Pigmentové fľaky na tvári- ako ich odstrániť?

marfusaklimca
19. jún 2008

Ahojte babenky..trápi vás niečo podobné a nemôžete sa toho zbaviť?? Mám jeden flak na tvári na lícnej kosti, je dosť tmavý a dosť maličkých fliačikov, ktoré mi ostali po akné..a toto leto som zistila, že sa mi vytvárajú aj nad hornou perou akoby tiež pigmentové škvrny ☹ 😒 .
Píšte skúsenosti, rady a hlavne niečo, čo by pomohlo 😉

adrialinka
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
misinka866
22. máj 2014

Ahojte baby, mne sa tieto skvrny urobili nad perou asi pred 2 rokmi. Kozmeticka mi povedala, ze to mam riesit vnutorne, ze mam nieco s pecenou. Tiez som od inej kozmeticky skusala nejaky dost drahy krem, mal v sebe akoby zrniecka, akoby peeling, no nepomohlo, Koza nad perou ma stipe, co je divne, prvej som sa nad perou nepotila a teraz v lete hlavne tam no a dost to stipe. Myslim, ze preto sa tie flaky urobili, ked to bolo take podrazdene vystavene slnku. Nepouzivala som nikdy nejake ochranne kremy na slnko a tak. od malicka som bola hned do hneda opalena. No tak idem teda skusit nieco postudovat ohladom pecene a snad to pomoze., v rodine sa mi uz smeju, ze mam fuzy a nechcem ani vediet, co si myslia cudzi ludia, ked ma vidia :D Tak komu co pomohlo, dajte vediet. drzim prsty Miska 😉

adrialinka
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
tobilia
24. máj 2014

Uzasna nova rada vysla z kozmetiky Artistry na pigmenty a ich odstranenie, zjasnenie, odporucam, perfektne a mate tam 90 dnovu zaruku spokojnosti 🙂

anna6
12. jún 2014

Perfektny krem ma firma Just, je to žeruchovy krem, clovek ale musi byt trpezlivy a natierat sa 4-6 tyzdnov.
Ma aj UV ochranu, faktor 15. Odporucam.

zumama
19. jún 2014

Ahojte. Mozno pomoze...kamaratke zostal po druhom porode dost napadny a tmavy flak na lavom lici, kozna ju ubezpecovala, ze vyrovnanim hormonov do normalu sa to same vyriesi a odide. No neodislo a mala dokonca pocit, ze to este viac stmavlo - svetly typ, modre oci, blodinka, no proste bolo to dost nepekne. Kedze je farmaceutka, tak si nastudovala co, kde. ako je dostupne, nakoniec nasla nejaky najbezpecnejsi piling, s ktorym pracoval isty kozmeticky salon. Po case sa jej podarilo flak vybielit, ale uz kozmeticka ju varovala, ze sa to zvykne vracat. Tak aj bolo, po lete bol flak spat a to aj napriek tomu, ze si tvar chranila 50 faktorom. Nakoniec sa nastvala a isla do nejakeho laseroveho centra, (tusim ma pobocku aj u nich v Ziari a aj v dalsich mestach, mozem v pripade zaujmu prezistit kontakt) bola na tom asi trikrat a od vtedy pokoj. Je tomu uz asi druhy rok. A hovorila, ze bola s tym velmi spokojna, ze keby vedela, tak nenecha tolko penazi u kozmeticky, ale ide rovno na ten laser.

lucka211
7. júl 2014

@misinka866 ahooj akurat som si precitala tvoj prispevok a tiez mam taky isty problem ako ty..hnede flaky nad hornou perou ☹ ☹ uz som z toho zufala...tiez ma to riadne stipe a dokonca na tom mieste sa viacej potim...uz si niečo vyskusala???pomohlo ti niečo????normalne sa hambim chodit aj po dedine co su tie flaky nepekne vyzera to ako keby mam fuzy 😢 😢 😢

