Partner si (ne)myslí, že máme počkať II. Pridajte sa

weja
10. okt 2008

Takze nasa (staro)nova tema je tu, mozme pokracovat... 🙂

blovitc, smejko, num, miriamka, tatianka, poleva... (dufam, ze som nikoho nevynechala)... a samozrejme aj ostatne snazilky, tehulky a maminy... tesim sa na vase prispevky... 🙂

melipa
19. feb 2010

ahojte, vy ste toho popisali 😕 ...ale vsetko ste pisali mne z duse...suhlasim, ze ak sa uz aspon raz podarilo zene prirodzene otehotniet, lekari na to maju pohlad typu - vyzera ze nie ste neplodna, chce to cas 🙄 ...svet je niekdy strasne nespravodlivy..a naozaj ko pise wejka, najhorsie na tom je ze vlastna tuzba a usilie k vysledku nestaci, chce to hlavne stastie...ja strasne rada spominam na tehu s Diankou, na prvy sup, bezproblemove, vynikajuco som sa citila, bola som krasna 🙂, uzivala som si malu v brusku...ale vobec som si neuvedomovala, aky to bol zazrak, ze sa nam podarila tak rychlo, ze som mala bezproblemove tehu, ze sa narodila taka krasna a zdrava... a teraz sa uz pomaly zmierujem s tym, ze budeme mat len nu, trapi ma to, ze bude chciet ist raz niekam daleko studovat alebo zit a my tu ostaneme sami, ze ak by nahodou nechcela deti alebo nemohla nedajboze mat, ostaneme aj bez vnucat...a ja som vzdy chcela mat velku rodinu ☹
ale na druhej strane mame aspon ju...lebo mame znamych, bezdetnych a uz starsich, a ta pani ma dost sperkov - a vzdy s usmevom povie, ze pokial na to ma a paci sa jej nieco tak kupia, ze sa jej zidu, ked bude chciet aby sa o nu niekto postaral - ze da prsten za polievku 😀 😅 ☹
weji - na muzikal sa nemusi nosit oblecenie ako ked ides na nejaku vaznu cinohru - v pohode sa nosia aj slusnejsie rifle a nejaky pekny svetrik, kosela, pulovrik...

melipa
19. feb 2010

inak baby, ak by bol zaujem o to stretko niekedy v maji-juni, co poviete na toto:
www.univerzitka.sk

blovitc120
19. feb 2010

Ahojte,
wejka, keby som brala psíka, isto len z útulku, presne ako ty. Nemám problém ani mačku, ale ja chcem modrú 😀. Keby mali v útulku modrú, beriem. Len u mačky sa bojím, aby nebola reznutá s nejakým protivným plemenom, psíky sú väčšinou oddané všetky (teraz nehovorím o bojových plemenách, ale o orieškoch), neviem, ako je to u mačiek??
A dosť súhlasím s tým rôznym posudzovaním ženy, ktorá už má deti, a nieleh pri otehotnení. Ak si spomínate, v nemocnici som ležala s jednou babou z DK, ktorá mala doma 3 deti, bola v 30tt a od 20tt jej odtekala plodová voda. Priviezli ju k nám do nemocnice, lebo sa predpokladalo, že bude musieť čím skôr rodiť a u nás je tá špeciálna jednotka pre extrémnych nedonosencov. Ona mi spomínala, že v DK zakaždým, keď povedala, že doma už má 3 deti (18, 16 a 8 r.), každý dr., len mávol rukou a zašemotil niečo v zmysle "jaaj, vy už máte deti", to akože čo tým mysleli, že nemôže túžiť po ďalšom, keď už má doma tri? Aj ju tak brali. Vravela, že u nás v nemocnici je ten prístup úplne iný, nikto nič také nepovedal, dokonca aj prednosta u nás v izbe na veľkej vizite, keď na to prišla reč, povedal, že to je jedno, či má alebo nemá deti, každý život stojí za to, aby sa pokúsili ho zachrániť a vypiplať dolu na JIS (ktovie, či to nepovedal len preto, že za to aj oni majú príspevky a popularitu, ale to je jedno, ide o to, čo tej žene povieš a čo pre ňu robíš a ona z neho mala pocit, že mu záleží na tom dieťati). Keby jej v DK podali kortikoidy na vývoj pľúc skôr, kým mala ešte dosť plodovej vody, mohol sa malý zachrániť, u nás jej ich pichli hneď z príchodu, ale vody bolo tak málo, že už sa pľúca nevyvinuli a malý po 7 dňoch odvtedy po pôrode v 32tt žil len 5 hodín 😔.
No ale dosť na smutnú tému, v našej téme sa tehotnie, to sa poprieť nedá a verím, že za smejkom pôjdu všetky snažilky, veď malý/á musí mať rovesníkov 😵

