Peniaze menia ludí

angyalok
10. okt 2009

Dobré ránko. 🙂

Rozhodla som si otvorit tuto temu-Peniaze menia ludi-lebo podla mna je to tak,nehovorim ze v kazdom pripade ale vatsinou je to tak.
A odkial to viem?
Moja najlepsia priatelka ma velmi ale velmi sklamala.
S poznala som ju na základnej skole v 3.rocniku,a hned sme si padli do oka a zacali sme sa spolu kamaratit,mozem kludne napisat ze sme boli ako sestry,vsade sme chodili spolu.
Ona sa aj vydala ma nadhernu dcerku,no manzelstvo sa jej nevydarilo,vo vsetkom sa mohla namna spolahnut,vybavila som jej vsetky potrebne papiere,davala som jej peniaze ked to potrebovala,manzel koli nej si vybavil aj dovolenku ked nemala ako chodit na sud,nikdy som od nej na benzin nezobrala ani korunu,vzdy ked mala problemy bola u nas od rana do vecera,nie raz mi v noci vyvolavala aby som isla k nej,ze potrebuje ma lebo manzel ju bije a ja som isla,uz vtedy mi hovorievala ze aj ja ked budem potrebovaz hociaku pomoc,ze mi pomoze
Asi pred 2 tyzdnami predala po dedovi 3 izbovy byt.No a odvtedy ma ani nepozna,telefony mi nedviha,na sms-ky nereaguje,ked mi nahodou zdvihne telefon tak nema cas
Vedela ze v akej som teraz momentalne zlej financnej situacii ale nezavolala mi ze ci potrebujem pomoc
Minuly tyzden som jej volala aby prisla k nam no na 5x mi telefon zdvihla a povedala som jej ze tu pomoc naozaj potrebujem a viete co mi povedala?Ze ona nema cas,lebo v Trnave je novou majitelkou nejakeho baru,baby vie velmi dobre ze som nezamestnana-manzel je nezamestnany ze pracu potrebujeme ale ona nam nepomoze,to je vdaka zato co som koli nej urobila vzdy a radostou.
Kedze ja nemam peniaze tak som nikto a to ma velmi trapi,ona sa teraz hlavne styka s takymi ludmi co maju peniaze kde je luxus atd,ale manzel mi povedal ze ona este bude plakat a velmi.

dzio2
10. okt 2009

claudee neries moju gramatiku uz som vam do vasej dokonalej bezchybnej diskusie pisala ze pisem s chybami a co keby som mala len koli tomu zit tak tu niesom a neries mna venuj sa temam

claudee
10. okt 2009

dzio, tak sorry, ale ja do témy o gramatike som ešte v živote neprispela..ale dik, že ma na ňu upozorňuješ 😀

angyalok
autor
10. okt 2009

soanpe nesuhlasim s tebou,prepac
A ked myslis na to ze preco som nezamestnana tak iba lkoli tomu lebo som si este zamestnanie nenasla,a nemysli si ze sedim cely den nariti doma
A ked sme uz pritom-od pondelka pojdem zbierat zemiaky kym si nieco nenajdem a nehanbim sa za to ale verim ze medzi nami su aj take baby ktore by za tie omrvinky ktore dostanem by z postele nestali
A moje sukromie ze preco nerobim preco nerobi manzel nic Vas do toho nie je a tato tema podla mna neni ozamestnani.

vinka
10. okt 2009

Nedá mi nezareagovať na príspevok od Diddi.Napísala si to presne.Hned som si spomenula na niekoho z môjho okolia.Tiež potom ukázal čo v ňom bolo. 😠

soanpe
10. okt 2009

angy
máš nárok nesouhlasit.
ale hledáš i mimo své město? nevím,jak je Senec velké město (obec) ale já jezdila kvůli práci z jednoho konce města na druhý a to je cca 26km a mhd asi hodinu a půl, autem když byla špatná dopravní situace i 2hodiny 😅 ale musela jsem ,protože moji práci za mě nikdo neudělal. dělala jsem sama na sebe
potom jsem několik měsíců pracovala na letišti a v práci jsem musela být upravená a milá už od 6.00, takže na ranní jsem vztávala před 4.hod.ráno 🙄 ale je to o tom, že člověk musí fakt chtít 😎

maznacik007
10. okt 2009

praca nie je hanba... nech je akakolvek... ja si myslim ze je tu vela mamiciek kt. robia vsetko mozne i nemozne len aby mali co do ust dat detom a poplatit hypoteky a pod...

