Pigmentové fľaky na tvári- ako ich odstrániť?

marfusaklimca
19. jún 2008

Ahojte babenky..trápi vás niečo podobné a nemôžete sa toho zbaviť?? Mám jeden flak na tvári na lícnej kosti, je dosť tmavý a dosť maličkých fliačikov, ktoré mi ostali po akné..a toto leto som zistila, že sa mi vytvárajú aj nad hornou perou akoby tiež pigmentové škvrny ☹ 😒 .
Píšte skúsenosti, rady a hlavne niečo, čo by pomohlo 😉

micuska33
16. máj 2018

@veronikaverca1610 prosím vás kde ste kúpili ten krém??

veronikaverca1610
16. máj 2018

@micuska33 predepsala mi ho kozni. V jedne lekarne mi rekli, ze pro ČR je nedostupný ale v lékárně Dr Max mi ho objednali a za 14dni jsem si ho vyzvedla. Takze u nas v ČR uz je k dostání. Nejdříve i u Dr. Maxe (lekarna) prodavac tvrdil ze neni, ale pak se sel zeptat vedouciho a ten mu rekl, ze uz to jde a at ho objedná.

veronikaverca1610
16. máj 2018

@micuska33 a stal 385 Kč, takze cca 15 eur

micuska33
16. máj 2018

@veronikaverca1610 ďakujem pekne ateda neviem či to na sk kúpim..

veronikaverca1610
16. máj 2018

@micuska33 zkuste se zeptat sveho doktora, mel by to vedet, zda už je dostupny. U nas v ČR jsou latky zakázané, ktere obsahuje pigmanorm, ale ma u nas pry vyjimku. Nevim odkdy, ale pred par lety se u nas sehnat nedal.

sccarlet
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
ivettstar
17. apr 2019

Konečne mi niečo zabralo. Mne po vysadení HAK začali skvrny pod očami.Myslela som ze počas rokov zmiznu ked sa hormony upravia.Opak začali sa tahat dalej mala som ich po celych licach aj nad perou.Tá naštastie zmizla ale na lícach nie.Vyskúsala som vela krémov aj od koznej nič nezabralo.Tak som sa rozhodla pre IPL svetlo. Bola som zatial iba raz ale uz po prvej návsteve sú o 30% svetlejšie.Ten pigment sa spalil a zosúpal.O tyzden idem zase a celkovo chcem íst 4X tak uvidím po poslednom sedení aké to bude.Uz to neslo zakryt ani make upom a po prvom raze je to také svetle ze nič nevydno.Uz sa tesím na dalsie sedenie.

danusskaaa
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
sccarlet
17. apr 2019

@ivettstar nechcem ťa demotivovat ale ak máš pokožku na ktorej slnko vyťahuje pigmenty.skvrny (vplyvom vystavovania sa sln.ziareniu vzdy stmavnu) tsk sa ti aj po takomto špeciálnom odstránení môžu vrátiť.ja s tým bojujem už roky,najprv nad perou a postupne na lícach a čele.nic mi nepomáha,jedine nevystavovat sa slnku -cize najlepšie nosiť klobúk a celoročne 50 faktor od La roche ...

ivettstar
18. apr 2019

@sccarlet viem ze akonáhle si vycapim ksicht na slnko budu naspat ja uz bez klobuka a ochranného faktora neprebehnem ani z domu do auta. Uplne utekam pred slnkom. Radsej budem biela ako flakata. No uvidim ako to bude vyzerat po vsetkych sedeniach ale leto a slnko si uz bohužiaľ neuzijem. 😞

sccarlet
18. apr 2019

@ivettstar presne viem o čom píšeš,kedysi som sa slnila rada,teraz len telo i to nie veľa aby to s tou bielou tvárou nejako ladilo.ja to isté,schovával si tvár pred slnkom lebo tie fľaky sú otrasné...držím palce nech ta procedúra zanechá dobrý výsledok 😉

cijka123
17. jún 2019

Dobrý deň, mám na predaj Pigmanorm - dva krát použité z tubičky. Fľak zmizol.

micuska33
17. jún 2019

@cijka123 za kolko ho predate??

tehula
17. jún 2019

Ja mam na predaj tiez krem Expigment 4% co sa tu spomina v diskusii.
Pouzila som ho 2x.

marrcelkaa
17. jún 2019

@tehula dobrý deň aj vám pomohol

tehula
17. jún 2019

@marrcelkaa pomohol, len potom treba tvar chranit pred slnkom, lebo sa inak flaky zvyknu vratit.
Ten krem ma 4%hydrochinu, cize raz tolko v obsahu nez ma porcelana z USA

galioska
17. jún 2019

@marfusaklimca pestec mariansky z vnútra

marrcelkaa
17. jún 2019

@tehula ja to mam aj na rukách za kolko to predávate?

