Partner si (ne)myslí, že máme počkať II. Pridajte sa

weja
10. okt 2008

Takze nasa (staro)nova tema je tu, mozme pokracovat... 🙂

blovitc, smejko, num, miriamka, tatianka, poleva... (dufam, ze som nikoho nevynechala)... a samozrejme aj ostatne snazilky, tehulky a maminy... tesim sa na vase prispevky... 🙂

nastasia
12. nov 2009

ahojte,
ani ja neviem spat na novom mieste. teda prvu noc je to najhorsie potom sa to uz nejako upravi. a soferovanie neznasam. vodicsky sice mam, ale vobec nejazdim. ja sa strasne bojim, ale chcela by som to prekonat len nevie ako na to 😒
blov, mozno si ovulku mala, len si nemala bolesti. aj mne sa to obcas stane hoci vacsinou to dost citim. mna teraz dost boli vajecnik ale este mam len 9.den tak neviem ci uz je to ovu alebo sa mi to tam este len pripravuje.
a este som chcela Damimu dodatocne zazelat vsetko najlepsie k narodeninam 😉

blovitc120
12. nov 2009

Nastasia, keby to tak bolo, aj odkedy vnímam svoje telo, t.j. cca od 20 ako si pamätám, cítila som ovu VŽDY. Proste viac než 10 rokov to tak bolo, cítila som raz pravý, raz ľavý vaječník, teraz proste už 2 cykly NIČ. Podľa mňa to v poriadku nebude, čakám tretí a ak nič, idem k dr., aj tak mi treba ísť

miriamka
12. nov 2009

Ahojte,
no ja meriam len kvoli ovulke a tomu,aby som aspon ako tam vedela kedy pride mrcha...inac by som sa na meranie vykaslala,ked sa vlastne ani az tak aktivne este nesnazime...no uvidim kedy teplota troska klesne,lebo toto je az nejake moc vysoke...mozno ze som mimo domova aunava robi toto.
Blov...skus merat BT,mozno zistis co a ako...

blovitc120
12. nov 2009

Miri, veď sa chystám, ale až od ďalšieho cyklu, teraz to uz nemá význam. Idem oprášiť wunschkinder...

miriamka
12. nov 2009

No ved po jednom cykle co budes merat budes mudrejsia...
Inac som tu v Polsku kupila dnes Pampersky,2 balenia po 74plienok za 21 EUR spolu...fakt super cena.

blovitc120
12. nov 2009

Som vám hovorila 🙂. Mala si si aj Sunar 🙂

weja
autor
13. nov 2009

ahojte 🙂
no mne dr. v Heliose povedal, že pokiaľ už mám odsledované, kedy mám ovu, tak sa mám na meranie vykašľať... lenže - keď sme boli na dovolenke, nemerala som, ale mrcha v očakávanom termíne nedorazila... testy boli negatívne a vôbec som netušila, čo sa deje,akurát som bola z toho pekne nervózna 🙄 a pritom sa len ovu posunula (možno zmenou prostredia a klímy), a ja som to nezistila, keďže ja ju necítim, ale za ten týždeň, čo mrcha meškala, som mala zbytočné nervy, takže radšej budem merať a budem presne vedieť, čo sa deje a na čom som... 🙂

my chodíme do PL kupovať aj drogériu - hlavne čistiace prostriedky, prášky, aviváž a pod., s našimi cenami sa to fakt nedá porovnať... 🙂

kwatka
13. nov 2009

ahojte, tak dnes mi nabehol už 41tt, takže som oficiálna prenášačka
Včera som všetko povysávala, poumývala, na prechádzku som išla a nič. Ráno som vstala ako znovuzrodená. Dnes by sa už malé mohlo vypýtať na svet, hoci som trochu poverčivá, ale moja mamka sa narodila piatok 13.-teho, tak aj jej prvé vnúča by mohlo no nie 😉
Dnes idem zase na CTG, tak uvidím čo nové.
Zatiaľ sa majte a prajem pekný deň.

