Partner si (ne)myslí, že máme počkať II. Pridajte sa

weja
10. okt 2008

Takze nasa (staro)nova tema je tu, mozme pokracovat... 🙂

blovitc, smejko, num, miriamka, tatianka, poleva... (dufam, ze som nikoho nevynechala)... a samozrejme aj ostatne snazilky, tehulky a maminy... tesim sa na vase prispevky... 🙂

blovitc120
23. okt 2008

Miriamka, prehodené to nemá, lebo celý deň nespí a reve. Večer nevie zaspať a reve úplne príšerne. A keď večer konečne po 4 hodinách uspávania zaspí, tak sa budí každé 2 hodiny na jedenie, ale nevie zaspať ani v noci keď sa naje. Ona vlastne celé dni a noci nespí a 2/3 toho času čo nespí prereve. Zvyšok nereve, lebo jeme. Inak by tiež revala.

miriamka
23. okt 2008

Hm,tak to je fakt hrozne...ale zase,to ma stale tu traumu po porode?Kedy to prejde? 😲

matullienka
23. okt 2008

blo: a ako ste to mali ked si s nou bola este v nemocnici?

miriamka
23. okt 2008

Tak maly uz konecne ma obedny spanok...a ja idem doumyvat okno,a zehlit.Ale budem tu,takze piste 🙂

blovitc120
23. okt 2008

Matulienka, v nemocnici bola ako anjel, začalo to doma.
Miriamka, tvrdia to všetci, aj na tie výmenné lístky všetci píšu diagnózu ťažký pôrod per forceps a dlhodobé naliehanie, ona mala totiž hlavičku keď sa narodila úzku a dlhú, to z toho, čo tak dlho bola zakliesnená v pôrodných cestách. Za dva dni sa jej upravila sčasti, ale stále sa jej vyrovnáva a vraj môže aj z toho mať nejaké divné pochody v nej, kým to v nej všetko bude úplne na mieste a môže ju to aj trochu bolieť, ako sa jej rozťahuje. Snáď to bude do Vianoc ok, lebo sa zbláznim. Ona za deň cca 7 hodín spí, 4 hodiny je a zvyšok reve, z toho polovicu vyslovene vrieska.

miriamka
23. okt 2008

Blov...no tak drzim palce aby to bolo coskoro ok a mohla si to vychutnavat ze si doma na materskej.

lucinka1104
23. okt 2008

blo ja malého skôr ako o 22,00 ani neuspávam, nemá to zmysel a cez deň mi v tom čase chcel tiež spať len v kočíku chodila som dooobeda na 2 hod a poobede na 2 hod doma len keď som bola pri nom aj to len niekedy inak je veľmi samostatný prehrá sa sám aj teraz sa tu pretáča a prevaľuje po celej izbe , ale spáť sám nechce no a už číta je úžasný
von je strašne dnnes sme ešťe ani neboli 😝
blo inak videla som tu takú dáku tému , že bábo začne po príchode domov takto vystrájať skúsim to pohľadať, ale vraj to chce len čas 😒 držím palce nech sa to čo najrýchlejšie upraví

miriamka
23. okt 2008

No my nastastie vecer zaspavame medzi 19.30 - 20.30...ako kedy.

weja
autor
23. okt 2008

ahojte..
toto počasie je úplne príšerné... 🙄 najlepšie ani nos vystrčiť...

blovitc - chúďatko malé možno ozaj bolí tá hlávka, ak sa jej postupne nejako narovnáva... ☹ ach jo... snáď sa to čoskoro upraví... vyzerá to tak, že si s tým ani tí doktori akosi nevedia rady... 😒

matullienka
23. okt 2008

blo: tak to vam aspon budem drzat palceky nech to skoro prejde

miriamka
23. okt 2008

Tak moj maly dnes pekne hajal od 12tej 3 hodinky...tak som okno umyla,pozehlila,umyla zem...a som sa potom az nudila a cakala,kedy sa uz zobudi 😀

blovitc120
23. okt 2008

Miriamka závidím, aj ja sa chcem nudiť ☹.

smejko1
23. okt 2008

skoro ma porazilo....... nenavidim urady........ dnes som cucala asi hodinu v poistovni, kde mi najprv jednoducho povedali, ze mam zle info a oni mi nepomozu....... potom som pol hodinu volala s inou poistovnou, kde mi potvrdili moju verziu....... tak som sa vratila a dala im ich k telefonu a potom ked spolu holandanky kecali tak prisli ku tretiemu zaveru........ slahne maaaaaaaaaa
zajtra ideme aj s muzom na dalsi urad a snad on mi doda silu......