maurizia
19. feb 2010

jej dievcata som si tu precitala riadne ste toho popisali..weji dnes uz chodia ludia aj do divadla v rifliach, co nie je nic moc ale v zasade si kludne mozes dat nohavice a si v poho. my chodime s mm celkom casto, teda vramci moznosti uz pri malej..

no ja uplne suhlasim, ze vsetko je o psychike, my sme si davali pozor a boli sme s vtedy este priatelom 😀 spolu za cely ten mesiac asi iba raz a bumbac tak bola svadba na pockanie 😅 😝 a teraz,ked sa akoze cielene snazime, tak nic..

no ale hovori sa, ze ten rok sa treba snazit a je to v norme a ze az po roku zacat rozmyslat, ci sa nieco nedeje. no ja si uz teraz hovorim, ze ak by sa clovek roky mal takto snazit,tak mu z toho musi zahrabnut 😔 ani pre partnersky vztah to nie je nic moc...milacik ideme na to dnes mi mozes spravit babo 😒

tak som si nakupila " kostymceky" vhodne iba pre oci manzela 😀 zatial velmi uspesne..ale aj tak,niekedy sa mi naozaj nechce snazit...ja si ale stale hovorim,ze clovek sa nesmie na to upinat a musi si najst kopec inych veci a ono to potom nejak pride samo 😉

weja
autor
19. feb 2010

tak pekný víkend všetkým prajem 😵
ozvem sa asi až po víkende, dúfam, že sa šťastne vrátime... 🙂

num7976
20. feb 2010

ahojte konecne sa hlasim!
vcera mi dosiel MM tak som sa snazila aby tu bolo vyluxovane a pekne navarene aj kolacik som upiekla a vcera som bola u zubarky,no tak mam 3 kazy dva mi urobila a jeden mie ste bude no a potom este k druhej koli zubnemu kamenu a docisteniu pojdem,no tak aspon to budem mat z krku konecne,ani to tak nebolelo,ale ked som vypluvala krv,tak mi nebolo vsetko jedno!!!
wejka tak super ty uz pekne vikendujes,dufam,ze tam aspon neprsi nie ako tu!no fajne dufam,ze si to tam plne uzijete,isto je praha krasne mesto!
nebojte sa snazilky urcite to pojde teraz ako na pase s tymi 2 pasikmi ja tipujem moju sestricku,za tyzden sa dozvieme,ci to vyslo alebo nie a jasne,ze to vyjde a potom pojde na rad wejka a druhu tipnem netipnem,lebo dalsie sa tu budete predbiehat ze ste vsetky tehulky,len treba verit a presne neupinat sa na to tak prilis,aj ked to neni jednoduche! 😔
miriamka nasa ma aj poharik so slamkou,ale ona si ho vzdy chce obratit ako flasu,tak preto potom taha vzduch,ale ked jej ho drzim rovno,tak taha,no my sme viac na flasi alebo z normalneho pohara uz vie celkom pekne pit
blov presne viem o com pises,tito dr.v kubine su divny aj moju maminu tyzden drzali,ze proste cim dlhsie bude sestra dnu tym lepsie az sa to skomplikovalo,chytro ju previezli do MT a ked tam videli,ze uz nema poriadne ani plodovej vody,tak musela hned odrodit,inak by ju tiez nezachranili,neviem co mali v tych hlavach a ako to kontrolovali babraci!!!!este ze sa to skomplikovalo a musela ist do MT lebo inak by som uz ani druhu sestru nemala!!!! ☹
inak u nas sa sypu problemy na nasu rodinu ako za trest,najskor mala starka operaciu 81 rocna pod narkozou,takze to uz len bolo rizikove,potom si sestra zlomila palec,no slachu roztrhla,potom sme mali s tou maminou problemy,no aj stale su,lebo vsetky vysledky ma zle ohladom toho srdca,hned na to havaroval bratranec,no nastastie sa mu nic nestalo a teraz mi vzali starku do nemocnice 😢

