Pigmentové fľaky na tvári- ako ich odstrániť?

marfusaklimca
19. jún 2008

Ahojte babenky..trápi vás niečo podobné a nemôžete sa toho zbaviť?? Mám jeden flak na tvári na lícnej kosti, je dosť tmavý a dosť maličkých fliačikov, ktoré mi ostali po akné..a toto leto som zistila, že sa mi vytvárajú aj nad hornou perou akoby tiež pigmentové škvrny ☹ 😒 .
Píšte skúsenosti, rady a hlavne niečo, čo by pomohlo 😉

kacena33
8. apr 2009

Ja sa trápim s pigmentovými fľakmi už 4 roky, prvé sa objavili v lete po prvom tehotenstve. Bola som už aj u kožnej - zakázala mi pobyt na slnku bez silného faktora (aspoň 50), počas dovolenky iba pod slnečníkom a odporučila mi fotojuvenizáciu (neviem či sa to volá tak presne) - je potrbné absolvovať aspoň 4 sedenia, ale keď mi zrátala koľko to bude stáť 😒 a nie je to trvalé - zmierila som sa. Vyskúšala som všetky u nás dostupné krémy, citrónovú šťavu s petržlenom, nechtík - skrátka všetko čo mi kto poradil. V zime sa to zlepší, ale hneď na jar sa fľaky vrátia, natieram sa faktorom 50 (podľa rady lekárky celoročne) a v lete sa snažím chrániť klobúkom, alebo šiltovkou a jasné maskujem make up-om. No myslím si že zaručený recept na odstránenie pigmentových fľakov nemá nik ☹ .

slavenka5
23. apr 2009

Ahojte ja mam hnede pigmentove skvrny a mam ich po celých rukach a dekolte.Velmi ma to trapi už dlhši čas, pretože to vyzerá ako keby som to mala spinavé. Dr. mi poradila tiež ten La Roche Posay,no neviem či mi to pomôže, skusal ho už niekto?Pekný den.Papa

bihan
23. apr 2009

Práve používam asi najúžasnejší krém, aký som doteraz skúsila (a nebolo ich málo), je to Elicina s výťažkom z slimákov (pozor na tie teleshopingové atrapy) a vraj účinkuje aj na pigmentové škvrny. Predáva sa aj malé 20g balenie, tak skúste 😉

lilu18
23. apr 2009

ahojte-larosche mne teda nepomohol ☹

bihan mozem vediet kde sa da zohnat ten tvoj kremik?kde predavaju,este som o tom nepocula 😨

bihan
23. apr 2009

ja som ho kúpila na ebay, funguje elicina.cz ale slovenskú stránku som nenašla...

bambiii
4. aug 2009

Ahojte, ja mám takisto problém s pigmentovými škvrnami nad hornou perou... Môj problém ma však začal trápiť až niekedy v apríli tohto roku po tom, ako som sa snažila za každú cenu vyjsť zo solária čo najopálenejšia. Užívam antikoncepiu už cez dva roky, do solárka som kedysi chodievala, ale nič som nepreháňala, krémovala som sa a paradoxne ani na slnko som narozdiel od mojich kamarátok aspoň bez oleja na tele nevyšla.. Späť k tým fľakom-hornú peru si depilujem voskom a prvú spojitosť som videla s tým, tak som s depiláciou ihneď prestala. Kamarátka-majiteľka kozmetického salónu, mi dala krém s 10 perc AHA kyselinou, ktorá sa nesmie mixovať so slnkom. Koža sa mi viackrát nad perou zošupila, potom bola deň červená, podráždená a na ďaľší deň to začalo hnednúť.... večný kolotoč. Tak mi objednala krém jednej značky na bielenie-ten mal neopísateľnú konzistenciu, zle sa s ním narábalo a vyzerala som po ňom ako múkou obsypaná.. bola som zúfalá, ale poslednou šancou bola dermatologicko-plastická klinika, kde mi pani doktorka medzi dverami oznámila, že sa takáto koža brúsi a nech prídem po lete a jediné riešenie momentálne je kryť si tvár pred slnkom a všade v každom počasí mať na tvári krém s vysokým faktorom. Hneď od nej som zašla do lekárne a kúpila si BIODERMU PHOTO DERM s faktorom 50, pričom je to aj SUPER krycí krém! Som s ním nadmieru spokojná, je geniálny, baby, utekajte do lekární!!! A držím vám palce, ja som si toho tiež dosť vytrpela... 🙂

adrika3800
5. sep 2009

Ahojte,tak isto mám problém so škvrnami na tvári,už asi 3 roky,keď som vysadila antikoncepciu-myslím,že to s tým súvisí.Vyskúšala som kadejaké mastičky a nič nepomohlo.Okrem iného mám jeden veľký fľak na čele (ten je asi najhorší,keby som aspoň ten nemala),tak som začala nosiť ofinu,ale keďže som ju nikdy v živote nenosila,tak ani po roku si neviem zvyknúť.Navyše mám veľmi jemné vlasy,takže tá ofina je taká nemastná-neslaná 😢
Bambiii,tak isto používam ten krém,čo Ty a máš pravdu,je výborný

bambiii
7. sep 2009

Adrika, teraz som to dobre nepochopila, to vysadenie antikoncepcie zmiernilo tie fľaky alebo až po vysadení ti vybehli?? 😎

omfahad
8. sep 2009

Ahojte bab, mne sa urobili flaky v tehotenstve, k tomu som sa este spalila na slnku pri mori...lekarka mi poradila krem z La Roche-posay a to Anthelios XL 50+ a mozem vrelo odporuuuuuuuucat, pomohol na 1000% 😉

adrika3800
9. sep 2009

bambi,je to čudné,lebo som čítala,že môžu vzniknúť,keď sa začne užívať,ale mne sa to stalo opačne.ale možno je to len náhoda a mám to kvôli niečomu inému.
omfahad,ten krém Ti pomohol,že Ti tie škvrny zmizli?a za akú dobu používania?