weja
autor
13. nov 2009

Kwatka, držím palce, nech sa to už niekam pohne 😉
ja mám inak piatky 13.-teho rada, mne sa vždy stane čosi milé... 😵 a dnes prišla taká správa už hneď ráno - šéfka zavolala, že nepríde ani dnes 😀 😀 no aký pekný piatok nám spravila 😅

nastasia
13. nov 2009

weji, tak to sa vam pekne zacal den 🙂
moja mama ma 13-ku ako stastne cislo a vsimla som si, ze u dost vela ludi je oblubena...nam v pondelok odpadla skola vdaka utorku, ale navalali nam toho vela vsak ked uz mame to volno 😠 takze idem uz dnes daco robit. inak u nas uz druhy den svieti slnko 😲
obdivujem vas s tym meranim BT ja som na to strasne leniva
kwatka, tak to drzim palce.
kamaratke sa narodil predvcerom syn, rodila cisarskym v BB a pocula som, ze tam ma nejaka rodicka prasaciu chripku. tak dufam, ze nie ona alebo ze sa to k nej nedostane

weja
autor
13. nov 2009

Nastasia, tak máte aspoň predĺžený víkend 🙂
tú prasaciu chrípku majú hádam pod kontrolou... aj keď nechápem, že rodička je vo vážnom stave a dieťatko úplne zdravé - to sa musela nakaziť asi až po pôrode, nie? 😕 😕

nastasia
13. nov 2009

ktovie ako je to presne s tou chripkou. ale musi to byt neprijemne lezat tam po porode a bat sa o dieta ci to nechyti nahodou.

blovitc120
15. nov 2009

Ahojte, tak som nás vylovila z 3. ! strany 🙂. Asi ste všetky boli včera von, keď po dlhých týždňoch bolo pekne 🙂. Hoci dnes je to aspoň u nás zase po starom, leje už od noci 😝. Tak snáď sa to ešte dá do normálu?
Kwatka, super, vidíš, hovorila som ti, že donosíš, že všetky tie priznaky môžu byť aj dlho pred pôrodom 🙂. Hádam už bude malý/á po víkende von 🙂.
Weji, to bol fajn piatok 13. 🙂. Ja občas spomínam, aké to bolo dobré, keď naša šéfka nebola v robote, akurát mi tento týždeň kolegyňa písala, že majú veget, lebo je týždeň v Číne 🙂. No veget nie v pravom zmysle slova, lebo boli výplaty, ale aspoň stále nechodí otravovať s kravinami 🙂.
Nastasia, snáď to nebola kamarátka s tou chrípkou, ale neboj, tá prasacia nie je nebezpečnejšia ako obyč 🙂.
Baby, ja sa chystám už mesiac umyť okná, ale oplatí sa mi, keď stále prší? Neoplatí 🙂. Tak idem aspoň umyť schody, lebo máme službu a suseda ma ohovorí, lebo je už nedeľa 🙂
Pekný zvyšok víkendu

blovitc120
15. nov 2009

Ozaj, na FB som dala fotku z wejkinej návštevy, kto chce vidieť 🙂

miriamka
15. nov 2009

Ahojte,
tak vikend ubehol ako voda...ale este 2 volne dni predomnou,takze parada 😵
Maly ma krasne privital ked som prisla v piatok,zlaticko moje...
Zajtra ideme s malym dat ho fotit do ateliera,takze dufam,ze nebude moc nezbedny a bude aspon troska spolupracovat 😉

weja
autor
16. nov 2009

ahojte 🙂
ja dnes v práci, ale od zajtra mám až do konca týždňa voľno 😵 ako dobre... 😀 až na to, že dnes už príde šéfka a zas mi bude žrať nervy, kým jej vyúčtujem zahraničnú služobku, tak sa ma bude stokrát pýtať, či je to naozaj dobre... 😝 🙄 takže dnes to tu bude ako za trest... 😖
a inak ako ste víkendovali?
u nás sobota klasicky upratovacia, bol síce krásny deň, ale keď som skončila s upratovaním, bola som rada, že sedím, tak aj prechádzka dostala odklad 😅

