Partner si (ne)myslí, že máme počkať II. Pridajte sa

weja
10. okt 2008

Takze nasa (staro)nova tema je tu, mozme pokracovat... 🙂

blovitc, smejko, num, miriamka, tatianka, poleva... (dufam, ze som nikoho nevynechala)... a samozrejme aj ostatne snazilky, tehulky a maminy... tesim sa na vase prispevky... 🙂

blovitc120
5. jan 2009

Hm, len keby si vedela, ako sa teraz vyslovene snažím byť kľudná, aj keď začne revať, tak ju utíšiť kľudom, ale na ňu nič neplatí. A naozaj si nemyslím, že ju niečo bolí alebo jej niečo konkrétne je, ona sa proste začne hecovať a kým sa nevyvreští, tak nebude mať pokoja. Zobudí sa teraz isto s úsmevom od ucha po ucho a bude sať ako divá. Ja som skúšala, že jej dávam jesť po 3 hodinách ešte skôr, ako začne revať, aby sa nehecovala, ale ona asi nechce. Naposledy jedla o pol 7 ráno a o pol 11 urobila tú scénu, čo je po 4 hodinách. Doteraz nejedla a spí. Tak mi povedzte, keby bola hladná, či by sa nezobudila. Ja by som nevydržala 7 hodín bez jedla, nie také malé decko. Žeby bolo to mlieko také tučné??

miriamka
5. jan 2009

No ja som do pol roka kojila kazde 2 hodiny,aj v noci...takze je divne ze mala tak dlho vydrzi bez mliecka,ale zase aj my mame dni ked papame vela a inokedy ani jest nemusime.

blovitc120
5. jan 2009

Presne ako som povedala, zobudila sa s úsmevom od ucha k uchu a aj mlieko jej zrazu bolo dobré... Tak ja tomu nerozumiem a podľa mňa ani žiadny lekár tomu nemôže rozumieť. Ona asi potrebuje 3x do týždňa škrečať ako bláznivá

miriamka
5. jan 2009

Blov...no aspon vies ze ju mas 🙂

blovitc120
5. jan 2009

To teda viem, že ju mám miriamka. Dnes sa zase predviedla, zopakovala jačák teraz večer o 6, keď nás prišiel pozrieť ten sused doktor, čo mi vybavil v nemocnici to pekné oddelenie aj so ženou. Revala ako besná zase. A potom od štvrť na 8 ako baránok, usmiata. Jediné, čo ju ospravedlňuje, je že večer potom zaspala sama a keď sa po klasických 30 minútach prebrala, zaspala znova sama, ani som do izby nešla. Žeby som ju to naučila za 1 týždeň 😲? Ale zase šla spať hladná, jesť nechcela. Asi má dnes diétu.

num7976
6. jan 2009

ahojte bambulky!konecne sa hlasim,nejako som cez sviatky nemala na vas cas,jednak same navstevy,net doma nemam a ked som tu dosla,tak sme takpovediac sviatkovali!
my sme chory,mala berie antibiotika,ma chytene priedusky,najskor chytila sopliky,potom do toho tie priedusky n o a od dnes pre zmenu aj hnacky,takze to neni bohvieco..kurnik stve ma to,lebo taka je mala a uz berie prve antibiotika!dufam,ze sa nepridaju uska ako lukymu!
smejko to ste museli mat riadnes tresy,chudacik taaky drobucky a uz ho museli operovat,je to hrozne,ked nam tie deturence ochoreju!,clovek by to vzal tisickrat radsej na seba,len aby boli deticky zdrave!sviatkovali sme pekne,svagor bol u svokry,takze aspon na par dni som mala klud!malej davam kazdy vecer nutrilon tak vypije po troske,i ked sa babre,ale daco do nej natisnem!tiez mame teraz take zvclastne obdobie s kojenim,lebo tiez chyta zachvaty placu,ale vcera som odskusala ju kojit poleziacky,tak som prisla na to,ze preto nechce pravu,lebo sa na lavu stranu nechce otocit,tak som si lahla k nej a pekne sa napapala aj z pravej-inak normalne ju mam mensiu ako lavu kurniK!a vlasy?to mam takisto ako ty blo tiez su plny byt a len vysavame,je to hnus,lebo najskor musim obrat postel a az potom tam mozem malu polozit,lebo kolkokrat jej najdem moj vlasisko v ruckach!no a neviem ci jej tiez nejdu zubky,lebo az zuri,ked jej dam cumel zacne ho hryzt a mozno aj preto ma tie hnacky,ktovie...boli sme v poradni,tak ma 66 cm a 6670 g ockovat ju neockovali az o dva tyzdne koli tej chorobe..
prajem vam vsetko dobre v novom roku,nech sa kazdemu splni to po com tuzi,drzkajte sa mi,poobede este dojdem,tak pa pa ozaj blov nasa tiez niekedy nechce papat ale nasa preto vacsnou doobedu,lebo v noci ked vstava castejsie,tak sa preje a potom cele doobedie len grga co jej to nechce stravit!pa pa