cijka123
18. jún 2019

@marrcelkaa Dobrý deň, ano pomôže to. Stačí toho trošičku naniesť na fliačik - ja som mala veľkosť polovice jednocentovej mince. Stačí ozaj trošičku - na noc. Naniesla som to dva krát - postup je taký, že to treba nanášať dovtedy, pokým fliačik nezreaguje. Tzn. že akonáhle mi začervenal - po 2 naneseniach už som nenatierala. Po začervenaní sa fliačik akoby zlúpe- resp olúpe sa koža, spolu s tým fľakom. Po zlúpaní sa to behom dvoch dní zahojí. Len ja som mala fliačik malý - tuba je príliš veľká, nemám šancu to minúť.

cijka123
18. jún 2019

@marrcelkaa Pôvodná cena 30€, je z toho dva krát odobraté. Viem sa dohodnúť. Ozvite sa.

kiscsillag1991
10. júl 2019

@tehula ahoj. chcela by som sa opytat, ze tebe pomáhala ten Expigment krém ? Chcela by som sa objednat mame, vies mi prosim ta poradit ci to naozej funguje ? Dakujem

tehula
10. júl 2019

@kiscsillag1991 ano, na odstranenie. Len treba zabranit vzniku novych. Obsahuje az 4% hydrochinon, cize raz tolko ako porcelana ma

radynadzlato
17. nov 2020

ahojte baby som kozmeticka a mam obrovsky flak na cele, skusam chemicky peeling (po 1.sedeni samozrejme nic), 1 som si urobila bb glow (v to jedine verim, len som leniva si to robit), skusam bieliace kremy a sera (najlepsi je zatial oriflame novage brightining - divne flak nemizne ale plet je nadherna :D), este si urobim 3 sedenia chemickeho a dam vediet...ak nepomoze tak BB a ak ani to tak LASER -hoci zakaznicky maju zle skusenosti, ziadne vysledky. Z mojho prieskumu nic nezabera a ak ano vrati sa to....ja pouzivam faktor 50 denne a teraz faktor neutrogena 110 z amazonu, chranim sa pred UVB lucmi (slnko) a UVA lucmi, co ide cez okna a mraky (staroba, rakovina)....baby treba si davat polovicu cajovej lyzicky faktoru denne na tvar, aspon 2x, za kazdeho pocasia ak sa flakov zbavite,....1 denne nepomoze, ale lepsie ako nejaky den vynechat 🙂 vela stastia a verim, ze nam nieco pomoze raz :D

ivettstar
30. apr 2021

Myslím ze tu nepomoze uz nič, ozývam sa po dvoch rokoch. Vyskúsala som IPL svetlo 4x, frakčný laser v yesvisage 3x, vpichovanie plazmy 2x, vsetky krémy sveta, séria a kyseliny ako salycilová, kojová, alpha arbutin 2%, vitamín c sérum 23%, hydrochinon som zatial neriskovala kedze je v EU zakázaný ,na slnku som nebola 3 roky vpodstate zijem ako upír iba dnu, uz mi je nepríjemné chodit von a stretávat ludí. Tie flaky sa roztiahli po celých lícach a bohuzial najnovsie sa začali robit aj na čele. Psychicky to uz nedávam a kebyze nemusím nechodím ani do roboty ,zachranujú to jediné rúška čo sa teraz nosia. Nestretávam sa vpodstate s nikým.Ako ste sa s tým zmierili lebo ja uz nevládzem.

petra098
3. aug 2022

@certica Dobrý deň vyriešili ste tie fľaky po kojení ?

petra098
3. aug 2022

@sccarlet Dobrý deň ja mám fľaky biele na čele aj stmsvnutu čas nad perou pomohlo Vám niečo ?

renia
10. aug 2022

@erika43 ahoj, podarilo sa ti zbaviť sa pigmentových škvŕn? Ak áno, ako? Ďakujem

26ka
18. aug 2022

dievčatá tiež by som rada oživila túto diskusiu, nevie niektorá z vás zohnať ešte ten krém pygmanorm, mne ho predpísala kožná doktorka, ale teda neviem načo, keď na SK je nezohnateľný, tak skúšam kade tade...

evitakovacova
12. dec 2022

@petra098, @renia, @26ka
píšem ohľadom krému na pigmentové škvrny. Môžem Vám odporučiť krém od JUST, žeruchový. používanie je dlhodobejšie, ale mám pozitívne referencie, že pomohol. Ak by ste mali záujem, viem Vám ho objednať.

martinkaarastik
5. mar 2024

Ahojte, mám na predaj krém na odstránenie pigmentových škvŕn zo zahraničia, napíšte mi do IP