Partner si (ne)myslí, že máme počkať II. Pridajte sa

weja
10. okt 2008

Takze nasa (staro)nova tema je tu, mozme pokracovat... 🙂

blovitc, smejko, num, miriamka, tatianka, poleva... (dufam, ze som nikoho nevynechala)... a samozrejme aj ostatne snazilky, tehulky a maminy... tesim sa na vase prispevky... 🙂

smejko1
30. máj 2009

no ved preto som mu taku pracovitu a sikovnu vybrala, aby on mohol lenosit a iba jej plnit co jej na ociach vidi 😉

blovitc120
30. máj 2009

😀. Keby si videla nevestu, ako teraz pracuje v kuchyni, vyhadzuje všetky umelé nádoby s bojovým pokrikom a mláti nimi o seba, moje uši 😅

num7976
31. máj 2009

ahojte kocky!
blov na to zelezo sa spytam,urcite ho kupim,lebo ja uz aj kojit prestavam a ziadna zmena..skoda,ze sa to vratilo do starych cias do kelu ja ze sa uz konecne vyspite!
my sme dnes od pol siedmej hore a zaspala az o tretej aj to s revom,neviem co sa to deje,ale asi citi moju nervozitu tak preto je aj ona taka,noci po starom,lepi sa na mna ako osa na med tak ani pohnut a uz si vykracuje sama cez pol izby betarka,ale tak bezhlavo sa pusti,ze az nechapem aka je odvazna ale tak aspon sa pusti,ze sa neboji,snad ju zase nesvacne tak,ze sa bude bat!ake mate darceky na mdd?my sme objednali bazen s loptickami,no tyzden cakam a jeho nikde,tak asi den deti posunieme o par dni,kym ho mat nebudeme..
tatianka vitaj,no pochval sa co mate nove!
smejko tie piskotiky sme mali aj my kupili sme dve balenia asi sice su dost tvrde,ale silvinke chutili,lebo si na nich dasienka masirovala,takze aj ked tam bol cukor dlai sme jej ich,obycajne som jej este nechcela davat,ale teraz uz papa obycajne plus tie chrumky,marinu-ta je tiez uz sladka,potom take tie vlarka suchare ako keby aj tycinky psenicne,zeleninove grahamove,a varit jej varim ja,lebo jej tie kupovane nechutia,my kupujeme znacku hami ale ona nad tym len nosom pokrci..
a k tomu jedeniu v noci!no my papame kasu o siedmej to zje takych zo 150 ml vody-kupujeme mliecu,potom o tristvrte na osem jedava mlieko robim jej 150 ml,no vypije tych 90 niekedy 120 ,o osmej zaspi a o deviatej je hore a davam jej dopit to co nedopila potom okolo tej pol dvanastej je zase hore,to jej dam ciciky a o druhej tretej jej idem robit mlieko a vypije 120 vzdy viac jej nerobim no a o stvrtej piatej zase cicy a ked zuri,ze jej uz nejde,tak zse robim umele a vypije 90-120 a o siestej siedmej sme hore..ja som ju skusala oducat od papkania v noci,no dva tyzdne to bolo s revom,tak ma to preslo a sme po starom a niekedy este aj horsie,ach jo,neviem kedy sa to my ideme vyspat! ☹

weja
autor
31. máj 2009

ahojte 🙂 aký ste mali víkend? počasie o ničom, takže asi ani prechádzky sa nekonali, čo? 😖
no vy budúce svokry kujete riadne pikle pre tie vaše deťúrence 😀 😀 😀 len aby sa nevesta po sobáši nerozhodla, že dosť bolo toho ponocovania, treba si pospať aspoň do obeda... 😅 a nezabudnite na to, že reklamovať sa dá partner u rodičov len do 2 rokov po svadbe... 😀 😉

