Pes napadol nášho a ten zomrel. Chceme odškodnenie

llumka
21. nov 2009

POMOC AKO MAM POSTUPOVAT
Moj pribeh je asi dost dlhy
nasho psika - 3x uhryzol ten isti bojovy pes z nasej ulice
1x - asi pred 2 rokmi v zime,nas mal voditko jeho nie napadol ho,moj oco ho kopal a pustil,nemal vazne zrananie
2x - pred 3 tyzdnami,zvonil postar - balik,tak som vybehla dolu zobrala som maleho syna - rocneho a psa bez voditka,lebo som chcela zobrat len balik,nech aspon vycura pred domom,akurat tam bol ten pes!a ja som nevedela,cakam pri brane volam stale nic,tak som pozrela a vidim strasny pohlad ako ten pes pohryzol na mojho,drzal dost dlho okolo sanky a krku,majitelka nevedela prikazat aby pustil buchala ho hlavou stale nic asi to trvalo 5 min a pustil ho.a ja som bola sokovana ,spytala som ju ze preco nema kosik a ona ze moja zautocila a je bez voditka.tak ja neviem ako to bolo,sli sme k veterinara,rana bola dost hlboka,dostal 3 inejkcie a tyzden ATB
3x - pred niekolkymi dnami,moj priatel bol na prechadzke mal voditko a ona tiez,pes zacal utocit ona ho pustila,moj priatel zobral nasho psa do narucia a ten pes trafil do bruska a nepustil priatel ho kopol,boli tam svedkovia volali policiu hned a policia neprisla,hned siel u veterinara,musel tam zostat stratil vela krvi bol tam iba 1 a pol dna,vcera nezvladol boj o zivot,odisiel navzdy!!!nas pes patril do nasej rodiny velmi nam chyba
a platili sme 400€
chcem aby to nam vyplatili a podat trestne oznamenie ako mam postupovat!

dsnadja
23. nov 2009

inak llumka lutujem čo sa stalo tvojmu psikovy,podla mna neber peniaze ,udaj ich na policii,nech je to riadne prešetrene,ked treba nech ho daju utratit, lebo taketo urobil už viac krat,a potom nech ti uhradia aj tych 400eur.chcu ti zohnať takeho isteho psa??ha ha ha.. no asi nie su normalny.to len vyzorovo bude taky isty,nikto ti nenahradi toho čo si mala ☹ .a pani ho pustila ked sa rozbehol na vašho?je ona normalna?asi nie...keby moj pes bol viac krat agresivni tak si priznam,že som to nezvladla,dala by som ho uspať a nikdy viac by som si nezadovažila takeho psa.nie nadarmo sa hovori,že to nie su psi pre začiatočnikov.kym niekto neovlada alfu a omegu vychovi psa,tak si ho nema kupovať!!!!!!a na začiatok len maleho izboveho,lebo toho aspoň udrži na voditku.ale ked sa taky 30-40 kg pes rozbehne, toho nezastavi nikto.

rajcina
23. nov 2009

mmm kusok odtial ( cez cestu ) viem tiez o jednom ( nastastie tam nebyvam ale kamaratka mala otrasny zazitok s jej psikom ) tiez ho napadol takyto pes majitel preplatil naklady ale aj tak chudak maly pes nastastie to prezil esteze to nevidela mala
a pes je vraj stale bez kosika a voditka lenze udajte ich a este ublizia vam nebudem vam vysvetlovat co je to za typka
a to som zazila este jednu historku kedy sme uz chytili hystercili skoro vsetci okolo lebo sme nevedeli ci pes trha deti ale poviem vam lietalo vsetko deky svetre
deti sedeli v trave a hrali sa s morcatom zrazu ide okol debil so psom pitbull alebo co to bolo a chytil malej morca myslela som ze ta mala to neprezije ked videla ako pes drzal to morca a pohadzoval ho samozrejme neprezilo samozrejme pan mal vypite okamzite dosla policia
baby otrasny zazitok v prvom momente sme nevedeli ci trha deti alebo o co ide vsetko lietalo a deti vrestali hnus zabit takych ludi
ja mojho sedem kilove pinda nepistam z voditka a takyti magori pokojne idu bez voditka a este mi povie ked moj maly pes steka lebo sa boji jeho velkeho : ze pod ( psovi ) nepocujes jas vrieska ( steka moj ) no konec