misinka866
8. júl 2014

@lucka211 ahoj Lucka, no kupila som si taky 100%- ny sipkovy olej, ktorym si potieram tvar, zevraj to ma zjednotit ton farby a stiahnut flaky a este aj olej z nejakeho bodliaka, ktory denne uzivam, ale nepravidelne, ako si spomeniem. Ten olej ma precistit - zregenerovat pecen, potom by mali flaky zmiznut. Ale ako som sa teraz viac opalila v tvari, tak mi to je menej vidiet a akosi sa asi psychicky ukludnujem, ze mi to mizne :D ale nemizne 😒 planujem ist ku koznej, len som momentalne v zahranici. ak skusis nieco ty, napis 😉

dalavra
11. júl 2014

tak milé dámy toto sú moje skúsenosti s odstraňovaním pigmentov na tvári: mám ich už niekoľko rokov, krémy na pigmentácie boli neúčinné a to som skúsila aj Porcelanu z USA, túto zimu som absolvovala 4 procedúry odstraňovania pigmentu IPL (intenzívnym pulzným svetlom) za dokopy 400 eur . Aj sa mi zdalo, že niečo zmizlo a to čo zostalo vybledlo, ale keď začalo riadne svietiť slniečko fľaky boli späť. A to mi ten zákrok robila pani doktorka na klinike kozmetiky a používam krém s SPF 50. Už som si myslela, že mi asi zostanú mapy na čele, lícach a koreni nosa navždy ale potom som skúsila masky z marockého ílu a arganový olej a čuduj sa svete fakt mi to začína pekne blednúť aj keď je leto. Masky si robí každý večer a výsledky sa začali dostavovať až po približne 2 mesiacoch, ale už si to všimla aj moja rodina. Samozrejme krém 50 stále a možno má vplyv aj to, že som vysadila hormonálnu antikoncepciu. Tak si toľko, možno zaberie aj niektorej z vás

marley7
12. júl 2014

@dalavra A kde si zohnala tú masku a olej? Ako si to používala a ako často?!

dalavra
13. júl 2014

Masku si robím sama zmiešaním prachu marockého ílu s vlažnou vodou , niekedy pridám pár kvapiek arganového oleja- vznikne ti také blatko a to si vtieram na fľaky a nechám pôsobiť aj polhoďku, niekedy aj dlhšie ak ide dobrý program v telke, ale rýchlo to schne, tak si zvlhčujem tvár vodou z rozprašovača. Potom to zmyjem vlažnou vodou-je to príjemne mazľavé a nepotrebuješ žiadne mydlo a na záver votriem trošku arganového oleja. Ten íl aj olej kúpiš v eshope EKOKOZA - tá hlina sa volá ghassoul a olej je bio arganový.
Majú najnižšiu cenu čo som na nete našla, kúpila som si rovno celé kilo ílu a po 3mesiacoch mám ešte stále 3/4 balíka. Nie je to môj vynález, raz o tom hovorila jedna češka v teleráne, tak som si povedela skúsim a uvidím - investícia aj s kuriérom okolo 40 eur a výsledok zatiaľ najlepší . Tak skús,dúfam že budeš spokojná.

dalavra
13. júl 2014

@marley7 dalavra Masku si robím sama zmiešaním prachu marockého ílu s vlažnou vodou , niekedy pridám pár kvapiek arganového oleja- vznikne ti také blatko a to si vtieram na fľaky a nechám pôsobiť aj polhoďku, niekedy aj dlhšie ak ide dobrý program v telke, ale rýchlo to schne, tak si zvlhčujem tvár vodou z rozprašovača. Potom to zmyjem vlažnou vodou-je to príjemne mazľavé a nepotrebuješ žiadne mydlo a na záver votriem trošku arganového oleja. Ten íl aj olej kúpiš v eshope EKOKOZA - tá hlina sa volá ghassoul a olej je bio arganový.
Majú najnižšiu cenu čo som na nete našla, kúpila som si rovno celé kilo ílu a po 3mesiacoch mám ešte stále 3/4 balíka. Nie je to môj vynález, raz o tom hovorila jedna češka v teleráne, tak som si povedela skúsim a uvidím - investícia aj s kuriérom okolo 40 eur a výsledok zatiaľ najlepší . Tak skús,dúfam že budeš spokojná.

