala si o parnom mope silvercrest a mňa by zaujímalo či si s ním stále spokojná,pretože od budúceho týždňa ho budú mať opäť v lidli a uvažujem nad jeho kúpou.ďakujem

alenk
17. jan 2016

@steffi22 ahoj, trosku neskoro reagujem, ja nemam mop ale ten maly cistic a ten je stale super! Kupila si ten mop?

wiccca
18. jan 2016

Ahojte, aj ja zvazujem kupu parneho cistica. Nechcem mat doma tolko agresivnej chemie hlavne koli malemu. Je strasny sinter a uz neviem kde skryt pred nim cistiace pripravky. Vylieza aj na dost netradicne miesta, vie si nieco prisunut a vyliezt. Sice sa ho snazim mat non stop na ociach, ale cert nespi.
S tym zelenym s teleshopu suseda nebola spokojna. Dobre recenzie som citala na Karcher. Vcera som ale objavila toto http://www.zdravie-relax.sk/profesionalny-parny...
Mate ho niekto? Nechcem kupit nieco, co budem s problemami vracat.