llumka
autor
24. nov 2009

Tak priatel bol vcera na policii,povedal vsetko ako sa to stalo atd a dneska bol 1 svedok na poicii.tak uvidime a dopadne,drzte nam palceky
viem ze na wolkrovej je vela nebezpecnych psov,ta majitelka je drza slecna strieda so sestrou,neviem ci tu mozem napisat jej meno

kristina123456
19. dec 2011

Moja mama bola včera vonku so psom v našom sade. Telefonovala s niekým a mala so sebou malého yorkshira dávala na neho pozor. Za jedným domom stál mladý pán s vlčiakom ktorý nebol priviazaný a nemal ani náhubok mama o tom nevedela bola to sekunda čo videl ako ten pes beží za našim zakusol sa do neho a pustil ho. Neskôr išla aj s tým pánom k veterinárovi a povedal že má prepichnuté pľúca a že nemá šancu aby prežil aj keby že dýcha nedá sa mu pomôcť!!! Veľmi nám chýba bol to predsa člen rodiny!! ☹

jana1554
21. máj 2015

Dobrý deň, nedávno mojho manžela pohryzol pes a museli mu amputovať ruku,, aby sa nam niečo také nezopakovalo tak nosím pri sebe vždy kapsainovú pištol z tejto stránky:http://www.nesmrtiacezbrane.sk/jpx4/jpx4-jet-defender

natuska87
21. máj 2015

@llumka Mozno to je od veci...Ak sa da s tou nezodpovednou majitelkou aspon trosku komunikovat, treba sa opytat, ci ma psa poisteneho...Hlavne na skody spôsobene psom.I ked, tam je prioritna skoda v tom, ze ste prisli o priatela...Kedze to popisujes takto, nebude ochotna sa bavit.Mas plne pravo ohlasit skutok na policii a ziadat odskodne!Som psickar, ale odsudzujem taketo chovanie! Uz, ked sa mi toto stane, riesim to so vsetkou zodpovednostou...Som za, aby ste to dotiahli do zdarneho konca.Taki ludia nepatria medzi slusnych a zodpovednych obcanov...Mali by zit na samote!

danielledaniela
1. nov 2015

Ahoj , Neviem ako si to rešila ty. Ale ja mam tiež taki problem, ako ty. Tiež velka rasa napadla mojho srnčeho ratlika, ktoreho tiež museli operovať. Zatial je v poriadku,Tiež idem podať tresne oznamene na majitelia. tam teho bastarda ,Budem žiadať nahradu škody a budem žiadať aj na utratenie jeho psa. 20Lebo pes ktorý napadol ineho psa je otazka ked to zopakuje a može to byť aj dieťa. Ak nebude chciet pojdem na sud,.

drzka987
7. dec 2015

Aj mne napadol pitbul mojho psa este 13.11.2015 a este do teraz chodime ku zvelolekarovy.Stoji ma to uz 400€ a este neni stale dolieceny.Poradite mi dokedy sa moze trestne oznamenie podat?Majitelka toho pitbula mi napisala ze polovicku mi zaplati.Neviem ako to mam riesit.

veron93
13. mar 2016

Ahojte baby, práve sa mi stalo to isté,60 kilový pes napadol môjho malého maltezáka aj mamu ktorá ho bránila,podotýkam nie prvý krát avšak nevedeli sme že sa to má hlásiť na mestskom úrade čiže nemáme priamy dôkaz o opakovanom čine. Vyhlásenie policajtov, že tento útok nebol úmyselný zo strany psa ma dojalo. Zajtra ideme na rontgen, má zmysel odkladať si bločky? Pretože nám sa majiteľ psa vysmial do tváre po útoku a nepriznáva si chybu. Čo robiť ?
Ďakujem :(

drzka987
14. mar 2016

Ja som sa dohodla z majitelkou a ta mi vyplatila polovicu za liecbu.Jedine podat trestne oznamenie ked viete meno,adresu toho dotycneho a odkladat si bloky.Tresne oznamenie sa dava do mesiaca od pokusania.A bolo by dobre keby ste mali svedkov to by bolo pre Vas plus.

martinkkka22
25. aug 2016

Ahojte..neviem, či má niekto skúsenosť, švagriná išla s 3mesačnou dcérou na rukách a s mamou po obecnej ceste na poli na prechádzku s dvomi franc. buldogmi na vodítku, zo záhrady vybehli dvaja psi a dokúsali jedného nášho psíka, majiteľ teraz odmieta zaplatiť 40e veterinárne poplatky za zašívanie a lieky. Ako postupovať? podať trestné oznámenie alebo ako vymáhať "škodu". dakujem