susan23883
6. aug 2014

Ahojte. Ja sa trapim s pigmentovymi skrvnami druhy rok, samozrejme zhorsuje sa to. Vyskusala som vsetko - citron, petrzlen, chemicky peeling, lacne kremy, drahe kremy, Just, ... Proste vsetko mozne aj nemozne. Vysledok? V zime ako tak, leto hroza. Zacalo sa to "fuzami" nad perou, pokracuje to licami, nosom, celom. Za posledne dva dni som si od mojich dlhorocnych kamosov vypocula, ze vyzeram ako dalmatin a ze vidno, ze budem mat dievcatko, lebo som stale skaredsia a skaredsia... Potesi cloveka 😒 Kazdy pohlad do zrkadla je pre mna utrpenie. A najhorsie na tom je to, ze je to boj s veternymi mlynmi , teda vopred prehraty. Co s tym? Jedine sa s tym vsetky musime naucit zit a prestat vrazat peniaze do nezmyselnych produktov... Prajem vsetkym nech sa citime krasne, aj napriek tym hnusnym skvrnam 😉

erika43
8. aug 2014

No ja už mám 42,dve deti už veľké.Do nedávna žiaden problém so slniečkom,žiadne škvrny nič.Teraz je to hrôza.Prišla som z dovolenky a škvrny staršie /dvojročné/ stmavli a nové sa vytvorili.Pri prvých švrnách som používala bieliaci krém z firmy ISIS,nepomohol,potom z firmy Kawadar,Eucerin krém na vyrovnanie pleti 2 balenia...nič.Krémujem si tvár celoročne od Biodermy faktor 50....Tak ja už neviem...Pracujem s ľuďmi a tak mám teraz z toho hlavybolenie 🙂 Krém z Avonu, ktorý tu bol spomínaný som v katalogu ani na minibazare nenašla.Čítam rôzne články,ale už neviem ako ďalej.V jeseni zvažujem buď chem.peeling alebo laser.Ale čo do vtedy???Ročná preventívka-všetko super,aj pečeňové testy...tak kde je problém???

erika43
8. aug 2014

A ešte nepoužívam hormonálnu antikoncepcu,som štíhlej postavy,vodu s citronom pijem dá sa povedať pravidelne 🙂 aj tak tie švrny mám a vytvárajú sa ďalšie.

tobilia
17. aug 2014

@erika43 ja robím s Artistry kozmetikou, čo sa týka pealingu, ten zbrúsi vrchnú časť pokožky ale do hlby ti neprejde, čiže pigment tam zostane. Máme novú radu na tieto pigmenty, ktoré ich rozbijú do hĺbky, ja sama ich používam a môžem povedať, že sa osvedčili.,Odpoviem na hocijaké otázky: link
https://www.amway.sk/product/256551,artistry-id...

tobilia
21. aug 2014

@erika43 Ahoj, k tej kozmetike, neviem ci ju poznas, ale ak mas zaujem, dam Ti ju na moje pozvanie vyskusat vo Viedni, kde mame svoje najblizsie centrum, do hlbky sa to presonduje plet a urci vsetko co potrebujes. Je to super, pretoze si to na mieste vyskusas a pocitis okamzity pocit, Co to stoji? Iba cesta, tam si na pozvanie. Cestou berieme ludi, len treba nahlasit pocet.Oplati sa, inde toto urcite nezazijes, co caka ludi tam.Ide sa 29.8. Vpiatok po obede, prichod v noci. Ak mas zaujem, mozes zobrat aj niekoho so sebou, daj vediet, pekny vece🙂

tobilia
21. aug 2014

Kazdy kto ma problem s pletou, mozete sa ozvat, rada poradim, pomozem 🙂

virginia
22. aug 2014

Ahojte, pigmentove skrvny su problem a ja ako prve vzdy odporucam, ze najdolezitejsie zo vsetkeho je pouzivat kremy s SPF na den, aj v zime, pri pobyte vonku natierat opakovane kazde dve hodiny. Ja osobne pouzivam faktor 50. To je ako prevencia, jedna z najlacnejsich, ale zaroven najucinejsi.
A ked uz skvrny su, tak samozrejme osetrenia na klinikach krasy, stoji to vela penazi, ale da sa pomoct.
A dalsia alternativa je osetrenie doma, za mna osobne je skvely krem z AHA kyselinami, da sa pouzivat dlhodobo a po mesiaci uz vidiet prve ucinky.
http://www.vasakrasa.sk/cistenie-pleti/karin-he...
Na konkretne vacsi skrvny je dobre si davat vysoko koncentrovany kyslik, funguje ako bielidlo:
http://www.vasakrasa.sk/oxygen/karin-herzog-vit...

