Pigmentové fľaky na tvári- ako ich odstrániť?

marfusaklimca
19. jún 2008

Ahojte babenky..trápi vás niečo podobné a nemôžete sa toho zbaviť?? Mám jeden flak na tvári na lícnej kosti, je dosť tmavý a dosť maličkých fliačikov, ktoré mi ostali po akné..a toto leto som zistila, že sa mi vytvárajú aj nad hornou perou akoby tiež pigmentové škvrny ☹ 😒 .
Píšte skúsenosti, rady a hlavne niečo, čo by pomohlo 😉

cottoncandy
30. apr 2011

Ahojte,
mňa už tie moje pigmentové fľaky tiež riadne hnevajú...mám ich už niekoľko rokov, ale keďže som vždy mala pehy, tak som si ich spočiatku nejako extra nevšímala, až keď som začala brať antikoncepciu, akosi ich pribudlo, potom som ju vysadila a teraz v tehu sa to veľmi zhoršilo...ja mám fľaky hlavne v hornej časti tváre, jeden extra veľký na líci, ktorý stále tmavne a zväčšuje sa - akoby sa tie malé zlievali do väčších a ešte k tomu sa ma v poslednej dobe všetci pýtajú, čo to mám na líci, dokonca mi jedna kamoška začala čistiť líce, vraj tam mám niečo špinavé, keď mi docvaklo, že ona sa mi pokúša čistiť ten pigmentový fľak, bolo mi do plaču...začínam mať z toho paniku... u kožného lekára som zatiaľ nebola, neviem, či to má v tehotenstve význam riešiť to teraz...neviete, ako dlho po pôrode je optimálne navštíviť lekára a pustiiť sa do boja? Chcela som si aj kúpiť nejaký dobrý krém v lekárni, ale asi až po pôrode, teraz by som veľmi nerada experimentovala s chémiou...

pimma
30. apr 2011

@cottoncandy mne sa tiez asi pred tyzdnom vyhodili 3 fleky po asi hodine opalovania.som z toho dost zhrozena a vyzera to smiesne. jeden mam na celej spicke nosa a 2 nad hornou perou ako take fuziky.rozmyslam,ze vyskusam nejaky krem,aspon lokalne na tie fleky,nie na celu tvar. mozno tie fleky aspon nebudu viac tmavnut. nemyslim si,ze by to v takej malickej davke malo poskodit babatku. ale urcite koncim s opalovanim. a tak som sa tesila,ze mi aspon v tehu zmizli vyrazky.. ☹ teraz budem mat po porode pravdepodobne vyrazky aj fleky. inak mojim 2 kamoskam tie fleky nezmizli ani par rokov po tehu,hoci pouzivali bieliace kremy.

cottoncandy
30. apr 2011

@pimma ja rátam s tým, že mi po tehu len tak nezmiznú, zrejme bude treba nejaký kozmetický zákrok

pimma
30. apr 2011

@cottoncandy cakas prve babo? ja ano a ani ma nenapadlo, ze mi teraz vyskocia nejake fleky. uz asi 2tyzdne riesim dost silne vypadavanie vlasov a teraz este toto. co sa tyka toho zakroku,tak asi len ten chem.peeling mozno niekomu zaberie, ale je otazne,ci navzdy. pocula som,ze sa to vrati kazde leto 😠

cottoncandy
1. máj 2011

@pimma áno, čakám prvé mimi, tak uvidíme ako budem vyzerať po ďalších (plánujeme ich viac) 🙂
... a ja ani nepotrebujem leto na to, aby sa mi tie fľaky zhoršovali, mám pocit, že aj keby som sedela zavretá celý rok doma, budú tam...mám na to aj preddispozície, všetci súrodenci z otcovej strany sú po tvári od mladosti fľakatí, zdedili to po svojej mame, len ja mám pocit, že u mňa sú tie fľaky teraz vic viditeľné a začala som fľakatieť skôr ako oni

