Pečiete rady? Pridajte sa do diskusie

kote100
13. okt 2007

ahojte 🙂
je tu niekto kto rad pecie?

sisidl
24. okt 2007

😀 😀 😀 jasne..polohruba.. 😝 co su to tie ladove kocky?

pacna
25. okt 2007

Ladove kocky
4 vajcia,100g mletych orechov,300g prask.cukru,10 lyžic studenej vody,200g hrubej muky, 1prasok do peciva
Plnka:6dl mlieka,6 lyžic hrubej muky,240g masla,240g prask.cukru,100g mletych orechov
Postup:Zltky vymiesame s cukrom a vodou pridame sneh z bielkov, orechy a muku s prask.do peciva.Vylejeme na vymasteny a vysypany plech a upečieme.
Z mlieka a muky uvarime kasu.Maslo s cukrom vymiesame, pridame orechy a vyslahame. Natrieme na cesto a polejeme čok.polevou. Ozdobime šlahačkou alebo maslom vymiešanym s cukrom.

Ja ked som ho robila prvy krat tak som po vyliati na plech zistila ze to je recept na maly plech. ale tento je už upraveny. 🙂

terqa
25. okt 2007

ahojte aj ja sa trosku venujem peceniu... tu su moje nejake vytvory...
http://www.mojasvadba.sk/album/album.php?vAlbum...

mate nejake recepty na plnky do tort? ine ako klasicke?

terqa
25. okt 2007

a nejaky dobry recept na puncove rezy?

monikka22
25. okt 2007

ahojte super tema a super zakusky mnam mnam ak mozem sa pridam k vam rada peciem a rada skusam nove veci aj tie vase su dobre... mnam ten jablckovy...

pacna
25. okt 2007

a kiwi rezy robite so želatinou?
punčovy by resept aj mne sa hodil 🙂

sisidl
25. okt 2007

Ahoj terqa..krasne torticky..mnamky..radost na ne pozerat a este vacsiu radost by som mala keby som ich mohla aj ochutnat 😀 ..baby,kamoska chce aby som jej upiekla tortu pre syna s takou plnkou ako su dobosky,viete mi poradit ten krem na dobosky?? dakujem 🙂

maca793
26. okt 2007

ahojte posielam recept na Piskótový koláč so želatínou

na tento recept potrebujete:4žltka vyniešate s200g prášk. cukru, pridáte 1 dcl oleja, 1dcl mlieka , polohrubú múku 250g a 1 balík kypriaceho prášku. vymiešame a pridáme sneh so 4 bielkov. cesto vylejeme na pripravený plech a doň pridáme ovocie (jahody, ananás, mandarinky, broskyne...) a upečieme. pečieme asi 15 minút.
na želatínu ptrebujete: šťavu s kompótu, dolejete do 1lvody, pridáte 150g kryšt. cukru, necháte zovrieť, pridáte 2 zlaté klasy rozmiešané v troche vody. masa je po uvarení sklovitá. želatínu vylejeme na upečený piškótový plát a necháme stuhnúť.

sisidl
27. okt 2007

Ahoj maca.Ako si travila tyzden bez pc? hmmm.ten receptik vyzera fajne..vyskusame.mnamky.. 😉

maca793
27. okt 2007

sisdl
strašne, už som sa nevedela dočkať,kedy prídem
našťastie malá dostala horúčku, tak som musela prísť na noc k našim, ináč som chcela zostať doma a porobiť si robotu 😀

sisidl
27. okt 2007

tak skore uzdravenie Karolinke prajem..nas tiez hnevaju stolicky..tlacia sa a tlacia. 😒 A inak od kial kam chodis k vasim? Ten gastanovy rez bol ozaj fantasticjy,len sa po nom zaprasilo.odporucam ti ho.Ty nahodou nevies aka plnka ide do dobosovych rezov?

maca793
27. okt 2007

z domu z fončordy do sásovej 😀
do dobošky maslový kakaový
s kamoškou sme robili piškétové rezy s kakaovou plnkou, išlo tam vajce, cukor, maslo a kakao. vajce sa vyšľahalo nad parou s cukrom, pridalo sa kakao alebo varová čokoláda, to všetko sa odstavilo a keď to vychladlo, tak sa vmiešalo maslo. bolo to super, ja som to zjedla, aj keď nenávidím maslo 😀
a koľký zub idete mať v poradí? my už máme16. más tiež pri každom novom zúbku trápili horúčky.pri duách som to ani nevedela, čo sú to zúbky

sisidl
27. okt 2007

16???no to ste dobree.. 😉 my mame 9 zub.a prvy sa jej vytlacil ked mala 3 mesiace a tiez citime kazdy jeden zub.horucky,nervozita,plac ...no horor..ani ja som pri dvojkach nevedela kedy im idu zubky..len ked som z lycickou o nieco cinkla som zbadala zub.

maca793
27. okt 2007

mám presne vyšli na pol roka u všetkých báb. pri dvojkách aj skoro začali vypadávať

sisidl
27. okt 2007

dvojkam zacali vypadavat teraz ako nastupili do prveho rocnika,hlavne dcere.ta je komplet strbava.Malemu sa vymenili len spodne dva.

