Pigmentové fľaky na tvári- ako ich odstrániť?

marfusaklimca
19. jún 2008

Ahojte babenky..trápi vás niečo podobné a nemôžete sa toho zbaviť?? Mám jeden flak na tvári na lícnej kosti, je dosť tmavý a dosť maličkých fliačikov, ktoré mi ostali po akné..a toto leto som zistila, že sa mi vytvárajú aj nad hornou perou akoby tiež pigmentové škvrny ☹ 😒 .
Píšte skúsenosti, rady a hlavne niečo, čo by pomohlo 😉

doktorr99
28. apr 2013

@petraxy6 a kte sa ta kupit to bielaci serum
😀 😀 😀

petraxy6
28. apr 2013

@doktorr99 väčšinou sa to kupuje v potravinách, pri mliečnych výrobkoch 😉

doktorr99
30. apr 2013

ale však na tvar to chcem zebi som bola biela a nie cierna som tak trosku cierna tak chcem bit biela a kte kupim to bielaci serus ci jak sa to vola

mirkamia
3. máj 2013

Ak Vás stále trápia pimentové škvrny, rada Vám zaručene poradím a pomôžem, viac IP 😎

doktorr99
3. máj 2013

@mirkamia ano mozte mi pomoct ja som tmavej pleti a chcem bit biela a neviem ze ako ja som našol jedno mozte sa nato pozriet ze stoho mi dvar bute biela http://pripravky-na-cistenie-pleti.heureka.sk/v...

mirkamia
3. máj 2013

@doktorr99 ja som pisala, ze viem poradit s pigmentovymi flakmi - a nie spravit z cernosky belosku, kuzelnik som zatial neni 😀 ...

doktorr99
4. máj 2013

hahhha ja niesom ciernoška coste ale trosku bielik sa chcem co som vam poslal tu stranku ta to je dobre nato bielenie tvari 😝 😝 😝 😝 😝

sisatt
5. máj 2013

Zatiaľ moja skúsenosť. Presne týždeň používam od Biodermy nočné sérum. Malo by sa dávať na noc, zatiaľ si ho dávam aj ráno a už vidím, že fľaky blednú. Dúfam, že to nie je len na čas a vyblednú úplne. Dávam si ho na celú tvár, lebo mám slabé pehy a aj tie blednú. Takže môžem odporučiť, skúste.

daduska132
6. máj 2013

ako odstrániť pigmentové škvrny http://www.dixo.sk/typy-a-metody-ako-na-pigment...

bubi25
7. máj 2013

ahojte aj ja mam rovnaky problem, po porode sa mi vytvorili flaky a neviem sa ich zbavit, je pravda ze sa vsetkeho bojim
vyskusat, lebo skoro na vsetko mam alergiu, neviem co mam robit. uz to mam 10 rokov poradte!

lolis
7. máj 2013

pomáha odvar z petržlenovej vnate-používať ako pleťovú vodu

alina44
27. máj 2013

ahojte baby ja mam tiez skvrny na tvari hambim sa zato lebo mam ich na licnejkosti lekarka mi odporucila krem z mrtveho more KAWAR beliaci krem na noc trochu sa zosvetlili ale nic viac, 😢

mb
1. jún 2013

@mirkamia zdravim ja by som potrebovala poradit... 😉

luuca1
20. jún 2013

ahoj baby prosim spravili sa niektorej z vas sj biele pugmentove flaky. mne rok po porode nabehol biely fliacik na licnej kosti a teraz ho uz s dalsim odstupom roka a pol mam cez cele lice som z toho nestastna doktorka ze zrejme vitiligo strata pigmentu ale nemozem tomu uverit ze nieco taketo by som mohla mat prosim poradte. cakam teraz na vysledky krvi xe ci je vsetko ok...... som uplne zufala a nestastna uz z toho....nejde to poriadne prekryt a zacinam mat depky....

luuca1
21. jún 2013

@kate11
ahoj prosim ta ty si pisala sice davno ze mas biele flaky na cele mne sa dva roky po porode urobil flak biely akoby strata pigmentu na lici. zmizlo ti to? ako si to riesila. Bola si aj u kožnej? dakujem Lucia

cacamiaa
23. jún 2013

@esika dobrý deň,chcela by som sa spýtať v akom meste je možne odstránenie škvrn laserroom?dakujem

svetgombicka
15. júl 2013

Ahojte vsetci,
ja mam skvrny na celom cele uz 4. rok, kremy pomahaju iba urychlit zosvetlenie napriklad po dovolenke, ked bola plet vystavena slnku (i ked sa mu vyhybam), problem vsak neriesia, iba dosledok.
Existuje sposob ako sa zbavit MELAZMY (pigmentovych skvrn) natrvalo. Ide sice o nakladnu liecbu. V Europe sa vykonava iba na 2 miestach (aspon ja viem iba o 2). Dozvedela som sa o nej na dovolenke v Thajsku, lebo aj tito ludia trpia pigmentovymi skvrnami. Nakolko to na sebe nemam odskusane, nebudem tu robit nikomu reklamu, ale v priebehu roka sa chystam vycestovat a vyskusat to. Dam vediet ako to dopadlo,
zatial prajem vsetkym pekny den