Blov, ja sa na také väčšie upratovanie chystám tento týždeň, keď budem doma, chcem poriadiť aj kuchyňu vrátane špajze a skrine... už teraz mám z toho hrúzu 😅
Miri, no som zvedavá, ako sa bude Jakubkovi páčiť fotenie 🙂 dúfam, že potom sa pochváliš nejakými fotkami 😉

miriamka
16. nov 2009

Ahojte,
tak fotenie sme dnes zmakli...aj ked poviem vam,bola to makacka maleho uputat aby vydrzal na jednom mieste 😅 O tyzden budu fotky,ale kedze budu ako prekvapko na Vianoce pre par ludi,tak sem pridam len nejaku normalnu a tie specialne pridam az pred Vianocami. 😉
Hned som objednala aj kalendare,takze sa tesim ze aspon jeden darcek uz pre babky mam vymysleny 😉

A co sa tyka cyklu...mrska dnes dorazila,takze merame dalej 🙂

smejko1
17. nov 2009

ahojte,

miri, foto su isto uzasne, uz sa tesim az ich pridas......... ja akurat rozmyslam tiez nad vianocnymi darmi....... ach jo....

blov = dnes muz zobral maleho na prechadzku tak som umyla tiez vonkajsie schodisko, aj ked si myslim, ze je to v tomto pocasi strata casu, ale kto ma tu susedu pocuvat, ze ano

wejka = uzi si dovolenku trisku polenos a bude dobre.......

my koncime kojenie....... jajajajaja, ale je mi to luto, ale rok je snad dost a uz ma tie noci fakt ubijaju...... aj ked teraz ked sa mu snazim nanutit flasu tak to je iny krik........ susedia sa isto tesia......

chodit prestal......... proste ani za nic sam....... tak ho nenutim, az sa mu zachce tak pojde..........

weja
autor
17. nov 2009

ahojte, vy dnes isto sviatkujete, keď je tu taká slabá účasť, čo? 😉
Miri, na tie fotky sa ozaj tešíme, Jakubko bol isto úžasný 🙂 dobrý nápad na darček...
Smejko, tak to máte teraz pestré, keď sa odúčate... hádam to malý čoskoro v hlavičke pochopí... 🙂 a chodiť sa tiež pustí, keď sa mu bude chcieť, ktovie, čo ho teraz trošku pribrzdilo... ale potom ho isto nebudeš vedieť dobehnúť, keď začne 😀

holky, mám na vás prosbu - neviete, či sa u vás (hocikde - v MT, ZA, BA, to je jedno...) nedá zohnať Plus 7 dní s tým lístkom/skipasom, s ktorým sa dá lyžovať v Jasnej za 3 € / deň...? Ja som to MM sľúbila, že mu to zoženiem, ale tu v okolí LM je toto číslo total vypredané ☹ (čo je úplne logické, lebo je to super cena 😒 )... Keby ste mi ho vedeli nejako zohnať, peniažky by som vám samozrejme poslala a okrem toho by som vám bola ešte aj veeeeeeeeľmi veeeeľmi vďačná..... 😀 😉

blovitc120
17. nov 2009

Weji, aj u nás treba upratať 🙂. Však si videla pomocnicu, čo mi robí 🙂. Ja ti zajtra pozriem to plusko, predsa som najbližšie, to je najnovšie?
Miri, tie fotky super, už sa na ne teším, no neviem si predstaviť Mišku v ateliéri, čo ty na to weji 😀?
Smejko, držím palce pri nekojení, ja som skončila v 10,5 m. a myslím, že jej stačilo. S chodením sa netráp, on vie najlepšie, kedy to chce 😉. Ja som Mišku nikdy, ale úplne nikdy nedávala chodiť za ruky ani s pomocou, proste som ju nechala a začala sama, keď to uznala za vhodné. Tiež na dovolenke chodila úplne sama a doma potom nechcela. Tak som ju nechala a o necelý týždeň zase začala, asi jej chýbal piesok a tráva naboso 🙂. Máš poslednú Mama a ja? Je tam o tom krásny článok, ktorý ma pointu "ak chcete svojmu dieťaťu pomôcť, nepomáhajte mu". Je to úplná pravda. Ja Mišku nechávam padať, nepomáham jej a je to naozaj to najlepšie, spolieha sa len na seba pri pohybe 🙂.
Dobrú vsetkym, ktovie, či už ma kwatka bábo 🙂

matullienka
18. nov 2009

blov: citaj zaciatok strany ma a rodila cisarskym 😀
inak ja som dovolenkovala od piatku do vcera a dnes sa mi desne nechcelo do prace ale co uz nejak musim vydrzat tak vam prajem krasne den 😉

