Peniaze menia ludí

angyalok
10. okt 2009

Dobré ránko. 🙂

Rozhodla som si otvorit tuto temu-Peniaze menia ludi-lebo podla mna je to tak,nehovorim ze v kazdom pripade ale vatsinou je to tak.
A odkial to viem?
Moja najlepsia priatelka ma velmi ale velmi sklamala.
S poznala som ju na základnej skole v 3.rocniku,a hned sme si padli do oka a zacali sme sa spolu kamaratit,mozem kludne napisat ze sme boli ako sestry,vsade sme chodili spolu.
Ona sa aj vydala ma nadhernu dcerku,no manzelstvo sa jej nevydarilo,vo vsetkom sa mohla namna spolahnut,vybavila som jej vsetky potrebne papiere,davala som jej peniaze ked to potrebovala,manzel koli nej si vybavil aj dovolenku ked nemala ako chodit na sud,nikdy som od nej na benzin nezobrala ani korunu,vzdy ked mala problemy bola u nas od rana do vecera,nie raz mi v noci vyvolavala aby som isla k nej,ze potrebuje ma lebo manzel ju bije a ja som isla,uz vtedy mi hovorievala ze aj ja ked budem potrebovaz hociaku pomoc,ze mi pomoze
Asi pred 2 tyzdnami predala po dedovi 3 izbovy byt.No a odvtedy ma ani nepozna,telefony mi nedviha,na sms-ky nereaguje,ked mi nahodou zdvihne telefon tak nema cas
Vedela ze v akej som teraz momentalne zlej financnej situacii ale nezavolala mi ze ci potrebujem pomoc
Minuly tyzden som jej volala aby prisla k nam no na 5x mi telefon zdvihla a povedala som jej ze tu pomoc naozaj potrebujem a viete co mi povedala?Ze ona nema cas,lebo v Trnave je novou majitelkou nejakeho baru,baby vie velmi dobre ze som nezamestnana-manzel je nezamestnany ze pracu potrebujeme ale ona nam nepomoze,to je vdaka zato co som koli nej urobila vzdy a radostou.
Kedze ja nemam peniaze tak som nikto a to ma velmi trapi,ona sa teraz hlavne styka s takymi ludmi co maju peniaze kde je luxus atd,ale manzel mi povedal ze ona este bude plakat a velmi.

teodorka
10. okt 2009

vidis Ty sa vies tak rychlo nasrat 😵 😵

gtver
10. okt 2009

angyalok, já chápu, že to máte těžké, ale ve všech tvých tématech je strašně cítit jen sebelítost, hned upozorňuješ, že kdybychom na tom byli jako ty..., ale je takových lidí a jsou na tom i hůř..., zkus se trochu "nakopnout" jiným směrem, ne jen "já jsem chudák, kterého jiní nechápou, protože nejsou v té situaci". S tímhle přístupem máš totiž jednu jistotu, opravdu se nic nepohne v dobrém dopředu. Z tebe bude za chvíli opravdu zapšklá chudinka, která bude zlá na jiné i jen pro jejich úsměv. To by byla přece škoda ne?

nnikka
10. okt 2009

teodorka volaco na tom bude... to s tym zlym videnim a pozitívnym videnim...

angyalok
autor
10. okt 2009

A nie?
Tebe by to nevadilo ze mas problem s niekym a pride jedna osobka a napise ti ze mozno ta osoba ani neexistuje?

teodorka
10. okt 2009

nnikka cau kde sa flakas????? 🙂 🙂 🙂

nnikka
10. okt 2009

teodorka - ale to je dlhy pribeh...

angyalok vys.r sa na tu kamosku... ja som tak riesila moju (a ta mi poriadne skomplikovala zivot) a to by som jej dala aj modre z neba, ale co som ju prestala riesit tak mi bolo hned lepsie...

hej a aj ked sa ako snazim niekomu pomoct tak sa to vzdy obrati prot mne... 😖

tak asi tolko...

nnikka
10. okt 2009

teodorka - to si zapamatam ked budem niekoho ohovarat (co ja rada 😅 ) tak si na tvoje slova spomeniem

angyalok
autor
10. okt 2009

Cislo v mobile je uz vymazane 😉

claudee
10. okt 2009

treba sa od nej úplne odpútať a ktovie, možno sa začne časom dariť aj tebe.. to číslo zmazané je dobrý začiatok...

