Partner má o 15 rokov viac

simiimis
9. máj 2018

Aky je vas nazor na vztahy, kde je takyto velky vekovy rozdiel? Napriklad 22 a 37? Ona chce dostudovat, on by mal mat v takom veku uz rodinu.. Jej rodicia ho neakceptuju, pretoze je 'stary' a jeho rodicia si myslia, ze uz nema cas "stracat cas" s takou mladou babou...
Co v takom pripade?

tinaa64
9. máj 2018

Ja osobne by som s takym "starym"nebola..o par rokpv sa to moze pdzrkadlit...zena v najlepsich rokoch plna energie a muz?muz len bude doma na gauci v papuckach a pozerat spravy...co tak bide cca o 20 r.?..zena 42 a muz pomaly 60-tka na krku..ja svojim dceram by som tiez nedovolila mat tak stareho partnera....a kym sa este rozhybe mat rodinu..no neviem neviem..polda mna idealny vekovu rozdiel medzi muzom a zenou je max.10r.

baccio
9. máj 2018

Len oni dvaja musia vedieť čo chcú.Ak sa nezhodnú v základných veciach...tak nech si radšej hľadaju ineho partnera. Tých 15 rokov je síce viac ale nieje to extrém.

0silvia0
9. máj 2018

@tinaa64 dovoľ aby som sa zasmiala, to môžeš napísať jedine v prípade, že tvoje dcéry majú tak do 5 rokov. Keď budú mať 18 a viac tak sa ťa na dovolenie zaľúbiť sa určite pýtať nebudú... nie sme v 18 storočí keď záležitosti lásky mali v rukách akčné matky...

nikitta17
9. máj 2018

osobna skusenost,moj pripad 😉 taktiez zo zaciatku boli pochybnosti prirodzene aj z jednej aj z druhej strany,ale netreba riesit okolie,ale to co dvaja k sebe citia a nemyslim si,ze vek je nejakou prekazkou..v dnesnej dobe maju deti aj v 40tke a ak sa dohodnete na tom,ze dostudujes a on s tym nema problem tak ja nevidim vobec nikde problem 🙂

sense
9. máj 2018

Ak ocakavate od zivota to iste a ste na rovnakej vlnovej dlzke preco nie...fungovat to moze aj vydrzi...

sense
9. máj 2018

@tinaa64 ked budu dospele pytat povolenie si nebudu...

Moj muz ma o 15 viac, sice este nema tych tebou spominanych 60 ale veru v papuckach pred tv necaka na dallas...ale zas nepotrebuje ani divoke zurky, apropo ani ja nie

tinaa64
9. máj 2018

@0silvia0 no nie nesuhlasila bu som s tym v ziadnom pripade...mam v rodine taky pripad tak viem o com pisem.....zat je starsi ako svokra..a mladsi o mesiac od svokra...a co ma ta zena z takeho chlapa?mlada zena a zivot ziadny pri nom...len do roboty a domov uteka aby neodkvecol alebo aby sa mu nieco nestalo..tak toto mam dopriat a.aj mojim detom?taky zivot...ano aj mlady clovek moze ochoriet zrazit auto atd atd..keby bolo keby....ale u syarsieho cloveka je viac pravdepodobne ze zinfarkutje alebo neviem co...mozno su aj muzi kt.nesedia doma v papuciach ale do kedy?do ledy bude vladat drzat tempo s mladou?je super ze by sa mali radi a neviem co..ale co potom?a dalsia vec..do kedy ten chlap bude sexualne aktivny?

dominika7990
9. máj 2018

Mám s partnerom 20 ročný rozdiel. Pokial dovolíte aby sa rodina starala do vás tak to bohužiaľ fakt nemá zmysel. 🤷🏼‍♀️ Jemu tiež povedali svoj názor jeho odpoved na to že má lubi už 8 rokov a je rad že je konečne somnou tak nech má akceptujú. Jeho rodina má spoznala a povedali mu že chápu prečo sa zaľúbil že sa aj im páčim. V mojej rodine tak isto vek neriešili lebo som im povedala že si to neželám.... čo tu niektoré ženy píšu hej treba pozerať na to či si naozaj ochotná s ním zostarnúť a starať sa o neho keďže on tvoju pomoc bude na 80% potrebovat skôr než ty jeho. Ja momentálne nepociťujem nejaké rozdiely medzi nami čo by sa tykali veku. Lepšie povedané pociťujem 🤣 ja som ta lenivá čo sa jej nič nechce čo ju stále niečo boli a on ten čo je plny energie musí stále niečo robiť niekam lietať atd 🙂 čiže u nás to je tak že hoci v skutočnosti on má vyšší vek ale fyzicky sa cítim veľmi často starsia ja než on 🤣

nikitta17
9. máj 2018

@tinaa64 a tebe sa ta zena v rodine stazovala,ze co ma z takeho chlapa? nie je stastna,ze rozpravas za nu? vidis do toho az tak? sorry,ale nedalo mi to proste,tak ako pisu baby urcite sa tvoje deti nebudu pytat na tvoje povolenie a chlap,ktory sedi doma v papuckach pri telke a nehybne sa ked pride domov takych je urcite dost aj bez toho aby mali 60 rokov