no a rano ma prist na pohovor nurse..... a tym som uz povedala, ze budem mat danu poistovnu a teraz ju mat nebudem a kto vie ci budu tu druhu akceptovat.... fnuk fnuk

blovitc120
23. okt 2008

Smejko, to je teda chaos... My uz 1,5 hod. vrieskameeee ako keby sme ju z kože drali ☹.

miriamka
23. okt 2008

Blov...no my uz hajame,a je mi luto ze malicka este stale nie 😒

smejko1
23. okt 2008

a je v satke??

ja pozeram dennik princeznej a uz som si urobila manikurku na ukludnenie...

weja
autor
23. okt 2008

smejko - tak byrokracia na úradoch vždy poteší... 🙄 hádam to zajtra s drahým rýchlejšie vyriešite...
blovitc - no čaká vás perný večer... 😒
miriamka - ty máš ozaj ukážkové dieťa... 🙂

miriamka
24. okt 2008

Prajem dobre ranko,
tak tuto noc maly vedel ze som vcera cely den upratovala,takze pekne hajal a nechal ma vyspat 🙂
Weji...kdeze ukazkove,maly sice neplace casto,ale zase on je taky ze by sa stale len nosil,som zvedava co budem robit ked uz do klokanky nebude moct ist lebo bude mat vela kg 😀

weja
autor
24. okt 2008

ahojteee...
tak sa s vami lúčim, zajtra ráno odchádzame na dovču, ráno ideme do BA a večer letíme... tak sa tu majte krásne, detičky nech vás všetky poslúchajú... 🙂 budem na vás myslieť, papaa 😎

num7976
24. okt 2008

jeeej weji tak prajem prijemne prezitu dovolenku,aby bola presne podla vasich predstav,pekne si oddychli a uzili si jeden druheho!
miriamka teda nasa je tiez velmi na ruky naucena,ja si ale musim kupit druhu klokanku,lebo do tejto mi uz nevojde 😅
blovitc teda ja som mala nasej malej dost,ked vyvadzala,no ked sme prisli na to,ze ma malo mliecka,tak sme ju dokrmili a bola lepsia s tym spanim sme ani my nevyhrali,tiez velmi malo spala pritom pisu ze take malicke babatko by malo 17-20 hodin prespat,no ani zdaleko to tak u nas nebolo!neviem ako ti poradit,je mi luto,ze je taka,ale tre ba len dufat,ze sa to casom ozaj zlepsi!
smejko teda to u nas mam nervy na uradoch a ty este v cudzine,no hadam to bude lepsie,ked pojdete s drahym!
nasa malicka hnackuje druhy den,chudatko stale sa puci a ide jej uplna vodicka az ma ritku cervenu..

tatiana82
24. okt 2008

ahojte
weji aj ja zelam krasnu dovolenku, vela slnka a hlavne si dobre oddychnite 🙂
num tvojej malej nech to rychle prejde aby ste mali pekny vikend a mohli vybehnut aj na prechadzku.
blovitc tvoja miska by si mozno vonku pospala, ma byt pekne. a ako sa dnes mate?
smejko ked tak kukam do kalendara, uz len mesiac jak to leti... a budeme tu mat dalsie babatko 🙂
inak co planujete na vikend?

num7976
24. okt 2008

tatianka neviem aky budeme mat vikend,podla pocasia,v sobotu je muzik v praci takze len nedela-a to bude chciet ist k svokrovcom,no nejako ho budem musiet uhrat aby sme zostali doma pekne spolu 😀

tatiana82
24. okt 2008

tak vidis aspon nedelu si mozete vyrazit spolu von
ozaj ani neviem - este byva s vami svagor??

miriamka
24. okt 2008

Weji...prajem kraaasnu dovolenku 🙂

miriamka
24. okt 2008

...kuknite do albumika ako Jakubko papa mrkvicku 😀

tatiana82
24. okt 2008

Jakubko je zlaty, taky maly smejko 🙂 na tej foto co ste spolu sa mi zda ze sa na teba podoba. za chvilku mu uz pojdu aj zubky nie? a maly uz spinka?

