Pigmentové fľaky na tvári- ako ich odstrániť?

marfusaklimca
19. jún 2008

Ahojte babenky..trápi vás niečo podobné a nemôžete sa toho zbaviť?? Mám jeden flak na tvári na lícnej kosti, je dosť tmavý a dosť maličkých fliačikov, ktoré mi ostali po akné..a toto leto som zistila, že sa mi vytvárajú aj nad hornou perou akoby tiež pigmentové škvrny ☹ 😒 .
Píšte skúsenosti, rady a hlavne niečo, čo by pomohlo 😉

marfusaklimca
autor
20. jún 2008

..tak žienky, to niktorú z vás netrápia fľaky na tvári?? nemyslím tehulky, ale žienky ktoré ste už rodili a flaky vám zostali, prípadne sa vám ich podarilo odstrániť 😉
Alebo som sama s takým problémom 😒 😠

susik77
20. jún 2008

ahoj, trapi ma to iste, dokonca mam pocit, ze mam nej. flaky na rukach-akokeby sa mi nerovnomerne ukladal pigment 😝 planujem tento rok 2.baby, tak dalsi rok to chcem riesit, myslim, ze sa to da odstranit laserom

certica
20. jún 2008

ja mam tiez po prvom porode na tvari skvrny, hlavne na cele. ked prestanem kojit, zacnem sa komlexne riesit 😀 , aj ked teda neviem, s akym efektom...

marfusaklimca
autor
20. jún 2008

však o ten efekt ide..ja som to aj riešila, síce nie až tak do "hlbky", ale zatial bez výsledku..

dzanka3
3. sep 2008

ahojte
aj mne po porode zostli cele lica hnede...na brade flaky a aj na koreni nosa... - vobec mi to nezmizlo ani skoro 6tt po porode...
- uz ste nieco dobre nasli co pomoze sa toho zbavit???

poradte prosim nieco dobre na to 😔

dididi30
3. sep 2008

no ja som flaky nemala po porode, akurat mi ostali take maliiinke flieciky bo vyrazkach 😠 tak som si kupila vichy krem oligo 25 a by ste neverili ako sa mi plet vyhladila a vyrovnala..a to ho pouzivam len 2 tyzdne, co bude potom?? budem ju mat ako babatko? 😅 a pouzivam aj vichy makeupe, je super 😉

sirinka
3. sep 2008

existuju nejake kremy od la roche posay tusim na tento problem. treba sa opytat v lekarni, pripadne vam to vecer zistim, ako sa to vola. moja mama mala na nose, dokonca sa jej to aj supalo a pouzivala nejaky krem od vichy a tiez jej to zmizlo, ale nevie presne ako sa volal.

modrica
3. sep 2008

tusim mi niekto spominal, ze existuje nejaky krem, ktory dokaze zmiernit taketo skvrny, ale na to by ste sa museli spytat nejakeho kozneho lekara popripade v lekarni budu mozno o niecom vediet...

dzanka3
3. sep 2008

no budem to musiet nejako riesit - lebo som cakala ze po porode mi to zmizne NIC......
-aj ked uz ako drahy krem bude - len aby bol overeny a 100% ucinny...

sirinka ak je mozne zisti mi prosim presny nazov toho kremu - dakujem

sirinka
3. sep 2008

la roche posay - mela-D
existuju dva druhy, na ruky a na tvar. tak dufam, ze pomoze 😉
da sa kupit iba v lekarni

dzanka3
3. sep 2008

sirinka dakujem - kupim a vyskusam....snad aj mne pomoze 😒 🙂

sirinka
3. sep 2008

dzanka3 daj potom vediet 😵

gerena
3. sep 2008

ahojte, ja som sa natierala mela d dost dlho a nic................................unitone od biodermy sa mi zda lepsi
hoc raz sa rano nenatriem vysokym faktorom, vyjdu mi vsetky flaky 🙂

gerena
3. sep 2008

myslela som zo slnka 😉

dzanka3
4. sep 2008

sirinka uz mam kupeny krem - stal 863sk - snad pomoze 😠
-urcite dam vediet....

susik77
4. sep 2008

Ja si pojdem asi dat odstr. laserom. Nie je to o moc drahsie a urcite ucinnejsie ako kremy 😉

sirinka
4. sep 2008

susik aj to je sposob 🙂

esika
4. sep 2008

Ahojte kocky trapim sa uz s flakmi 4 roky a kedze robim v laserovom centre musim trocha reprezentovat, tak som skusila uz naozaj vsetko. Naviac mi pomohol laser a bieliaci krem Unitone 4 s faktorom 20 a krem z lekarne na recept od pani dr., ale najdolezitejsie je uchranit flaky pred slnecnym ziarenim, najlepsi je Photoderm od biodermi a od Avene s ochranym faktorom 50!! Lebo aj ked sa mi podari vzdy flaky v zime vybielit, v lete len pri minimalnom slneni bez ochraneho kremu sa vratia spat. Dolezite je samozrejme pricina vzniku flakou, ktora je vacsinou hormonalna a vtedy su pravdepodobne recidivy. Ak by ste mali zaujem moja pani dr.Hasova z medicinskeho centra mediskin.sk Vam rada poradi a pomoze 🙂

esika
4. sep 2008

ospravedlnujem sa za chybu. "flakoV" akosi som v zapale pomoct zabudla na slovencinu. Pekny vecer.

