Pes napadol nášho a ten zomrel. Chceme odškodnenie

llumka
21. nov 2009

POMOC AKO MAM POSTUPOVAT
Moj pribeh je asi dost dlhy
nasho psika - 3x uhryzol ten isti bojovy pes z nasej ulice
1x - asi pred 2 rokmi v zime,nas mal voditko jeho nie napadol ho,moj oco ho kopal a pustil,nemal vazne zrananie
2x - pred 3 tyzdnami,zvonil postar - balik,tak som vybehla dolu zobrala som maleho syna - rocneho a psa bez voditka,lebo som chcela zobrat len balik,nech aspon vycura pred domom,akurat tam bol ten pes!a ja som nevedela,cakam pri brane volam stale nic,tak som pozrela a vidim strasny pohlad ako ten pes pohryzol na mojho,drzal dost dlho okolo sanky a krku,majitelka nevedela prikazat aby pustil buchala ho hlavou stale nic asi to trvalo 5 min a pustil ho.a ja som bola sokovana ,spytala som ju ze preco nema kosik a ona ze moja zautocila a je bez voditka.tak ja neviem ako to bolo,sli sme k veterinara,rana bola dost hlboka,dostal 3 inejkcie a tyzden ATB
3x - pred niekolkymi dnami,moj priatel bol na prechadzke mal voditko a ona tiez,pes zacal utocit ona ho pustila,moj priatel zobral nasho psa do narucia a ten pes trafil do bruska a nepustil priatel ho kopol,boli tam svedkovia volali policiu hned a policia neprisla,hned siel u veterinara,musel tam zostat stratil vela krvi bol tam iba 1 a pol dna,vcera nezvladol boj o zivot,odisiel navzdy!!!nas pes patril do nasej rodiny velmi nam chyba
a platili sme 400€
chcem aby to nam vyplatili a podat trestne oznamenie ako mam postupovat!

diddi
22. nov 2009

podat trestne oznamenie a ziadat zabit psa....alebo ho zabit otravou....jemine,hrozne som sa nastvala,ako je mozne,ze tento pes este zije...uz pri prvom hryznuti by som narobila poriadok....inac bojovemu psovi staci pri zakusnuti buchnut pastou medzi nos a oci,vtedy mu povoli sanka....inac pokial neprekusne,tak nepusti....tieto bojove psi su uplne vypatlane a nie kazdy by ich mal mat.

saska.t
22. nov 2009

diddi - bojove psy neexistuju kazdeho psa ktory neznasa to iste pohlavie sa bude bit ako tzv "bojovy" pes, akurat ludia ich nazvali bojove, tieto pripady sa stavaju preto ze si kazdy blbecek kupi psa a takto to vyzera 😠
V prvom rade by som chytila pod krk majitela, pretoze to je jedinny vinnik danej situacie kedze si nedokaze vycvivit a uz vobec podrzat psa, podaj trestne oznamenie, ako tvrdis svedkovia su a vymahaj po majitelke peniaze aj ked je to beh na dlhu trat... psa nikto neutrati kedze nenapadol cloveka, na SK je pes stale povazovany ako vec, takze jediny kto sa da postihovat je jeho majitel 🙄

denduska
22. nov 2009

presne, chyba je v majitelovi, ak pride o jedneho psa, zadovazi si dalsieho, takyto pes nema co robit u cloveka co nema pevnu ruku a nevie s nim zaobchadzat, inac aj tieto "bojove plemena" sa daju vycvicit a byt uplne normalnymi, lenze to vsetko je na majitelovi...
jednoznacne trestne oznamenie na majitelku...

maznacik007
22. nov 2009

no ako jednoznacne zajdi na vasu policajtnu stanicu a podaj trestne oznamenie uved mena svedkov zober potvrdenia od veterinara atd...
teraz zomrel vas psik.. nabuduce moze zautocit na dieta... rozhodne to nenechaj len tak

llumka
autor
22. nov 2009

vcera sme boli na policii,vraveli ze treba nahlasit metskej policii az v pondelok na priestupok.mam 2 svedkov ktory su ochotny ist s nami na policiu.
priestupok je iba blokova pokuta?
chcem aby toho psa zastrelili!ten pes nenapadol iba nasho psa ale viacerym ze vraj aj jednu pani.problem je v tom neviem kto su.budem bojovat aby sa nam podarilo drzte nam palce