ja som napr. pocas VS chodla brigadovat.. som najstarsia zo 4 sestier a oco prisiel o robotu vtedy.. tak som vypomahala.. a veru aj zachody som v mekovi umyvat chodila... 😀 a aj na zemiaky.. alebo kukuricu okopavat... a aj do UK aupairku cez prazdniny.. a vtedy som celkom dost peniazkov domov doniesla...

dnesna doba nie je lahka.. to je fakt... ale nemusis riesit ci niekto by vstal ci nevstal.. za istu sumu.. ono vzdy zavisi od situacie daneho cloveka.. ked musis tak musis.. proste si nepomozes... a ver mi ze viem o com hovorim.. tiez nemame jednoduchy rok.. 😉 ale aj o tom je zivot..

frisbee
10. okt 2009

angy...do Bratislavy blízko,ja som jazdila 40 km tam a v noci 40 naspäť.Máš predstavu,v akom obore by si chcela pracovať?

angyalok
autor
10. okt 2009

frisbee napis do Ip prosim ta ako som uz pisala tato tema neni o zamestnani 😉

maznacik007
10. okt 2009

je ponuka na upratovacie prace v BA za 400 EUR netto.. na profesii.. a su aj brigady pre chlapa.. teraz pre vianocami sa celkom oplati na poste alebo baliky.. v UPS nakladat a tak...

skus pozriet na profesii prip. ist osobne.. do agentur co davaju takuto brig. pracu...

suki
10. okt 2009

Pokud jde o téma, tak bych možná kamarádce dala chvilku čas 🙂 třeba si to sama uvědomí, jak blbě se chová. 😉 Jen ji teď na chvilku dostala a okouzila jiná sorta lidí a společnost, ale myslím, že by se ještě mohla probrat a uvědomit si, že jí chybíš a kdo je je její kamarádka 😉 myslím, že jde jen o to, že teď ochutnala trošku jiný prostředí a poznala nové lidi a nějak ji nedochází, že nezapomínáme na staré kamarády pro nové 😲 ale úplně bych ji prostě nezatracovala. Prostě jí nevolej a dej jí čas, aby poznala , že jí chybíš 🙂 😉
Nechala se oblbnout, to si myslím já a dřív nebo později procitne. Otázkou je, jestli ty pak budeš mít o její kamarádství ještě zájem 😉

monkula
10. okt 2009

angy,a le ty všade rozoberáš, že nemáte zamestnanie..... 😅

suki
10. okt 2009

Ale jinak ano, já se pohybuju mezi lidma, kteří mají peněz, že se nám o tom může jen zdát a hodně z nich, neříkám, že všichni, ale hodně z nich jsou fakt těma penězma dost omámení 😲 mají úplně jiný priority, než většina lidí. 😲

monkula
10. okt 2009

sui, ale to je mylsím pochopiteľné..... vieš, oni nemusia riešiť, veci, ako tí nemajetní....
A kto má veľa, chce ešte viac..... 😉

suki
10. okt 2009

Já vím, to naprosto vidím 😀 Oni mají tolik, a furt chcou víc a víc, svůj život mají nalajnovanej a naplánovanej jen ve finanční sféře...typu Básníci....za dva roky si koupím nový auto (např Ferari 😀 ), za 3 roky si koupím druhý byt, potom vilu u moře a tak. To si fakt nedělám prdel...mají to normálně udělaný jako svoje cíle do budoucnosti...všechno napsaný, daný ve složce a ještě to tam mají i s obrázkama, třeba to auto vystřihlý z časáku 😅 prostě úlet 😲

angyalok
autor
10. okt 2009

suki nie uz jej volat nebudem,cislo z mobilu som vymazala 😉 a co si napisala o ludi ano je to bohuzial tak
A dufam a teda verim ze uz od nabuduceho tyzdna bude vsetko ok 🙂 co sa tyka tych financii.

