Patchwork. Je to zložité?

pacna
30. aug 2007

ahojte kocky chcela by som zacat s patchworkom ale nemam odvahu. je to zlozite?nasla som si aj par stranok na webe.robite to niekto? 😀

zuzana76
2. jún 2011

@k8y krasne hniezdo a obliecka, fakt nadherne, mne sa patchwork velmi paci, ale nemam stroj, inak by som sa ho ucila

k8y
2. jún 2011

@zuzana76 dakujem! Patchwork sa sije aj rucne.. ale ja osobne by som si na to netrufla. Strasne dlho to trva. Ja potrebujem iba projekty, ktore su rychlo dokoncene 🙂

zuzana76
2. jún 2011

@k8y no ved ja viem,ze vsetko sa da sit aj rucne, ale kto by to robil pri 2 detoch 😀

k8y
2. jún 2011

@zuzana76 ved to. Ja by som sa do toho nepustila ani keby som este ziadne dieta nemala.. na to nemam dost trpezlivosti 🙂

olivova
3. jún 2011

@k8y - my riesime patchwork aj v teme site hracky a ine tvorenia - aspon ja tie temy uz nerozdelujem a rozoberame aj deky a tak - dokonca sa tam pritrafila najnovsie aj torta 😀

....hniezdo uuuuuuuuuzas 😵 😵

k8y
3. jún 2011

@olivova dakujem velmi pekne! tesim sa, ze sa paci. Aj ked ja na nom vidim kopec nedostatkov.. a pokladam ho za uplne jednoduche. No ale stale si pripominam, ze som len zaciatocnicka a nemozem hned robit super komplikovane veci 🙂

trinka
26. máj 2012

@k8y krásna stránka 😵 😵 😵 ja by som chcela teraz začať s patchworkom...

kajkape
8. apr 2013

ahojte, chcela by som zacat s patchworkom ale neviem ako na to. Problem je, ze mam sijaci stroj asi tak mesiac 😀 😀 😀 . Latky uz mam, kupila som si aj vliselin jednostranny nazehlovaci (vycitala som, ze je dobry na tieto veci) a teraz co. Len mi prosim niekto poradte princip-ak by som sla len so zakladnymi stvorcekmi. Vystrihnem stvorec a teraz co? napr. na rozmer 11x11 budem strihat 11,70 x 11,70 a kedy prilepujem ten vliselin, kam? najdite sa nejaka dobra dusa a trosku ma zasvatte. Dakujeeeeeem 🙂 🙂 🙂

marges
27. máj 2013

ahojte... chcela by som sa popýtať na tú rezaciu podložku, ktorá to máte. Našla som totiž doma taký dobrý kus tuhej gumy, cez celý stôl, tak som zainvestovala do koliečka rezacieho. Myslela som že to bude rezať ako laser 🙂 a že narežem na márne kúsky všetky odložené menčestráky všetkých hnedých odtieňov, čo už som z nich vyrástla. ale na manchester treba fakt dosť pritlačiť, aby to prerezalo. Tak som aj tú gumu prerezala 😒 teda aspoň som si pod to dala doštičku, nech prípadne nerozrežem aj obrus. Na samej doštičke to krája pekne, ale to by sa asi rýchlo zatupilo.

Takže, ktorá máte tú špeciálnu podložku - dajú sa na tom rezať aj hrubšie látky ? keď dobre pritlačíte, neprereže sa to? alebo tam ostávajú nejaké ryhy, či nič také ?
Ak to funguje, nemáte niekto nejakú nadbytočnú, by som kúpila za nejakú milosrdnú cenu...

marges
27. máj 2013

@kajkape ahoj..už si niečo skúšala s tým patchworkom ?

kajkape
27. máj 2013

@marges ahoj, mam za sebou jednu deku a to je vsetko, bez pomocok /okrem stroja/, ale uz som sa "dovybavila" a snad sa pustim do niecoho dalsieho 🙂

marges
27. máj 2013

@kajkape a dovybavila si sa aj tou podložkou na rezanie ? zaujíma ma či treba s tým kolečkom rezať nejak opatrne, či ju neprerežeš ak poriadne na to kolečko pritlačíš...

kajkape
28. máj 2013

@marges este nemam rozbalne anei podlozku ani rezacie kolecko 😖. Ked sa lk tomu dostanem, budem informovat.

marges
3. jún 2013

patchworkerky, kde ste ? Mám tu reklamu na 40 ročnú Veritasku 🙂

fatima30
19. jún 2013

@marges
jejha aj ja mam takuistuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuu

viki107
28. aug 2014

ahojte baby chcela by som sa spýtať uŽ som pozerala aj všeliake videa ale nechapem ci sa tam dnu dáva nieco ako na vypln alebo nie lebo ked pozeram foto vyzera ako keby to bolo niečim ta dečka plnena nejakym molitanom alebo niečim podobným či sa tam spoja len dve látky spolu lebo by som chcela nieto také teplejšie 😉