0silvia0
9. máj 2018

@tinaa64 ak budeš mať dcéry dospelé a náhodou si nájdu staršieho partnera, tak ty môžeš nedovoľovať koľko chceš, oni od teba dovolenie pýtať nebudú, to mi ver. Dnes sa mladí zbalia, žijú spolu a nepýtajú povolenie od rodičov. Darmo máš taký prípad v rodine, každý človek je individuálny, každý príbeh lásky je iný. Ja mám tiež muža o 11 rokov staršieho, sestra o 13 rokov staršieho. Nikdy som nemala o rovesníkov záujem a o sexuálnu aktivitu sa obávať nemusíš, chlapi sú sexuálne aktívni aj v neskoršom veku...

nikitta17
9. máj 2018

@dominika7990 aspon nie som sama 😅 uplne sa vidim v tom co si napisala,taktiez rozmyslam niekedy ci je to ok,ale presne ako pises,on ma casto viac energie ako ja a mne sa nic nechce 😅

tinaa64
9. máj 2018

@sense ja som len bapisla co si myslim...mne je jednoktora s akym starim zije...a nepisala som. Odiv okych zirkach tie ani ja k zivotu nepotrebujem....dost som sa nachodila na festivali...a staci..ale neviem si osobne predstavit ze by vedlana sedel skoro 50-rnik..a pre deti by som chcela to najlepsie a nie aby napr.ani nie v 40-ke museli utekat k muzovi z roboty domov lebo by bola v strese ze bude niekde odkvecnuty. neviem si predstavot ani to ze by mal but mpj zat starsi o par rokov odomna napr...no mozno mam k tak velkym vekovym rozdielom taky odstup lebo vidim ako funguje manz.par zo strany mm...a poviem ti nieje to boh vieco..a toto ja pre svoje deti nevhcem.
.

dominika7990
9. máj 2018

@nikitta17 a ja že len ja som ,,divná” 🤣🤣🤣 už minule mi povedal že buď mi nájde budúceho muža lekárnika ( to vždy podpichuje že keď nebude vladat nájde mi iného muža 🤦🏼‍♀️) alebo kvôli nám kúpi lekáreň že ho to vyjde lacnejšie než kupovať lieky pre mna a pre malú 🤣

tinaa64
9. máj 2018

@nikitta17 nemusi nic hovorit..vidim to na nej...a z takeho chlapa nema nic..a ver mi ta zena nema ziadny zivot pri nom..len doma sedi alebo ke v robore.alebo max.je u rodicov...a o zdrav.problemoch ani nehovorim

montemotherone
9. máj 2018

@simiimis ono je to trochu aj individuálne. Môžeš stretnúť usedeného 29 ročného "deda" a čiperného 47 ročného "mladíka" s plným diarom na najbližších 20 rokov. Ťažko takto všeobecne povedať. Ide o to, aby sa "stretli" v tom, čo od života očakávajú. Ak ona chce doštudovať, rozbehnúť kariéru, a on chce rodinu, asi sa k sebe veľmi nehodia :-/ To, čo si myslia ostatní okolo nich je úplne jedno. Dôležité je čo chcú od život oni dvaja a či sú k sebe (k vlastnej osobe) úprimní. Aby nerobili niečo len tak z trucu, a snažili sa oklamať svoje najhlbšie potreby.

nikitta17
9. máj 2018

@dominika7990 ja ked sa postazujem niekedy,ze ma nieco zaboli,tak si robi srandu,ze som uz stara 😅

@tinaa64 tak,ale mysim,ze chory moze byt clovek ci ma 60 alebo 30 je jedno nie? postihnut choroba moze hocikoho a rovnako moze,zena utekat domov z roboty ku choremu muzovi aj ked maju obaja 30.. a nehovorim,ze kazdy vztah musi vyjst ked je taky rozdiel,ale rovnako nevychadzaju vztahy ani ked su rovesnici 😉

tinaa64
9. máj 2018

@0silvia0 pytat sa nebudu..ale suhlasit s tym nebudem...ano aj medzi mladymi sa najdu zdechliny ale...