my sme dnes boli u našich na obede, poobede sme sa trochu pohrali s deťmi a momentálne išiel drahý do nočnej, takže si ako pravá slamená vdova idem spraviť program sama 😀 papučová kultúra to istí - spravím si pri telke manikúru a konečne dočítam v kľude knihu, lebo môj zlatý manžel je ako malé dieťa - každú chvíľu mu treba venovať pozornosť... 😀
pekný večer 😉

blovitc120
31. máj 2009

Ahojte, weji ze svokry haha 😀. Inak ten večer ti veľmi zavidim, aj mne treba nevyhnutne urobiť manikúru, čítala by som aj knihu a pozerala tv po dlhej dobe, no nejde to. Fakt si to ešte uži 🙂.
No ja neviem, ako my ideme túto noc spať, baby neklamem, prvýkrát od decembra sme dnes neboli von, lebo STRAŠNE u nás celý deň leje. Ono dážď v pohode, ale to, čo je dnes, je hrôza ☹. Miška sa vždy vonku vykričí, huláka ako na paši a minie tým kopu energie. No dnes hulákala doma od 18:40 do 19:50, ako z divých vajec, ani sme ju dovtedy nekúpali, lebo lietala po byte ako s vrtuľou v zadku. Teraz sedí v postieľke a počúva ako prší, lebo to šibe rovno do okna. To bude noc... Zajtra ideme von aj keď bude ľadovec padať. Ale sme sa na nej nasmiali ako kone, lebo fakt ziapala ako valach keď zháňa ovce na lúke 🙂. Cez víkend bola fakt dobrá, skoro neplakala, tak si nadbehla a môže zajtra začať 😀. Ale fakt bola zlatá.
Num, to Silvinka naozaj toľko spapá 😲? Miška zje nemliečnu kašu z 50 ml vody a ovocie do toho okolo pol 6, o 8 vypije max. 100 ml mlieka aj to málokedy, väčšinou tých 75 ml a do rána neje, keď jej urobím, tak vylievam, keď dám prso, tak sa naň nastokne a hrá sa s ním. Proste nie je hladná. Ja čumím, to ti Silvinka ako dlho potom spala? Lebo Miška je nespavec, ale toľko nevydrží, ona tak 6 hodín max. potiahne a potom keď nespí, musím ju uspať, lebo veľmi plače, je nervózna a zlá. Keď nič nepomôže, naložím do šatky alebo manduce a tam zalomí na pol hodiny a naberie kooopu energie. Ja keď čítam miriamku, že Jakubko spí 4 hodiny, idem odpadnúť a nechápem, mne toľko Miška V ŽIVOTE nespala, ani ako novorodenec, asi k nim pôjdeme na kurz 😀. Ja mám rekord 3 hodiny keď mala asi 6 týždňov, tak 2 dni spala po 3 hodiny cez deň.
Pekný večer všetkým

blovitc120
1. jún 2009

Ahojte, všetkým deťom želám krásny MDD, hoci počasie nič moc ☹. A vlastne aj všetkým z tejto témy, veď všetky sme deti našich rodičov, nie 🙂?

weja
autor
1. jún 2009

ahojte 🙂
aj ja sa pripájam - všetkým deťúrencom a aj maminám želám krásny MDD... 🙂 tu je tiež od rána tma ako vo vreci, už len čakám, kedy začne liať... 😖 a vlastne - už aj prší, kým som to dopísala.. 😀
Blov, a aká bola noc? to musí byť inak veľmi zábavné stretnúť vás na prechádzke na ulici, keď Miška tak huláka 😀

smejko1
1. jún 2009

vsetko naj naj k MDD

j som krkavcia mat, lebo som syncekovi nic dnes nekupila, ale nic mi do oka rychlo nepadlo, lebo po minute, zacal trucovat a museli sme z obchodu odist a prechadzat sa..... ale ved snad zajtra mu dorazi ta stolicka a este suprava tanierikov.......