erika43
29. aug 2014

Takže rozhodla som sa postúpiť chem.peeling.Krém od kož.lekárky nezaberá a ja sa ich musím zbaviť 😠 Ale našla som príčinu prečo sa mi vytvorili: pred dovolenkou som brala tabletky na posunutie menštruácie....takže nikdy viac...známa ich brala tak isto a tiež sa jej spravili mapy tmavých škvrn.Tak si dajte pozor...ja som poučená 🙂

nutrimas
31. aug 2014

Pri vzniknutych pigmentovych skvrnach sa nam velmi osvedcil na ich zjemnenie sipkovy, nimbovy olej - oba na prirodnej baze a taktiez velmi ucinne bieliace ucinky ma nimbovy bieliaci krem, ktr. je velmi setrny voci pokozke, vdaka svojmu prirodnemu zlozeniu.
Odporucame taktiez na vnutornu ocistu pecene a jej posilnenie prirodny bodliakovy olej , 100% prirodny za studena lisovany, ktr. sa odporuca uzivat dlhodobo 1KL rano a vecer.
Vsetky spominane produkty najdete na nasom eshope, nevahajte nas kontaktovat, radi Vam poradime pri vybere 🙂
@erika43
@marley7
@lucka211

andrejka77
6. sep 2014

Ahojte docitala som sa o galvanickej zehlicke na tvar a vraj posobi aj na pigmenty nema s tym niejto skusenost? 🙂 zvazujem kupu dik kto napise nieco viac

justinka_l
25. sep 2014
Používateľ justinka_l je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od justinka_l.

ahojte baby.. no ja mam tiez mensie fliaciky na tvari a nebavi ma kazde rano na to sypat mejkap rozhodla som sa ze si urobim na Vianoce radost a pojdem si to dat odstanit... vie mi niekto kot to zazil povedat ako to prebiehalo a naco sa mam pripravit?? vdaka 🙂

moonshine1
27. sep 2014
Používateľ moonshine1 je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od moonshine1.

@justinka_l nic bolestive mozem doporucit sama som to absolvovala a som spokojna

justinka_l
27. sep 2014
Používateľ justinka_l je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od justinka_l.

trva to chvilku a vysledky vidiet velmi rychlo 😉

justinka_l
28. sep 2014
Používateľ justinka_l je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od justinka_l.

tak som sa sa aspon docitala o tom zakroku.. viete niekto o tom viac?

moonshine1
28. sep 2014
Používateľ moonshine1 je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od moonshine1.

ja som bola na zakroku LEd terapie a vsetky skvrny co som mala na pleti tka mi postupne zmizli.. dnes tento problem uz vobec neriesim 🙂 jedine toto ti mozem poradit

simonkaz
29. sep 2014

Ahoj, tu je celkom zaujímavý článok o pigmentových fľakoch, škvrnách, minule som o tom čítala. 🙂

http://www.kamzakrasou.sk/pigmentove-skrvny-pro...

majdulienka
11. okt 2014
Používateľ majdulienka je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od majdulienka.

@moonshine1 a ake to bolo?? ako to prebiehalo? ja zvazujem aj tuto moznost len nie som rozhodnuta na 100% ☹

moonshine1
13. okt 2014
Používateľ moonshine1 je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od moonshine1.

@majdulienka nic stresujuce a strasne.. daju ti najprv taku chemicku latku ktora ti znici skvrny a nasledne ti na to miesto aplikuju dalsiu latku ktora ti to zneutralizuje.. tu latku chemicku co som ja mala bola nejak specialna novinka na trhu ucinkovalo to vsetko velmi rychlo a dobre