annamivo
9. máj 2018

@simiimis mám skúsenosť s takýmto vzťahom a nedopadlo to dobre..( ja 25on 40) . Najskôr bolo Super, ale časom prišli nezhody... Hlavne sme sa nezhodovali v tom ako tráviť voľný čas - aj keď sme mali veľa spoločných záujmov, už nevládal ísť na túru, keď som chcela ísť do spoločnosti, tak on radšej nech sme doma a pozrieme film, keď som šla teda s kamoškami tak žiarlil, potom ma začal kontrolovať cez jeho mladšieho brata ... Ja som si chcela vychutnať mladosť a on ma tlačil do detí, nehovoriac o tom že moja rodina ho neprijala.... teda keď som chcela byť s nim tak sa mi celá rodina otočila chrbtom... Potom mi ktosi povedal že ten pravý sa bude páčiť nie len mne ale aj ostatným - že má nebude odtrhat od rodiny.. a ver či nie je to tak... S bývalým som vydržala 5 rokov, teraz mám manžela o rok mladšieho 😀 a je to super vidieť že si rozumie s mojou rodinou, že môžme ísť všetci na výlet a podobne... Keď je človek zaľúbený nemyslí na bežný život ale užíva si prítomnosť, keď ale opadne zaľúbenosť tak sa ten vekový rozdiel razom objaví a začnú problémy... S nehovorím o deťoch ktoré sa budú chcieť s ockom hrať, bicyklovať a on sa nebude mať na to náladu a ani síl... Takže za mňa už určite nie....

6mia6
9. máj 2018

Píšete tu niektoré ešte o chlapoch do 50 rokov rsp okolo 50 vtedy chlapi chytajú druhý dych ale napíšte tu o 5 až 10 rokov keď im pôjde na 60. Môj otec bol do 55 aktívny chlap s plným diarom. Teraz ma po 60 a je domased s ovládačom v ruke.

janickacrazy
9. máj 2018

@simiimis Ja by som do toho nešla, ked som bola mladá 21r. mala som staršieho partnera, on mal po 40tke a bol veľmi aktívny, skúsený, zaujímavý, atd. rozumeli sme si výborne, mali sme sa radi, ale nakoniec nás osud rozdelil. Dnes mám ja 40 a on je už pár rokov tam hore, infarkt. Čo poznám chlapov, tak po tej 60tke to väčšinou ide dole vodou s ich aktivitou, takže fakt si neviem predstaviť, žeby som mala vedľa seba takého deda teraz. Moj muž je o 3 roky mladší a je to tak akurát.

dominika7990
9. máj 2018

@6mia6 priateľova mama má 80 a čo sa týka energie tak máloktorá žena v 60tke sa jej vyrovná nie ešte rovesníčka 🤣 a napríklad jeho tato mal niečo vyše 55 keď prišiel na svet 🙂 a detstvo mal vraj super aj keď bol už starsi 🙂 žiadny domasedi. Jeho mama ani teraz neni domased 🙂 mám čo robiť aby som s ňou držala krok ja s kočíkom 🤣

tinaa64
9. máj 2018

@nikitta17 to mi je kasne..ale pri starsom je to iz viac pravdepodobne...vysoky krvny ,tlak infaekry mozgove prihody ,..ved vidim aj na svokrovi..ma nieco vyse 60 a ma vyssi krvny tlak tak koniec...hned tabletky berie hlava sa mu toci ..a svokra aby ho strazila........dedo mal to iste uz po 50-tke..moja babkaa tiez take stavy..ano aj mlady to mozu mat ale na stare kolena je viac pravdepodobne

sida456
9. máj 2018

@simiimis medzi mnou a priateľom je 20 ročný rozdiel. Ja som mala 20 on 40 teraz už mame 25 a 45 a vôbec mi to neprekáža a ani jemu a je mi fuk čo si o nás druhý myslia lubime sa a to je hlavne 🙂 vo veľa veciach si rozumieme, skoro na všetko mame rovnaký názor 🙂 moji rodičia to na začiatku brali úplne hrozné, katastrofálne..... tak som si povedala že sa preberú keď otehotniem a tak aj bolo... ešte boli taký zamlknuty keď som bola tehotná ale potom sa začali tešiť lebo mal sa im narodiť prvý vnuk 🙂 🙂 aj keď moje sesternice, bratranci sa mi niektorý otočili chrbtom že s takým ,,starym’’ ale mala som ich viete kde. 🙂 a aj ich tam mám 🙂 ale každý normálny človek si má zastal 🙂 ináč keď som končila strednú mala som spolužiačku, ktorá mala o 20 rokov staršieho a vravím ty niesi normálna. Ja by som NIKDY V ŽIVOTE nemohla mat tak staršieho odo mna..... bum po 2 rokoch 🙂 ináč mame krásneho zdravého 4 ročného syna. A som šťastná, že drobec má takého otca akého má, lepšieho si neviem ani predstaviť. 🙂

