Peniaze menia ludí

angyalok
10. okt 2009

Dobré ránko. 🙂

Rozhodla som si otvorit tuto temu-Peniaze menia ludi-lebo podla mna je to tak,nehovorim ze v kazdom pripade ale vatsinou je to tak.
A odkial to viem?
Moja najlepsia priatelka ma velmi ale velmi sklamala.
S poznala som ju na základnej skole v 3.rocniku,a hned sme si padli do oka a zacali sme sa spolu kamaratit,mozem kludne napisat ze sme boli ako sestry,vsade sme chodili spolu.
Ona sa aj vydala ma nadhernu dcerku,no manzelstvo sa jej nevydarilo,vo vsetkom sa mohla namna spolahnut,vybavila som jej vsetky potrebne papiere,davala som jej peniaze ked to potrebovala,manzel koli nej si vybavil aj dovolenku ked nemala ako chodit na sud,nikdy som od nej na benzin nezobrala ani korunu,vzdy ked mala problemy bola u nas od rana do vecera,nie raz mi v noci vyvolavala aby som isla k nej,ze potrebuje ma lebo manzel ju bije a ja som isla,uz vtedy mi hovorievala ze aj ja ked budem potrebovaz hociaku pomoc,ze mi pomoze
Asi pred 2 tyzdnami predala po dedovi 3 izbovy byt.No a odvtedy ma ani nepozna,telefony mi nedviha,na sms-ky nereaguje,ked mi nahodou zdvihne telefon tak nema cas
Vedela ze v akej som teraz momentalne zlej financnej situacii ale nezavolala mi ze ci potrebujem pomoc
Minuly tyzden som jej volala aby prisla k nam no na 5x mi telefon zdvihla a povedala som jej ze tu pomoc naozaj potrebujem a viete co mi povedala?Ze ona nema cas,lebo v Trnave je novou majitelkou nejakeho baru,baby vie velmi dobre ze som nezamestnana-manzel je nezamestnany ze pracu potrebujeme ale ona nam nepomoze,to je vdaka zato co som koli nej urobila vzdy a radostou.
Kedze ja nemam peniaze tak som nikto a to ma velmi trapi,ona sa teraz hlavne styka s takymi ludmi co maju peniaze kde je luxus atd,ale manzel mi povedal ze ona este bude plakat a velmi.

mywiel
10. okt 2009

Hmm podla mna toto nebola prava kamaratka, bola s tebou kym ta potrebovala a ty si verila, ze ide o kamaratsvo, pravu kamaratku by peniaze nemohli az takto radikalne zmenit, zrejme vo vnutri ona bola uz taka... 😒 😕 🙄

dzio2
10. okt 2009

angyalok a tvoj manzel ma pravdu nieco podomne sa stalo aj mne neboj ked ju to omrzi a nabazi sa peniazkov dobehne uvidis ona bude mat problem a vtedy ta vyhlada a potom jej s hrdostou brizbni tie slova do oci a povedz jej to a bude sa hambit ako male diete hore hlavu ono to boli ale ju to potom bute to sebectvo boliet este viac ale neodsuvaj ju ako kamaratku to robia tie peniazky ale tie peniazky sa pominu ale kamaratstvo ostava 😉

angyalok
autor
10. okt 2009

Ale pred mesiacom bolo vsetko ok a teraz toto?Ani ja si to neviem vysvetlit ze za tych par dni ako moze vsetko radikalnejsie zmenit 😒
Raz bola umna a uz vtedy mi to bolo velmi podozrive sami chlapi jej vyvolavali ze kedy snimi ide na kavu atd.

dzio2
10. okt 2009

neboj sa ona sa este doplazi 😠

gtver
10. okt 2009

angyalok, ty víš, že předtím, než prodala byt, by pro tebe udělala cokoliv? Žádala jsi ji někdy předtím o významnější pomoc? Neber to špatně, vím, že jste ve špatné situaci, ale strašně moc všude vše vidíš přes peníze a hodnotíš lidi podle financí. Vždyť se podívej na název tématu, nestýskáš si nad "kamarádstvím", ale zas viníč peníze. Já neříkám, že peníze lidi nemění, ale není to tak černobílé, ty je často vidíš jako hlavní důvod tam, kde může být spousta jiných. Dělala jsi pro svou kamarádku hrozně moc, jsi opravdu stoprocentně přesvědčená o tom, že by ona udělala to samé? A spíš na rovinu, přesvědčení nestačí, udělala někdy něco srovnatelného ona pro vás??!!

