Pečiete rady? Pridajte sa do diskusie

kote100
13. okt 2007

ahojte 🙂
je tu niekto kto rad pecie?

sisidl
16. okt 2007

ČUČORIEDKOVÝ KOLAČ S KOKOSOM. 1hrnček vody 2 hrnčeky kryštáloveho cukru 250 g. masla 4 vajcia 2 baličky vanilínoveho cukru 2 balíčky kzpriaceho prášku 2 hrnčeky polohrubej muky 3 lyžice kakaa 700 ml zaváraných čučoriedok(ja davam aj nezavarane) kokos na posypanie. MASLO ROZPUSTIME VO VODE (JA DAVAM heru),PRIDAME CUKOR,KAKAO A SPOLU VARIME 8-10 MIN.POTOM ODOBERIEME ZA HRNCEK UVARENEJ ZMESI A ZVYSOK NECHAME VUCHLADNUT.DO VYCHLADNUTEJ ZMESI PRIDAME VAJCIA,VANILINOVY CUKOR,KYPRIACI PRASOK,MUKU A VSETKO SPOLU DOBRE ZAMIESAME..PRIDAME CUCORIEDKY A ESTE PREMIESAME.CESTO VYLEJEME NA VYMASTENY A MUKOU POSYPANY PLECH A UPECIEME.ESTE TEPLY KOLAC POLEJEME ODLOZENOU ZMESOU A POSYPEME KOKOSOM. dobru chut. 🙂

antonia1
16. okt 2007

no baby 😉 priznam sa ze slinky mi tecu az po klavesnici 😉

adamko05
16. okt 2007

mnamky, ten čučoriedkový som tuším už raz skúšla, sisidl 🙂, ale z ríbezlami 😵 😵 !
Ja tiež RADA PECIEM, veľmi.... a aj veľmi rada to s manželom (syn zatiaľ iba tak, aby sa nepovedalo) papám 😀

adamko05
16. okt 2007

toto, čo vám napíšem, nie je zákusok, v sobotu som to robila z dvoch dávok, aj pre rodičov... je obdobie kopanie mrkvičky... tak do toho

mrkvové šátečky

25 dkg palmarinu
25 dkg nastrúhanej mrkvy
50 dkg polohrubej múky
1 prášok do pečiva

Všetko spolu spracujeme na table, rozvaľkáme (ja si to rozvaľkávam tak na dva, tri krát, na jeden sami to nevojde na tablu), nakrájame štvorčeké a plníme slivkoým lekvárom (najlepšie hustým, aby nevytiekol, ked sa odceria kraje náhodou) a kraje cesta zlepíme tak, že ich popritláčame dokokola vidličkou...

Skúste, je to mnamky a celkom rýchle a je toho aj dosť... (ešte mám od soboty, kto má chuť, nech príde ochutnať 😀 😀 😀 )

sisidl
16. okt 2007

adamko..sadam na bicykel aj z mojimi 3 detickami a letiiime...mnamky.. 😀 😀

peter26
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
sisidl
16. okt 2007

kocky,ked lubite tvaroh,maam recept na skvelu tvarohovu tortu.Bez muky.poznate?

adamko05
16. okt 2007

sisidl...
... v pohode... ja také "koláče starej mamy" mám veľmi rada, aj môj muž, zje zákusok, v pohode... ale koláčik, tvarohový, lekrávorý, orechový, alebo kasická olejová bábovka... to je jeho, odkrojím mu z polovice plechu a v práci sa potom z toho vytešuje pri kávičke 😀 😀

... možno ani nepoznám tvarhovú tortu bez muky, tak napíš, vo štvrtok mi prídu kolegyne, mám v pláne tvarhový kremeš, ale aj toto by som mohla skúsiť...

čakáám

sisidl
17. okt 2007

Ahoj adamko.Ja som od BA takze by mi to trvalo dost dlho na bicykli s tromi detmi.. 😀 TVAROHOVY KOLAC. 125G MASLO 5 ZLTOK 200G KRYSTALOVY CUKOR-rozmyxovat na penu. Pridavame 1 KG TVAROHU 1 PRASOK DO PECIVA 2 PL ZEMIAKOVEJ MUCKY.ZAMIESAME S VYSLAHANYMI BIELKAMI-ZLAHKA A PECIEME ASPON HODINU NA 170 SUPNOV.TORTOVU FORMU VYMASTIME A VYSYPEME MUKOU. podla chuti sa tam da pridat aj hrozienka,alebo zavarane mandarinky.Je to chutnucke.Aspon nam a nasim znamim to velmi chuti. 😉

olianko
17. okt 2007

ahojky 🙂
sisidl mozes mi poradit neajke grify ako to zvladnut? ja co som nasla na nete tak to bol recept na poschodovu tort.ty mas nejaky svoj?
..je lahsie potiahnut tortu marcipanom?
dakujem oli 😉

sisidl
17. okt 2007

Ahoj olianko. musi sa to robit z vlaznou cokoladou,nalejes si to na vrch torty,mne sa to vatsinou tak rozleje ze vrch uz nepotieram a ani sa ho nechytam ked to je pekne rozliate a ked tak potieram s velkym nozom jednym tahom a svagrina mi poradila ze ked uz mi nejdu urobit boku do hladka,tak to mam potriet stetcom ,tiez jednym tahom dookola a zostane na tych okoch taky vzor a potom uz zdobim.Ja najcastejsie natriem na tortu krem a na ten krem slahacku a dozdobim. 😉

olianko
17. okt 2007

sisidl ja som myslela taku cokoladovu hmotu co sa musi rozvalkat a potom sa tym potiahne torta.
s coko.polevou viem robit 😉

evina22
18. okt 2007

Aké torty sa Vám podarili naposledy?

