Perly našich detičiek, vaše zážitky a trapasy

adelajda2012
4. júl 2014

Pôvodná diskusia bola prevedená na cz konika, ale tam sa nejak nechytila. Mne veľmi chýba a tak sa pokúšam ju obnoviť. Dúfam, že sa podarí....pridajte sa 🙂

miriam439
7. apr 2021

Malý stále bral z radiátora fľašu s vodou a nalieval sa. Vravím mu, nech už toľko nepije (chcela som dodať ešte, že sa potom pociká, ale nestihla som).
On mi pohotovo odpovedal: "Mami, ja som človek, tak môžem byť alkoholista." 😂

mabenn
8. apr 2021

Pýtam sa syna (2r9m): "Chceš praženicu?" Odpovie: "Chcem praženicu...takú bez vajca." 😨

mabenn
10. apr 2021

Necenzúrované: Ideme po parku. Ja: "Ježiš jaké veľké hovno." Syn: "Chcem do neho stúpiť!".

mircalla
10. apr 2021

Boli sme trochu netypicky na strasne dlhej prechadzke v lese....Vravim deckam, nahodou to bolo super dobrodruzstvo, nie? Dcera (5r) Kto si mysli, ze to nebolo dobrodruzstvo nech zdvihne ruku!!!!??

h2
10. apr 2021

@mircalla A zdvihla? 😂

mircalla
10. apr 2021

@h2 Jasne, aj s bratom

bubula_007
11. apr 2021

Pár dní dozadu som 5ročnému synovi oznámila, že v pondelok otvárajú škôlku..
"Ja v pondelok nepôjdem škôlky!! V utorok tam ani nevkročím!!" 😅 No...bude to ťažké..🤷

fizu1
11. apr 2021

@mabenn 😀pýtam sa syna: filip co preboha nemáš rád na vyprážanom syre?? filip: syr...🤷‍♀️

mircalla
11. apr 2021

@fizu1 Hej, tazke pochopit🙂 uz to sice nejedavam, lebo kalorie, ale ako decka sme to vsetci milovali.

h2
11. apr 2021

Syn sa učil na písomku z Vlastivedy, okrem iného preberali aj Nitru. V učebnici to síce nemal, ale povedala som mu, že v Nitre je aj divadlo Andreja Bagara. Keď som ho potom skúšala, povedal: "Je tam aj divadlo. Toho... hmmm... jak sa volal ten týpek? Báger?"

gabrielkaa
11. apr 2021

Pocas prechadzky vonku sme prechadzali okolo davu demonstrujucich ludi a dcera mi hovori, mimochodom dost nahlas, ze ahaaaaa mami vonku je zase ta menstruacia (rozumej demnostracia) 🙂.

janiket
16. apr 2021

Janko (3 a pol roka) utiera prach na globuse, prezerá si ho zo všetkých strán a pýta sa: mami, na ktorej planéte bývame? No na tejto planéte, a presne tu bývame. A ukázala som mu Slovensko. A on: Aha! No tak to tam utlem (utriem).
Keď skončil: Mami, celú planétu som už umyl!

h2
16. apr 2021

Schádzali sme so synom po schodoch, bolo to neskôr večer, takže už bola tma. Syn išiel prvý. Hore zažal svetlo na schodoch, rýchlo zbehol dole a tam zhasol. Ja som bola ešte len v polovici schodov, tak naňho volám: "No to je super, Ty mi tu zhasneš a ja nevidím, ani prd." Samozrejme som čakala, že dobehne a zažne. Ale namiesto toho som sa dočkala: "Ále, mamí, to zvládneš!"

mike_bassett
17. apr 2021

Môj 4 ročný syn bol teraz s mamou 4 dni v nemocnici. Vyšetrovali ho aj medičky, tak si ich dirigoval "Ty si ma ešte nepočúvala, ty si ma už počúvala." Potom pobehoval po izbe a vraví im "Toľko vás tu je a ani jeden ma nechytil." Doktorka sa ho potom pýta, či má dať medikom ako známku hviezdičku alebo čerta. "Mne hviezdičku, im čerta" :D

A potom ešte zložil učiteľku v nemocničnej škôlke. Má veľmi rád dinosaury, dala mu dinosaura. A on na to : "To je Triceratops, ale má zuby, to nie je správne." Tak vzala Brachiosaura a vraví mu : "Ale tento bol bylinožravý, on nemal zuby." A malý na to : "Ale Brachiosaurus bol sauropod, ten mal zuby. Kolíkové." Tak učiteľka vzala tretieho, začala s ním akože kúsať toho Brachiosaura a vraví : "Pozri, tento ho takto kúsal." A malý ju úplne usadil, lebo vraví : "To nekúsal, lebo Dimetrodon žil pred dinosaurami".
Učiteľka radšej odišla preč :D

mircalla
17. apr 2021

@mike_bassett Som sa schuti zasmiala

stevvvka
17. apr 2021

Pozeráme na nete čosi o moriak och, hydine, ale v češtine.. Prišli na rad "kruty".. Mami, kúpime si aj my také kruty. Aby sme mohli mať kruté mäso!