teodorka
10. okt 2009

nnikka vsak ja len chcem aby boli ludia k sebe milsi a tym padom svet krajsi 🙂 🙂

angyalok
autor
10. okt 2009

teodorka ja som bola k nej vzdy dobra nikdy som jej nepovedala nie,vela krat som jej davala pozor aj na malu,my sme sa nikdy nehadali,nebol dovod
Ale zmenili ju tie peniaze alebo mozno aj tí ludia s ktorymi sa teraz stretáva,ja neviem

teodorka
10. okt 2009

angyalok clovek sa vo svojej podstate nikdy nemeni ...meni sa len nas pohlad na neho .To co sme si niekedy vobec nevsimali nam inokedy udiera do oci .Ty mozes pre seba urobit najlepsie ak jej odpustis a prestanes drzat v sebe hnev .Ver takto ublizujes najviac sebe a to asi nechces

macka01
10. okt 2009

s niečim súhlasím s niečim vôbec.To ako keď sa mi nepáči na niekom,že závidí,tak ja zavidím 3 krat viac? to ťažko 😝 Keď pomôžem svojmu blížnemu,tak nie preto,že čakam vďaku do konca života,ale preto,že je môj blížny a chccem mu pomôcť.Ale považujem za normálne,keď sa ja dostanem do ťažkej životnej situácie,že ho tiež požiadam o pomoc,keď viem,že by mi mohol pomôcť.Nie preto,že mi to dlží s minulosti,ale že som aj ja jeho blízka osoba.To mi príde logické veď za kým mám ísť,za cudzím?Keď sa nedá ,tak to chapem ale keď odmietne a mohol by pomôcť tak naň rýchlo zabudnem a neriešim.Rozhodne ho medzi blízkych považovať nebudem.A s tou pracou,kto nie je nezamestnaný a má dobre pracovné zázemie,ten nikdy nepochopí,ake je ťažke sa zamestnať v terajšej dobe.Som doma už 7 rokov to chce niekto povedať že som leniva??? 😠 Angyalok,neprajníkov nerieš,lebo naozaj niektotí aj nešťastie závidia 😝

dzio2
10. okt 2009

ach ach

macka01
10. okt 2009

ahoj dzio teba stretnem tiež v každej teme 😀 😀 no nevzdychaj a hovor 😀

dzio2
10. okt 2009

macka no mame naseba stastie ale ja som svoj nazor uz pisala ale nemozem s niektorych prispevkoch

leva
10. okt 2009

No ked tak pozeram,sa to tu riadne rozburilo.angyalok,ber to tak ze to pochopi viac clovek ked to sa zazije.Tiez neviem presne ako to je,no jedno viem ze najmudrejsie su uzivatelky ktore nemaju fotku,regisrtraciu nedavno,alebo v den ked kritizuju a jeden prispevok,pride mi to take nefer,prihlasit sa kvoli tomu aby som mohla niekoho zhodit a preto take prispevky netreba brat vazne.

claudee
10. okt 2009

dzio, prepáč, ale ja zase nemôžem z tvojej gramatiky niekedy 😀 ale to je na inú tému..

macka01
10. okt 2009

leva,ja tiež nemám foto, 😕

angyalok
autor
10. okt 2009

Este vcera rano som jej pisala sms nech mi odpovie ale do teraz som nedostala a uz teraz ani cakat nebudem
A chcem Vam velmi pekne podakovat za Vase prispevky
Inac manzel povedal ze ju vyhodi ked este bude chciet prist k nam,no ale ja pochybujem ze este pride 😅

macka01
10. okt 2009

keď náhodou klesna na dno,tak dolezie,ale treba s ňou vyraziť dvere

angyalok
autor
10. okt 2009

macka 😀

angyalok
autor
10. okt 2009

Ja prisaham ze jej nezavidim tie peniaze,nech ma ja jej to zelam ale ona zle dopadne a potom uz bude neskoro

kubaka
10. okt 2009

vesměs souhlasím s gtver. není nic černobílé, lidé se nezmění z minuty na minutu. S vaším přátelstvím bylo vždycky něco v nepořádku, jen sis toho prostě nevšimla, nebo - nechci ti sahat do svědomí - ti dělalo dobře, že můžeš někoho zachraňovat. To lidé běžně dělají. Obvykle lidé "páchají" dobro z čistě sobeckých důvodů. Nikdo nic nedělá z čirého milosrdenství. To je jen přetvářka. Neptáš se: kde jsem udělala chybu, že jsem si ničeho nevšimla? Hned vidíš chybu v penězích a jsi překvapená. 😨 sebelítost nad tím, že je svět zlý a lidi hrozní je povrchní, dětinské, nedospělé vidění reality.
Když něco chci a můžu pro druhého udělat, udělám to a nečekám vděk ani odplatu. Když to nechci udělat, neudělám to, i kdybych mohla. A hlavně se každý musí postarat sám o sebe - pak až o druhé.
Falešné samaritánství nikam nevede. Takže se nelituj, kámošku neřeš a hlavně se soustřeď na vaši situaci.