ptura
3. máj 2011

ahojte dievcata,
tiez som z pigmentovych skvrn na mojej tvari uz na prasky. skvrny sa mi objavili v 8 mesiaci tehotenstva po kratkom a nechranenom pobyte na slnku. jednu skvrnu, dost velku mam na cele, ini ju nevidia, pretoze nosim ofinu, ale mne vadi neskutocne. dalsie mensie mam na licnych kostiach. tak ako cottoncandy som k tomu este aj od narodenia pehava. tie pehy mi az tak nevadili, ale teraz do toho tie skvrny, to uz je trochu moc 😠 . skusila som niekolko bieliacich kremov, skvrny trochu vybledli, ale to je asi tak vsetko. celkom mi vsak pomohla kalciova mast od zentivy, skvrny sa trochu potrhali, niektore aj zmizli. kalciovka zabrala uz na 3 den, ale proces miznutia skvrn sa zastavil a mast uz nezabera. momentalne ma velmi zaujal krem glyco a, dievcata na fore si ho chvalia, odporucaju ho aj kozni lekari. je to taka lacnejsia varianta chemickeho peelingu, treba vsak strikne dodrzovat navod na pouzitie. plet by po jeho pouziti mala scervenat, potom sa zlupat a skvrny by mohli byt prec. kuknite forum o tomto kreme na nete a napiste, co si myslite...dnes ho letim kupit, vraj nie je na predpis. dam potom vediet!

cottoncandy
6. máj 2011

@ptura ja sa toho krému trocha obávam, neviem, či by som si ho trúfla aplikovať sama doma, mám rešpekt

andrejka77
7. máj 2011

@ptura zas ano prečo nie treba vyskušat mne pomohol ale chodila som na chemicky ku odborničke a cez leto sa neodporuča skor to može ubližit takže počkat na jesen 😉

janka196
8. máj 2011

@ptura ahoj ja som bola u koznej a presne glyco mi odporucila. trosku som sa aj zlakla ked som citala forum ako sa niektore kocky spalili s tym kremom. ale tie flaky ma strasne trapia mam velky nad hornou perou a pod ocami takisto :( make up to ani nezakryje skor to zvyrazni :( len dumam ci je dobre teraz na leto skusit to glyco

ptura
9. máj 2011

@ janka196 ahoj, podla toho, co baby na fore pisu, tak by sa mal pouzivat skor na jesen. vraj by mohlo kombinaciou slnka a glyca dojst k hyperpigmentacii 😲 a to by nam asi nepomohlo 😅 . bol tam vsak aj jeden prispevok, kedy ho baba pouzivala aj v lete a davala na to spf 50 a bolo vsetko ok. tak si vyber.. ten krem by sa mal pouzivat mesiac a ak niekto sedi v kancelarii cely den, tak by sa podla mna mohol aj davat, no snazit sa nebyt na slnku, ak tak na chvilu ist von, tak davat tu 50tku, co u mne nehrozi, kedze som na materskej a chodim s malou casto von. ako som uz spominala, mam flaky aj na cele, ale nosim ofinu, rozmyslam, ze ho najprv vyskusam na jeden flak na cele a ofinou bude kryty aj pred slnkom alebo ho dam az na jesen a na celu tvar.. no rozmyslam, az mi z toho hlava praska.. janka, a tebe chce kozna robit aj nejaky depigmentacny peeling? ci staci ked budes pouzivat len glyco? lebo glyco sa tiez pouziva ako priprava pred peelingom a ten sa nerobi v lete..

sniesko0
18. máj 2011

ahojte kočky , aj mna trápia pigmentové škvrny po hormon.liečbe, nad hornou perou a na nose,nie sú veľmi výrazné ale sa mi nepáčia, počula som že aj citronová štava pomáha, a hladám na nete niejaké výrobky a našla som spomedzi inými aj toto, pozná to niekto a pomohlo to http://www.mojalekaren.sk/pureceutical-pigmento...