blovitc120
24. okt 2008

Ahojte, my sme práve dobľačali, od 20 doteraz. Obaja sme zrelí na psychiatriu, lebo ryčala zase celý deň. Tatianka, ona by nespala, keď bude pekne. Ona mi už nespí ani v kočíku, len keď ideme cez pole alebo podobne, tak zdriemne na 15 minút. Musí to riadne triasť, inak reve aj v kočíku. Ja už nevládzem. Ak toto neprejde po 3 mesiacoch, asi viac detí nechcem, a ak by aj ja áno, môj drahý isto nie. Príde po 12 hodinách z roboty a do neskorého večera počúva divý rev. Ja od skorého rána do neskorého večera. Mám pocit, že to nikdy neskončí a som už totálne alergická na ten rev, už do mňa ide taká zlosť, že by som rozbíjala nábytok minimálne. Navyše mi začala robiť to, že keď ju kojím, pri prvom prse púšťa bradavku a chytá si ju sama, už mám obe natrhnuté a idem zdochnúť od bolesti a druhé prso namiesto pitia len olizuje ako zmrzlinu, nechce piť a potom je hladná. Nechápem, čo to robí, ale mám z toho pekné nervy, lebo to začala robiť z ničoho nič, keby to urobila keď jej dám občas bebu, tak myslím,že je to kvôli fľaši, ale robí to 3 dni a už 6 dní fľašu nemala. A odstaviť ju nemôžem, lebo v noci mi zaspí len pri kojení. Ako dlho kojíte? Ja 10 minút z každého, ale sa mi zdá, že možno by jej stačilo už menej, ak by začala naozaj piť, nie lízať..
Weji peknú dovolenku.

miriamka
25. okt 2008

Dobre ranko,
tatianka...dakujem,maly je veru taky smejko,on sa tusim usmieva skoro stale 🙂
Blov...tak to je hrozne ze malicka je stale taka uplakana a nekonci to 😒 Ja ked kojim,tak teraz to uz trva len cca 5 minut,len vecer ked ho pri kojeni uspavam tak aj 15 minut.

smejko1
25. okt 2008

blov - je mi to tak luto, stale cakam na pozitivnu spravu, ze mala je uz super, krasne spi a papa...... ale tak ma napada, ze ona uz tiez v Vas oboch citi nervozitu a zlost a tak sa aj ona tak sprava.... taky zacarovany kruh... je mo hrozne luto, ze sa to zhorsuje a hlavne by bolo super mat niekoho kto by pomohol... mozno by STe si mohli najat opatrovatleku, vzdy na par hodin denne, ktora by chodila kocikovat hoci aj po poliach a Vy s muzom by Ste si zatial pospali....... a mozno skusit ludovu liecitelku, alebo co...... je to uplne na nervy s tym plne suhlasim, ale neda sa nic robit je to Vasa dcerka a ona to nerobi naschval, ju nieco strasne trapi a takto to dava najavo..

wejka = krasnu dovolenku, vsetky starosti nechaj doma a uzivajte si len a len radosti..... 😎

jablonka
25. okt 2008

ahojte, tak ja som sa vo stvrtok vratila domov po laparke, este stale som ubolena, ale dopadlo to dobre 😉
blov - je mi velmi luto co zazivate s malou, ale napada ma - to dojcenie 2 x po 10 min. z oboch prsnikov - neskusila si jej pri kazdom dojkceni dat iba jeden prsnik? lebo takto ona moze z kazdeho prsnika sa napit iba predneho - teda vodoveho, riedkeho -mliecka a moze byt potom hladna...to syte mliecko je az nakoniec...ja som teda nedojcila bohuzial dlho, ale vzdy som davala iba jeden prsnik az do spokojnosti a na dalsie dojcenie druhy prsnik a takto som to striedala
- dlasia moznost je ze ju boli brusko - s tym ste skusali nieco robit? ...ono vela deti je placlivych lebo je nespokojnych s niecim, a potom je mala skupina deti, ktore placu len tak, aj ked im nic nechyba - maju proste take obdobie a pekne tym potrapia rodicov - a mozno malicka je teraz prechodne nervozna, ale isto to nemoze bez priciny dlho trvat...ale ja neviem, podla mna musi byt niekde pricina, mozno totalna blbost, co rodica ani nenapadne,ale babetka to moze rozculovat...neviem
inak ja verim ze clovek z toho neustaleho placu moze byt uplne na nervy, neskusala si sa o tom poradit s pediatrom? ...
smejko - a ty ako? ako sa citis?
weji - uz frcite iste na dovolenku, velmi sa s vami tesim a prajem kraaasny tyzden 🙂