Partner si (ne)myslí, že máme počkať II. Pridajte sa

weja
10. okt 2008

Takze nasa (staro)nova tema je tu, mozme pokracovat... 🙂

blovitc, smejko, num, miriamka, tatianka, poleva... (dufam, ze som nikoho nevynechala)... a samozrejme aj ostatne snazilky, tehulky a maminy... tesim sa na vase prispevky... 🙂

blovitc120
23. máj 2009

Smejko, ty si zlatá, že 2 mrkvy 😀 😀. Veď to by možno ani Jakubko nezjedol, si bola optimistka 😀. Neboj, bude papať, len teraz to boli nové chute a nevedel, čo s tým 🙂. U nás momentálne idú na odbyt tie kukuričné nesolené hady, mám ich nalepené všade po nábytku, kreslími nimi po podlahách a neviem, kedy to utriem 😅 😅 😅. Ako ste si zvykli doma? Blbé, že zvykli, ale pre Damienka je to novinka 🙂. Manduca u vás stále obľúbená? Ja keď chcem povysávať, tak hodím Mišku na chrbát, lebo inak reveeeee prestrašne. A ona sa mi hrá s vlasmi (rozumej šklbe mi ich 😀). Možno maličkého trápili prdíky, alebo sa mu nedalo kakať? Pozor na mrkvu, je to sviňa, zapeká a keď vás to aj normálne bolí... Inak ja som niekde čítala, že mrkva je úplne nevhodná ako prvý príkrm, ale tiež som ju dávala. Už di nepamätám, čo tam bolo uvedené ako najlepší príkrm, lebo som si to nedala ako bookmark a už to neviem nájsť... Inak naša noc zase hrôza hrozná, ja tomu nerozumiem, ona sa budí čím ďalej tým viac. Kedysi vstávala prvýkrát okolo 2 a teraz keď už má prespať noc, tak začína vstávať prvýkrát 2 hodiny od zaspatia 😔 😔

num7976
23. máj 2009

jeeej miriamka tak vy uz takto pekne spinkate!no to isto jakubko vas posluchol,lebo chce mat surodenca na hranie!nad tym odrazadlom stale rozmyslame,no zatial sme sa este nerozhodli..
smejko vitaj konecne si doma,ze?a vasich mas vo vasom meste,ci su z dalsia?
blov teda a ty si sa nepytala na nejake homeopatika na spanie?lebo my uzivame sedaliu-pisu ze je od roka,ale nam jju dr.dala uz tearz,ze mame skusit,lebo to spanie sa ani nasej dr.nepozdava a ked to nie,tak relax junior to je tiez nejaky sirup tak uvidime,ci nam nieco z toho zaberie..inak si podarena,no miska asi nepusti do svojej blizkosti tolko ludi na opekacku..
inak my sme boli v utorok v poradni,tak mame 8300 g a 73 cm,ciku sme mali v poriadku no o mesiac nas caka kontrole u tej ... no nechcem tu nadavat,ale snad to bude mat v poriadku!
jaj smejko no my sme mrkvu zrutili tyzden a ani po tyzdni som do nej viac ako dve lyzicky nedostala,tak som presla na zemiak,no ten takisto no a ked som nezistila,ze by mala hnacky alebo nieco,tak sme kupili uz hotove vo flasticke,tak to po troske,no ale tak my mame problem s papanim doteraz,ona mi zje necelu pol misticky no s tym sa babreme vyse pol hodiny co sa mraci kruti toci a nie a nie jest normalne v klude!

smejko1
23. máj 2009

pekny vecer,
veru Ste ma nepotesili, som si myslela, ze o tyzden uz budeme papat a papat........ totiz, ked som bola aupair tak som sa starala o chlapceka a ten papal vela vela, a to mal 7 mesiacikov.....

ale nebol tak dlho kojeny, tak mozno aj to je dovod ze nasim detom nechuti.......

dnes som mu tam frkla trosku mojho mliecka, no nebolo to o moc lepsie, tvaril sa, ze ho napina ked mal papu v pusinke....... ale nevzadavam to a ideme aj zajtra 😉

ja nechem kupovat urobenu na zaciatok, pekne som mu ju urobila na pare, a potom rozmixovala....... zajtra skusim viac mliecka, lebo mozno tekute mu lahsie pojde....... ved Vas poinformujem

numka - super, ze cika ok..... ked budem mat dievcatko tak si dam nato pozor

blov - no ja som vecny optimista a co su tie hadiky? to sa od kedy moze papat?