blovitc120
21. feb 2010

Ahojte,
num, tolko nestastia v rodine, uz sa to musi obratit, drzim palce, nech mate len dobre spravy. Ty si teda draheho pekne privitala, taka hostina, verim, ze bol rad 🙂.
Co sa tyka slamky, tusim Miriamka sa pytala, Miska cez slamku nepije, ona ju ma na hranie a fuka do nej. Pije z flasky alebo este radsej vsetko lyzickou, takze ked mam cas, lyzickujeme, ked nie, obsluzi sa sama, flase ma 3 po byte, najde a napije sa. V 90% pije cistu vodu alebo nesladeny caj, tak mi nevadi, ze to taha cez cumel. Strasne chce pit aj z pohara, ale len z velkeho pollitroveho, co mam na caj a z toho nevie, tak sa nadkloni a lize vodu ako psik. Slamka mozno v lete.
Doobeda bolo krasne, ale uz sa mraci, ako je u vas? Pekny zvysok nedele

weja
autor
22. feb 2010

ahojte 🙂
no zapla som koňa ku rannej káve, že vás idem prečítať, a vy ste to tu tento víkend akosi flákali...
my sme sa mali parádne, muzikál bol fajn, zabavili sme sa, až na to počasie, veď viete, ako bolo v sobotu 😖 😝 prešli sme sa aspoň po pešej zóne, ale bolo to o ničom - pršalo, fúkalo, hnusná zima 😝 tak sme každú polhodinku zaliezli niekam na kávu alebo čaj alebo sa najesť 😅 a v nedeľu, keď sme sa už vracali, bol úplne ukážkový slnečný deň, to tak býva s tým počasím, keď sa my niekam vyberieme 😀

Num, tak to ste mali poriadne komplikovaný začiatok roka ☹ my sme mali taký hnusný rok 2008 😔 ale dúfam, že ste si to všetko už odbili na začiatku a už bude len lepšie... 😉 držím palce!!!

blovitc120
22. feb 2010

Ahojte,
weji, ja som na vás včera myslela, že ako hlúpo naopak vyšlo to počasie ☹. Ale hlavne, že muzikál bol fajn a že ste sa zabavili. V sobotu sme tiež neboli von a to chodíme skoro za každého počasia, ale bolo hnusne

weja
autor
22. feb 2010

Blov, tu je aj dnes také hnusné počasie - zatiahnuté a padá taký dažďo-sneh... 😝

a kde ste dnes všetky....???? 😕 😕 😕

blovitc120
22. feb 2010

U nás bolo a.m celkom pekne, ale zima ako na Sibíri, teraz je hnusne, ale idem vyvenčiť dieťa. Neviem, kde sú všetky, ale ja som tu dnes už druhýkrát 🙂

weja
autor
22. feb 2010

Blov, no dávam ti za to bod navyše za účasť 😀

pomaly sa zberám domov, šéfka odišla už pred 2 hodinami, tak sa tu zbytočne nebudem zdržiavať ani ja 😀
papa a venčeniu zdar... 🙂

matullienka
22. feb 2010

ahojte: tak u nas bolo dnes celkom pekne akurát ráno bola zima ale potom sa už dalo som sa v piatok asi unáhlene tešila že ten sneh už konečne zlezie už mi to ide riadne na nervy 😠

num7976
22. feb 2010

ahojte hej na hovno zacal tento rok,tak dufam,ze nas budu cakat uz len dobre spravy!
my sme zacali kaslat do pekla,ja a MM boli hrdlo a mala zase kasel,tak sa nam v noci az od kasla pogrckala chudatko,ale tato noc vyzera byt lepsie,asi jej konecne zabrali tie sirupy!
weji tak super,ze ste sa tak mali aj ked to pocasie no,ale tak aspon ste vypadli a mali vikedn len pre seba!
blov a kolko ti za den vypije?nasa pije tiez len nesladene no vypijeme max.3 dcl!

miriamka
23. feb 2010

Dobre ranko,
zdravim po prelzenom vikende...bolo uzasne stravit 3 cele dni s malym 😵 😵
Z mojho navratu sa vytesoval,a ja tiez nakolko let naspat bol dost zly a nebolo mi v lietadle vsetko jedno 😨
Ale som naspat...s Jakubkom sme boli vela posledne dni vonku,troska v nakupnom centre,na oslave,...takze super.Dnes tu svieti slniecko,takze bude cez opat teplejsie...ved bolo na case!