v sobotu buteme robit primanie dietata do zivota....... uz sa mi hlava pari, co mu mam obliect, aby bol pred rodinou co najkajsi... a snad bide pekne pocko...... a to ani nehovorim, ze v piatok mam 30 rokov....... akosi som dlho neverila, ze aj ja raz tolko budem mat 😀 - uz som za zenitom hihi

babule, tak ako som v holasnku nic nemusela jest aj cely den ta tu som hladna odkedy rozlepim oci....... kym nezaspim tvrdym spankom....... to uz ani neni normalne....... to je tym, ze tu su vsetky dobroty co lubim a najradsej by som jedla staaaaaaaaaale.

dobru nocku vsetkym

blovitc120
1. jún 2009

Smejko, ja som kúpila malej hrebeň, lebo už sa musíme česať 🙂. A tiež narýchlo, lebo sme mali podobný problém v obchode 😀. Neboj, malý bude najkrajší. My sme mali dnes taký uplakaný deň, niečo nás trápi, len neviem čo? Ale fakt jej niečo bolo, lebo plakala aj na rukách ☹. Žeby zuby? Neviem... Dobrú noc bez budenia 🙂

smejko1
1. jún 2009

a kakala? ak su to zuby tak su to riadne potvory........

snad jej nebudu rusit snicky 😉

ozaj dnes nas vazili a mame 8640g ...... taky macko

miriamka
2. jún 2009

Dobre ranko,
zdravim zo svojej prvej sluzobky...zatial moji chlapy doma dobre gazduju,a ja som tu zavalena pracou takze nastastie nemam tolko casu rozmyslat nad tym ako mi maly chyba.Ale uz len zajtra,a stvrtok rano letim naspat domenkos 😵
Co mi manzel hovoril,maly dnes pekne spinkal celu noc,takze zvlada odlucenie statocne 😉 ,a hovorime me,ze maminka isla zarobit korunky na dovolenku 😅

weja
autor
2. jún 2009

dobré ránko 🙂
Miriamka, tak to je ozaj dlhá služobka 😕 ešteže Jakubko to znáša dobre... 🙂
ja idem tiež vo štvrtok na služobku - na školenie, ale našťastie len na jeden deň 😅 ja cestovanie neznášam 😝 ešteže to nebýva často...

miriamka
2. jún 2009

Weji...ani ja cestovanie uz teraz nemusim ked je maly,ale odjakziva to bola sucast mojej prace,takze to musime len nejako zvladnut.S praacou si teraz nenavyberame,takze z casu na cas budeme musiet nejako zvladnut aj tieto sluzobky.
Ale malemu to vynahradim...pojdeme na predlzeny vikend,takze si jeden druheho uzijeme 😉

weja
autor
2. jún 2009

a kam idete na víkend? 🙂 to ho asi aj zožerieš od radosti, že ho zase vidíš, čo? 😀
a chodí niekto tvojim chlapom aj pomôcť (mama, svokra...), či to zvládajú úplne sami?

miriamka
2. jún 2009

No maly je cez den klasika u maminky,a potom ho moj zobral von na ihrisko,bicykel a uz bol aj vecer a dal ho spinkat.Zvlada to sam,predsa len je s malym az o 16tej a o 19.30 uz maly najneskor zaspava takze ok.
No ja maleho asi rozpucim od radosti ked ho uvidim 😀

miriamka
2. jún 2009

Este ze viem,ze cez den a potom s manzelom je maly v dobrych rukach,a je s ludmi co ho maju radi a je dobre o neho postarane.