maca793
27. okt 2007

mi už máme aj nové predné 4hore a 4 dole ako aj po 2 stoličky v oboch radoch

sisidl
1. nov 2007

Cawte kocky.Dlho ste sem ziadna nenapisala nejaky dobry kolacik.Mohli by ste napisat receptik na puncaky?Dakujeem.

maca793
9. nov 2007

biccy
sorry. ale tie perníčky sú v čísle 6- recepty zo života.

jami3
9. nov 2007

sisidl,ja robievam tieto punčáky, trochu iné ale vždy majú obrovský úspech 😉 :

Cesto-piškót sa pečie 3x, z toho jeden zafarbím na ružovo:
4 vajcia, 14 dkg pr.cukru, 14 dkg polohr. múky, 1/2 dcl vlaž. vody
Punč: 2 dcl vody, 2 dcl malinový sirup, 3 lyžice cukru, uvariť, po vychladnutí pridať 2 dcl rumu/aj trocha arómy je to voňavejšie /
Plnka: 4 lyžice cukru, 3 dcl vody-uvariť sirup. Balík piškót/alebo kraje zo všetkých 3 piškótov/ rozdrviť, poliať uvareným sirupom, pridať šťavu z 1 citróna, 5 dkg strúh. čokolády a rum a arómu / sirup dávam troška teplýale nie horúci,len aby sa čokoláda roztopila-je to krajšie/
Spájanie:
1. cesto pokropiť punčom, potrieť marhuľovým džemom, 1/2 plnky, položiť 2. plát, zase poliať punčom, džem a plnku. 3.plát poliať punčom a pokropenou stranou položiť na zákusok. Zaťažiť, najlepšie cez noc a potom potrieť cukrovou polevou: 20 dkg pr. cukru, citrónová šťava a malinový sirup.Ešte kým stuhne poleva, poprskám vrch roztopenou čokoládou.

junovka
26. jan 2009

Ahojte babenky 🙂

Opat ozivujem tuto temu, nakolko by som potrebovala nejake receptiky na jednoduche torty, nezalezi ci ovocne, kremove....proste tipy.Vdaka 😉

bambusko
26. jan 2009

ja dnes robim tortu 😵 uz je skoro hotova, len ju ozdobim. upiekla som 2 cesta, orechove a piskotove, plnky tiez 2 - karamelovu zo salka a citronovu, do tej som poukladala aj banan. cela ja ovakovana karamelovou plnkou a navrch pojde podla priania oslavenkyne slimacik - z kupenej piskotovej rolady s lekvarom a kukuricnej chrumky 😀

tu je orechove cesto, je fakt vyborne

http://www.mimibazar.sk/recept.php?id=7885

langkofel
26. jan 2009

bambusko, ja som vcera robila tortu 😉 , ale zaujalo ma ze si pisala ze karamelovu plnku so salka!

Prosim, prosim recept, mam doma este 2 salka a rada by som s nich nieco urobila, ak ma niekto daky recept, poprosim. No a ta karamelova plnka so salka ma tiez velmi zaujima. Dakujem.

dea
26. jan 2009

Ahojte..........tak aj mna chytilo pecenie tort.........no zatial to nie je ziadna slava 😅 mam sa co ucit.......prvu potahovanu som robila v oktobri muzikovi a potom este par dalsich🙂
tu mozte mrknut 😀
http://fotky16.azet.sk/dea1/moja-zaluba/?i9=081...

zatial su to vsetky len take skusobne..........mame velku rodinku, cize stale je pre koho upiect 🙂

bambusko
26. jan 2009

langkofel, to je najjednoduchsia plnka 😎 cele salko v konzerve das do hrnca s vodou, varis 2 hodiny. nechas vychladnut, mne pomohlo pocasie, dala som to vonku 🙂 vychladnute otvoris a vymiesas s 1 herou. hotovo 😵 mnam-mnam

zipovcanka
26. jan 2009

dievčata potrebujem nieku dobru plnku na LASTONKY. pošlite dobre nejake. 😔 😔

langkofel
26. jan 2009

mozem dat miesto hery maslo? Heru tu nezozeniem. Asi hej ze?

monkula
26. jan 2009

pridám sa..
Rada pečiem, je to môj relax.. naposledy som piekla v piatok ,tortu, pre moje dievčatko
http://www.mimibazar.sk/recept.php?id=10618&use...

roasha
26. jan 2009

monkula,si frajerka 😉

dupinka
26. jan 2009

Vídeňský zákusek:
4 vejce, 250 g cukru, 1 van. cukr – šlehat, přidat 1/3 l oleje, 1/3 l mléka, 300 g pol. mouky a ½ prášku do pečiva. Upéct. Krém: 80 g Gustinu, 1 l pomer. džusu, 6 pol. lžic cukru – uvařit, teplé nalít na moučník, nechat ztuhnout, rozetřít máslový krém, poklást piškoty namočenými v džusu s rumem a pocákat čokoládou.

to je super kolacik, mozno ho urobit aj ako tortu,ak sa da do tortovej formy 😉

titkovamiriam
27. jan 2009

AHOJTE ! ako vas tak citam tak mnam.potrebovala by som najst recept na slovan-tortu,to bola taka pudingova-nemate niekto?