svetgombicka
15. júl 2013

Citam tu, ze sa niekomu urobili biele pigmentove flaky. Toto ochorenie sa vola vitiligo. Velmi tazko sa to lieci, blizsie informacie najdete na stranke http://www.svetlolecba.cz/.
Moj priatel ma vitiligo. Po velmi nakladnom investovani do specialnej lampy, vitaminov a gelov na podporu pigmentacie sa mu to zlepsilo o 80 percent, takze je mozne nad tym zvitazit, treba mat len trpezlivost a vela penazi.
Inak ked sa mu to prvykrat urobilo, lekar mu stanovil diagnozu PLESEŇ - tolko k nasemu zdravotnictvu, a odporucam citat zahranicne fora a tlac, na Slovensku sme 15 rokov pozadu
este raz pekny den

v147
5. aug 2013

@tobilia ahoj, chcem sa ta spytat,ci mi vies poradit este s tym kremom..diskusia je uz 3 roky stara a ani google mi to nechce najst,ci sa ten krem este predava.. ide ma z tych pigmentov porazit a skor ako skusim laser alebo ten peeling,tak by som chcela skusit nieco menej financne narocne..aj ked si neviem predstavit ako to funguje,nakolko sa mi skvrny objavuju viac a viac..mala som celo a fuzy a za tyzdnen pri mori uz aj lica a to som pouzivala 50-ku faktor.. kremujes si celu tvar,ci len tie skvrny? Dakujem

tobilia
5. aug 2013

anew serum luminosity, ahoj ja už tretí rok používam toto sérum, som s ním spokojná, krémujem si len flaky, objednávala som ho na mimibazáre 🙂

miskammmiska
31. aug 2013

Toto odporuca jedna liecitelka:obklady 2x do tyzdna (1dcl bieleho vina v studenej vode). Namocit bavlnenu plienku a nechat posobit na tvari 20min. Pomaha na tmave flaky.
Druha vec, ktora pomaha je hydrochinon, je vsak v EU zakazany. Baby si ho nosia z dovolenky v Turecku. Treba s nim velmi opatrne, lebo fakt posobi silno, t.j ak sa pouziva vela a neopatrne, moze tmave flaky zosvetlit az tak, ze na tvari ostanu biele fliaciky. Tento krem mi poradila doktorka dermatologicka Brozmanova. Ona ostranuje skvrny ILP svetlom InShine centrum na Odborarskej)

zdenka1984
4. sep 2013

ahojte baby prosim vas a radim vam z avonu nic nekupujte ja jam tie fleky z mejkapou co som si objednavala z tene z avonu takze im uz neverim

ziza
4. sep 2013

@zdenka1984
presne tento pripad som mala ja...ozvi sa mi...ja som nasla riesenie 🙂 treba pouzivat kvalitu naozaj

ziza
4. sep 2013

Baby co sa trapite s flkami, viem co to bolo.... napiste mi do sukromnej spravy rada vam poradim, tu nemozem reklamovat konkretne znacky.pekny den 🙂

krprtka
4. sep 2013

Baby,ktorá by ste mali záujem o krém Porcelana z USA,mám denný aj nočný, oba som použila cca 3x. Kto by ich chcel,napíšte mi🙂

marorlinko
5. sep 2013

Ja som pouzivala bieliaci krem rano a vecer, pomohlo to v zime, prislo leto a skvrny boli naspat hoc som si davala aj 50 tku faktor krem na opalovanie, skusim najst iny bieliaci krem.

palike
5. sep 2013

@dzanka3 ja som krém mela-D už mala a vôbec mi nepomohol.

zdenka1984
19. sep 2013

@ziza ahoj co mas nove

kvetka12
22. sep 2013

@ziza potrebovala by som radu na pigmentove škvrny na tvári, ďakujem

demo
22. sep 2013

zasnem ako sa tu baby patlate drahymi bieliacimi kremami. Za pigmentove skvrny VZDY moze pretazena pecen. Preto sa tvoria v tehotenstve a napriklad aj pocas dlhodobeho uzivania liekov (antikoncepcia). Tehotenske skvrny zmiznu same a dalsie leto by s nimi problem byt nemal- v pripade, ze je pecen v poriadku. Ak pecen nefunguje spravne, treba ju nakopnut, nejakymi bylinnymi pripravkami - vsetko sa dnes da najst na nete. Zbytocne kupovat drahsie a este drahsie pripravky,ked sa nimi neriesi problem, ale iba jeho nasledok.