Paypal. Ako sa tam dá vytvoriť účet?

janina77
23. okt 2008

Mate niekto skusenosti s platenim cez paypal? Co k tomu treba? Ako sa da taky ucet vytvorit? Kolko to stoji?
Dakujem za vase odpovede.

bambusko
23. okt 2008

janina, treba sa zaregistrovat, potrebujes k tomu kartu visa, mastercard alebo americanexpres. overuje sa tvoja mailova adresa, ktoru zadas pri registracii. platba sa realizuje priamo zo stranky, kde nakupujes alebo posles peniaze prihlasenim sa do sluzby priamo na mail prijemcu. vedenie osobneho uctu a posielanie platieb je zadarmo. ak posle niekto peniaze tebe, ostavaju na paypal ucte, teda nimi mozes platit pri dalsej transakcii. limity na platby su najprv 100€ rocne, po overeni karty sa limit zvysuje na 500€ denne. vsetko je na

https://www.paypal.com/

bibula
23. okt 2008

no karta maestro nema ten kod-posledne 4 cisla,co pytaju.....pouzi visu-to su take 4 strieborne ciselka trosku oddelene od ostatnych. 😉

janina77
autor
23. okt 2008

to znamena, ze ked si zalozim ucet, nemusim nejakym sposobom verifikovat kartu?

bibula
23. okt 2008

nie

bubba
23. okt 2008

a je tam nejaky poplatok zato?

bambusko
23. okt 2008

janina, prvykrat nie, preto je tam asi ten limit. chce to len zadat cisla z karty a osobne udaje. mne kartu overovalo az ked som platila 3.krat a celkova suma by uz presiahla 100€

bambusko
23. okt 2008

pri veridfikacii karty ti stiahne poplatok 1,50€ a odpise to z uctu, pricom v popise platby je 4-miestny kod, ktory treba zadat na paypal stranke. ten poplatok ti potom vrati pri nasledujucej platbe

bubba
23. okt 2008

a robi to kada banka?treba mat len visu?netreba nic nahlasovat banke?takze ja ked si daco kupim tak ccez paypal poslem na email peniaze?
ten dotycny co ich prijme ich obdrzi len do virtualneho paypal konta?to sa ako potom vybera???

janina77
autor
23. okt 2008

no, zalozila som si teda ten ucet, aj uskutocnila prvu platbu. Zatial mi neprisiel vypis z uctu z banky, tak neviem ci to preslo.
Neviet eako dlho to trva?

bambusko
23. okt 2008

treba mat embosovanu kartu

http://www.sbaonline.sk/sk/projekty/financne-vz...

konto paypal som zatial nevyberala, lebo som zase platila, cize mi z uctu stiahlo menej. da sa to, ale je to spoplatnene, detaily som nestudovala

bambusko
23. okt 2008

janina, vypis o transakcii by si mala mat na paypal konte, tiez pride potvrdenie mailom. z banky ti to stiahne tak za 2 dni

bubba
23. okt 2008

to je aka embosovana karta?sa mi ten link neda otvorit

janina77
autor
23. okt 2008

na prvy pohlad je embosovana karta taka, co ma cislo nie len farebne, ale aj vystupene, plasticke, trci nad povrch karty. A tak isto meno drzitela.

bubba
23. okt 2008

a ked neni embosovana sa neda zaregistrovat alebo co?

bambusko
23. okt 2008

bubba, neda

bubba
23. okt 2008

aha tam moja karta je potom embosovana lebo ja som zaregistrovana len som nechapala co to s tou kartou 😀

bubba
23. okt 2008

da sa cez paypal platit aj z ebay?

bambusko
23. okt 2008

da, ale nie vzdy, musis si pozriet pri danej polozke moznosti platby, byva tam take modre P

bubba
23. okt 2008

aha dik 😀

luciar79
24. okt 2008

ja platím neembosovanou. akorát ten 4miestny kód som získavala zložito. lebo na internet.výpise vidieť nebol.tak som zašla do banya a tam mi to povedali, v ich systéme to vidieť je.mám to zriadené asi 3 mes.