nasich mam 5 km od nas takze su dost blizko,....... uplne si maleho uzivaju {niekedy az moc mudruju, ale je to super

dobru nocku 😉

weja
autor
24. máj 2009

ahojte po vikende 🙂
vidim, ze dnes si asi vsetci uzivate krasnu nedelu 😎
my sme tiez boli dnes na obede u nasich, inak som cely vikend upratovala, varila, dokonca som piekla aj kolac, robila chlebicky pre navstevu... normalne sama seba nespoznavam 😀 doteraz som sa totiz dobrovolne do kuchyne nehrabala s nejakou radostou, ale tento vikend je asi vynimka 😅
a zajtra zasa do prace... 🙄 ale tento tyzden ma sefka dovolenku, takze by to mal byt veget 😵
pekny vecer 🙂

blovitc120
24. máj 2009

Ahojte, veru weji užívali sme si dnes nedeľu, spala som v noci asi 2 hodiny, tak som dnes 3x skoro odpadla. Ja už proste nevládzem, som asi úplný slaboch, ale mne nestačí spať max. 4 hodiny v noci už niekoľko mesiacov 😔. A je to zo dňa na deň horšie, nerozumiem tomu... Si šikovná wejka, koľko si toho stihla. Ja sa chystám už 4 mesiace piecť nejaký ľahký koláč, suseda nám totiž vtedy doniesla koláče a je mi hlúpe vrátiť jej prázdny tanier, no pri Miške jej ho vrátim asi o 5 rokov 😅.
Smejko, sú to kukuričné chrumky, také žlté nafúknute hady dlhé 3 až 10 cm, isto vieš, predávajú to v takých veľkých balíkoch. Ale všade to majú len solené, ja som ich bez soli hľadala 3 mesiace a nakoniec ich mali v Bille. Deti to môžu odkedy začnú jesť príkrmy. Aj váš to už môže, neobsahuje to lepok. Ono sa to rozpustí v ústach, takže nehrozí, aby sa dieťa začalo napr. dusiť. Ja to dám Miške do ruky a ona to papá aj polhodiny. Resp. sa s tým hrá 🙂

smejko1
24. máj 2009

dik blov, tak ja to pohladam....... nenapises mi aj nazov {kuk na balicek} nech nekupim nieco zle.... 😉
ja nechapem, ze este zijes, ja by som umrela pri tvojej spankovej frekvencii......
nemozes ju dat cez vikend muzovi a ist normalne spat?

dnes sme krasne papali mrkvicku......... konecne ma napadlo to urobit riadne riedke a tak synacik papkal a papkal, a vsetko okolo bolo od mrkvicky ale nevadiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii

wejka - my sme dnes boli na obede u nasich a maminka urobila rezniky a kolacik, tak si viete predstavit ako som sa natlacila........ ako prasiatko, mnam

blovitc120
24. máj 2009

Smejko, ja ti ich zajtra odfotim, dobre 🙂? Ale priprav sa, že všetko bude od nich dolepené 🙂.
S mojím mužom je to dosť problém, má teraz skúškové a celý týždeň sa učil po nociach a napríklad včera sa vôbec nezobudil a to vrieskala, nie že plakala vyše hodiny od 1 v noci. To by nám asi susedia prišli zvoniť, že plače dieťa, resp. by som sa zobudila prvá ja. Lebo aj minule som sa zobudila ja vo vedľajšej izbe a on nie 😅. Spí ako zabitý. Ja zase kupujem všetko v skle, Miška nezje nič, čo jej ja urobím, neviem prečo ☹. Inak varím vraj celkom dobre 🙂

weja
autor
25. máj 2009

dobre ranko 🙂
Blov, ozaj ti nema kto pomoct aspon v domacnosti? mozno by si na tu osobu Miska casom zvykla a mohla by ju ist niekedy aj pokocikovat, ze by si si oddychla... 😒 takto je to ozaj na figu, potom sa to odrazi aj na zdravi... ☹
Smejko, ty si tie chrumky nepamataaas...??? 🙂 ved vsetky deti ich miluju... 😀 aj za nasich cias boli podobne a isli sme sa za tym zabit... 😵