smejko1
6. jan 2009

ahojte,

numka, takze svaga ste sa do noveho roku nezbavili.....sakra. Je mi luto malej. Snad sa rychlo vyliecikuje. Ked tak citam strasne vela babatiek je chorych....... uplne s trasiem aby moj syncek ostal zdravy

baby ja sa tak bojim, ze nasi uz v piatok odidu... maly je uplne kludny u mojej maminky. Dnes isli aj s ocinom na vylet do mesta a ja som maleho dokazala uspat az po 2 hodinach...... co ja budem robit ked odidu..... jezisi......

nasi zastavaju nazor, ze ak je babo OK tak ma do 3 mesiacov papat a spinkat... no a ked su s nim tak to funguje... ale ja sa o neho sama staram v noci a tam to nefunguje 😠
aj ho okupem a potom by mal buvat aspon 3 hodky, ale nie za hodinu je hore a kukuckuje... keby aspon len tak lezkal a sam zaspal....... u nasich to dokaze......
zacinam sa depkovat aka som neschopacka......

s mliekom sa nam dari..... mamina ma napchava 5x denne, aby som mala syte mlieko a vcera som od operacie mala 1x uplne plne prsia....... jupiiiii, ale dnes zas len tak normal...... aj to ma stresuje....... ved ked mamina odide, ja sa nestihnem tolko najest.... a predtavte si, v lekarni tu nemaju homeopatka na poporu kojenia.....

blov - posli navstevy do kelu....... ved tebe len skodia a aj malickej...nestoja zato

no uz je zas hore princ..... papa

num7976
6. jan 2009

ahoj smejko ved prave nezbavili a najhorsie,ze prveho bol u nas a ako sa vravi-ze ako na novy rok,tak po cely rok!no dufam,ze v tomto pripade to nefunguje,lebo si to hodim!!!!
s tym kojenim sa neboj,ked si nebudes vsimat,ci mas alebo nemas mliecka tym lepsie,nebudes sa tym stresovat a tym bude viac mliecka,jedlo si nejako uz nachystas,alebo pomoze muzik,navar si aj na dva dni a hlavne vela tekutin a malo by sa udrzat,neboj nic a keby aj nie,svet sa preto nezruti ved kolki nekojili uz po par tyzdnoch a babatka su zdrave!to ze nevies drobceka uspat to nie si sama,je nas tu vyse,ved vidis,takze neschopackjy sme v podstate vsetky ehm,ale tak co nase maminky to uz maju odskusane a my sa len ucime,takze co pri druhom uz budeme hadam vediet,vsetky finty a budu spinkat ako najlepsie babenka na svete!
pa pa prajem dobru nocku a ozaj pozerala som fotocky,mate ich vsetky peknucke,ja uz musim tiez nejake pridat!pa pa

weja
autor
6. jan 2009

ahojte po dlhsom case 🙂
no vidim, ze ziadne zmeny: Blovitc, malinka je stale taky maly urevancek... 😒 fakt neviem, co je to za zazracne dieta, ked nepotrebuje ani spat a uz ani jest poriadne... 😕 😒

Smejko - neboj sa, pre svojho malinkeho si najlepsia mamina na svete, nase mamy maju viac skusenosti, to je cele... ale neopovaz sa kvoli tomu stresovat 😠 😠 neprospeje to ani tebe ani malemu... a mliecko bude ok, ked budes ty ok 😉 tak drzim palce, ale kazdopadne - ziadne depky!!! vsetky ste starostlive a milujuce maminy a to je pre vase dietky to hlavne... 😉

Num, Silvinke prajem skore uzdravenie... ale je urcite lepsie, ked jej atb. pomozu, ako keby sa s chorobou trapila sama...
a svagrovi uz konecne zoberte kluce a dovidenia!!! 😠

pekny zbytok tyzdna zelam 🙂

miriamka
6. jan 2009

Ahojte,
dnes sme sa boli 1x sankovat,maly vydrzal v sankach pekne sediet 2 hodiny a pozeral,a potom na ceste naspat od unavy zaspinkal 😵 Kuk foto 😉
Num...Silvinka nech sa skoro uzdravi!!!!
Blov...uz nech idete dokymu a hadam povedia preco Ta miska stale tak trapi
Smejko...si naj mamina,len klud,hlavu hore a pojde to!!!!