suki
10. okt 2009

tak ti držím pěsti, ať najdeš dobrou práci a aˇvám to všechno vyjde 🙂
Kamarádka se stejně ozve, uvidíš 😉

maznacik007
10. okt 2009

suki ale to je prirodzene.. ze ked niekto ma vela penazi.. tak proste sa na vsetko pozera inak ako ten co musi korunu obracat v ruke...
ale vela aj zavisi od toho ako k nim prijde.. ci si ich zarobi podnikanim.. a pod.. alebo proste mu spadnu do naruce..
moja sestra si vzala muza ktory je zabezpeceny dobre.. su za vodou ako sa hovori... proste on je z takej rodiny.. ale zasa vela veci si musel vydret... /u nich na vianoce sa davaju darceky prevodmi na ucet so 7 miestnymi sumami jeho rodicia a on/ napriek tomu neziadam a ani sa to nedeje ze by musel podporovat inych v rodine ani sa to nedialo.. a ani to nemozem pozadovat... su to ich peniaze

neviem ja som asi divna... ale proste ja mam svoje ty mas svoje.. jasne ked sa nieco stane treba si pomoct ale aj vratit...

angyalok
autor
10. okt 2009

Dakujem. 🙂

angyalok
autor
10. okt 2009

maznacik ale ja som jej peniaze vzdy vratila a tak isto aj ona mne,vtomto smere nebol nikdy problem

darina77
10. okt 2009

Už som to tu písala, ale čo ked kamoška jednoducho neverí Angyalok, že jej tie peniaze vráti, ved ked má dieťa musí predovšetkým myslieť naň. Ja by som ju neodsudzovala. Ono peniaze a priatelstvo je vždy háklivá vec. A kolko ludí má zlé skúsenosti s požičaním peňazí kamarátom.

suki
10. okt 2009

maznacik úplně jsem tomu nerozumněla jak to myslíš 🙂
Já jen, že pro mě je třeba takové smýšlení nepředstavitelné, ale myslím, že je to hodně daný tím jakou mám povahu.
Lidi,kteří jsou okolo mě jsou finanční poradci a to už doopravdy není sranda...na nich vidíš, že je to pro ně smysl života si vydělat 😝 na lidech a na lidech, kteří pracují pod nima...klasická pyramida a ti co se dostanou trochu nahoru jsou úplně zblblý...přijde mi to trochu jak vymývání mozků....parkrát jsem se zůčastnila motivyčních seminářů a řeknu vám slabší jedinci odchází od tama s vidinou milionových výdělků před očima a představou, že peníze jsou teď jejich jedinná priorita 😝 Já jsem vůči tomu imunní a proto taky žádný prachy nevyěvdlám...myslím tíe m finančnictví 😀 😀

Tím nechci říct, že jsou to všichni finanční poradci, aby mě tady někdo hned neukamenoval 😎 jen ti co už vydělávají na těch pod nima ...co jsou už dost nahoře, tak to jsou teda někdy fakt hodně mimo 😲

suki
10. okt 2009

oprava motivačních seminářů

suki
10. okt 2009

já už asi půjdu spát...nějak se mi motají písmenka 😀 😀 😎

angyalok
autor
10. okt 2009

darina:
Mne neveri a falosnym muzom ano? Lebo viem aj ona mi to povedala ze ma vela znamosti a hlavne muzov
Nechcela som to sem napisat ale neda mi to sem nenapisat
Pisala som ze ma priatela,ale okrem neho ma aj dalsieho ma 40 rokov a 2deti,tak teraz jeho manzelka vyhodila z bytu a mohol byt na ulici no a kto mu pomohol?No zamozrejme ze ona a pozna ho tak 5-6 mesiacov viac nie
Vies odomna by tie peniaze videla ale od tych muzov nebude,to mi ver lebo iba do vtedy ju budu poznat kym im bude davat,ked peniaze sa minu tak potom budem zasa dobra,no asi tak.

monkula
10. okt 2009

no atk to je potom obyčajná k....a a taká Ti hádam za priateľstvo nestojí.....

angyalok
autor
10. okt 2009

monkula to mi uz davno povedala vlastna mama

monkula
10. okt 2009

no vidíš... mama a monkula majú vždy pravdu..... 🙂 🙂

suki
10. okt 2009

monkula 😀 😀

angyalok
autor
10. okt 2009

Ja som tomu nechcela ani verit ked som to videla,no sklamala ma a velmi ale je to jej zivot,ona vie co robi keby som jej do zivota zasahovala tak by som bola ta najhorsia

monkula
10. okt 2009

ale prestaň riešiť stále ju, a rieš vašu situáciu.... peniaze vám z neba nespadnú...