blovitc120
25. máj 2009

Chrumky sú už v albume 🙂. Inak Miška keď ich je, tak sa jej všade nalepia a potom máva rukami, lebo si ich nevie dať dole 🙂

nastasia
25. máj 2009

mnam, tak tieto chrumky milujem aj ja 🙂 este aj teraz si ich obcas z nostalgie kupim, fakt su mnam 🙂
inak moj brat tiez nezje to co navaria nasi, on si radsej urobi polotovar alebo su kupi bagetu, pripadne pizzu, viem blbe prirovnanie ked on ma 20 rokov a miska 8 mesiacov 😀

smejko1
25. máj 2009

ahojte,

takze zas sme srotovali mrkvu jedna radost, zajtra skusime zemiacik a spapal celu jednu mrkvicku...... je dake maximum kolko moze spapat, lebo mam pocit, ze ked mu budem hodinu davat tak bude hodinu papkat😀 no cela mama

😀 ja si pamatam tie chrumky, lenze vzdy boli osolene a ma ani nenapadlo, ze to moje babo ktore nedostane nic len moje mliecko moze....... tak sa vytesujem, lebo niekedy hlavne v aute mu uz neviem co dat

dnes sme boli v madarsku, baby my nemame klimu v aute a dnes bol teda hic......... a na prdku sme tam isli, ceny podobne ako doma a vyber mensi...... plus, madari ani necekli po anglicky, takze sme sa nevedeli ani na nic opytat a damienkovi uz bolo horko a dlho........ no hroza......... idem tu stolicku objednat cez nett, ved tak je najlacnejsia......

blovitc120
25. máj 2009

Smejko, ja vždy najskôr pozriem ceny cez internet a potom ideme na hotové, ale je pravda, že na maďarských stránkach by som moc nerozumela. Ja som kočíky pozerala cez google.hu tak, že som dala konkrétny názov kočíka vyhľadávať a pozrela cenu. Ale na poľskom to vyšlo vždy omnoho lepšie.
Čo sa týka toho množstva, dieťa by vraj malo po čase zjesť okolo 200g, to je ako ten pohárik detskej výživy. My zjeme max. polovicu toho pohárika alebo ešte menej 😉

miriamka
26. máj 2009

Prajem dobre ranko,
Smejko...nic si z toho nerob,nam dllllho trvalo kym maly papal pekne a pekne mnozstva,teraz uz zje tych 200g aj viac.A tak isto,na zaciatku mi moje robene jest nechcel,ale teraz uz len varim,a to papa,kupovane len vo vynimocnom pripadne.Vlastne teraz uz papame vsetko ked to tak vezmem.
Blov...ako Miska,lepsie?

Inac my fajn...v nedelu sme boli na salasi a malemu sa vsetky zvieratka pacili,behal tam za nimi 😵 ,a kedze je teplucko sme ho prvy krat ostrihali strojcekom,takze je uplne nakratucko,ale aspon mu nie je teplucko.Taky nas maly vojacik je z neho 😀

num7976
26. máj 2009

ahojte kocky ja som bola dnes u zubarky,tak som u nasich nechala malu,kedze muzik siel rano uz na siestu..
no blov teda ja by som uz bola mrtva,ved ja som teraz ko a to spime proti vasej miske priamo nadherne!
miriamka tak to je super,ze chodite uz na taketo vyletiky,my zatial len na kopce a ku vode,ale tie zvieratka by sme mali ist niekde poobzerat.inac my chceme malu tiez ostrihat len sa bojim,ze si na nu nezvyknem,ked ona ma od narodenia tolko vlasov..
smejko no teda skoda,ze ste nenakupili dobre no cez internet je to sice take,ze nevies ci to bude ozaj ako na obrazku,ale ja som doteraz nijaky problem nemala,vsetko prislo ako malo..
joj a chrumky papkame aj my-my sme ich kupili v martine tu v kubine nesolene nie su..no teraz sme kupili v tescu take vlarka tycikny su psenicne a zeleninove,ale fajne v tom ze su tvrde a mala si na nich tak na dasienkach hryzka,ze jej to pomaha..
wejka ako bez sefky?hned sa lepsie dycha,ze?
ahojte pekny dnik prajem