tyrkys11
14. jún 2011

tyrkys
Treba ísť do lekárne a kúpiť si bieliace nočné sérum od Biodermy. Natierať sa, keď je slnečné počasie krémom od Vichy 50 faktor. A užívajte vitamín C. /šumivý celaskón/ Túto kúru začnite v januári. Neužívajte antikoncepciu. Tieto pigmentové škvrny úzko súvisia s hormónmi v tele. No pri tej antikoncepcii bacha, či chcete chodiť so škvrnami na tvári, alebo s neplánovaným dieťaťom. CAWWWWW

martinka74
2. júl 2011

No kočky ,mna uz pigmentove flaky stali minimalne 3000E.Mam jeden obrovsky na čele a tiez dva obrovske pod ocami a vlastne skoro po celom face.Vyskusala som laser asi 7 sedeni,chemicky peeling,vsetky kremy ktore existuju,celorocne pouzivam faktor 50+ a nic.Na jesen sa este chystam vyskusat poslednu zachranu ,frakčny laser,to mi vlastne spali povrchovu vrstvu koze,stoji to kopec penazi a ked uz ani toto nezaberie tak neviem.Predstava ,ze takto budem vyzerat do konca zivota je strasna.Horsie ,ze to neprekryje ani najkvalitnejsí make up.

tomas0167
30. júl 2011

Je to možno aby som mohol mať tie fľaky aj ja?? .. čítal som si tu toho veľa vačina žien to mala po tehotenstve no ja to mam od minulého leta a neviem prečo sa mi spravili .. mam ich na rukách nohách hlave ,, proste všade.. a neviem čo stým 😢

janka196
12. aug 2011

@ptura ahoj kozna mi vtedy nic nevravela o pilingu. ja tomu chemickemu pilingu vobec neverim kamoska nato chodila a figu jej to pomohlo. vcera som si to glyco kupila ale stale vaham . hadam urobim tak ako pisala kocka vyssie ze si ho dam na flak ktory je skryty po ofinou a uvidime co to zrobi

meggy8888
10. sep 2011

ahojte,vedeli by ste mi niekto poradit co mam robyt s bielymi flekmi po tvarii?.... 😖 😖 😖 😖

aliza
11. sep 2011

@meggy8888 bile flaky budu najskor vitiligo a s tym sa neda nic robit, zial, jedine neopalovat, aby neboli take biele

monicka7299
26. sep 2011

Ja Vám napíšem môj príbeh: od 15 r. som mala akné a vulgárne vyrážky, ktoré som mala po celj tvári -zápaly podkožné a rôzne..... Chodila som na korektívnu dermatológiu, laser, hormonálne tabl., čistenie aj chemické aj mechanické a nič......nič...nič... až minulý rok som sa nejako náhodou dostala ku značke a výrobkom Mary Kay a na tvári nemám nič..... dokonca microdermálna sada mi zlepšuje stav rozšírených pórov. Samozrejme je to úžasná kozmetika aj na suchú pleť ....... zázračná kozmetika...a taktiež aj Dekoratívna kozmetika je u nich fantastická - niet divu, že naše MISS sú ošetrované a líčené touto kozmetikou .....úúúplne ma očarovala a kto povie, že je to moc drahé, tak by si mal prepočítať gramáž Avonu alebo Oriflamu a príde na to, že je to to isté a vydrží to 1/2 roka.... Momentálne môj syn má 15 rokov a začali sa mu robiť akné, tak som mu nasadila prípravky na akné a výsledok je fantastický..... Preto sa zo mňa stala nezávislá kozmetická poradkyňa a venujem sa tomu popri zamestnaní ale od 2012 pôjdem do toho naplno ..A ešte niečo: moja sesternica mala totál vredy, suchú, citlivú pleť a 43 rokov a už nemá...hádajte čo jej pomohlo ...kto by chcel sa na niečo pýtať alebo sa pridať do môjho tímu neváhajte ma kontaktovať. 0.9.0.5.5.7.8.8.2.8. monika.homolova@centrum.cz ...Prajem všetkým aby zažili pocit byť súčasťou Mary Kay

lili_mia
2. okt 2011

Skúšate aj klasické bieliace krémy, alebo u vás je to už pokročilejšie? Mám zvýšený pigment na tvári na nose a okolo neho pri lícnych kostiach, keďže som poctivo roky ignorovala denný krém vrátane opaľovacieho. Toto leto som dostala ako darček od Biodermy krém s faktorom 50 a síce nie som červená ako rak, ale zviditeľnili sa mi tie fľaky. Tak som teraz v stave, cez zimu chcem ísť na ples a chcem mať bielunkú pleť. Ale u kožného som nebola. Začať s krémom trebárs od Dermacolu či Biodermy a postupne na tie náročnejšie procedúry? Tehotná som ešte nebola.