matullienka
18. nov 2009

blov: prepac ale ja uz neviem asi citat som cez tu dovolenku uplne osprostela alebo co 😔 nastasia pise kamaratke a ja citam kwatke 😅

jablonka
18. nov 2009

ahojte, ozyvam sa po sto rokoch 🙂 ...dufam ze sa na mna este pamatate 😎 ...vlastne weja ma nakopla napisat, lebo aj ked som si povedala, ze uz nebudem konikovat, chodim stale - mam tu o vas dokonaly prehlad, citam vas kazdy den 😉 ...tak je nefer iba citat a nic nenapisat 🙂
no, my mame vesele starosti s prvackou a snazilkujeme...a pochvalim sa, ze uz mam nakupene darceky pod stromcek aj Mikulasa, tento rok som to zobrala hopom...ale uz sa aspon nebudem tlacit po preplnenych obchodoch 😝
weji - pohladam ti doma ten skipas

blovitc120
18. nov 2009

Jeej, ahoj jablonka, fakt si sa 100 rokov neozvala a samozrejme, že si ťa pamätáme 🙂. Závidím tie darčeky, potrebovala by som ťa aj tu 😀 😀. Ja na to nemám nervy, chodiť do obchodov aj s Miškou, lebo všetko chce držať a lezie po regáloch, v kočíku zase jačí, tak neviem, ako to všetko dopadne... A keďže si nazrela do našej témy, radím ti, aby si chodila častejšie, keďže snažilkujete, lebo tu sa ide na Vianoce tehotnieť, baby objednali pre každú z nás bábätko 😀. Tak držím palce.
Dnes je konečne pekne, boli sme von v meste, no to bol zase zážitok... Najprv mi hrabala v smetnom koši, potom sa vybrala sama do DM, ešte že som ju videla, kam ide, chytila som ju až pri pokladni. Potom ukradla jeden kus zámkovej dlažby pred Orange-om a keď som jej ho chcela zobrať, skoro sa zbláznila, celé mesto sa na mňa dívalo, že čo jej robím. Tak sme šli na preliezky do parku. Vravím si, že je to v poho, lebo ešte nevie liezť po nich. No nebolo. Vyteperila sa mi hore na šmýkačku, ledva som ju zložila a stále kdesi chcela liezť, aj na strom. Prišla som domov umordovaná ako kôň, asi si budem musieť brávať posilu. Inak som bola v tom parku strašne sklamaná a nahnevaná. Bolo tam 9 detí a z nich bolo 6 totálne chorých, tiekli im sople a kašlali ako o život. Podľa sklených očiek mali snáď aj teplotu. Ja tomu nerozumiem, prečo sú tie mamy také bezohľadné, snáď sme nič nechytili od nich... Mňa by teda nenapadlo ísť s chorým deckom do spoločných priestorov ☹.
Maťka, ja som to nepochopila s tým cisárskym, asi mi materská udiera na hlavu 😅 ?

matullienka
18. nov 2009

😀 blov: z toho si nic nerob ja zas neviem citat keby som citala poriadne tak viem ze neslo o kwatku

weja
autor
18. nov 2009

no vidno - pracovný deň a hneď je tu viac príspevkov 🙂
Jablonka, v prvom rade ťa tu zasa vítam po dlhom čase 😉 fakt dúfam, že sa ukážeš častejšie, lebo tu sa chystá ďalšie kolo otehotnievania - Miriamka, Maťka, Nastasia, ty, ja.... a naše ďalšie maminy sa možno tiež pridajú, len o tom ešte nevedia 😀

joooj, za ten skipas by som vám bola ozaj veľmi vďačná... 😵 😵 😵 Blov, je to terajšie číslo, čo vyšlo naposledy (neviem síce, kedy vychádza nové číslo, ale toto bolo v predaji min. od tohto pondelka, vtedy som to prvýkrát zaregistrovala)... ale v našom okolí bolo hneď v 1. deň preč... 😖