omfahad
9. sep 2009

adrika, zacala som ho pouzivat pred rokom lete, pouzivala som ho denne....az doteraz a fakt nemam ziadne flaky...

kajka812
10. feb 2010

pomaly sa blíži jar a pigmentové škvrny zase vystúpia do popredia, ja mám už z toho hrôzu teraz 😖 , poznáte nejaké účinné krémy alebo zaručené metódy na ich odstránenie?

aero
12. jún 2010

moja kolegyňa má po licach aj nad hornou perou, jej je to veľmi nepríjemné, ale ona je taká
úžasná, že je pekná aj s tým , dr. jej predpisovala rôzne krémy a nič nepomáhalo
teraz čaká bábätko tak sa to zhoršilo - ale jej to už nevadí, aspoň sa tak tvári 😉

tobilia
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
elly111
14. jún 2010

ahojte, tak mne nepomáha nič, je to hrozné, nad hornou perou a na čele, vždy som sa tešila na leto a slniečko, teraz sa maskujem denne make upom, púdrom,...ale škvrny je stále viac vidieť 😢

meggietn
14. jún 2010

ahojte aj ja mám problém s pigmentovými flakmi nad hornou perou už 2-hý rok, používam už rok krém proti flakom, ale objavili sa mi znova, predtám som ich nikdy nemala a začalo to až ked som ostala tehotná ☹

elly111
14. jún 2010

meggietn mne sa asi ako väčšine z vás objavili mesiac pred pôrodom 😠 v zime je to lepšie v lete hrôza, asi sa budem opaľovať v plavkách a na hlavu si navlečiem vrece aby mi na tvár slnko nesvietilo 😝

meggietn
14. jún 2010

@elly111 podobne, v zime je to lepšie, ale v lete vyzerám ako by som mala fúzy, je to dosť nepríjemné, používam krém Eucerin ale nepomáha. chystám sa k moru, tak som zvedavá, čo mi spraví slnko s tými mojimi flakmi, asi budem chodiť so slnečníkom 😝

elly111
14. jún 2010

@meggietn hmm no je to hrôza, to je darček za pôrod 😀
ja budem musieť najneskôr pred nástupom do zamestnania vyhľadať nejakú odborníčku, buď dermatologičku alebo kozmetičku, aby na mne niečo odskúšali, ale bežná kozmetička nič neporadí a ono asi máločo aj funguje 😖

elly111
14. jún 2010

nezlepšilo sa to niekomu po ďalšom tehotenstve? 😅 😀 😅

meggietn
14. jún 2010

@elly111 no nevadí, hlavne, že mám zdravú dcerku a čo tam po nejakých flakoch ,že 😖 😀

elly111
14. jún 2010

veď jasné nie je to životne dôležité, ale desím sama seba v zrkadle čo potom okolie? 😀

tobilia
14. jún 2010

trochu ma utešuje, že niesom sama s týmto problémom. Ale viete čo robím, keď sa opaľujem? Nad peru si dám leukoplast alebo nejaký tenký pásik, ktorý mi zakrije pigment, a opalujem si ďalej tvár. Tvár stmavne a vyrovnávam sa farbe pigmentu, vtedy to menej vidno. Dobré čo?

tobilia
14. jún 2010

ešte som zabudla dodať, ani po druhom dieťati to nezmizlo 😠 , ale idem vyskúšať ešte jeden krém, ktorý som sa tu dočítala La Roche -posay Anthelios XL50, tak uvidíme

mia.k
14. jún 2010

ahojte. Kamarátke sa spravili na tvári veľké pigmentové fľaky a kozmetička jej ich odstránila chemickým peelingom. Musela však absolvova tri sedenia,aby zmizli.

mia.k
14. jún 2010

@tobilia a počas druhého tehotenstva sa ti ešte viac zhoršili tie fľaky,alebo pribudli ďalšie,alebo to len pri prvom tehotenstve sa tie flaky robia? Tiež mám tento problém kôli prvému tehotenstvu a uvažujem nad druhým,tak som zvedavá,že čo ma v tomto smere čaká.

elly111
14. jún 2010

tobilia 😅
vyskúšam aj ja ten krém a neskôr aj chemický peeling
mia.k druhé tehotenstvo to asi nezmení, ale veď možné je všetko 🙂

tobilia
14. jún 2010

nie, pri druhom sa mi nič nezmenilo, je to to isté. Najviac je to výrazné počas tehotenstva, a v lete. V zime sa to takmer stratí a znovu príde leto a je to tam zas 😲 😀

mia.k
14. jún 2010

je mi jasné,že sa to druhým tehotenstvom nezlepší,len som chcela vedieť,že či sa to ešte zhorší. No ale ak by to zostalo také isté,tak si ma trocha ukludnila. 😉

erikasadek
14. jún 2010

clinique znacka dal ana trh novy krem na tieto flaky.. 😉