Num...nas maly vypije denne 3dlc mliecka na noc,a ostatnych tekutin (cajik,voda,dzusik) dokopy urcite okolo 1litra 😉

weja
autor
23. feb 2010

ahojte 🙂
Miri, no hlavne, že si naspäť živá a zdravá 🙂

u nás v meste bolo ráno celkom pekne a tu hore je hotová katastrofa 🤐 - normálna snehová víchrica 😝 dúfam, že do poobedia, kým pôjdem domov, sa to nejako utrasie, lebo mala som dosť, kým som došla do roboty... 😖

ja už dnes očakávam mrchu 😖 graf vyzerá asi takto http://www.fertilityfriend.com/home/1f237d ale včera som už začala špiniť, takže som jasná.... 😠

blovitc120
23. feb 2010

Ahojte, weji, do kelu, takyto pekny graf a klesa... ☹. Tak snad ta drobcek natahuje, aby si si este uzila Prahu a potom to bude 🙂. Boze ani nestras s vichricou, tu sice nic nepada, len je zamracene, ale hnusne. Je plus, ale nejaka zima 😝.
Num, to mi je luto, ze Silvinka kasle, snad bude coskoro dobre. Miska pije vecer a rano po 150ml mlieka, potom po ranajkach 300 ml caju (postupne), v priebehu doobedia vodu, asi 150 ml, pred spanim hustejsiu polievku a 150 ml caju, ten musi, pyta si ho, ked vstane, vypije asi 200 ml vody, smadna sa budi a v priebehu poobedia az kym sa kupe vypije asi 300 ml vody. Ak dobre ratam, aj s polievkou je to okolo 1,5 litra plus ovocie, to nemam odhad. Vsak tie plienky aj vyzeraju... No a ak sa rata do pitneho rezimu, tak vo vani pri kupani alebo sprchovani vypije asi dalsich 200-300 ml vody, hlce ju ako o zivot, niekedy si do nej aj nacika a kym vymenime, pije aj taku priamo z vane 😅, alebo rovno zo sprchovej ruzice. V nedelu sme boli tatkovi na cintorine, behala od hrobu k hrobu, ale nerobila zle, tak som ju nechala a nasla som ju, ako chlipe vodu z vyhoreneho kahanca, teda to bol taky vodo-lad, skoro ma vystrelo. Mam pocit, ze pije viac ako ja, ona ked vidi tekutinu, v momente ju chce, snad to nebude tak aj s vinom a pivom. To ma asi po MM, ten pije hadam 5 litrov vody denne.

melipa
23. feb 2010

pekne rano 🙂 ...tu je naozaj pekne, slnecne - nechapem kde sa u vas berie ten sneh 😕 ...a ze vichrica, ja odpadnem 😅 😀
weji skoda ze to nevyslo, taky pekny grafik ☹ ...ale som aspon rada ze ste si uzili Prahu 🙂
blov - teda Miska zlaticko takto na cintorine potmehudsky vodicku chcela 😅 ...to tak byva, ked deti na sekundu pustis z oci 😀...

weja
autor
23. feb 2010

Melipa, do Prahy ideme len tento víkend, minulý sme boli v KE 😀
Blov, no Miška je ohromná - ako taká kačička - vidí vodu a už je tam 😀

čo sa grafu týka, veď ja už som zvyknutá 🙄 a jasné, že marec to istí - ideme do Heliosu a plánujem dr. pritlačiť, nech navrhne nejaký ďalší postup... 😅 folikulometriu si môže aj odpustiť, prehľad o ovu mám aj bez toho perfektný, takže uvidíme, čo navrhne...