titkovamiriam
22. nov 2009

llumka mi mame doma,,bojoveho,,psa a zije s nami v pohode.vsetko je to o majitelovi.no bohuzial tu sa spravodlivosti nedockach,psa urcite nezabiju nanajvys mu daju pokutu a mozno ani to nie... ☹

mywiel
22. nov 2009

lumka velmi smutné ze majitelia co nevedia vycvicit a mat autoritu maju takychto psov, ja by som dala utratit majitela blba no co uz.... 😠 podla mna takyto majitel nema pravo vlastnit taku nebezpecnu rasu ked si s nim nevie rady co keby napadol dieta?!!!!!! 😠 Co ti mozem poradit kup si v Army shope slzny plyn a radsej ho nos zo sebou nikdy nevies ako ti moze zachranit zivot.

maznacik007
22. nov 2009

pocuvaj ako odmietli prevziat vase oznamenie..? ved predpokladam ze ti vznikla skoda min. vo vyske minim. mzdy.. takze nech sa nevyhovaraju...

a potom nech kazdy utok sa hlasi na mestkych policajtov a ked odmietnu prist tak na mestky urad ze odmietli prist..

mywiel
22. nov 2009

Ako moze pustit psa ked utoci??! Rovno by som ten slzak nastriekala do oci obom aj jej! 😠

erikasadek
22. nov 2009

llumka, no , tie bojove psi, su, len zvierata.. a bohuzial ako pise miriam je to na majitelivy, co je pravda, z eje skrizena rasa, narokom a bohuzial su , dost agresivne, staci malo.. zle zivene, a zla, starostlivost co sposibi utok..
ja by som podala, urcite trestne oznamenie, an amajitelku ta je , zakonom zodpovedna..
preco, uz len preto, ze ,vam , zabil, psa, za jej drza spravanie.
a potom mozno na buduce to bude , 18 mesacne dieta, pre psa lahka korist, a ked to umrie, ludia budu stale, plakat ako s ato mohlo stat aty mozno vycitat..

neviem kae su zakony na slovensku..
akle tu v fr , za posledne roky bolo tolko utokov, tychto psov ze su , zakazane, a ked neaky majitel ich ma, tak mi ver , z emusi mat specialny obojok,,akolo huby, naustok, bezpscnostny.. a lmajitel, ak by s anieco stane, ide do basy a tazk apokuta.. a nehovorim o nenavisti ludi okolo..
je mi luto tychto psov.. ale este viac doslova roztrhane dieta pred ocami svojej matky alebo otca..
stavalalo sa to tu skoro kazdy tyznden.. 😠 😠 n.

diddi
22. nov 2009

aj mierumilovny pes, ktory to ma v sebe, moze zautocit - hovorim o pittbulloch, boxeroch....preco su potom zaradene do kategorie "bojove psi, plemeno"...ked neexistuju??? 😕 ...neboli pripady, ked si nazival takyto pes s dietatom a rodicmi a v jednu chvilu mu prdlo a zabilo dieta?

mywiel
22. nov 2009

U nas ma tieto rasy musia mat majitelia spec. povolenie a to je také, ze sa pravidelne zucastnuju vycvikov pre takéto psy ako ich zvladat, samozrejme si tie vycviky platia z vlastného vrecka a nie su najlacnejsie, musia prekazat ze su psychicky schopnu vlastnit takuto rasu a az potom dostanu povolenie vlastnit takéhoto psa. Lebo takyto pes ked je nevychovany hotova zbran, vela kantonov uz zakazalo nebezpecné rasy ako spominala Erika aj tu uz par psov roztrhalo malé deti a neboli to ziadny Dalmatinci ci vlciaci, ale fakt ze doberman, pitbull, rotvajler na takych psov treba mat cas, venovat sa im a vycvicit ich a pocuvali na prvy povel a to si vela majitelov neuvedomuje ked si takého psa chce zaobstarat.

mirka1308
22. nov 2009

llumka, som to teraz dočítala, moc smutný príbeh tvojho havka a celej rodiny ☹
ja mám malého yorkshira, no mne keby sa to stalo, tak by som určite na nič nečakala 😠 a zrejme ani nešla na políciu lebo zrejme nepochodíš a ešte veľa znamená, kto sú majitelia psa 😠
ja tiež nosím kaser so sebou ale či by som ho vedela rýchlo použiť fakt neviem 😕
mne keby sa niečo také stalo, tak by priateľ inak riešil situáciu, lebo našho "somárika" ľúbime a moc by nám chýbal keby zomrel 😔
Jednoznačne nie je na vine pes!!!ale blbec majiteľ!!! a toho by som nenechala na pokoji 😠
llumka, moc ti držím palčeky, aby ste pochodili 😔

tilly
22. nov 2009

daj trestné oznámenie na polícii s tým, že žiadaš tých 400 eur + ak máš doklad čo stál pes, prípadne, ak bol chovný, ušlý zisk za krytie... oni ti na polícii poradia, čo s tým... prípadne k tomu potom dáš aj občianskoprávne konanie za ušlý zisk...