Blov, no mali ste to pestré na prechádzke.... 🙂 aspoň ju to unavilo? v ateliéri si ju teda neviem predstaviť, možno ešte keby mohla popri tom čosi rozpratovať, tak možno... 🙂

ja som mala včera upratovací deň - dala som do poriadku kuchynskú linku... ale som rada, že to už mám za sebou 😝 zajtra sa chystám ešte na špajz a budúci týždeň snáď dám do poriadku aj skrine... také kompletné upratovanie (ja tomu hovorím šuplíkové), som už nerobila hádam 2 roky, tak to mám ohromnú periodicitu - každý 3.rok 😀 ale ja z toho vedu nerobím, však upratujeme každý týždeň, takže bordel nie je a nebudem sa pretŕhať len kvôli pár vianočným dňom.... 😝
...a dnes sme boli vybrať novú chladničku (naša je nám už malá, teda konkrétne mraziaci box v nej) a chceme vymeniť aj vchodové dvere a takisto zárubne v izbách... ale to až v novom roku... a vybrali sme si aj obklad, ktorý chceme dávať do obývačky a chodby... tak mám z toho hrúzu, čo nervov nás (mňa) to bude stáť 😅 aspoň dúfam, že sa nám to podarí spraviť nejako naraz, nieže sa to všetko bude naťahovať pár mesiacov 😝 potom ešte zohnať ľudí, čo by nám to prišli spraviť a už to bude ok... 😅 😀

takže toľko novinky od nás... aspoň na niečo je takáto aj nútená dovolenka dobrá - človek povybavje kopec vecí... 🙂
tak pekný večer 🙂

smejko1
18. nov 2009

ahojte, ale ste sa rozkecali........ esteze tu mam na pomoc maminku, lebo iak by mi maly nenechal Vas precitat

kwatka verim, ze uz mas drobca v naruci a uzivas si prve dni a na bolest zabudas

jablonka, vitaj super, ze si sa ozvala a drzim palcule na snazenie,,,,, ako babule pisali, ony to tu uz rozbiehaju na plno....... ja zatial este nie uzivam si plod prveho kola 😉

blov - tiez som citala tu mama a ja a uvedomila som si, ze vsetko som urobila ako kazu az na to chodenie..... ale zas si myslim, ze pri niekorych detoch sa proste ruckovat musi.... ono maly sa sam nato pytal ale asi by uz davno behal, eby nemal pohodlie nasej podpory... no co uz....... pri druhom to skusime inak

weji - pridi aj k nam upratat...... teda moje skrine, lebo daminko si svoje supliky upratuje niekolko kratdenne 😀 aby mal prehlad co ma na oblecenie hihi

a o tom skpase neviem, ale ked to niekde uvidim tak tiez kupim

blov - ja uz take mamicky neriesim a poviem si, ze neviem co je za tym..... mozno je dieta uz tyzden chore a doma sa s nim neda vydrzat...... co ja viem?? idem s malym oblukom od nich a hotovo.......

inak aj mne materska tlaci na mozok........ cely den som tazko zorganizovala aby som mohla ist na kozmetiku, a pridem tam a ja mam termin az zajtra...... sa obesim zas ten kolobeh a stres ako sa bude maly chovat........

weja
autor
18. nov 2009

holky, ten skipas bol v tomto čísle http://plus7dni.pluska.sk/components/gallery/sh... keby ste ho náhodou našli... 😉

Smejko, no to je mrzuté s tou kozmetičkou... aj mne občas mäkne mozog a to nie som ani na MD... 😝 ale nevadí, aspoň si zajtra urobíš chvíľku pre seba... Dami to určite zvládne... 🙂

miriamka
19. nov 2009

Dobre ranko,
Jablonka...vitaj 😉
No pripavy na tehu v tejto teme frcia na plne obratky,takze by bolo na case aby to tu niektora uz konecne rozbehla.
Ja mrchujem...takze je tu niekto nadejny? 😉

nastasia
19. nov 2009

Ahojte,
ja som mala take silne ovulacne bolesti, ze na sex som ani len nepomyslela 😒 takze tento mesiac asi nic. no bola som u dr. co ma operoval a ked sa nezadari za 4-5 mesiacov tak ma posle na dalsiu lsk. tak uvidime.
weji, plusko mame doma tak pozriem ci je to to spravne. to davali do kazdeho cisla?