blovitc120
2. jún 2009

Ahojte, smejko, kakala, odkedy nám dr. dala tie homeopatické guľky na to, kaká aj 3x denne, síce tuhé, ale nie tvrdé. Zuby nevidno, ale spodné nám problém nerobili, tak neviem, čo jej je už tretí deň ☹.
Noc nič moc, budila sa často s plačom, ale od včera si hovorím, že nevadí, lebo som stretla známu s 3-mesačným synom a radšej mať uplakané, nespavé ale zdravé (dúfam) dieťa. Ten malý má taký strašný ekzém, aký som v živote nevidela, VŠADE ho má až do hĺbky, mi normálne bolo zle, keď som to videla, chudáčik ☹. Neviem, čím to môže byť, ona ho vôbec nekojila, možno aj to má vplyv. Proste si povedala, že má málo mlieka, od prvého dňa ho dokrmovala aj umelým a po týždni bolo po mlieku. Ja si skôr myslím, že to bola pohodlnosť, pretože nikdy nikto od prvého dňa nemôže vedieť, že má málo mlieka, keď laktácia ešte nie je rozbehnutá, lebo prvú dcéru tiež od príchodu z pôrodnice nekojila a zvykli si, že im od narodenia deti spia celú noc. Nesúdim, len konštatujem a čudujem sa, lebo je to zdravotná sestra. A aj teraz som rada, že hoci sme bojovali a pol roka jedli cez deň po hodine, vydržala som. To ste fakt ešte nevideli taký strašný ekzém 😔. Takže radšej budem Mišku nosiť celé dni a nech plače aj ďalej, len nech je zdravá. Ostatné je nepodstatné, upratovať a variť budem, keď bude väčšia 🙂. Snáď už o pol roka. Keď som si čítala tému Je to na rozvod alebo ešte počkať, mala som dosť, normálne som musela prispieť. Niektoré baby fakt sú čudné...
Tak to je riadny chlap váš Damienko, my máme asi 7300g a 69 cm 😀. Ale treba nám riadneho ženícha, tak len papajte 🙂.
Miriamka, ja služobné cesty z duše neznášam, to ťa obdivujem. Ja totiž nemám rada cestovanie, keby existovalo premiestňovanie ako v rozprávke, tak pohoda 😀. A lietadiel sa bojím ako čert kríža, keď mám letieť, 2 týždne predtým mám hnačku 🙂.
Wejka a ty kam ideš?

miriamka
2. jún 2009

Blov...ved ani ja cestovanie nemusim,ale co narobim ked je to sucast moje prace.To potom jedine ze by som dala vypoved,ale zase co si budem kde hladat?Takze mi neostava ine len nejako prisposobit veci mojemu obcasnemu cestovaniu.Nastastie casy ked som chodila do Ciny,Kanady uz skoncili...takze teraz Polsko to sa uz da,predsa len to nie je tak daleko.
Inac Blov...ja tiez ked maly prekonal ten tyzden horuciek som si povedala,radsej nech vyvadza,nespinka ale len nech je zdravy!Predsa len ine nie je dolezitejsie.

blovitc120
2. jún 2009

Ja ťa úplne chápem miriamka, že je to súčasť tvojej práce, len vravím, že ja cestovanie totálne neznášam, mám husiu kožu aj keď ideme len 25km do Žiliny... Proste mám des z každého dopravného prostriedku, len bicykel znesiem

miriamka
2. jún 2009

Inac baby,ako s dovolenkami?Planujete nieco?
My bude Chorvatsko autom,alebo mozno aj letecky nieco skusime,predsa len maly nie je uz az taky maly...ale asi vyhra len nieco autom,pre istotu.

blovitc120
2. jún 2009

Miri, my chceme ísť ale až v septembri, keď nebude tak horúco do Grécka (ostrovy). Auto Miška neznáša a neviem si predstaviť 16 hodín cesty s ňou, radšej zvládnem 2 hodiny letu... Ale všetko záleží od toho, aká bude. Ak nebude spať, nemá význam niekde s ňou ísť tento rok...

