Peniaze menia ludí

angyalok
10. okt 2009

Dobré ránko. 🙂

Rozhodla som si otvorit tuto temu-Peniaze menia ludi-lebo podla mna je to tak,nehovorim ze v kazdom pripade ale vatsinou je to tak.
A odkial to viem?
Moja najlepsia priatelka ma velmi ale velmi sklamala.
S poznala som ju na základnej skole v 3.rocniku,a hned sme si padli do oka a zacali sme sa spolu kamaratit,mozem kludne napisat ze sme boli ako sestry,vsade sme chodili spolu.
Ona sa aj vydala ma nadhernu dcerku,no manzelstvo sa jej nevydarilo,vo vsetkom sa mohla namna spolahnut,vybavila som jej vsetky potrebne papiere,davala som jej peniaze ked to potrebovala,manzel koli nej si vybavil aj dovolenku ked nemala ako chodit na sud,nikdy som od nej na benzin nezobrala ani korunu,vzdy ked mala problemy bola u nas od rana do vecera,nie raz mi v noci vyvolavala aby som isla k nej,ze potrebuje ma lebo manzel ju bije a ja som isla,uz vtedy mi hovorievala ze aj ja ked budem potrebovaz hociaku pomoc,ze mi pomoze
Asi pred 2 tyzdnami predala po dedovi 3 izbovy byt.No a odvtedy ma ani nepozna,telefony mi nedviha,na sms-ky nereaguje,ked mi nahodou zdvihne telefon tak nema cas
Vedela ze v akej som teraz momentalne zlej financnej situacii ale nezavolala mi ze ci potrebujem pomoc
Minuly tyzden som jej volala aby prisla k nam no na 5x mi telefon zdvihla a povedala som jej ze tu pomoc naozaj potrebujem a viete co mi povedala?Ze ona nema cas,lebo v Trnave je novou majitelkou nejakeho baru,baby vie velmi dobre ze som nezamestnana-manzel je nezamestnany ze pracu potrebujeme ale ona nam nepomoze,to je vdaka zato co som koli nej urobila vzdy a radostou.
Kedze ja nemam peniaze tak som nikto a to ma velmi trapi,ona sa teraz hlavne styka s takymi ludmi co maju peniaze kde je luxus atd,ale manzel mi povedal ze ona este bude plakat a velmi.

mikalove
10. okt 2009

ja by som z takou kamarátkou nestrácala už čas,ako píšu baby už sa kašli na ňu,nestojí ti za to

sue
10. okt 2009

Angyalok...na súdenie tu nie sme my...na súdenie je tu niekto iný. Ži tak,aby si ty bola spokojná s tým ako žiješ,aby si na smrteľnej posteli mohla povedať: spravila som všetko pre to,aby som bola šťastná...
Na súdenie ostatných nechaj niekoho iného,zbytočne márniš čas,silu a energiu,ktorú by si vo vašej nie zrovna ľahkej situácii mala využiť úplne inak (btw...kríza sa dá využiť napr.tak,že si spravíš VŠ, radu rekvalifikačných kurzov, jazykovú skúšku...,pretože kríza tu nebude navždy a po nej bude zas boom voľných pracovných miest,tak sa teraz zhlboka nadýchni,nenariekaj na koníkovi a zahĺb sa do učenia alebo do kurzov,aby si bola pripravená keď kríza skončí...)

macka01
10. okt 2009

no keď nič iné,aspoň poučenie do budúcnosti.Človek sa musí spoliehať viac na seba ako inych a nečakať zázraky na počkanie ☹ Tie sa nedejú 😒

nnikka
11. okt 2009

angyalok a nemame my tu istu ex kamaratku??? 😀

jj mama a monkula maju vzdy pravdu

sue - to s tym zhodnotenim zivota mas pravdu ja som nad tym uz dlho rozmyslala

luise
13. okt 2009

Sue, super. 😵 😉

angyalok
autor
13. okt 2009

A preco by som sa mala nariekat na konikovi hm, to sem uz clovek nemoze pisat nic?
A este nieco?Poznam takych ludi maju take skoly ze by ste sa cudovali ale aj tak ich nechcu lebo nemaju Prax,ja takisto mam skoly a aj kurzy spravene ale nemam prax,a vsade kde som sa bola pytat tak tam potrebuju min.2-3rocny prax,ale odkial to mam zobrat.
A ja nehovorim ze nie som stastna,som az veeelmi stastna

vlasticzka
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
tromboska
15. okt 2009

Caute baby,

nasla som tuto temu, tak Vam chcem napisat, co som pocula uz davnejsiei:

Peniaze nekazia charakter cloveka, ale ukazu, co v nom uz davno bolo...