blovitc120
6. jan 2009

Miriamka, malý je ako z reklamy.
Weji, vďaka za pekné slová, keď budeš mať koncom tohto roka ty malé bábätko, budeme ťa my takto ako ostrieľané kozáčky podporovať 🙂.
Num, kde Silvinka chytila tú chorobu chudinka malá? Švagra radšej nekomentujem, ja by som vymenila zámok na dverách.
Smejko, si super mamina, z toho si nič nerob, mne Miška nespí cez deň skoro vôbec, keď bola ako váš malý, spala tak 5x10 minút a napr. dnes spala 30, 30 a 20 minút a to bola hore od pol 6 ráno, potom som ju na prse uspala do 7, ale aj tak bola každých 20 minút hore ☹. Takže za celý deň spala menej ako 1,5 hod. Teraz spí od 19:50, ale rátam, že najneskôr 20:30 sa zobudí a bude vymýšľať a ráno už od pol 7 budeme fungovať. Ja by som dokázala spať viac. Čo už s ňou... Neviem, či mám veriť teórii, že do 3 mesiacov majú deti len spať a jesť, ja mám potom asi netopiera 😝. Ja som aj rada, že mi ju nikto tak často nechodí uspávať, aspoň si nemyslím, že som taká neschopná. A v kočíku reve mne najmenej 🙂.
Inak miriamka, neviem, či mi doktori niečo pomôžu, ja už mám pocit, že Miška len vymýšľa s tým revom. Napr. dnes zase ryčala skoro hodinu, neutíšiteľne, tak som vytiahla fotoaparát, že natočím ten strašný škrek a dám video na youtube a ako ho zbadala, stíchla a začala sa mi doňho smiať a zrazu bola ako anjel, ani nemukla, usmiata, veselá, dokonca bola ochotná vyše hodiny ležať a nechcela sa ani nosiť. Tak to neviem naozaj, čo si mám o tom myslieť 😲.

blovitc120
6. jan 2009

No presne ako som povedala, ledva som odoslala príspevok, už bola hore 😝. Mňa fakt z nej porazí.

miriamka
7. jan 2009

Dobre ranko,
Blov...my cez den tiez skoro nespime,dokopy tak max 1,5 hodiny,tiez by sa juz len hral a vymyslal...ale nevadi,najma ze v noci je to uz lepsie.

blovitc120
7. jan 2009

Ale Jakubko je o 4 mesiace starší a my nespíme od narodenia a hrať sa nechce. Ako už bola lepšia, posledný týždeň je to úplná KATASTROFA.

miriamka
7. jan 2009

Blov...to ano,ale my sme od zaciatku tiez nespali...mal obdobie ked na obed spaval aj 3 hodiny,to bolo v lete ked sa mu zadok natriasal v kociku,inac nehrozi taky dlhy spanok 😉
U vas to bude asi tymi ludmi,ze ju uplne rozhodili opat 😠

blovitc120
7. jan 2009

Ja mám tiež ten pocit miriamka, strašne veľa ľudí videla za tie 2 týždne. Z toho polovica ju chytala a nosila a keď som im povedala, že to nemá rada a bude zlá, pozerali na mňa ako na mimozemšťana. Ona fakt nemá rada také to ťuťu kukuk a podobne, ani keď na ňu cudzí ľudia hovoria, to nemá rada ani odomňa mnohokrát. Sme povedali s drahým, že minimálne mesiac u nás nikoho nechceme ani vidieť aj kvôli tomu, že on má skúškové obdobie a tie návštevy znamenali, že sa neučil.

miriamka
7. jan 2009

Blov...no ti ludia sa cudovali lebo asi nemaju vlastne deti - miminka teraz.Ved kazde je ine,jedno ma rado ludi,ine nie a trva mu to kym sa spriateli,neviem naco malicku do toho nutit.
Dobre robite ak ju teraz nechate pekne len s vami,nech sa troska spamata,ukludni a potom mozete opat pomaly skusat najskor babky,dedkov....

blovitc120
7. jan 2009

Vďaka za podporu miriamka. Mne keď niekto povie, aby som dieťa nechytala alebo nehovorila naň, tak to nerobím. Ale ja som z toho mala taký pocit, ako keby mi (alebo sebe?) chceli dokázať opak, že hovorím hlúposti. Aj na kočíku máme na streche také okienko, ktoré sa môže nechať neprekryté a tým pádom vidí von "oblohu". Ale som zistila, že ju to ruší a nespí už vôbec. Tak minulé, keď mi ju mamina zobrala von, hovorím jej, aby to neotvárala a že najlepšie spí popri hlavnej ceste, kde je ruch. Dívala som sa z balkóna, samozrejme okienko jej otvorila, aby "videla von" a išli sa prejsť takou cestou popri lese. A potom mi oznámi, že nespala, ale plakala. No čo iné by čakala? Pripadá mi to fakt, ako keby si chcela dokázať, že ja nemám pravdu o Miške.