tinaa64
9. máj 2018

@janickacrazy presne toto sa snazim aj ja tu vysvetlit..darmo su teraz ti muzi ciperny aktivny a neviem co..ale pride ta 60-tka a koniec...a co potom ta zena v 40-tkebude doma s dedom sediet. A strazitvho aby ho nahodou nekleplo.bamiesto toho aby si uzivalazivot s rovnocennym tak sa bude musiet starat o pana v rokoch a kupovat mu tie lieky..a nehovorim o tom ze aj zmyslanie je ine a nazory na zivot tiez...nehovorim o tom ze u starych ludoch sa väcsinou vyvinie aj ta starecka dmencia ci ako sa to volaa to nieje sranda sa starat o takeho cloveka...beriem yetaz ke vsetko fasa super..a le co o 10-15.-20rokov .?

sisaka
9. máj 2018

@simiimis môj názor je taký, že to určite nie je ideálne, ale každý nech si urobí ako chce a rodina by sa do toho nemala pliesť. Ja som mala možnosť spoznať 2 vzťahy. Svokrovci - svokor sa nedožil ani maturity najmladšieho syna, oproti svokre vyzeral vždy staro, rovesník jej otca, tak niet sa čo čudovať, nechápal svoje deti, nazory mal primerane jeho generácii a jeho skúsenostiam...Zo svokrou mali pekný vzťah, ale ten generačný rozdiel tam bolo cítiť, on už bol taký deduško a ona mladá žena. Nie je to síce hneď poznať, keď ma chlap 40-50, ale po 50 určite áno a svokra to tiež tak cítila, že po 60 to už bolo na...Druhy sú známy - to iste ako u svokry, akurát muž sa ide pretrhnúť aby pôsobil mlado, snaží sa zapasovať do generácie svojej ženy a jej kamarátov, ale vek nezaprieš, už je usadenejsi a ľahko sa únavy, ešte pár rokov a ide na dôchodok a jeho žena sa môže začať obracať, aby všetkých uživila. Osobne ma nik nepresvedčí, že ten vekový rozdiel tam nie je cítiť

nikitta17
9. máj 2018

@tinaa64 ja mam v rodine dost s vysokym krvnym tlakom a nie len starsich a nikto nikoho nestrazi a neuteka za nim ako nejaky strazny pes netreba zase prehanat a robit zo starsich ludi neschopnych a odsudenych len na pomoc druhym

tomiholjubavi
9. máj 2018

Mala som presne ja...prvého muža staršieho o 15 rokov. bola to katastrofa, rozviedli sme sa po 4 rokoch. Ale kazdy vztah je iný. ked mne nieco nevyslo, neznamená, že to nevyjde nikomu.

babi81
9. máj 2018

my mame 11rocny rozdiel a sme spolu uz 7rokov mame 2rocnu dcerku a vsetko super, urcite sedi doma na gauci.takze dolezite je to ako sa citite spolu ci mate rovnaky nazor na spolocnu buducnost, nemala by si pozerat na nazor rodiny.moja mama tiez nebola nadaena prve roky ho vobec neuznavala ale ked sa nam narodila dcerka uplne sa zmenila.nie je dolezity vekovy rozdiel, ale vztah medzi vami, hlavne neexistuje perfektne manzelstvo tak ako neexistuje recept na idealny vztah, kazdy sme iny.

tomiholjubavi
9. máj 2018

inak u nas som s našim vekovym rozdielom nemala problem ja, ale on...mala som 19, on 34 (jasne, moji rodičia vyčíňali kvôli tomu), ale najviac s tým mal on problém..vkuse ma poučoval, nič som nerobila dobre, on všetko vedel lepšie...najskor sa snazil krotit, ale neskôr sa uz ani nepretvaroval a rovno sa choval ako otec nejakej nasprostastej dcéry a nie ako manžel.
Moj terajší ma o 10 rokov viac, nemam s nim žiadny problém 🙂

basska_b
10. máj 2018

Môj manžel je tiež o riadny kus starší, ale sme spolu veľmi šťastní. Jeden druhého si vážime a rozumieme si aj bez slov. Máme rovnaké názory a hodnoty, aj rodinnú výchovu. Chcem tým len povedať, že je to vždy o tých dvoch. Keď sú spriaznene duše, milujú sa a ctia, tak sa netreba obávať budúcnosti. Rozpadne sa aj vzťah rovesníkov, ak nestojí na pevných základoch. Treba si vopred overiť, či má vzťah na čom stáť, pri nejakom rýchlom zamilovaní je to skreslené, ale ja som manžela poznala pár rokov predtým a vždy sme si výborne rozumeli. Teraz v spolužití rozdiel nevnímam, niekedy on vie niečo lepšie, niekedy ja :D a je to skôr on, kto ma ťahá von 🙂