tam môžeš dať myslím oznámenie za poškodenie cudzej veci, lebo pes je vec...

murcos
22. nov 2009

pred dvoma tyzdnami sa nedaleko naseho bydliska stala tragedia.
rodina mala domaceho milacila-rotwailera. cele 4 roky,
pes sa nevedel vysporiadat s prichodom noveho clena rodiny.
minuly tyzden - ked mala babka male jednorocne bejby na rukach pes skocil a dieta kusol priamo do hlavy.
male to neprezilo. ! a to bol rodinny pes!
samy mame psa doma, ale ani nasemu neverim. (mna ako 7 rocnu pokusol susedov pes, ktory bol tiez vraj chodiacim anjelom)
neviem, ake su postupy na slovensku, urcite by som ich vsak udala na policiu a potom by som to tahala na sud.
aj ked zial na slovensku na tieto veci skor zda sa neriesia ako riesia.

lussy23
22. nov 2009

Llumka - to je veľmi smutný príbeh. ☹ 😠 Ale ako hovoria ostatné, je to majiteľová vina. ☹ Psy za nič nemôžu, nevedia, že sa to nesmie. Treba ich preto vycvičiť.
My máme dvoch Bernských salašnických psov a yorkširských terierov a žijú spolu normálne. Máme doma aj ročné bábo a naživajú si spokojne.
Takže podajte (čím skôr) trestné oznámenie na majiteľku, lebo ten pes môže ublížiť aj inej veľmi dôležitej osobe ☹ Držím Vám palce.

reisi
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
denduska
22. nov 2009

llumka, psa mozu dat utratit (prikazom) len ak by sa dokazalo, ze napadol cloveka 😒

psi nie su hlupe tvory, najvacsou chybou je ked majitel neveri vlastnemu psovi, ten pes nie je debil a citi to a tym padom sa stava nevyspytatelnym, aj ked naoko robi sadni lahni a podobne hovadiny, psa staci naucit povel Zostan!, Ku mne! a pripadne Pusti!, jedine co potrebuje citit z majitela je autorita ale zaroven dovera. Pes vobec nerozumie reci, on len rozoznava intonaciu pri danom povele, takisto aj vlastne meno mu mozete skomolit ale pri tej istej intonacii nan reaguje. Ako nasa Ajša, Aša, Aida, Aďa, Hajda, Hada...ako ju vola moja dcera.
Ja naozaj nerozumiem preco si ludia kupuju psy ako bytove doplnky alebo okrasne tvory do zahrady, ved tomu sa treba venovat a nie malo, ak nemam cas (a aj peniaze), tak si kupim andulku, a nie rotweilera len preto nech vyzeram drsne..
🙄

denduska
22. nov 2009

tu je nieco zo zakona - sorry kopirovala som len to co je k tejto situacii

b) nebezpečným psom každý pes, ktorý pohrýzol alebo poranil človeka bez toho, aby bol sám napadnutý alebo vyprovokovaný, ak nebol použitý v nutnej obrane alebo krajnej núdzi (cize cloveka..)

Priestupku sa dopustí ten, kto psa vedie ak:
b) nezabránil tomu, aby pes útočil alebo iným spôsobom ohrozoval človeka alebo zvieratá,
Za priestupok b) odseku 1 a odseku 2 písm. a) až c) obec uloží pokutu do 5 000 Sk
8.) Ak sa držiteľ psa alebo ten, kto psa vedie, dopustí priestupku opakovane, možno mu uložiť pokutu do výšky dvojnásobku pokút uvedených v odseku 3.