miriamka
7. jan 2009

Blov...tak to je potom zle ked ani mamina nerobi co jej povies.Ved Ty poznas Misku najlepsie,tak preco Ta nepocuvaju?Moja maminka vzdy pocuvne co jej poviem,co ma maly rad alebo nema...preto som sa o maleho nebala ked bola s nim na Silvestra mamina a my na zabave.

blovitc120
7. jan 2009

To máš super. Ja sa stavím, že by mi k nej asi nešla, alebo keby áno, tak ju má celú noc na rukách, keby večer začala vymýšľať a ja by som si to mohla potom už hodiť. Preto ju radšej s ňou nenechávam, minule 2 dni pred Vianocami mi ju 2 hodiny nosila aj napriek zákazu a my sme šli do obchodov a doteraz sa chce len nosiť, čo som ju ja odučila s veľkým trápením za 2 týždne. Tak som si povedala, že nech ide s kočíkom a ani to, tak ja už neviem, ďakujem za takú pomoc ☹..

miriamka
7. jan 2009

No ale fakt je to zle,ked ani mamina nerespektuje tvoju vychovu a to co jej povies.Ved takto ju Miska tak skoro nebude poznat,ked jej bude aj pri nej zle a bude plakat 😒

blovitc120
7. jan 2009

no, ona mi povedala, že vychovala 2 deti a jedno vnúča a nikdy nikomu nemusela hovoriť, čo má s deťmi robiť, keď ich niekomu dala. No ale Miška je iná, čo mám urobiť, zblázniť sa?

miriamka
7. jan 2009

No ale ved kazde dieta je ine,to je tak tazke pochopit?A Ty si s Miskou nonstop takze najlepsie vies co ma a nema rada...

lucinka1104
7. jan 2009

jaby som asi malého ennechala u maminy tiež si robí po svojom 😒
mne LUkynko ceyý deň spinká pekne buď 3 x po krat po hodine alebo 2 x po dvehodiny tak si aj oddýchnem cey deň zato večer chodí neskoro a do rána je teraz kôli zubkom vkuse hore aj tutonoc sme boli hore od 3,00 a aj do vtedy bol hore 6 x 😖 ☹ no dr povedala, že to vidí ešťe tak na 2 mesiace kým sa predrú on ich má až po vrch ďasienka, ale nepuchne mu to dohora akoby malo 😔 no aspoňs uškami je už lepšie a aj výsyp zmizol idem si polenošiť do vane iank na koľko chodíte teraz vonku? My sme dlho enboli keĎže bol chorý a včera som vydržaal len 30 minút dnes si berem termosku 😕

blo ja som si etray objednala taký super nosič je to niečo medzi ergo nosičom a babyšatkou a stojí toeln 500,-Sk šije to tu jedna holka dá sa to nosiť v predu aj na chrbtetaké niečo by si nechcela? Inak máš môj obdiv si skvelá amtka a tyanjlepšie vieš, čo je pre tvojud céru najlepšie tak sa tým aj riaď, nikdy nie je tak zle aby nemohlo byť aj horšie, čo môžš urobiť dnes môžeš aj zajtra takže všetok voľný čas čo ti miška dopraje venuj len sebe aby si si aspoň čo to odpočinula

miriamka
7. jan 2009

Ahoj Luci,
no my sme boli vcera s malym na sankach 3 hodiny vonku,pekne ho vystipalo a potom super spinkal v noci. 😉
Inac stale nemame ani jeden zub,hadam niekedy aj vyjdu,ale nervozny teraz nie je takze mi nechybaju

lucinka1104
7. jan 2009

ten náš je ako čertidlo na nevydržanie nervavý, kdeže by mi on vydržal 3 hod na s ánkach , keĎ mi môžme isť von akurát tak , keď spinká......no ako natruc sa teraz zobudil po 20 min somletela z vane ku nemu už zase nerváči

miriamka
7. jan 2009

Luci,nas bol tiez taky...ale odkedy v kociku sedi,tak je spokojny a dlho vydrzi len tak pozerat po stromoch a potom od unavy zaspi.
A ako spite v noci?My posledny tyzden dobre,max 2x za noc hore. 😉

lucinka1104
7. jan 2009

hrozne yle do rána je hore tak 6-8 x

miriamka
7. jan 2009

No u nas to je vacsinou tiez tak...ale teda hovorim,on Noveho roka je to lepsie,hore tak 1-2 krat...a to zaspi o 19tej a prvy krat zamrnci okolo 3-4tej rano 😵

lucinka1104
7. jan 2009

Lukynko ako bol choručký chodieva tiež skôr no aj tak je to po 21,30 a no a potom do rána tak ako spom píésala tých 6-8 x