miriamka
26. máj 2009

Num...no aj mne bolo smutno ze maly nema vlasky,ale zase je mu pohodlnejsie 😉 Ale viac babatkovsky vyzeral ked vlasky mal,teraz sa mi zda starsi 😉

num7976
26. máj 2009

hej?sranda no aj tak je strasne podareny,on je stale vysmiaty,my sa smejeme,ze nasa je cela po tatovi aj v povahe,maly srd zurivy a zamracena-moj tiez tak chodi ako nasraty stale,zamraceny,no a mala je taka ista na cudzich ludi,malokedy sa usmeje..no boze my sa riadne na malej nasmejeme,ked ju ostrihame juj budem prvykrat hladkat holu hlavku 😀

smejko1
26. máj 2009

chrumky som kupila aj tu v limbachu a 1 mala uspech
dufam, teda ze sa to moze a nebudem mu davat zatial vela

jej miriamka, takze uz mas vekaca........ my nemozeme strihat, zatial ani nemame co
😀 to papericko si strazime ako oko v hlave.......

prosim Vas, chcem davat vodicku - ako nato? mam ju v hrnci prevarit {lucku} a potom dat do poharika....... ale ako udrziavat teplotu?? ci to netreba ked je tak teplo? a ako dlho mozem jednu vodu v pohariku pouzivat....... napr, pojdem na prechadzku tak si vezmem vodu s poharikom a mozem ju pouzit aj po 3 hodinach?? dakujem

inak nikdy som si nemyslela, ze aj voda bude pre mna hotova veda 😉

blovitc120
26. máj 2009

Ahojte, num, vieš aké je super hladkať holú hlavičku 🙂?
Miriamka, mne Miška dala v noci krásny darček, zobudila sa po dlhých týždňoch prvýkrát až o pol 5! Síce potom spala už len hodinu, no nevadí. Normálne som bola z toho taká hotová, že už od pol 3 som nemohla spať, stále som čakala, že už sa zobudí 🙂. Neverím, že by toto znamenalo lepší spánok, ale mám teraz energie na ďalšie zlé noci aspoň do nedele 😉. Lebo ako u vás, u nás to lepšie spanie tiež vždy znamenalo predzvesť zlých nocí. Teraz spí 20 minút, tak asi bude o chvíľu vstávať, tak idem ešte niečo rýchlo urobiť, aspoň práčku. Inak ja sa teším, keď už aj Miška bude vnímať ako Jakubko zvieratá a tak, momentálne jej je mamin zajac ukradnutý 🙂. Inak jej tiež asi musím ostrihať ofinku, lebo ju má dáku dlhú a hustú. A čo sa nášho jedla týka, zistila som, že sa ide zabiť za bielym jogurtom, klasickou Activiou tou kyslou. Zje všetko a veľa, ak jej do toho pridám jogurt. To som šťastná, lebo som sa bála, že bude chcieť len sladké a ona takýto kysliak 😀. Koľko môže zjesť toho jogurtu? Všade píšu, že od skončeného 8. mesiaca pridáme biely jogurt, ale koľko? Mám pocit, že keby som jej dala 2, zje ich obidva 🙂. Dnes je zase horúco, ráno sme boli na kontrole na neurológii a už vtedy bol hic. Zase pojdeme poobede von naboso. Miri weji ako v práci?

nastasia
26. máj 2009

blov, to je super, ze mala dnes spala tak dlho, snad je to dobre znamenie 🙂
num, nedavaj ju strihat. alebo len trosku, bola by to skoda takych peknych vlaskov

miriamka
26. máj 2009

Smejko...veru,uz mame velkaca 🙂
Inac vodu?Ja prevaram od zaciatku klasicku z vodovodu,ziadna Lucka ani nic.Proste dam plnu rychlovarnu konvicu,a potom si z nej postupne odlievam.Jednu prevarenu pouzivam cely den.
Blov...no pockaj ci bude takych noci viac,a mozno to uz znamena zmenu k lepsiemu skorej nez u nas po roku 😉 My spime celu noc uz skoro tyzdne,sa mi verit nechce 😀
Inac jogurt tie maly lubi,vacsinou ma jeden rano a jeden poobede.Ked mu chutia,davam mu kolko chce.

nastasia
26. máj 2009

miriamka, pridaj foto, ze ako maly vyzera s kratuckymi vlaskami 😉
o chvilu mozete zacat vyrabat druhe, ked uz tak pekne spinka 🙂

blovitc120
26. máj 2009

Joj baby, keby jej to vydržalo aspoň do piatku 🙂. Inak teraz už spí hodinu 😲 😲 😲. Čo sa jej preboha stalo???