andrejka77
2. okt 2011

@monicka7299 ahojkky mozem vediet aky krem ti pomohol pozerala som katalok a na pigmenty som nic nenasla ,dakujem

monicka7299
5. okt 2011

@andrejka77 ahoj 🙂 na pigmentové škvrny sa používa denné a nočné sérum, C+ (môže/nemusí), rozjasňujúce sérum, rozjasňujúca maska a microdermálna sada.... najlepšie je vidieť pleť. . . keď si pozrieš stránku , daj sa na "prípravky" a tam sú rozpísané účinky..... 🙂 alebo Ti poradím osobne 🙂

blancjolie
7. okt 2011

pigmentove flaky vznikaju hlavne v lete po slneni alebo po solariu, alebo aj po hormonalnych zmenach.
treba navstivit koznu doktorku alebo aj endokrinologicku a zistit v akom stave su vase hormony.

tie pigmentove flaky z leta zvyknu sa stratit v zime, aj same bez pomoci kremov.
v zime mam plet bielu ako alabster
bez flakov. len co vybehne prve letne ostre slnko , zacnu mi skvrny nabiehat, aj ked pouzivam drahe kremy s vysokym faktorom 50 az 70.

myslim si , ze je zbytocne investovat do kremov, ktore su ucinne len minimalne, aj ked maju drahu reklamu.
treba si vyhladat lekara, ktory ma laser alebo IPL svetlo.

laser je drahsi ako IPL a skoro ten isty ucinok a je po probleme. netreba navstevovat tie najdrahsie , najvychytenjsie centra v ba, ktori maju ceny hlavne pre umelcov🙂)

staci zajst do mensieho mesta , kde su , aj ceny ludovejsie...

inac vela kozmeticiek uz pouziva IPL , ale tie ich pristroje nie su ucinne ako u lekara 😕
a cenovo si pytaju akoby nimi boli 😀

mne vyhovuje jeden pan doktor v piestanoch , ktory vam vyjde v ustrety 🙂

mia.k
7. okt 2011

@blancjolie a mohla by si prosím ťa napísať ktorý doktor? Pochádzam z PN a mohla by som k nemu behnúť. Dík.

denisocka
12. okt 2011

ahojte, nemate skusensot s týmto kremom od avonu ? http://www.mimibazar.sk/foto.php?id=11649032&tab=9 popripade ktory je overeny a funguje ?

denisocka
12. okt 2011

@tobilia
@elly111 baby,mali ste tie kremy od avonu,ake su?pomohli?

tobilia
12. okt 2011

ahoj, ja som používala toto sérum a môžem ho naozaj odporúčiť, nič mi nepomáhalo, ale tento mi na 100% zabral. Na Mimibazáre som ho ale našla za lepšiu cenu do 15eur max. už si to presne nepamätám. A dlho aj vydrží.
http://www.anew.sk/clinical-zesvetlujici-serum-...

tobilia
12. okt 2011

@denisocka , ahoj, ešte raz, mne toto sérum pomohlo http://www.anew.sk/clinical-zesvetlujici-serum-... 😵

elly111
12. okt 2011

@denisocka mne pomáha sérum a kombinujem s krémom, výsledky lepšie ako kamoška po chemickom peelingu 🙂 http://www.mimibazar.cz/foto.php?id=35718008&tab=5
http://www.mimibazar.cz/foto.php?id=48116236&tab=1

denisocka
12. okt 2011

@elly111 je to aj v slovenskom katalogu avon?

elly111
12. okt 2011

Bývalo, teraz neviem, ale veľmi drahé ja som objednávala od českého predajcu cez MMB