emjee
3. nov 2008

adrolka • 2d • Dnes o 19:52
Ahojte, neviete mi proaím vás niekto poradiť? zriadila som s icez internet minulý týždeň paypal. Ostáva mi už iba potvrdiť kartu -teda do kolónky zapísať to štvor-miestne číslo, ktoré by mi malo prísť na výpis v banke, že? ale ako čumím na výpis tak čumím, no nič nevidím. Ja mám internet banking, teda s ito môžem pozrieť tam, ale od minuléh týždňa ešte stále nič. Je tam síce strhnutá sumičky EU 1.50 v korunách, ale žiadne štvormiestne číslo okolo toho nie je. Už som zúfalá, to musím byť poriadny dežo . viete mi poradiť čo robím zle? ďakujem

bambusko • 3d • Dnes o 19:56
adrolka, je to v popise platby, PAYPAL XXXX

johanina
30. nov 2008

Keď už je to tu o Paypal - vie niekto ako riešiť problém s predajcom, resp. s Paypalom? Zaplatila som cez Paypal za tovar (v auguste), predajca sa stále vyhovára, že nemá potvrdenú adresu cez Paypal a že hneď ako to urobím, tovar pošle. Už som riadne rozladená. Otvorila som sťažnosť na stránkach Paypal, ale oni to poslali do uzavretých "cases" a predajca mi opäť napísal to isté!!! Chcela som využiť "Help", lenže tam je to krok po kroku preddefinované - otázky aj odpovede, a tak sa vôbec neviem prepracovať k osobnému (mailovému) kontaktu, aby som sa aspoň opýtala, ako mám ja - zo Slovenska - potvrdiť adresu. Ináč je to len výhovorka predajcu, lebo medzitým mi prišlo bez problémov asi 10 balíčkov platených cez Paypal.

bambusko
30. nov 2008

johanina, ani ja nemam potvrdenu adresu a nemala som doteraz problem, vsetko co som kupila, mi prislo. a tiez neviem akym sposobom ju potvrdit 😕 uz som tam preklikavala a stale nic 😕

angelik
4. máj 2009

ja som z toho jelen 😝

Link and confirm your debit or credit card

Check your card statement and find the 4-digit PayPal code for the charge you authorized. Enter the code below.

aky tam mam dat PayPal code?
mam debetnu embosovanu kartu

konfirmaciou mailu som presla a teraz toto...

pls, pomozte, ked viete
dik

nanyka
4. máj 2009

angelik, máš tam zadať 4-číselný paypal kód z výpisu z účtu..je uvedený pri platbe paypalom 😉

angelik
4. máj 2009

takze mam cakat, kym mi strhnu tych 1.5Eur, a potom dalej...

bihan
4. máj 2009

a ja nemám potvrdený účet, žiadny kód som nezadávala a funguje mi to aj tak... len mám obmedzený limit.. asi na 1500€ 😝

angelik
4. máj 2009

tak mne nedali na vyber a pri prvej platbe ma takto sikanuju 😝

bihan
4. máj 2009

Teda nie potvrdený účet, ale kartu nemám potvrdenú a to už roky, ako používam paypal. Teraz som pozerala zostatok a ešte mi ostáva "len" 967€ limit 😀

Angelik, a si si istá, že musíš? lebo oni mi to stále vypisujú v liste "povinností", ale nejako ma neserkajú.

angelik
4. máj 2009

tak uvidim, ked mi to stiahnu z uctu, tak je to ok
banky mali 3 dni veget, takze vsetko trva dlhsie

pockam a ked sa nic nepohne budem skumat dalej 😝 🙂

(nie som ktovieaky borec v anglictine, tak sa mi to nechce luskat do hlbky, radsej vyckam)

a dakujem vsetkym 🙂