Smejko, ja to tiež s vodou nepreháňam, od narodenia dávam prevarenú z vodovodu. Sestričky v pôrodnici mi povedali, že dnešné mamičky by aj dýchali za dieťa a že naša voda je taká dobrá, že je škoda kupovať dojčenskú, čo potvrdzujem, fakt je chutná. Oni aj nedonoseným deťom na JISke dávali prevarenú z vodovodu. Lucku som dala len jednu, tú čo bola v kufríku v pôrodnici 😉. A robím ako miriamka, jednu prevarenú vodu používam celý deň a teraz ju ani neprihrievam. Proste dám po lyžičkách. Akurát čajík prihrievam, ten chce len teplý. Všetko samozrejme závisí od kvality vody, neviem, akú máte v Bratislave. Len sleduj, ako kaká, keď papá mrkvu, aby ho nezapieklo ako našu a radšej mu daj viac vodičky za deň, alebo mliečka. A neboj, chrumky sa môžu, to máš len čistú kukuričnú múku nafúknutú. Aspoň sa zabaví 🙂. A ja som čítala v jednom lekárskom časopise, že podľa najnovších výskumov je menšie riziko alergie na lepok a celiakie, ak sa lepok pomaličky pridá deťom už od 6. mesiaca. Tak si vyber, ale kukurica lepok nemá, tak neboj. Nič sa mu nestane. Mne Miška ako 4,5 mesačná zjedla čokoládu, moja chyba, lebo mi padok kúsok na gauč a ona ho našla. Prežila to 🙂. A bola to kvalitná 85% čokoláda, ktorá stála 5 €, dobre si vybrala 🙂.

Miri, dík za ten jogurt, ona sa ide za ním proste zabiť, tak si nemyslím, že robím zle, keď jej ho dám. Však do polroka sme prísne dodržiavali stravovanie. A najlepšie jej chutí ľadový z chladničky, som ja ale krkavčia matka 😅 😅

nastasia
26. máj 2009

blov, mozno teraz nastal ten zlom a miska sa polepsila 🙂 (klopem na drevo, aby som to nezakrikla) 😉
nase tehulky sa tu uz dlho neukazali, dufam, ze sa maju dobre

blovitc120
26. máj 2009

A kde ste všetky??? Dobrú noc 🙂

miriamka
27. máj 2009

Ahojte,
tak som vcera dala kadernicke volnu ruku,a troska mi zmenila image 😉

blovitc120
27. máj 2009

A kde je foto miriamka?

weja
autor
27. máj 2009

ahojte 🙂
zasa nam dorazila kontrola (uz 2.krat tento mesiac 😠 😠 😠 ) tak som sa vcera na net vobec nedostala... 😖 stale sa v niecom vrtaju, neviem, ci maju za ulohu najst cosi za kazdu cenu alebo co... 😠 ale dnes poobede by uz mali odchadzat, tak zopar hodin to este musime s nimi vydrzat... 😝 aspon jeden tyzden sme mohli mat klud bez sefky a aj to sa dovalia tito... 😖

Blov, no super sprava, ze Miska mala vcera "spaci" den 😀 dufajme, ze si to nenadspala na dalsie 2 tyzdne.. 😅 😝 aka bola dnesna noc?

Miriamka, tak hod nejaku foto do albumu, ako si zmenila image 😉

miriamka
27. máj 2009

Ved v profile mam foto 😅

weja
autor
27. máj 2009

Miri, pekna mamina je z teba 😉 vidis, to ze mas v profile inu foto, som si ani nevsimla 😅
ja idem ku kadernicke v piatok, tak som zvedava, ako dopadnem... 😕 🙂

miriamka
27. máj 2009

No ja som musela...lebo zacinam uz stretavat zakaznikov,takze nech sa da na mna pozerat.Na krku to mam uplne vystrihane,a v predu to mam take dlhsie...som spokojna.Ale nemala som tiez na vyber,take znicene vlasy ako som mala po porode a kojeni som nikdy predtym nemala,takze sice chcem dlhe,nebolo na vyber...