leva
10. okt 2009

macka,ale to je nieco ine,myslela som jednu,ktora tu je dnes prihlasena,ma jeden prispevok a hned prvy je kritika.To foto je uz len doplnok ze ho nema,ved tu nemaju viacere fotku,myslela som to tak ze keby sem chodila,prispievala,no vzdy je to tak ze taketo su najmudrejsie,tak to neber osobne prosim 😉

mima1
10. okt 2009

neda mi to nenapisat ale suhlasim s finestri, teodorkou. tiez tu obcas zabludim a citam rozne temy. obcas prispejem. no vsimla som si ze angyalok ma velmi divne prispevky. mam z nich pocit ze su stale len stazujuce sa na nieco. ja nechcem riesit nic ked nepoznam obe strany a myslim ze ani jedna z vas co sem prispela. cize tazko sa vyjadruje. da sa len skonstatovat ze ta osoba na ktoru sa angyalok stazuje ze bola jej kamoska mala by zostat bez povsimnutia do tej doby kym sa sama nezobudi a neuvidi co robi druhym. ale zas na druhej strane nebudem pisat ze lutujem angyalok lebo nema peniaze ma dlhy ma problemi s kamoskou a neviem co vsetko ked kazdy ma svojich problemov dost. ak by sme sa navzajom lutovali tak by si kazda zalozila svoju temu kde by sme jedna druhu utesovali.

soanpe
10. okt 2009

jé kubaka se tu objevila 😵 ahoj

a opět mi nezbývá, než souhlasit (máš úžasný dar vystihnout dokonale myšlenku)
já bych řekla,že peníze charakter nekazí, jen ukáží pravou tvář.
rozdíl je také v tom,jakým způsobem jsou peníze získané.
znám lidi, co jsou tzv. zavodou, ale nedávají to znát.jsou v pohodě... 😎
ale pak jsou takový ty, co zdědí někde "blbejch" 200.000,- a myslí si, že jsou mistři světa 😝 za půl roku utratí peníze za mobil, značkový hadry a dělaj machry v džínách Replay, ale doma nemají co jíst 😖
hodně je to i o inteligenci
to je moje zkušenost

monkula
10. okt 2009

súhlasím s Kubakou a do písmena...
teda budem trošku odveci, ale minule som pozerala Priateľov, kde Joey povedal vetu, ktorá ma donútila sa zamyslieť: Nezištné dobré skutky neexistujú.... Pretože každý dobrý skutok v tebe vyvolá malý pocit víťazstva a prevahy nad tým druhým... etda tak nejako... ako vieme, Joey sa nejako vyjadrovať nevie 😀
A teda Angyalok, kým si jej pomáhala, tak si mala určitý pocit prevahy, ty si pomáhala jej a trošku Ti to dvíhalo sebavedomie....
To, ako sa zachovala, ma mrzí, podraz vždy mrzí.....
a teda nebývaš v regióne, kde by bola hladová dolina.... Kto chce, robotu si nájde.... ste mladí, bezdetní.... prečo nejdete do zahraničia? vyplakávať nikomu nepomôže.... ozaj v každej téme sa sťažuješ... na švagrinú čo vám kradne poštu, na svokru.....
Kým sa budeš vyžívať v sebaľútosti, nikam to nedotiahneš.... neber to v zlom, ale nemám rada ľudí, čo sa neustále sťažujú....

angyalok
autor
10. okt 2009

Naozaj dakujem nemam co uz dodat.

soanpe
10. okt 2009

věčný negativista nikdy nehledá cestu ven z neštěstí, ale rochní se v něm a vyhovuje mu to.
taky by mě zajímalo, proč bezdětný pár nedělá není schopen zmobilizovat své síly a změnit svůj osud nebo aspoň finanční situaci 😅