krajcoanka
4. sep 2008

aj mne ostali flaky na tvary a to už som 11 mes. po pôrode. Ešte chceme tretie a potom to budem riešiť 😅 😝

murano
23. sep 2008

ja mam tiež nad hornou perou hnedy flak.mam velky kompex z toho lebo to vyzera ako keby som bola špinava.riešila som to laserom pomali mi to zmyzlo 6x po 1000sk som za to dala nemala som to cca 1 mesiac a začalo sa mi to znovu vytvarať odstranovala som to minulu zimu,a teraz to mam take iste ako predtym a to som sa vyvarovala cez leto slnka a natierala som sa 5O faktorom.pani v lekarni mi povedala že ak mi to nezmyzlo laserom tak mi to už nikdy nezmyzne jedine to možem prekriť nejakym dermakolom čo už pomali si zvikam

fafa
23. sep 2008

Neviem, ci ste to tu uz spominali ale Bioderma ma novu radu na pigmentove skvrny....vraj maju velmi kvalitne produkty,ale vlastnu skusenost s tym nemam...

kate11
30. nov 2008

Ahojte!
Ja mam tiez pigmentove flaky, na čele mam biele, mala som ich aj pred porodom, po porode je mi ich dost vidiet plus sa mi vytvorili pehy, teda zintenzivnili farbu, takze som flakata uplne bez make-upu.
Mne pomohla kozmetika Mary Kay, v lete, vlastne vzdy ked svieti slnko pozivam krem s faktorom 50+ a objednala som sa do Ustavu lekarskej kozmetiky odstranit tie pigmentove flaky asi laserom, tak uvidim ci to pomoze.

cicushka
30. nov 2008

absolvovala som laser, 5 sedeni, stalo ma to 10 000. Vysledok? hmm, podla mna "malo muziky za vela penazi"
tera chodim na chemicky peeling,ma za sebou prve sedenie, caka ma este min. 4, tak uvidime, ake to bude. Ale co sa tyka pigmentovych skrvn, tak vraj naj. vysledky su s chem. peelingom.

A inac mam tmave pigmentove, nie svetle

aluza
2. jan 2009

Ahojte, cicushka
chcela by som sa ťa opýtať či ti pomohol ten chem. peeling a koľko sedení si musela absolvovať.

langkofel
4. jan 2009

ja som mala tiez pigmentove flaky, tie tmave, ale mne sa utvorili par rockov pred porodom, taktiez som sa stranila slnka, cez leto natierala sunblock-om....a fliacky vychadzali a bledli ako sa im chcelo...skusala som la roche, biotherm, vichy a aj nejaky krem s lekarne bielici zarobeny som mala no nic mi nepomohlo....A potom som zacala pouzivat od oriflame, na radu kamaratky ktora tie flaky mala tiez krem Even Out, face crem SPF 20, taka fialova tuba a babulky musim si zaklopat flaky uz asi 2 roky nemam, a mala som teda riadne "mapy" po ksichte. No krem pouzivam teraz uz treti rok, ako denny takze asi to treba na tu tvar natierat dlhodobo.
No ci to sposobil ten krem, alebo dake hormony, ze flaky zmizli neviem posudit, v kazdom pripade sa nim poctivo natieram, a pouzivam vysoky slnecny faktor ked som vonku.

anitka
4. jan 2009

mne zabrali AHA kyseliny bola som u kazmeticky 4x cize 4x850sk a je po flakoch a ked vykukne slniecko budem si davat 50faktor

emjee
14. jan 2009

alibetka • Dnes o 11:38
Ahojte, chcem sa opýtať na radu. Zostali mi na tvári dosť výrazné pigmentové škvrny - dôsledok tehotenstva a pobytu na slnku, antibiotiká a kojenie. Dosť bolo vyhodených peňazí na kúry a mastičky, poraďte, dá sa ešte niečo skúsiť. Lasér nechcem. Vďaka.

bibula • 2d • Dnes o 12:04
citron

marfusaklimca • 2d, 17tt • Dnes o 17:33
alibetka, ja som tu už presne takuto tému založila niekedy minulý rok..ale nikto nenapísal, nikto neporadil, mala som pocit, že nikomu sa na tvári neobjavili pig. škvrny, že nikoho netrápia..atď

Mne pomohol- výrazne pomohol bieliaci krém (dovtedy nezabral žiadny iný) od Syn Care. Používala som vkuse 3 mesiace a výsledok je viditeľný, škvna je menšia, bledšia...no však úplne sa nestratila, ale to si myslím že preto, lebo som krém kvoli tehotenstvu prestala používať..Určite sa počase zasa ku nemu vrátim, je to totiž jediný krém, ktorý pomohol aj mojej známej aj mne...

ikke
4. mar 2009

ancurka • Dnes o 12:22
Mam problem s pigmentovymi skvrnami na tvari,resp.na licach.Potebujem sa ich bezbecne zbavit.Prosim o radu.Dakujem

adulikka • 3d • Dnes o 12:23
počula som ,že citrónovou šťavou ,ale neskúšala som to .

tweety22 • 1d • Dnes o 12:33
Bioderma White Objective, aspon mne to pomohlo 🙂

bibula • 2d • Dnes o 12:33
ano,citron je vyborny,ale skusaj postupne silu,najprv ried vodou,aby si nedostala alergiu,alebo si nepodrazdila pokozku a samozrejme treba potom hydratovat.

adulikka • 3d • Dnes o 12:59
ancurka daj si do googla pigmentové škvrny...tam je toho dosť na čítanie
nesmieš sa opalovať ,aj citrónom potierať a za 10 minút umyť ,alebo laserom ...no čítaj zaujímavé

akejka
4. mar 2009

vizážisti doporučujú na tmavé pigment. fľaky a pehy zmiešať citrónovú šťavu s rozmačkanými jahodami. Antioxidanty zosvetľujú...sestra je pehavá a trochu jej tá zmes zosvetlila pehy.