miriamka
23. feb 2010

Blov...no nas maly tak isto,tiez ako vidi niekoho pit alebo vidi nieco na pitie,tiez aj on hned musi.Ale tak vzdy lepsie nez keby som ho mala do pitia nutit 😉
Weji...taky pekny graf 😠 ...ja som si povedala,ze este mesiac a asi BT prestanem merat.Uz viac menej viem kedy je ovu,a aky mam dlhy cyklus a asi to uz necham tak.Teraz mam 13 cyklus odkedy mam po porode menzes,tak uvidime co nam prinesie 13tka...Buduci mesiac sa chystam k lekarovi uz,tak uvidime co povie

weja
autor
23. feb 2010

inak ešte taká perlička - po tom, čo sa vrátim z Prahy, MM dohodol u nejakého známeho prerábku bytu... 😝 😝 😝 síce len chodbu a obývačku, ale aj tak sa mi až vlasy dupkom postavili, ešte som len o tom počula... 😅 😝 plánovali sme to síce niekedy na jar, ale toto ma zastihlo akosi nepripravenú.... tak sa už len musím obrniť trpezlivosťou a pevnými nervami a dúfam, že do Veľkej noci budeme mať za tým... 😝

smejko1
23. feb 2010

miriamka - verim, ze lekar povie........ tak pani a budete mamickou 😉

wejka - ty si ale motovidlo, co by som dala ja zato, keby muz sam od seba zariadoval veci v byte 😎

ohladne pitia...... tak vodu neviem kolko ale popija cely den ale asi nie viac ako 60 ml..... a mliecko pije 3x po 90 ml a 1x 120 ml........
a plus voda vo vani 😀

slamku este nemame, ako si to pisala, tak som mu chcela kupit v tesco taky poharik, ale mal ho v rukach a hned dokusal slamku tak asi este nieje pripraveny

numka - silvinke prajeme, nech je len zdravucka

melipa
23. feb 2010

weji 😀 ...prepac, asi som nejaka prispata, jasne ze se boli teraz na tom muzikale 😉
ohladne toho Heliosu, urcite tam treba ist, a som zvedava co vam anvrhnu - lebo vacsinou sa to riesi Duphastonom a Clostilbegytom - co mi u vas pride uz zbytocne, lebo ovulujes ukazkovo a okrem toho je tam pri Clostile riziko tych dvojiciek...tak som zvedava co vam navrhnu...hlavne nech vam to uz pomoze
a tu prerabku nezavidim, cely byt hore nohami...ale aspon to na velku noc budete mat krasne, ciste a vonave 😉

weja
autor
23. feb 2010

Smejko, veď som rada, keby to bolo na mne, tak to odkladáááám tak dlho, ako to len ide... 😅 ja prestavby nemám rada - všetko je špinavé, všade kopa prachu.... 😝
inak ty budeš za chvíľu začínať už 3.mesiac 😵 😵 😵 super, za chvíľu budeme čakať správy z pôrodnice... 😉

weja
autor
23. feb 2010

Mel, v pohodeee... 😀 😉
som zvedavá aj ja.... ale ako sme sa s MM o tom včera rozprávali, už sa nebránime ani nejakej asistovanej reprodukcii... 😒 to by bolo asi najjednoduchšie (a možno aj najrýchlejšie) riešenie, ale uvidíme, čo povie dr...

matullienka
23. feb 2010

mel: no ja by som brala aj tie dvojčatká aspoň si to človek odbije pri jednej bolesti a rovno dve je síce pravda že si to možno tak nevychutná ale nevadilo by mi to.
weji: tak to je super že manžela to napadne samého ten môj už druhý týždeň vymieňa žiarovku v kúpeľni no vyzerá to tak že si ju budem musieť nakoniec vymeniť aj tak sama. 😒 Ale tak zas ani ja nemám rada prestavby keď si na to spomeniem tak som rada že to je za nami 😉