cize to vidim tak ze maximalne jej naparia 10000 ak sa teda nedokaze ze ten pes napadol aj cloveka...
😒

llumka
autor
22. nov 2009

moj priatel dnes bol za majitelkou toho psa,ukazal blok 400€,jej mama tam bola zacala rozpravat ako je jej luto atd a ze zaplati 50%, ,moj nesuhlasil ale nakoniec zaplati 70% teraz dala 100€ neskor ostatne
ponukla mi ze zozenie takeho psa akeho sme mali ,my nechceme dalsieho po takej udalosti ☹
a ze bude davat kosik ale aj tak vie sam dat dolu to vravela a ze chce spravit dohodu miesto prechadzky pre velkych a malych psov aby bolo oddelene,lenze pre nas je to uz neskoro
😢 😢 😢 😢 😢

mywiel
22. nov 2009

Blbost, kosik sa da psovi tak utiahnut aby si ho nevedel dat dolu. A prisposobovat sa musia oni ak nechcu o svojho psa prist, lebo ho jasne nevedia zvladat.

mywiel
22. nov 2009

Snazi sa vas udobrit par eurami lebo vie ze riskuje ovela vacsiu pokutu a aj psa, nenechajte to tak.

titkovamiriam
22. nov 2009

jasne ved napr.nasim davame take ktore by si dole nedali a voditko zadrhovacie keby nahodou...ak by nes pes volakedy dvaja niekoho napadli hned by isli do psieho neba,k dzudzim psom ich moc nedavame a ked na dvore chytia macku ci vtaka 😅 😅 😅 mali byt rychlejsi...

mywiel
22. nov 2009

Este by som trvala aj na tom ci ma vsetky povinné ockovania, lebo fakt to moze byt nabuduce dieta ale noha dospelého do ktorej sa zahryzne. Kazdy majitel vie ze pes musi mat kosik a musi byt na voditku a ked mam tak silného psa ze ho neviem udrzat a nepocuvne ma tak jednoducho takého psa nemozem vlastnit.

dada1212
22. nov 2009

Diddi Bojový psy sa tak volajú podľa toho, k čomu boli v minulosti, vtedy sa používali na psie, ľudské zápasy, ten názov im ostal, ale to neznamená, že sú agresívnejšie ako ostatné psy.
Len často si kupujú tieto psy aj ľudia, ktorí sú nezodpovedný a potom to zle skončí.
Však koľko rodičov kúpi svojim dospievajúcim synčekom pitbulla, lebo chcú s ním detičky machrovať, ale vycvičiť ho nevycvičia, po pár dňoch ich omrzí,o psa sa nestarajú a potom je pes agresívny a niekoho napadne.
Ale je kopa majiteľov, ktorí sa o svojich "bojových" psov starajú a sú mierumilovnejšie ako ostatné psy.

Bohužial aj môj psík mal už skúsenosť s napadnutím bojovým plemenom, bol na tom dosť zle, ale dostal sa z toho.
A bolo to len kvôli tomu, že pes svojho majiteľa omrzel a kvôli tomu, že sa mu nevenoval, sa stal agresívnym. 😠

To čo sa Vám stalo mi je ľúto ☹

olinka6226
22. nov 2009

ilumka prosim ta z ktoreho sidliska si a mozes napisat meno toho psa? tiez mam psa a male dieta, tak by sa rada takemu niecomu vyhla. dakujem

dada1212
22. nov 2009

Niekto tu písal o tom, že sú prípady ked pes napadne dieťa svojich majiteľov .
Ale to je tiež len o nezodpovednosti rodičov toho dieťaťa a zároveň majiteľa psa.
Lebo ak chce niekto mať aj psa aj dieťa, nesmie dovoliť, aby ten pes mal v rodine postavenie ako najdôležitejší člen rodiny, aby sa všetko točilo okolo neho, aby spával v posteli s majiteľmi a podobne.
Lebo je potom logické, že ked sa narodí dieťa, pes naň žiarli, kedže mu zobralo jeho pozíciu.

Ak niekto neplánuje deti, prípadne ide o starší pár, nie je na tom nič zlé, že má v rodine také postavenie, ale ak niekto má psa a plánuje dieťa, je nezodpovedné urobiť zo psa miláčika, vtedy treba vychovať psa tak, aby vedel, že má miesto na najnižšom mieste v rámci rodiny.A potom určite dieťa nenapadne a nebude na dieťa ani žiarliť.