Myslim, ze to je aj v skutocnosti tak 😉

berenika39
15. okt 2009

angyalok, všechno jsem to tu přelouskala, nevím, jestli se to dá zobecnit na základě jedné tvojí špatné zkušenosti. peníze jsou strašně citlivá záležitost, mezi přáteli,partnery - jak obchodními,tak soukromými, a pokud se vztah pokazí kvůli penězům, je to jen výsledek nějakých předchozích nesrovnalostí. Peníze jsou jen poslední kapka, která ty problémy odkryje.

Nemůžeš čekat, že jen tak samo, tím, že si budeš stěžovat, se něco změní. Udělej za tím neslavným kamarádstvím tlustou čáru, nepitvej to, a koukej dopředu. K čemu ti je se v tom pořád babrat?
Najít práce se dá, když se chce, to mě nikdo nepřesvědčí o opaku, a jestli jste na tom špatně, je to jen a jen na vás, abyste na tom byli líp. Na koňovi peníze nenajdeš, kamarádka je taky mimo, takže optimismus a zkus něco vymyslet, ne jen si stěžovat.

angyalok
autor
16. okt 2009

Uz je vsetko ok aj co sa tyka financie
Ale s tou kamaratkou som skoncila
Prajem krasny den 😀 😀 😀

luise
16. okt 2009

Ono sa hovorí, že všetko zlé, je na niečo dobré, no a ja sa podľa toho aj riadim. Takže hore hlavu, život ide ďalej a nikdy nič netrvá večne. Ani to zlé, či dobré... 😉

nobody
18. okt 2009

peníze kazí charakter

takže: já bych si ho klidně nechal zkazit 😀 😀 😀 😀

ale máte pravdu, každýho to nějakým způsobem mění, někoho skoro vůbec, někdo je jinej člověk

mobada
20. okt 2009

🙂 Konečne som si túto tému preletela. Fakt sú niektoré postrehy cenné. Takže, peniaze nie sú všetko. Škoda, že si prišla o kámošku, no mňa tá moja najlepšia hrubo sklamala a teraz si predstav, že mi šéfuje. Či chcem, alebo nie, zatnem zuby, usmejem sa a makáme spolu. Samozrejme, všetko sme si vysvetľovali na niekoľkokrát. Verím, že ak by si mala tiež peniaze, trochu by si sa zmenila. No tiež si myslím, že ak by ti teraz zaklopala na dvere a vysvetlila to, určite ju vypočuješ, lebo pozri sama, čo si o tom myslíš. Vždy treba pomáhať. Nezáleží, koľkokrát si pomáhala ty. Ak si dobrého srdca, pomoc neodmietneš ani nepriateľovi. Uvidíš, že príde čas a nad tým všetkým sa s tvojou kámoškou ešte usmejete, odpustíte si a bude to ok. No teraz ešte nie. Potrebuje to čas, prácu, ktorej sa budeš venovať, trochu radosti do života a optimizmus. A ešte niečo, neposudzuj jej starostlivosť . Nevieš, ako by si konala na jej mieste. A mal ktosi obrovskú pravdu, že všetko zlé je na niečo dobré. Takže z toho treba niečo vyťažiť. Len musíš prísť na to, čo to je. Ty na to prídeš.Prepáč, že som sa tak rozpísala. A vždy môže byť aj horšie.

dilino
22. mar 2020

len tak ma zaujima ako s dopadla po 11 rokoch s pseudo kamáratkou

nikolka1986
Odpoveď bola odstránená
Zobraz