num7976
23. feb 2010

ahojte
no tak to vam piju uplne super,ukazkove deticky!no ja nasu musim nutit ja uz som skusala aj dzusy zriedene,ale jej to ja neviem ci ona nepotrebuje pit alebo co,ale no nevypije ani sladke,tak robim dva krat dva deci caju doobedu ma v jednej flaske a v druhej vodu a poobede druhu salku,no ale tak chodim za nou ci neni smadna tak si trosku glgne,ona dokonca ani ked ma horucky nehcce pit,to vtedy uz chytam paniku,aby som do nej daco dostala,ale tak my sa babreme aj s obedom,pecivo na ranajky zje v pohode aj jogurty ale dostat do nej varene jedlo to je katastrofa neviem ci tak zle varim alebo co,ale jej to jednoducho akosi nechuti 😅

joooj a prerabky?tak ja by som sa do nich pustila s takou radostou,no len keby MM mal taku chut tak by som nebola proti,on ked ma nieco urobit,tak to je asi ako u matu kym si sama neurobim alebo poriadne nedupnem,tak nemam,keby bolo na nom,tak tu je vsetko po starom ale sa teraz tesim,lebo kde mame spalen urobime malej detsku takze ratam tak koncom jari alebo v lete-podla toho ako bude spinkavat v noci lebo potom spravime z dalsej izby dve a tam budem mat spalen,no a tam uz postielka ani nahodou nevojde,tak preto to odkladam,aby som v noci nebehala hore dole,takze uz ked bude ako tak spinkat,tak bude aj spalen nova aj detska a neskjutocne sa na to tesim,uz teraz mam presnu predstavu aka bude spalen a detsku,no tu este nemam domyslenu ale tesim sa hlavne na doplnky,aj tak tam zatial nabytok nebude,ale tak drobnosti si neodpustim 🙂
smejko tak to potom aj tak dobre pije mliecka my uz ani mliecka moc nepijeme do kelu a to pijeme stale to iste ako som prestala kojit,neviem co tak spekuluje!
matu pani ja by som si na dvojicky netrufla ani nahodou i ked je to odbite,ale no neviem si to predstavit..
weji no tak na tej asistovanej to mozno fakt vyjdu dvojicky 🙂drzim palce,nech sa to uz podari!!
miri to budes mat ako pri malom,tiez ste mali ist a nakoniec si zistila,ze si tehotna takze sat o iste zopakuje 😉

melipa
23. feb 2010

matu - ja nic proti dvojickam, ja som to myslela s ohladom na wejkinu telesnu konstrukciu...to by asi tazko zvladala taka drobulienka 😀
MM je taky stred - on vie spravit vsetko, ale sa mu nechce...jeho povinnosti su vynasat smeti /ked je toho strasne vela a nie je doma tak maximalne to zbalim a postavim pred dvere, aby o to zakopol ked pride domov a rovno sa s tym otocil k smetiakom 😀 /, potom musi sa starat o auto, a o technicku udrzbu domacnosti...bez diskusie 😀 ...a este starat sa o sportove vyzite nasej dcery, ale to robi rad 🙂

weja
autor
23. feb 2010

Melipa, môj MM je taký istý, niekedy keď má chuť, tak vie zmajstrovať alebo opraviť také veci, čo len oči otváram... 😕 ale ako som písala, to "musí mať chuť".... keď chuť nie je, tak nepreloží ani krížom slamu... 😅 potom ho musím do toho tlačiť, pripomínať mu to, to sa vzápätí naštve a oduje, lebo "neznáša, keď ho do niečoho nútim a stále mu to pripomínam ako malému decku" - pritom keby som to nerobila, tak by to tak ostalo ešte 2 týždne.... 😝
ale inak sa nesťažujem, nákupy vybaví bez reptania, tak 2 razy do mesiaca aj povysáva... len nesmie mať pocit, že ho do toho tlačím... 😀

melipa
23. feb 2010

no weji presne, aj MM neznasa natlak, oni ti chlapi musia mat pocit ze to je ich napad a ich iniciativa a potom ocakavaju niekolkodnove dakovacky a ovacie 😀 ...uz som na to dosla, ze chlap nesmie byt hladny ked sa s nim chcem bavit a nieco riesit a vsunut mu myslienku tak, ze ma pocit ze to je vlastne jeho myslienka 😀 ...vtedy je to naj-naj a su na seba hrdi ako im to pali 😀 😀 😀
ty kokso, keby nas teraz citali, boli by neskutocne urazeni 😅 😀