alisek
10. okt 2009

angyalok, taky jsme zažili podobnou situaci, pro rodinnou známou jsme dělali vše když byla v potížích a když jsem sami měli problém tak se k nám otočila zády a neznala nás, z toho jediné ponaučení V NOUZI POZNÁŠ PŘÍTELE.
Podle mého to není o pěnězích ale o charakteru člověka. Mám kamarádku která pochází z velmi movité rodiny a celá rodina je skromná a mám zase jinou kamarádku, která nemluví o ničem jiném než jen o penězích, značkových hadrech atd. a přitom peněz moc nemá a žije z peněz rodičů a přítele. takže je to fakt o lidech a ne o tučném kontě. Má rada, na tu rádobykámošku se vykašly a už ji nekontaktuj, ona jednou přileze ale to bych ji poslala někam..

mywiel
10. okt 2009

Ako sa hovori, daj ludom vsetko, ale nic za to neocakavaj. Ber to tak, ze ty si urobila dobre. 😉

gtver
10. okt 2009

ber to tak, že se projevil její "charakter" a pokud je to skutečně tak, nemá smysl nad takovým "kamarádstvím" smutnit 😉

nnikka
10. okt 2009

manzel ma pravdu... jej sa to vrati

a sa teraz potvrdilo hesko ze za dobrotu na zebrotu 😠

darina77
10. okt 2009

Angyalok, kolko ste jej dávali vy a kolko teraz žiadate od nej vy? V inej téme si písala, že musíte zaplatit banke mesačne zhruba 60.000,-korún, takže pokial ste jej vy pomáhali nejakými stovkami a teraz žiadate od nej tisíce, tak sa nečudujte jej chovaniu. Tým chcem povedať, že možno máte od nej žiadate neprimerane veľa.

diddi
10. okt 2009

Peniaze cloveka nemenia...peniaze len ukazu,co v cloveku bolo!!!

angyalok
autor
10. okt 2009

darina nie tolko som od nej nechcela lebo viem ze by som jej to nevedela ani vratit.
Ale to ma hneva ze ani mi neodpisala nic,mozem kludne napisat ze som prenu uz 3 tyzdne ako vzduch
Ale aj toto musim napisat:Sesternica nas s manzelom pozvala na kofolu tak sme isli von,sedeli sme vonku a ona tam prisla,baby ona nas ani nevsimla alebo lepsie povedane nechcela vsimnut ona normalne presla okolo nas a ani tolko nepovedala ze ahoj
Ma dcerku,ma 3 roky-rano ju zoberie do skolky a to je vsetko je 11 hodin vecer a neni este doma 😕 to je podla vas matka?
Teraz ma nejakeho priatela,vraj ten priatel podal ziadost o rozvod-nechal koli nej manzelku a 3 deti najmladsi syn ma 6 mesiacov 😠

angyalok
autor
10. okt 2009

A este k tym peniazom
Chcela som od nej pozicat ale tak ze by sme si napisali aj papier-doklad otom ze mi pozicala a ja ze kedy jej to vratim,chcela som od nej 1000Eur ale ja by som jej to vratila uz nabuduci tyzden kedy manzelovi vyplatia odstupne,to je zaujimave ze ked si od nej chce peniaze nejaky muz uz uteka 😕

dagina
10. okt 2009

Andy, bohužel to je "normální". Též jsem měla známou, tehdy jsem si myslela, že to je kamarádka, byla to obyčejná holka z vesnice, pak si vzala právníka (proč asi...) a absolutně ji přeskočilo, mozek úplně jinde než má mít 😅 . Sice jsme zažily i dobré chvíle, ale nyní je pro mě úplně cizí člověk, prostě vzduch....