jonatanka
22. nov 2009

llumka, po prve, to je hovadina, ze mas prist az v pondelok a nahlasit to, ten policajt, co ti to povedal je do slova a do pismena IDIot ktoremu sa nechcelo spisat zapisnicu, na tvojom mieste okamzite nanho spisem na Stalej sluzbe staznost, pretoze oni su povinny sluzit nonstop, prides nahlasit priestupok voci obcianskeu spolunazivaniu, s tym, ze ako poskodena si ty, a vznikla ti majetkova skoda,od urcitej sumy je to priestupok, pri sume cca 200 eur sa uz jedna o trestny cin, majitelka nezvlada svojho psa, ohrozuje sirsie okolie, ide o to, len aby si s nedala, na tvojom mieste by som sa na policii, nenechala len tak odpalit a jednala okamzite, Viac ak chces cez IP

llumka
autor
23. nov 2009

olinka6226 - petrzalka,dvory neviem meno psa byvaju na wolkrovej
prave cakam prtatela je na policii

dsnadja
23. nov 2009

ja mam staforda križeneho s americkym buldogom(kvoli velkosti čo som si realne neuvedomila je u svokry teraz už na dvore a je to pre nu lepšie) a je to neuveritelne inteligentny pes.ten pes musi mať vodcu a aj u nas to bolo tak že ja som bola pre nu alfa 😉 ,nesmela na sedačku a podobne, proste prisna vychova,zakladne poveli,jedla sa ani nedotkla aj ked bola hladna len ked som jej dala pokyn,aj muža ma rada a poslucha, ale už len tak, že jej musel niečo viac krat povedať,aj moje dcery zbožnuje, ale aj si viac dovoluje k nim, a nenechavala som ich spolu osamote, lebo čert nikdy nespi.....proste sa dalo vidieť, kto je u nej, na ktorom mieste.ale ako hovorim, užasne inteligentna.mangel, ktory zvieratka moc nemusi ale carrie ma rad,raz rano som chcela ešte zalahnuť naspäť do postele, a čo nevidim pes v posteli,mangel ju tam pustil,no nechala som to tak, ale naš zlaty hafanek si začal dovolovať čoraz viac, nakoniec som spala na kraji postele, a potom som urobila rošado,trvalo to chvylku, ale všetko sa vratilo do starych kolaji....a teraz mam pudla a poviem vam, je to na nervy,proste vedla carrie je tato debil.100x sa viac namakym pri vychove, ako s tou predošlou.inak carrie na nikoho nie je agresivna.zato mame v schodišti yorka a ten je psychopat,pravidelne ten, kto prejde okolo neho, ma zahryznute do nohavic, alebo do nohy, a pani len povie... nono to nesmieš...v dalšom vchode maju westika a tiež ho pani nekroti a večne je bez voditka,až ma raz nasralo, že ja si budem krotit psa, a schadzať s chodnika na travu, aby oni mohli prejsť,pani sa nesie ako ho...no na lopate,raz som nešla bokom, zostala som na chodnikua,jasne že west provokoval, moj pes chytil westa za krk a odvtedy bol pokoj,už si nezačinal(nič sa westovi nestalo len sa zlakol),a znamej minule leto pri rannom venčeni tulavy vlčiak roztrhal šicuho,mala ho na voditku a ledže vlčiak nemal majitela, mohla isť jedine domov,a poplakať si.proste je to o vychove aj maly vedia uhryznuť poriadne a to boli ale nikto to neda do sprav,že ho napadli nejaky krpci a pritom ked rafnu dieťa aj pri takom "psikovi"to može mať nasledky.si predstavte každy de n by na vas utočili v schodišti takyto krpci,čo spavite,napomeniete, a čo je z toho? nič...ale keby to robil nejaky velky pes tak toho pana už 100%udate a budete žiadať utratenie.ked som bola s carrie na prechadze, všade som musela počuvať,aka som nezodpovedna mama, ked dam k detom takeho psa,každy na mna škaredo zazeral, ako keby som mala lepru,každy sa odťahoval jaj jaj pitbul(ani to nie je pitbul).citila som sa diskriminovana.jo a najnovšie,carrie je u svokry na dvore,brana zamknuta,deti čo idu domov zo školy, si po pleco strkaju cez plot do dvora ruky, a mackaju ju.mame tabulu, že pozor zly pes(čo nie je pravda)ale aby sa nepovedalo,a nerešpektuju to,napominame ich a aj tak to robia,som zvedava ked nedajboh rafne niekoho, kto bude na vine.ale niečomu sa tešim,odkedy ju mame,pouličny predavači rumunskej a romskej narodnosti nam neponukaju hrnce,pilky,pohare,navleky,a nechcu isť silou mocou dnu.poviem len "Caaaaarieeeee" a už su v nedohladne 😉