sisidl
18. okt 2007

evina.ja som naposledy piekla dcere na 1 rok ananasovu.v albume ju mam ,je to ta zo srnkou.

kote100
autor
19. okt 2007

no ja som naposledy piekla tortu dnes podkovu 🙂 ja totiz peciem kazdy tyzden 😀

dadulik75
19. okt 2007

ahoj kote100 ty pekavas torty? a nie si nahodou z brezna ze by si upiekla aj mne?

antonia1
19. okt 2007

ahoj vie niekto na dobry kolacik?mam v mrazaku jahody a uz mam na ne chut 😅

zdenka3
19. okt 2007

Ahoj, aj ja rada peciem 🙂 vytvorila som si docasne albumcek aby som mohla ukazat ...

zdenka3
19. okt 2007

K tej cokolade - mam niekd erecept na vytvorenie hmoty zmiesanim cokolady a penovych cukrikov, ma ot konzistenciu marcipanu, takze by sa mala torta lahko potiahnut, najdem ho a dam ho sem

sisidl
19. okt 2007

Ahoj zdenka.To je krasne.Si cukrarka?Na tie autiska mas formy?A tu babiku si ako vytvorila,ak smiem vediet?Tu suknu si piekla v nejakej babovkovej forme,alebo akej?

leva
19. okt 2007

Ahoj Zdenka to je uplne nadherne 🙂

monikka22
19. okt 2007

ahojte nesuvisi to so sladkym ale nema niekto recept alebo neviete ako sa vytvori slana torta taka so syrom, salamou zeleninou....

erika153
19. okt 2007
olianko
19. okt 2007

ahojky 🙂
zdenka torty su ktaaaasne 😉
ta okruhla so srdieckami je potiahnuta marcipanom, cokoladovou hmotou alebo tou zmesu cokolady a penovych cukrikov co si spominala vyssie?
a ta babika?

olianko
19. okt 2007

monikka22 myslis taku smorgostortu? tam sa davaju aj vajicka, rybacia pomazanka, majoneza,salama, sunka a aj raky a pod. 😉

zdenka3
19. okt 2007

olianko, dakujem 🙂 no ta j epotiahnuta prave len hmotou z tych cukrikov, babika je potiahnuta K2ou.

zdenka3
19. okt 2007

Marshmallow hmota
450 g marshmallow
950 g mouckoveho cukru
2-5 lzic vody nebo citr. stavy
aroma
Marshmallow rozpustime v mikrovlnce (asi necelou 1minutu na plny vykon) s vodou. Promichame do uplneho rospusteni a zapracujeme cukr. Je mozne ze cukru bude treba mene. Hmota by mela byt krasne zpracovatelna, listecky ruzi by se nemely ohybat a hmota by rozhodne nemela lepit. Na podsypavani pouzit mouckovy cukr nebo skrob (kukuricny, bramborovy).
Uchovavat dobre zabalene v potravinarske folii a v sacku. Nemusi byt v lednici.
Pokud je hmota prilis tuha, strcit na par vterin do mikro (5-10).
Cokoladovy Marhsmallow fondant
k receptu vyse se prida cca 60g horke cerne cokolady. A asi hrst neslazeneho kakaa. Cokolada se prida v dobe kdy se tavi bonbony (rozsekana na kousky) a kakao se zapracovava v dobe kdy se pridava cukr.

sisidl
20. okt 2007

Ahojte.Idem piect Gastanovy rez.Uz ste to niektora piekla?

maca793
20. okt 2007

ahojte
rada pečiem a už teraz si pripravujem recepty na vianoce už teraz sa teším, ako budem vypekať.
našla som super recept na víkendový koláč, ale neviem ho naspamäť. keďže som víkendová mamina na nete, tak ho prinesiem na net nabudúci týždeň. bude vám určite chutiť. je to len piškótové cesto s ovocím a na to sa dá želatína zo zlatého klasu. mňan
mňa nikto neučil variť ani piecť, všetko som sa učila sama. najradšej pečiem z kníh, kde sú aj obrázky ku receptom. hlavne recepty zo života, to sú moje osvedčené knihy.
aj pri 3 deťoch stíham piecť.
najradšej mám ten zhon a stres pred vianocami, to je moje. 😵

sisidl
20. okt 2007

Ahoj maca.Sme na tom dost podobne 😀 .Aj ja mam tri deti,aj ja mam dvojicky aj rocnu dcerku..a taktiez si zbieram vsetky knihy recepty zo zivota.Ja som tiez taky samouk a robim to z velkou radostou.Je to take moje hobby. 🙂
ja mam v pocitaci par vybornych receptou na kolaciky aj s fotkami,ked chces posli mi mailovu adresu a poslem ti ich. 😉