Pigmentové fľaky na tvári- ako ich odstrániť?

marfusaklimca
19. jún 2008

Ahojte babenky..trápi vás niečo podobné a nemôžete sa toho zbaviť?? Mám jeden flak na tvári na lícnej kosti, je dosť tmavý a dosť maličkých fliačikov, ktoré mi ostali po akné..a toto leto som zistila, že sa mi vytvárajú aj nad hornou perou akoby tiež pigmentové škvrny ☹ 😒 .
Píšte skúsenosti, rady a hlavne niečo, čo by pomohlo 😉

denisocka
16. júl 2010

@erikasadek a cenovo? tam u vás?

erikasadek
16. júl 2010

deni to je rozlicne zalezi od znaciek, clinique vydala novy vyrobok pred par mesiacmi hypoalergicka znacka supêr avraj vyrayzne zlepsenie uz po 14 dnoch.. takze ono to moze byt 20 € a moze skoncit cez 100€ 😉

denisocka
16. júl 2010

jasj bože....asi skusim najprv to slovenske za 5€ ...xiixii

kika6
16. júl 2010

Baby, neviete či to sérum z Avonu môžu používať aj 7 ročné deti? Malá má v prostriedku na čele pigmentové znamienko, normálne niekedy plače že to tam nechce.Dík

elly111
16. júl 2010

kika najskôr by som sa poradila s dermatologičkou či ide naozaj o pigmentovú škvrnu alebo znamienko, toto je doporučované pre staršiu pleť, ale možno by jej to pomohlo

emanka
18. júl 2010

Ahojte, tak ja som si nakoniec kúpila ten La Roche - Poyson Mela D a som spokojná, dnes je to ôsmy deň, čo si ho dávam a už vidím zmeny. Niektoré fliačky mi už zmizli a niektoré o dosť vybledli. Tak sa vytešujem, lebo pri pohľade do zrkadla už mi konečne nie je až tak zle zo seba 😝
Chcem sa spýtať, že ak mi to úplne zmizne, tak stále mám ten krém používať? Už celý život? Alebo až keď sa to zase objaví?

susika
1. aug 2010

@emanka -a to si mala zo slniečka alebo sa ti to len tak spravilo? ja ichmám zo slnka, že som sa opalovala, ked soms a nemala a ostalo mi to po depilácii. ide ma rozhodiť, lebo som už poskušala kadečo, aj ked La Roche nie a ani poniektoré drahé rpipravky....už osm bola ropzhodnutá ísť na jeden zakrok do jedného študia, ale bolo by ich treba asi 5-6 a rozhodla som sa pre druhé bábo, tak to zasa padlo.snád ked bude druhé pokojné dieťa, ako bola jeho sestrička, tak tam zajdem, kým malá bude v školke 😀 😀 😀

susika
1. aug 2010

tak ako s tým kremom a serom? treba to používať spolu či stačí len jedno?to potomaj ja cem to učinnejšie. ale asi skor na zimu, v lete sa vraj bieliace používať nemajú, apson mi tak bolo povedané dávnejšie, ale´bo potom neísť na slniečko. enviem, či pomaha používať krem s vyšším faktorom. ja , ked je velké slnko, si kydnem malej opalovací faktor 20 😀 😀 😀 a krycí používam aspon pre moj dobrý pocit, aj ked nemyslím, že by kto vie čo zakryl.... 😀

emanka
1. aug 2010

@susika , mne sa to urobila na jar, keď som bola tehotná, vyzerala som vtedy otrasne, v zime to bolo trošičku lepšie, ale nič moc. Túto jar sa mi to objavilo znovu, ale teraz už to vyzerá celkom dobre, už mám iba 2 malinké fliačky. Škoda, že som sa nevyfotila pred a po 😀
To, že sa nemajú v lete používať bieliace krémy, neviem, ale mne lekárnik poradil, že vždy si mám dať po bieliacom kréme krém na opaľovanie s vysokým faktorom, aby mi nezostali biele fľaky. A tak to aj robím a zatiaľ v pohode.

susika
1. aug 2010

@emanka - ja som si to takto pokazila po depilácii(epilácii)..jednoducho vytrhla chlpky a hned šla na slnko. najprv to bolo červené v tých poroch, kde boli chlpky a po čase to zhnedlo a už sa to nikdy nestratilo..do teraz si nadávam, ež som takú blbosť urobila zo zvedavosti, hoci som to nepotrebovala a teraz mám pod nosom flak ako svet....no, ved to je to, že sa treba riadne vysokým faktorom potom natrieť, aby sa to nezhoršilo...mne bolo povedané, aby to ešte vaic nestmavlo a nie biele flaky....mna to len štve, že na fotkách to vidno nepekne..ludia okolo to nevnímajú, aspon, ked to spomeniem, tak to nejako neberú, ale na mojom sebavedomí to neprida....