Diddi má právdu, peníze, moc, postastavení potom ukáží co byl / je člověk zač...a to je možná i dobře. 😉

angyalok
autor
10. okt 2009

Ale ked uz naozaj vykaslala namna,tak potom preco neni s dcerkou?
Ked este nemala ten bar,preco stale behala-hore-dole-ako nenormalna,ona je jednoducho nezodpovedna matka
Tak ja keby som mala peniaze a dieta tak takto by som sa urcite nespravala,vsak by ma vlastna matka zabila,ale ona ma iba otca a sestru.No nevadi vsak ona sa spamata ale potom uz bude neskoro
Aj ja som na vine lebo som jej nikdy nevedela povedat ze nie
ale podla mna aj ten muz bude snou iba dovtedy kym bude mat peniaze lebo on je poriadny suknickar kazdy ho v dedine pozna.

mima1
10. okt 2009

angyalok nehnevaj sa ale nebolo by lepsie keby si ju nechcala tak a nestarala sa o nu teda? ked ona nema zaujem o teba tak preco sa zaujimas ty onu a o jej dceru a jej noveho priatela. ved je to jej zivot ty to nezmenis. mala by si si radsej hladiet svojho a svojich problemov kym sa to neotoci proti tebe

dada1212
10. okt 2009

angyalok S dieťaťom není preto, lebo má teraz plno iných "aktivít" a tie ju momentálne asi zaujímajú viac ako dieťa.
Ale podľa mňa jej tie peniaze charakter nezmenili, len ukázala pravú tvár, ked ich nemala, nemohla robiť to čo teraz a preto sedela doma s dieťaťom..
Naozaj sa tu potvrdilo, že v núdzi spoznáš priateľa a ona tvojou ozajstnou kamarátkou nebola, len ťa využívala. ☹

mywiel
10. okt 2009

Zda sa mi ze to nie je len o peniazoch medzi vami, mylim sa? Teba stvu aj iné veci, ako si zije zivot, aka je matka, mozno preto nema zaujem, nezmenila si sa aj ty, ked ona si nasla priatela? 😅 😕

angyalok
autor
10. okt 2009

dada presne tak ako to pises.Vyuzivala ma a to teda poriadne.

mima teba by to ani trosku netrapilo keby ti takzvana najlepsia kamaratka urobila toto?

angyalok
autor
10. okt 2009

mywiel to je taky kamarat ze vies asi na co ju chce......
Ja som sa namala preco sa zmenit,Vam hovorim pred mesiacom vsetko bolo uplne v poriadku ale ako nahle dostala tie peniaze mi ani nevolala nic,ani o tom som nevedela ze si kupila auto.A ona o moich veciach vedela vsetko,este som jej pred mesiacom povedala ze pojdeme spolocne do madarska na nakupy

mima1
10. okt 2009

ak by sa mi niekto otocil chrbtom tak fajn zabudla by som nanu. neurobis s tym nic. co ti pomoze to ze sem pises akurat to ze sa vykecas. pomoze to tvojim problemom? asi nie. pomozes "kamoske"? asi nie. tak... kasli nato. zacni riesit to co potrebujes nie sa zahadzovat teraz s osobou ktora ta uz ani skoro nepozna. ak by si jej akoze aj chcela pomoct tak myslim ze nebude chciet pretoze teraz ma vsetko co potrebuje. ak ked teda neviem dokedy tie peniaze bude mat. mozno este pride sama... ale to by som jej buchla dverami a na telefon by som odpovedala tak ako ona...

titkovamiriam
10. okt 2009

angy to je dan za tuto dobu,otcov brat tiez zacal podnikat v 90 rokoch a odvtedy brata nepotreboval a ked schrachoval a dosiel o dom aj rodinu si vedel spomenut,no hamba mu neda k nam prist.moj kamarat mal obrovske statsie na pracu a tiez sa mi otocil chrbtom.... v mojom oklyy je strasne vela takychto pripadov-v rodine,medzi kamaratmi aj v praci-kazdy si mysli ze ked ma penaize ze si vsetko dokaze kupit-no myslim si ze ludom sa to vrati,lebo uz som bohuzial zazila ze ked nevies co od dobroty tak sa nieco stane..... no to tu nechcem rozpisovat.
a dalsia vec je ked si niekto s kym vyrastas najde druhu polovicu a nedaj boze sa potom na nu tak nafixuje ze zabudne na stare casy....
ludia sa menia cely zivot ci uz k horsiemu ale aj k lepsiemu.bohuzial ti co sa zmenia k lepsiemu vacsinou uz dostali ranu od zivota a uvedomili si to...
preto ak sa kamaratka casom zmeni nezatvaraj pred nou dvere...