h2
21. apr 2021

Pod vplyvom viacerých tém o divných menách, ktoré sa v posledných dňoch nejako vyrojili tu, na koníku, som sa pýtala syna, či je spokojný s menom, aké sme mu vybrali, či sa mu páči, či sa niekedy chcel volať inak... Asi som mu s tým liezla na nervy, lebo na poslednú otázku "Aké mená by si dal svojim deťom?" ma bez dlhšieho premýšľania odpálkoval odpoveďou: "Hildegarda a Jožo." 😂 Hm, už sa teším na vnúčatká.

lilysk
26. apr 2021

Prišla dcéra zo školy , že mám podpísať papier o dezinfekcnosti🙂)) a druha , že sa učili , ze jednotne číslo je singulár a množné je plutonium🙂

h2
26. apr 2021

Skúšala som syna z Prírodovedy. Práve preberajú poľné zvieratá. Pýtam sa:
"Čo by si mi vedel povedať o škrečkovi?"
"Je to cicavec...".
"Dobre a okrem toho? Čo to ešte je, okrem toho, že je to cicavec?"
Chcela som dostať odpoveď "hlodavec", tak som pomáhala:
"Tiež sa to končí na 'ec' ".
"Blbec!"
🙄😄 Srandista!

lucienka1981
26. apr 2021

@h2 sa vynašiel 😆😆

totatimeka
27. apr 2021

Boli sme so synom (6r) na prechádzke a hral dedinský rozhlas. Vyhlasovali že je zvýšené riziko vzniku požiaru a že keď v lese začnú horieť stromy tak je väčšinou už neskoro a je ťažké to uhasiť. Môj syn po chvíľke že "mami? Prečo stromy horia iba v noci?" Nechápala som, tak sa ho pýtam že odkiaľ to má "no veď tá teta to vravela že keď horia stromy je neskoro" 😀 takže neskoro=noc 😅

stevvvka
29. apr 2021

Mami, ako sa vola ten tanec, keď si buchas po nohách?
To je čapáš.
Mami, pozri sa, ako čapujem!

janage
29. apr 2021

Moja teenage nadšená budúca vedkyňa: Ešte musím do piatku prečítať knihu o procesoch v mozgu. Ja odchadzajúc z miestnosti som zagúľaľa očami a pomyslela, že radšej by riad mohla umyť, keď za chrbtom sa mi ozvalo: Mama, a neprevracaj tými očami, vidím ťa!!!!😃
A minule som bola poučená, že ak neovládam aspoň 2 jazyky som pre túto spoločnosť vlastne neužitočná😉

miriam439
2. máj 2021

Ako sa dnes vynašiel syn...
Strašne neznášam, keď len čo dá do úst 1-2 lyžičky jedla, tak sa chytí za brucho a začne stonať, že už ho bolí bruško (a teda skončí s jedením)...
A dnes znova: "auuuu"
Ja: "čo zasa" 😠
Syn: "au, ako ma bolí bruško na ritke"
😂😂😂

michelle22
2. máj 2021

Daniel (4r) mal velky bordel v izbe, vsade rozhadzane hracky. Vravim mu: Danik, musis si tie hracky upratat. On: ale mama! Potom neviem ako som sa hral! 🙈😅 odzbrojil ma, nevude sa predsa zacinat hrat od zaciatku 😅

michelle22
2. máj 2021

Karham deti ako ma nepocuvaju. Daniel (4r): mama, ja ta pocuvam vzdy. (Potom sa zamysli) Iba ked spim nie 🤔😅

pepa_nr
3. máj 2021

Syn ma prosil pred pár dňami: Mamička, nalej mi, prosím ťa, plodovú vodu. 🤣🤣

mircalla
3. máj 2021

Mierne morbidne. Nabonzovala mi ucitelka. Dcera (5 r) sa pyta: Kedy budeme robit tie srdiecka na Den matiek? Skor ako za tyzden? - Preco? - Lebo moja mama do tyzdna zomrie....Deti aj ucitelky zhrozene. (bolel ma niekolko dni klb a skuvinala som, ze ak to takto pojde dalej, do tyzdna ma vykoti).

ichbinich
3. máj 2021

@mircalla 😂😂😂

sandri
8. máj 2021

Borisko sa dnes v lese rozculoval, aki su ludia bezohladni, ze zasliapli a zabili chrobacikov.
Dusan: "A ty ked si chytal a pucil mravce, to nevadilo?"
Borisko: "Ja som ich nepucil, ja som ich hladkal!" 😁