weja
autor
2. jún 2009

Blov, no ďaleko necestujem, ale predsa len musím ísť autobusom, potom správne vystúpiť a zorientovať sa, ktorým smerom mám ísť, a to bude pre moj orientačný zmysel nadľudský výkon 😀 ja a orientácia sa moc nekamarátime, veď si si asi všimla, keď sme blúdili po MT 😀 😀 takže tiež mám cestovnú horúčku už odteraz 😅
a tiež som toho názoru, že keby sa dalo na dovolenku cestovať nejakým premiestňovaním, bolo by to úplne dokonalé 😀 mne je z cestovania vždy až fyzicky zle 😝

my sa tiež chystáme na dovolenku v septembri - nejaký last minute, krajina nerozhoduje, hlavne aby tam bolo teplo a kľud 😀 😎

inak tiež si myslím, že spokojné a zdravé dieťa je základ, ostatné veci sú druhoradé... veď nenadarmo sa hovorí: bordel v byte = šťastné dieťa 😀 🙂

miriamka
2. jún 2009

To chodis Weji autobusom?Ja nastastie ked tak vsade soferujem,jazdit autom ma bavi,a ani soferovanie viac hodin mi nevadi...len mi vadi ze ma potom chrbat boli.Ale radsej som sofer nez spolucestujuci 😀

weja
autor
2. jún 2009

Miri, no autobusom... mangel mi aj hovoril, aby som si zobrala auto, ale ja zasa nerada chodím autom tam, kde to ešte nemám obzreté - ako je to s parkovaním a pod... 😒 a ďalšia vec - vravím, že môj orientačný zmysel = nula bodov... 😅 takže v takomto prípade radšej busom, niekde ma už vyklopí... 😀

blovitc120
2. jún 2009

Potvrdzujem wejkin orientačný zmysel 😀 😀 😀. Prepáč weji 🙂

blovitc120
3. jún 2009

Ahojte, tak si popíšem sama so sebou... baby, ja už ani neverím, že Miška spala 3 noci celé, mám pocit, že sa mi to snívalo 😔. To je katastrofa, čo zase vystrája ☹. Napr. dnes strašný rev od 0:20 do cca 2, nič nepomáhalo. No ale hlavne že je zdravá, že? Ale ja už budem pochovaná 😅.
Ozaj, som vám zabudla povedať, že v sobotu začala sama od seba mávať rúčkou a kričať pá-pá. Ja som nepochopila, odkiaľ to má, lebo my sme ju to vôbec neučili, nikdy som jej to neukazovala, myslela som, že má na to čas, tak neviem, kde to videla? No robí to pri každej príležitosti, nielen pri odchode a máva každému v meste, keď má náladu 😀. Niekedy sa pomýli a kričí bá-bá alebo alebo brrrm, no máva ako divá 😀

weja
autor
3. jún 2009

dobré ránko 🙂
Blov, šak hovorím, že katastrofa 😀 ja by som si na toto mala u doktora vybaviť nejaký papier, nech ma radšej nikto nikam neposiela 😀

a inak ako sa máte? Miriamka, už sa ti to kráti, zajtra si doma 😵

weja
autor
3. jún 2009

Blov, nemohla to odkukať niekde na TA3? 😀 zlatá musí byť... 🙂 by sa hodila do prvomájového sprievodu 😀

miriamka
3. jún 2009

Ahojte,
tak konecne zajtra domov...vcera som si aj vecer na hotely poplakala ☹ ,volala som domov a manzel mi dal maleho,ako som mu povedala nieco,zacal hovorit mama,mama a zacal mrcat a poplackavat,takze uz mam zakaz mu volat lebo je potom mrzuty ☹
Takze konecne zajtra domenko,uz sa mi hrozne cnie 😔

smejko1
3. jún 2009

miriamka, ti verim, ze Ti je dlho....... ja som bez maleho 2 hodiny a uz saliem........

blov - tie tri noci spanku boli darcek zato, ze si tak dlho vydrzala teraz si zas par mesiacov nepospis...... je mi to luto.......

aj ja uz chcem aby damienko robil papaaaaaaa.... ja mu to ukazujem a aj tapusky a maly nic......