mima1
10. okt 2009

tinkovamiriama len ked jej necha dvere stale otvorene moze sa stat ze na chilu budu zas ok kamosky a urobi to zas. pretoze taky ludia sa nezmenia...

mywiel
10. okt 2009

No mozno ju ovplyvnuje aj jej novy priatel a nechce aby sa ona s tebou stretavala co ty vies... 😅 😕

angyalok
autor
10. okt 2009

mywiel mozno je to tak ako to pises ale aj tak 😒 ja ked mam kamaratku rada tak sa nenecham ovplivnit od druchych,tak ale nikto nemoze byt rovnaky,a este nieco dobre vedela ze som tu pomoc potrebovala a naozaj pockala na to kedy sa jej ozvem,ja by som vedela ze ona je v takej situacii ako ja tak by som jej pomoc ponukla bez toho aby sa mi najprv ozvala ona.Stale mi povedala ze teraz nema cas atd,ale ked uz ten cas mala aj ked iba vecer alebo v noci tak aspon mi sms mohla poslat aby som s jej pomocou neratala,kludne by mi to mohla povedat ale toto je horsie ako sa teraz sprava.

macka01
10. okt 2009

peniaze zmenia charakter ľudí,s tým súhlasím,hlavne keď ich začne byť veľa, odrazu si nevedia dať rady sami so sebou a myslia si,že prišiel ich čas,začať si ich užívať.A samozrejme si k tomu vyberú ľudí,ktorí ich maju minimalne toľko,čo oni.Angyalok,to nebola kamarátka,to bola len pijavica,čo ťa cicala.Teraz má dosť tak ťa nepotrebuje.Nestojí ti za to sa trapiť kôli nej.Ja by som dvere za ňou zatvorila dosť pevne,pre prípad,že by jej prameň vyschol a ona sa chcela nalepiť zasa na teba.Samozrejme sa jej všetko vráti,veď spravodlivosť existuje,aj keď to tak niekedy nevyzerá.Zo zoznamu svojích priateľov by som ju vyčiarkla definitívne.Lebo skutočný priateľ prichádza keď už všetci od teba odišli,ona odišla ako prvá,to niečo znamená.Opakujem,bola to len pijavica 😝 😝

leva
10. okt 2009

angyalok,bozie mlyny melu pomaly ale isto.

macka01
10. okt 2009

leva,suhlas

angyalok
autor
10. okt 2009

macka-leva je to tak presne ste to napisali
Len teraz je to premna maly sok,ze po cele roky som jej doverovala ,rozpravala o problemoch a uz mozno vtedy si omne myslela svoje pred omnou sa robila ze je velka kamaratka a za mojim chrbtom sa mi dobre vysmiala.

bubaczik
10. okt 2009

aach jaaaj..čo keby ste šli do prace,a nečakali kedy a kto vam požičia? 😕 ja by som tiež nepožičiala peniaze takym ludom 😲 tu kešovka,tam popožičiavane peniaze od znamych..kedy a s čoho by ste to splacali? 😕
mame znameho...raz došiel pomocť mužovi vymalovať byt 😕 a o mesiac ho pytal za ručitela o neskutočnu požičku 😀 a počuvali sme,že on nam pomohol 😕 😕 a že my sme sa mu obratili chrbtom..tak sme svine aj my..hlavne ja,lebo ja som to zatrhla...
netvrdim,že nepomožeme..ale lajdakom nikdy!!! 🙂 a može to byť hoc aj moj brat 😉
škoda,že sa tu neda "vypočuť" aj druha strana,lebo take jednostranne vyjadrenia su tak trošku prikrašlene v prospech autora 😉