emanka
2. aug 2010

@susika , tak na tom mieste to mám aj ja....ale už hrozne dlho, už som to aj prestala vnímať....teda vnímať, proste zvykla som si....ale vadí mi to....a tam ten krém nejak neúčinkuje, stále to je rovnaké, aspoň sa mi zdá....možno to chce čas. Mne išlo skôr o tie fľaky na lícach, pod očami...uvidím, doberiem tento La Roche a potom asi kúpim ten z Avonu...ale vieš čo? určite mám tie fľaky bledšie, lebo si to všimol aj môj priateľ, hneď po pár dňoch mi povedal, že už to nemám až tak hrozné a to mi on vždy zahlási, keď prídem od kaderníčky, že som úplne rovnaká - a to prídem z blond na hnedo a o 10 cm kratšie vlasy 😅

susika
3. aug 2010

@emanka -🙂))))zlatý chlap🙂))ja som mala hrozné flaky an tváry, ked som čakala malú...strašné..aj pod očami, aj všade na lícach....teraz to tak nie je, iba mi viac pehy vyskočili, aj tam, kde normálne nie sú, ale v tehu je to normálne, tak sa nejako neplaším, zmizli mi aj tie po malej, ani neviemm kedy. ale viem, že už 2 mesiace po porode som ich nemala. iba ten "vypálený" nad perou mi ostal..volam ho vypálený, lebo fakt tam bola narušená pokožka a ja som sa trepala na slnko a slniečko zaúradovalo....

jankabambulka
6. aug 2010

ahojte.dlho som tu nebola, máme niečo vážne doma a teraz sme boli na dovči. odchádzala som, že sa mi to krásne strácalo a nebolo to poriadne ani vidno. po návrate - nechcem vás strašiť ale mala som to des a hrôza spojili sa mi tielíscne fľaky s tými čo mám nad perou a riadne stmavli 😠 ☹ 🙄 . používala som krém na opaľovanie-tvár 50faktor La Roche na to make up s 15 či 20 faktorom a na to púder - presne tak ako sa odporúča. mňa j.....e a teraz môžem začať od znova

susika
6. aug 2010

@jankabambulka -to ako keby podal toho, čo píšeš, sa toho nezbvavíme nikdy...alebo neísť na dovolenku...brrrr...si neviem predstaviť, ako budem vyzerať v 50-tke.... 😀

jankabambulka
6. aug 2010

@susika - možno to len mne tak zareagovalo, ja fakt neviem ☹ 😔 🙄

meggietn
7. aug 2010

ahojte, ja som sa vrátila z dovolenky a flaky ostali ako pred tým, žiadne zhoršenie, skor sa to len zlepšuje a to som bola na priamom slnku skoro stále. 😉

esperka
21. okt 2010

@tobilia
Ahoj. Tiež mám podobný problém, len sa chcem opýtať, ako si na tom teraz, s odstupom času /hlavne po lete/. Neviem, ktorý prípravok si mám kúpiť, tak porad, prosím. Dakujem

tobilia
23. okt 2010

@esperka Ahoj. No ja musím povedať, že mne to zabralo. Už to mám oveľa lepšie, ešte trolinku to vidno, ale mne to priam svietilo, takže z mojeje strany, som maximálne spokojná. Ale používam to sérum, krém mám ešte celý. Tak ahoj 😉

rena6413
24. okt 2010

ahoj, ja pigmentove skvrny nemam ziadne ale kamaratky mi spominali že co zacali pouzivat pripravky od Dr Nony, tak im velmi dobre pomahaju
Rena

rena6413
24. okt 2010
rena6413
24. okt 2010

@dzanka3 ahoj viem ze kamaratky maju velmi dobre skusenosti s pripravkami od Dr Nony, pigmentove skvrny pekne miznu
Rena

esperka
24. okt 2010

Dakujem , určite skúsim. Snád aj mne pomôže 😉

eeevvvkkkaaa
24. okt 2010

mne po tehotenstve zmizli samé 🙂

pupavkaaa
25. okt 2010

ahoj ja mam tiez taky isty problem s flakmi a rada by som si kupila krem aj serum z Avonu ak by to nahodou s vas niekto mal ozvite sa mi .elly mozes mi poradit kde sa da zohnat krem za 7 eur a sérum za 9 eur dakujem

elly111
31. okt 2010

@pupavkaaa už sem nechodím len náhodu som nakukla, kupujem cez MMB viac v IP

meggietn
8. dec 2010

ahojte, minula som už celý krém od avonu a flaky ostali, sú bledšie, ale sú tam, tak som vyskúšala minulý týždeň chemický peeling, ak už toto nepomože, tak to vzdávam ...

elly111
8. dec 2010

@meggietn napíš potom prosím ťa aký je výsledok 🙂

meggietn
5. mar 2011

@elly111 po 4 dávkach chemického peelingu, mám flaky konečne preč. 😀 😀 😀 , mám teraz používať vždy opalovací krém aspoň 20ku. 😎 😎 😎

vlcicaa
14. apr 2011

@meggietn Ahoj chcela som sa opitat ci si stale spokojna s vysletkom chemickeho peelingu a kolko ta to stalo . ja mam po porode flaky na licach a nad perou a kremiky nezaberaju Dakujem ti, pekny den

dzeni
15. apr 2011

ahojte.ja mam uz flaky 5 rokov, vyskusala som vsetko, ale nepomohlo.peling,fotojuvenizaciu, kremy,....... a jedine co som vybielila bola penazenka. ☹